Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: Romeokton   
Дата:   11-07-09 09:41

Здравейте!

Имам ужасен проблем. Оказа се че почти всички снимки от лятната ваканция са повредени. Ето пример:

http://www.flickr.com/photos/kaloian_petrov/3709369336/



Интересно че в Preview както на апарата, така и в програмите за обработка, снимките се виждат без повреда, но когато се отворят в режим да се обработват, се получава това. Повредата остава и в конвертирането в JPEG. Поне засега не мога да намеря някаква обща характеристика на снимките, които са повредени.

Първоначално си мислех, че е от програмата, но не...

Фотоапаратът /EOS 450/ или картата /SanDisk Ultra II 16 GB/ - в едно от двете е проблема.

Сега форматирах картата, но дали ще проблема ще се оправи и няма да възникне някой друг път?


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: Romeokton   
Дата:   11-07-09 10:04

След като сега форматирах картата, направих 10 снимки. От тях две са повредени по същия начин, а една Digital Photo Professional казва че е Corrupted и не я отваря...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: дедко   
Дата:   11-07-09 11:13

Погледни контактите на самата карта, както и контактите на фотоапарата към картата. Възможно е да има замърсяване и при записването на кадъра да се получава проблема. Пробвай да я поставиш в карточетец и работи с нея чрез компютър и виж как се държи. Ако там е ОК... Търси проблема вв фотоапарата


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: Romeokton   
Дата:   11-07-09 11:42

Благодаря

Проверих, но няма замърсяване. Още повече и картата и апарата са нови, и не съм я вадил въобще.

Слагам и още една снимка от която се вижда по-добре какво прави със снимките

http://www.flickr.com/photos/kaloian_petrov/3709562530/




Публикацията е редактирана (11-07-09 11:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: jivkojj   
Дата:   11-07-09 11:46

Мен ако питаш катртата не е читава.
Имах такъв проблем с Лексар. В началото даваше такава грешка както при теб, накрая се стигна до там, че ако я оставя в четеца за карти, изобщо не може да зареди Прозорци. Жалко само дето ми изчезнаха снимки така.

ПС: Картата е/беше прозрачна и сега си имам оригинален ключодържател [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: дедко   
Дата:   11-07-09 11:55

Да. Кадърът явно става ОК и проблемът се получава предимно при записа. Пробвай картата на друг апарат или на компюър задължително. Почти съм сигурен, че е в нея проблема

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: ILiyanKirkov   
Дата:   11-07-09 16:56

И аз съм ЗА, че проблема е в картата. Преди време имах проблеми с един харддиск - прецака се, водих го на попраква и след поправката част от снимките на харда приличиха на твойте.

А ако беше от апарата щяаха всички снимки да са развалени.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: Romeokton   
Дата:   11-07-09 17:25

Благодаря за мненията.

Вече се разбрах с продавача да ми смени картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: Romeokton   
Дата:   15-07-09 16:55

... И след като смених картата с нова абсолютно същата проблемът не изчезва. [smilie2]

След по-обстойно проучване в нета, като проблем се оформя хардуерен проблем по пътя от камерата до компютъра или в самия компютър - USB или RAM.

Утре ще се разбере окончателно след проба на друго PC и с друга карта, четец и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: asahi   
Дата:   15-07-09 17:15

Вземи един картрийдър за 15 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: nemchev   
Дата:   15-07-09 18:56

имам идентичен проблем с никон д70
не е от карата или друг комп.
нещо на умирачка май е работата

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: MarinY   
Дата:   15-07-09 21:20

Дефекта показва липсваща информация. Проблем може да е съвместимостта на апарата и картата. SanDisk Ultra II 16 GB е много голяма и в същото време бавна. Пробвал ли си с 4 или 8 ГБ?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: Canon   
Дата:   15-07-09 21:28

Почни с ХДД - си - така се прецакват след чекдиск при повредени сектори.
Качи един роу файл да го погледнем

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: Romeokton   
Дата:   15-07-09 23:40

Направих 10-ина снимки с друга карта /1 GB SD-карта/ и освен това ги свалих с четец. НЯМА ПРОБЛЕМ! Не мога да пробвам SDHC 16 GB защото четеца не приема SDHC.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: дедко   
Дата:   15-07-09 23:47

Въобще не съм обърнал внимание, че картаат ти е 16 GB Scandisk. Съгласен съм с MarinY. Вземи си по-малка карта и по-бърза.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: MarinY   
Дата:   16-07-09 00:07

Картите направиха "революция" за последните две години. Много техника, не само фотоапарати, не "приема" този разстеж. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: Romeokton   
Дата:   16-07-09 18:48

Така... Оказа че четеца си чете SDHC карти след като го пробвах на два други компютъра. Не можах да прегледам файловете поради липса на инсталиран софтуер, но важното е че отвори съдържанието.

Когато пробвам на всички USB входове на моя компютър обаче не става - windows започва да показва, че все едно постоянно вадиш и слагаш картата, съответно се чува звука на намерено устройство.

Почти на 100 % е ясно че поради тази причина и файловете от апарата не се свалят коректно, въпреки че поне разпознава и приема.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: jino   
Дата:   16-07-09 19:10

бях чел някъде из форума че карти 8 гб и нагоре трябва да се форматират на компа преди да се ползват на фотоапарата ,не съм имал подобен проблем ,но бих ти препоръчал вместо толкова голяма карта да си вземеш една фотобанка !!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: Romeokton   
Дата:   17-07-09 11:38

Последно - при download на друг компютър файловете, които са повредени на моя са ОК. Сега вече друг е въпроса как ще си оправям USB проблема, но важното е че фотокамерата и картата са невинни. А аз си изтрих 300 хубави снимки чрез форматиране [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ! Повредени RAW файлове
Автор: didesignbg   
Дата:   17-07-09 11:59

ако не си правил нищо на картата или диска който си форматирал, снимките ще се възстановят лесно с програма от типа на BadCopyPro FileRecovery и подобни[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »