Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте фотоапарат
Автор: butty   
Дата:   07-07-09 13:39

Здравейте!
Тъй като съм начинаеща в изкуството на фотографията, бих искала да ми препоръчате горе-долу добър фотоапарат за правене на непрофесионални снимки до към 500-600 лв.. знам, че парите са малко, но засега толкова мога да отделя. Какво точно трябва да гледам в характеристиките на апарата?
Благодаря предварително![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: forski   
Дата:   07-07-09 13:55

Разгледай Фотопавильона има разни апаратчета за тези пари [smile] Аз като си копувах първото фото се спрях на едно Sony H2 и бях доста доволех от него.Сега гледам че има H20 за 521.00лв. и не изглежда никак зле.Истината е че за тези пари няма какво толкова да му избираш [smile] [shtrak]
при Canon може би някой IXUS.Ако ми влезеш в профила има една жаба върху едно листо,снимката е правена със Sony H2 с малки корекции на цветовете [cool] undefined
Успех !!!



Публикацията е редактирана (07-07-09 14:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: t.marev   
Дата:   07-07-09 14:27

По-добре не гледай техническите характеристики, защото те са толкова много, че неминуемо ще се объркаш. Освен това в никакъв случай не допускай грешката да влезеш в някой от препоръчваните ти магазини с въпроса: - Какво да купя за тия пари? В никакъв случай! Ще налетиш на някой от "компетентните" продавач-консултанти и ще си тръгнеш с нещо, което най-вероятно не е за тебе.....
По-добре, вземи назаем от някой - приятел, приятелка, поснимай малко, виж какво ти харесва, какво не, какво очакваш от снимката и дали апарата ще ти почогне да го постигнеш...някакви такива неща и тогава избирай.
Всеки апарат може и много и малко, всеки има различни предимства и недостатъци, най-вероятно ти все още не си изяснила кои са по-важни и се ограничаваш до "да прави хубави снимки", а на тези изисквания всеки апарат отговаря...
Ако си ги минала тези перипетии, може да споделиш по-подробно и тогава ще получиш наистина ценни съвети. Тук има хора които много разбират, от всякакви апарати и ще ти помогнат да направиш правилен и точен избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: sirkhann   
Дата:   07-07-09 14:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: Mec   
Дата:   07-07-09 15:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: dashikov   
Дата:   07-07-09 15:49

Аз съм също начинаещ, но доста четох по ревюта и преди време (иналата година всъщност) стигнах до така избор от Сони и Панасоник.DSC-H50 и FZ28.Потърси из интернет за ревюта и сравнения.Моя избор тогава беше Сонито, а тук ми препоръчваха Панасоника.Виждал съм. след това, страхотни снимки от Панасоника и то направени от хора, които.....тогава съм съжалявал за избора си.Но като цяло съм доволен и все пак мисля, че и Сонито не е чак толкова по-лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: tantris   
Дата:   07-07-09 17:12

H серията на сони са отлични апарти.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: dashikov   
Дата:   07-07-09 17:47

Нищо не ми се разбира от поста :)
Ако не държиш да го носиш в дамската ти чанта, според мен най-добрия избор е т.нар. super zoom.
http://www.dpreview.com/reviews/Q109superzoomgroup/

Ето един тест, от него можеш да си направиш изводи и да избереш.От този тест аз преди година ограничих избора на гореизброените модели на Панасоник и Сони.



Публикацията е редактирана (07-07-09 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: surg   
Дата:   07-07-09 22:32

писано е много по такива въпроси, напаеи си труда и по чети малко тук...

накратко...
към момента за начални опити в фотографията са подходящи...
1. 10 - 12 зоом апарати от типа Канон С5 ако го има още, СХ10, Панасоник ФЗ28
2. апарати от серията АХХХ на КАнон с ръчни настроики...

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте фотоапарат
Автор: zert   
Дата:   07-07-09 22:59

В базара излизат много прилични апарати за тези пари. Не бързай

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »