Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Към ползващите таблет
Автор: 2metraninja   
Дата:   22-06-09 10:59

Имам въпрос - само на моя таблет ли му потъва връхчето на писалката толкова дразнещо всеки път когато докосне повърхността на таблета?
Не знам как да го опиша по- точно, но все едно кофти химикал на който му потъва пълнителя всеки пък като почваш да пишеш нова дума.

Таблета ми е Wacom ако има някакво значение и това му поведение ме спира да си го ползвам пълноценно и толкова често колкото ми се иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: d_ave   
Дата:   22-06-09 11:05

Всъщност би трябвало да потъва, защото по този начин реагира на натиск, все едно рисуваш с молив. ползвал съм два таблета, вярно, долнопробни таргет-и, но винаги връхчето потъва. ако го направиш да не потъва спира да работи реакцията на натиск.

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: plamendoc   
Дата:   22-06-09 11:06

Май им специални потъващи върхове за скъпите модели

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: plamendoc   
Дата:   22-06-09 11:08

На бамбоо не потъва пък натиска си работи

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: d_ave   
Дата:   22-06-09 11:12

ами значи на бамбоо натиска е реализиран по друг начин:)

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: 2metraninja   
Дата:   22-06-09 11:13

Ми и аз си мисля, че натиска трябва да идва от това колко натискаш върху самия таблет, и иначе тя писалката няма май обратна връзка с таблета, освен да си казва отдалечеността от повърхността за рисуване и позицията.

А и аз не рисувам с таблета - само ретуш, така че ако съм си купил скъпа писалка с функция, която само адски ме дразни ще е 'баси иронията [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: exile   
Дата:   22-06-09 11:18

Ами кажи какъв ти е таблета и ще ти кажем дали е нормално [smile]

Wacom е марка, таблети имат бол :)

На intuos-а в офиса нарочно съм сменил връхчето от такова дето не потъва с такова, дето потъва. На по-високите серии от волито и бамбуу им се сменят връхчетата на писалките и според тях зависи ще потъва ли, няма ли да потъва и прочее.

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: 2metraninja   
Дата:   22-06-09 12:24

Модела е Intuous 2 XD-0912-U - дъртичка А4-ка

И според мен просто нещо си е хлабаво и хлопа пентипчето, не ми се струва като фийчър, по- скоро като хлабавина.

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: exile   
Дата:   22-06-09 12:45

в офиса е баш интуос 2 a4 oversize.

Хвани с пинсета връхчето на писалката и го извади. И със зъби или нокти става, ама внимателно.

От връхчето се подават 2 милиметра, ама всъщност е една пръчица, дълга към 2 санта.

Ако цялото е едно твърдо гладко парче, значи наистина имаш проблем.

Обаче ако някъде по средата има една малка пружинка, значи просто имаш пружиниращо връхче.

Връхчетата са консуматив, защото се износват, и се продават резервни такива в адком, а отделно към всяка писалка трябва да вървят наколко резервни. Просто си вземи твърдо връхче, вместо пружиниращо и проблемът ти е решен. 99% процента съм сигурен, че точно това е ситуацията. Иначе ако се окаже, че проблемът е в писалката - продават и резервни писалки.

Имаш хубав таблет, ползвай го [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: 2metraninja   
Дата:   22-06-09 14:01

Да,питах гуглето как се вади писеца, извадих го със зъби и се оказа че пружинка няма и просто си хлопа, което мен ме натъжи. Май ще гледам за резервна писалка.

Мерси много за реакцията exile [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: rostoshev   
Дата:   22-06-09 14:55

Когато си вземах моя таблет (Wacom) ми казаха, че връхчетата на писалките се износват и могат да се сменят само те, без да е нужна подмяна на писалката. Попитай официалния вносител за тази опция.

Отговори на това съобщение
 Re: Към ползващите таблет
Автор: surfsyco   
Дата:   26-06-09 19:54

Хайде и аз да попитем каде в БГ мога да си намеря писалката за ваком интуос3 че някаде е зачезнала ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   26-06-09 20:00

Адком са вносителите - предполагам, че трябва да знаят.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »