Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Каква сапунерка да избера?
Автор: ice_touch   
Дата:   24-07-09 10:06

Здравей те драги фото-форумци,
искам да се обърна към вас за помощ, защото вече адски много се обърках в избора си на сапунерка.От прочетените теми във форума разбрах,че за начинаещ фотограф препоръчително да не се хвърля веднага на DSLR.За това реших да потърса апаратче което да отговаря на хем на изискванията ми хем да е за нивото ми като фотограф(любител,начинаещ).

Спрях се на следните няколко модела апарати:
Nikon COOLPIX P90 - видях го на живо поиграх си с него и много ми допадна,като апарат форма,тежест,опции и т.н,следващия е Pentax Optio X70 и него го тествах,но определено по-доволен останах от Nikon-на.Обаче един познат занимаващ се с фотография сподели че Pentax-а е по-добрия вариант..тук идва дилемата мойто наблюдение срещу неговото мнение.3-тия апарат на който съм се спрял е Panasonic Lumix LZ28 за него нямам наблюдения от гледна точка да съм го виждал на живо и да съм го тествал,само review-та които съм гледал,чел.И сега трети човек ме насочва към Sony Cyber-Shot DSC-H50.

И така много мнения близки параментри на апаратите и се чуда,кой е оптималния вариант.
Много ще се радвам ако дадете и вие мнение по въпроса и ми помогнете в избора си на сапунерка.

Благодаря ви предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете !!!
Автор: asahi   
Дата:   24-07-09 10:09

Това заглавие не отговаря на тежестта на проблема ти. Предлагам ти да го редактираш на нещо по-конкретно - напр. "Каква сапунерка да избера?". В противен случай ще си навлечеш доста негативи, защото ток заглавията "Помощ" и "Помогнете" ги използваме за теми свързани с човешки живот.

С най-добри чувства.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: ice_touch   
Дата:   24-07-09 10:17

Мерси за инфото веднага се поправям даже ти взимам идеята за заглавието,съжалявам ама съм на работа и малко ми е трудно да седна да го обмисля по-добре и съжалявам за правописни грешки,ако има.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: pifakiz   
Дата:   24-07-09 10:53

Здравей.

За първи сапунер, бих ти препоръчал да си вземеш някой от истинските стари модели, с 2/3-ти матрици, пълни ръчни настройки и качествени обективи.

Зарежи новите пластмасови "дървенца", с голяяяяяями дисплей и малки матрици.[smile]

Потърси в базара нещо втора ръка, но истинско и качествено.

Например:

Nikon coolpix 8700, 8800
Olympus E20P, Olympus C-8080
Sony DSC-F828
Canon Pro 1, и т.н.

С подобен модел ще се зарибиш тотално и след време ще вземеш ДСЛР.

Ето ти три предложения, които предлага в момента базара:

Nikon COOLPIX 8700 - https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=287360&t=287360&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_287360

Olympus C-8080 Wide Zoom

Olympus E20P

Но да знаеш, че след като си се запалил вече, рано или късно ДСЛР-а е нейзбежен..........[smile]


Успех.[beer]



Публикацията е редактирана (24-07-09 11:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: ice_touch   
Дата:   24-07-09 11:46

Мислех си и аз да търса нещо втора рака но се подлъгах по не чак толкова високите цени на пазара.Предложението ти ми харесва.

Мерси за информацията.

и все пак някой ако може да каже за горните какво би предпочел....

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: suggs   
Дата:   24-07-09 13:02

От горните нямам впечатления единствено от Nikon-а. И по скромното ми мнение стария ми Panasonic FZ8 ги превъзхожда по качество на снимките. Вярно, че заради малката матрица имаше шум в снимките, но оптиката на Leica е много добра. А шум при слаба светлина има и при Sony F828, имам снимки от него.
Бих ти препоръчал Panasonic FZ18, ако още може да се намери. С по-малко MP и по-светъл обектив е, в сравнение с FZ28. А ако си съгласен на втора ръка - този Panasonic FZ50 е много добра оферта.



Публикацията е редактирана (24-07-09 13:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: surg   
Дата:   24-07-09 13:22

СЕГА И ЗАВИНАГИ

1. БЕЗМИСЛЕНО Е ДА СЕ ПРЕПОРЪЧВАТ АПРАТИ ОТ ПРЕДИ 4-5-6 ГОДИНИ, МНОГО ВОДА Е МИНАЛА ОТ ТОГАВА И ТЕ СА БЕЗНАДЕЖНО ОСТАРЕЛИ БАВНИ И НЕПРИЕМЛИВИ ОТ ДНЕШНА ГЛЕДНА ТОЧКА, ОСТАВА ИМ САМО ЛЕГЕНДАТА ЗА КАЧЕСТВА В ОНИЯ ГОДИНИ ОБАЧЕ
2. В ДАДЕНИЯТ КЛАС ИМА ПОНЕ 10 ПРЕДЛОЖЕНИЯ...
ВСИЧКИ ОТ ОЛИМПУС И НИКОН СА С ДЪЛЪГ СПИСЪК ОТ КАЧЕСТВА И ЛОШ КРАЕН РЕЗУЛТАТ, ЗАБРАВИ ГИ
3. ВОДЕЩИ В КЛАСА ПО РЕД ПАРАМЕТРИ И НАИ ВЕЧЕ КАТО РАЗУМЕНКОМПРОМИС ОТ КАЧЕСТВА И КРАЕН ЧУДЕСЕН РЕЗУЛТАТ СА :
- КАНОН С5 - СХ10 - СХ1
- ПАНАСОНИК ФЗ28

ТОЛКОЗ

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: gam3ra   
Дата:   24-07-09 13:42

Напълно подкрепям мнението на surg
Тези старичките апарати с 2/3 матрица като им гледам ревютата си шумят още на ISO100, а детайлите ги е хванало липсата.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: tormentor   
Дата:   24-07-09 13:53

abe tva ne e vqrno,ako imash vuzmojnost si kupi DSLR(Canon,Nikon ili Sony) i dobri obektivcheta kum tqh i tova e,bezsmisleno e purvo da si kupuvash sapunerka i posle drug, a ima i kompaktni klasove - Canon S5I ili Lumix ZM..li bqha neshto takova,zavisi za kakvo ti trqbva....uspeh,no imash li kinti,DSLR i tvurdi obektivi,tova e moq suvet,uspeh!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: pifakiz   
Дата:   24-07-09 13:54

Аз съм имал FZ50 и Nikon 8800.
Никона според мен е по-добрия от двата, или поне на мен по ми допадна като качество на изработката и изображението.

Всеки си има свое мнение.[beer]

Но, може ли автора на темата да си позволи ДСЛР, дори и само с китов обектив, е по-добре естествено.

Поздрави



Публикацията е редактирана (24-07-09 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: ice_touch   
Дата:   24-07-09 13:59

surg от сутринта съм започнал да гледам review-та на панасоник и напълно подкрепям твоето мнение за фз28.Прочетох бая мнения за апарата изгледах доста филмчета и везните накланят вече в негова полза.Херасва ми обектив,функцията за стабилност,която може би е най-добрата за класа си,а може би и не само в този клас.Мисля че повече от 18 зуум няма да ми трябва,а и при вчеращното ми ползване на Никона при 24кратния зуум функцията за стабилност почти не помага.Разбира се за тези неща си има статив,но не може нон стоп да го носиш със себе си.Много благодаря за мненията,с ваша помощ започнах да се поориентирам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: ice_touch   
Дата:   24-07-09 14:03

За съжаление ДСЛР-те ми идват малко повече като цена.идеята ми е сега да си взема този апарат и след 6 месеца сестрата да ми докара от щатите някой ДСЛР,тамън ще съм навлязъл малко повече в материала :)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: surg   
Дата:   24-07-09 22:14

"Мисля че повече от 18 зуум няма да ми трябва,а и при вчеращното ми ползване на Никона при 24кратния зуум функцията за стабилност почти не помага.".......


май започаш да разбираш...то и 18 зоом без статив е не приложим, ама караи....

успех

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: mbs   
Дата:   24-07-09 23:16

виж това:

http://flono.com/g6

а виж и какво се задава насреща:
http://www.dpreview.com/news/0907/09072208fujifilms200exr.asp


П.П. също и това:
http://www.flickr.com/photos/phoneman555/sets/72157616390806979/




Публикацията е редактирана (24-07-09 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: valsomir   
Дата:   24-07-09 23:46

surg без да се заяждам ни най-малко, но понеже забелязвам, че не си фен на Олимпус и коментар за моя снимка привечерно време правена, че няма детайл и като цяло резултатите са лоши - еми не мога да се съглася ето няколко примера от мен и Magnifico , който съм сигурен, че няма да има против да дам 3 негови снимки за пример правени с Olympus SP-590UZ :


http://photo-zona.net/images/user63003/album19505/large/1246706470_spoj9043_P7020107.jpg




http://photo-zona.net/images/user63003/album19505/large/1246706516_fcbs0121_P7020106.jpg




http://212.36.3.59/site_pics/177/a_1244917611_P6130064.jpg




http://212.36.3.59/site_pics/188/l_1248467518_P7230096.jpg



http://212.36.3.59/site_pics/177/a_1248467421_P7230107.jpg





Публикацията е редактирана (24-07-09 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: ice_touch   
Дата:   27-07-09 09:58

@mbs
айде сега ми кажи каде може да се намери този апарат Fujifilm S200еxr и Fujifilm S100fs.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: prisonbreak   
Дата:   27-07-09 10:23

Абе кви са тия Фуджита и темп.
Вземи си или Сони или Оли.
Не се занимай с други сапунерки.Няма да сгрешиш.



Публикацията е редактирана (27-07-09 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: victory13   
Дата:   27-07-09 12:53

фуджи има в павилиона... или поне казаха че пак ще има... за 200ехр става дума...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: asahi   
Дата:   27-07-09 16:19

Гледай сапунерчето да има литиево-йонна батерия, по-широко варио и голям телевизор. Отиваш в Павилиона и там ще те светнат.
Друг вариант е последния Панасоник, за който ти стигат парите.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква сапунерка да избера?
Автор: prisonbreak   
Дата:   27-07-09 18:28

Панасоник не ти трябва. Цайса ис Дъ Бест .

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »