Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Загряване на скенер?!
Автор: harvester_vn   
Дата:   17-06-09 12:59

Възможно ли е ако плосък скенер загрее или нещо такова да спре да сканира както трябва?
Взех да сканирам няколко стари ленти 6/4,5, сканирах три кадъра и всичко беше о.к. на четвъртия на превю започна да излиза черен правоъгълник със съвсем леко по-светли петна тук там. Капака на скенера е топличък, но това май е нормално...
Скенера е Epson Perfection 3170 Photo

Отговори на това съобщение
 Re: Загряване на скенер?!
Автор: GOSPODIN   
Дата:   18-06-09 09:48

Виж дали има функция за калибриране и я използвай през няколко кадъра. Важно е и филма да е поставен абсолютно точно на маркерите.
Топлината на капака е нормална, защото се ползва лампата в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Загряване на скенер?!
Автор: muu   
Дата:   18-06-09 09:59

нещо си превключил по настройките. преди време имах такъв скенер, добра работа ми свърши скенирал съм с часове... пробвай някой читав софт, епсънският не е най доброто .аз ползвам ВюСкан...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   18-06-09 10:13

Оказа се голяма глупост....


http://photo-zona.net/images/user41395/album11924/large/1245308976_cdns5418_IMGP2433.jpg



Не трябва да има нищо върху бялата пластмаса в левия край на адаптера, а аз се опитвах да мина без рязане на лентата и когато минат няколко кадъра, първите застават върху нея... та така, сега си режа лентите на по 3 кадъра на парче :)

Отговори на това съобщение
 Re: Загряване на скенер?!
Автор: alsash   
Дата:   18-06-09 10:25

не е от това....рестарт[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   18-06-09 10:34

Не е, ама е.
Правих проби няколко пъти. Винаги когато попада лента върху тази част става така, махна ли я, всичко е наред.

Отговори на това съобщение
 Re: Загряване на скенер?!
Автор: niro   
Дата:   18-06-09 13:02

Да, така е.. Има някои модели с приставки, които позволяват странично поставяне на лентата

Отговори на това съобщение
 Re: Загряване на скенер?!
Автор: El_Fuego   
Дата:   18-06-09 13:20

По тази пластмаса скенерът разпознава, че сканира филм.
При канонските скенери има едно прозорче на адаптера. Веднъж ми се наложи да сканирам за лабораторията стъклени плаки с електрофорези и си приспособих адаптер от картон с прорязани прозорчета. Скенерът не щя да работи, докато не се сетих да изрежа в картона и калибрационното прозорче за скенера.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »