Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Fujifilm Finepix F200exr
Автор: Badgoshe   
Дата:   12-06-09 01:55

Здравейте,
Спрял съм се на горепосочения апарат,но се нуждая от по-компетентно мнение.Ако може малко да ми помогнете ще съм ви много благодарен [smile] .
До тук знам за апарата,[smilie23] стар дизаин,слаба батерия,5х Зоом,видео.
За [smilie24] очаквам от вас нещо.
Аматьор съм в фотографията ,но ми се иска да имам компактен апарат който да прави качественни снимки.Може да ми предложите и друг от същия клас(Компактен) ако има такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: kalabrieza   
Дата:   12-06-09 03:01

Дизайна на всички апарати от тоя калас е нещо като пралепипед и не би трябвало да те притеснява.Батерията ако искаш да я ползваш за помощен акумулатор на колата е слаба.5х си е постижение за размера на сензора ,имаш си и широко пък ти ходи и до 140. От същия клас не може да ти се предложи нищо защото няма аналог ,може би по-стария модел Ф100фд но има съществени разлики.Ако те притеснява цената можеш да изчакаш 3-4 години за нещо втора ръка но едва ли ,аз толкова години вече се оглеждам за Ф31 , че вече съм се отказал но пък набарах едно ново Ф11 в един дръглив магазин и ходя си го гледам на витрината , търсят му 254 евра.Ако искаш изчакай година да излезе нов модел , тоя ще падне със стотина лева.[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-06-09 03:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: boreto   
Дата:   12-06-09 07:17

Стар дизайн?

Това какво ли ще рече? Обективът е с мехче? Експонацията става с махане на капачката му?

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: didesignbg   
Дата:   12-06-09 08:07

Такъв динамичен диапазон и нисък шум в компактния клас не можеш да намериш в друг апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: photostoykov   
Дата:   12-06-09 09:03

Добре си се насочил!
Това е другият компактен апарат, който заслужава твоето внимание (помни, че и той е доста скъп!):

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicdmclx3/


Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: photostoykov   
Дата:   12-06-09 09:05

Ето четиво и за FUJI-то:

http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf200exr/


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: mitakabus   
Дата:   12-06-09 09:50

Ноу хвалене на тея Фуджита Ноу нещо!
Я погледнете теста с високото исо и ЛХ3!
ДЕТАЙЛ НЯМА ВЪРХУ КОРОНАТА!
Паналайката има в ПЪТИ повече детайл! Малко шумял ала бала - баси мазните снимки дето прай - поне от тестовете хич не ми хареса!
МАЗНА ТРЕВА!
Аз имам снимки с ЛХ3 дето тревата направо боде очите и то на ф2.8!- туй е такава мазня......старото Фуджи беше по-добре - с тея мпихсели няма прошка! А Паналайката има едно огромно предимство - в пъти по-добър обектив! [thankyou]



Публикацията е редактирана (12-06-09 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: kalabrieza   
Дата:   12-06-09 10:18

Тя тая работа като с жените ,трябва да се огледа да се опипа пък и да се разпечата. Паналайката е прекрасна но е насочена към потребители който знаят точно какво искат и е по-коректно да я сравняваш с DP1 а в случая автора гледа дизайна и зума.[beer]



Публикацията е редактирана (12-06-09 17:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: mitakabus   
Дата:   12-06-09 10:31

То пък Фужито с един дизайн...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: didesignbg   
Дата:   12-06-09 10:40

mitakabus, веднага след като излезна теста на ф200 водихме един спор с господин Ричард Бътлър, в който учитиво му намекнах, че съпоставките който правят са силно тенденциозно предствавени. Нямаше смислен отговор. Дпривю искат нещата да изглеждат така.
Какво точно имам предвид:
Теста със лх3 е правен при различни условия.
Теста е правен в условия на изключително силно осветление - нищо общо с логиката.
Кроповете които са показани не представят достатъчно добре ситуацията.

f200 и EXR технологията са принципно нова стъпка. Дават чуствителност каквато никога досега не е имало в такава матрица. Чувствителност която е използваема в реални условия, не само в студиото. Няма го основния проблем - огромните цветни парцали в тъмните зони, там където няма светлина. За да не съм голословен
Тестови кадри на исо 1600 на 100% всеки може да ги отвори и да си направи изводите

ЛХ3
ф30
ф200

Снимките с парцалите намалени и до уеб резолюция си личат, при ф200 такова нещо няма.

Относно резолюцията бих посъветвал всеки собственик на ф200 да го ползва само и единствено на 6мп[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: danbi   
Дата:   12-06-09 10:45

А какво ще кажете за SONY DSC-HX1? Даже ревю има вече тук със снимки.

Това, относно "принципно новата стъпка"...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: mitakabus   
Дата:   12-06-09 10:48

Така и ти мислиш че е вярно сравнение ф3 и нагоре вс ф2 и различни мм така ли...мммм, това , което казвам е следното - отвори сега оная снимка навън и ми кажи харесва ли ти остротата на тревата и въобще зеленото ...та ще зема да пуцна една такава днес дори на ф2 и ще си говорим пак .....[smilie7]
..бтв с фирм 1.2 бяха оправили доста неща в ЛХ3 - вече е и още по-добре бтв...Аз лично бих си зел 30-ката или 31 ама не и новото 200 Фуджи - това исках да кажа но всеки си има мение..и ако земат и му пуцнат една хубавка оптика цена няма да има но...[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-06-09 10:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: krist   
Дата:   12-06-09 10:49

той didesignbg добър пример е дал по-горе с картинките, така че няма какво повече да добавя.. само да кажа - преди време купих за сестра ми такъв и имах възможността малко да пощракам - стори ми се доста добре като качество на картинката - просто нямах забележки.. дизайнът също ми харесва - не знам какъв кусур му намираш, пък и в крайна сметка по-важно е как снима, а не как изглежда! единствената истинска забележка, която имам към това апаратче е липсата на хистограма, но уви..

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: mitakabus   
Дата:   12-06-09 10:55

pp да довърша - айде резолюцията да си е еднаква и пак да сравняваме - н еединия да бачк ана 2ХХХ точки - а ЛХ3 ан 3800х[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: yavorberov   
Дата:   12-06-09 10:56

Не знам какво точно търсиш, това което си избрал е приятно апаратче като му гледам характеристиките, даже звучи впечатляващо, не знам колко пари е но виж и панасониците TZ/ZS/. макар и с по-малко мегапиксели предлагат голямо варио, което е предимство при снимане на (.)(.) отдалечени обекти ;) Виж и тези машинки:

http://www.dpreview.com/reviews/q209grouplongzoom/

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: didesignbg   
Дата:   12-06-09 11:10

mitakabus, дал съм ти примери на 1600 исо, ако имаш желание преоразмери снимката на лх3 до какъвто желаеш размери и ни я покажи до тази на ф200.
Снимка на омазана трева мога да ти покажа с всеки апарат, включителоно и с лх3.
Оптиката на лх3 е прекрасна, но не е това апарата с който следва да сравняваш и ценовия клас и таргет групата са различни, да не говорим пък за характеристиките.


danbi, не знам дали следиш бюлетина на сони, наскоро публикуваха характеристиките на сензора в НХ1. Като шум е по-слаб от ЦЦДто на Сони, като динамичен обхват също. Технологията със няколкото кадъра се старае да го върне в играта. Не е лоша идеята но ще и трябва още време.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: mitakabus   
Дата:   12-06-09 11:13

Дал си ми снимка на 6мпих режим на Фуджи - поне това мисля че си дал ....другото мога и аз да го направя - просто не ми хгарсва снимката...на тебе харесва ли ти..АКО ДА успех! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: didesignbg   
Дата:   12-06-09 11:22

Коя снимка не ти харесва адаш?
Щом можеш, преоразмери снимката от лх3ката и я сложи тука в темата. Да видим преоразмерени как изглеждат нещата.
Ето лх3 800исо
лх3 1600исо
дай да ги видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-06-09 11:30

Относно Сонито DSC-HX1. Разгледах снимките в ревюто тук на форума и меко казано, никак не ми харесаха - още на ИСО 100-125 картинката е една акварелно-пастелна такава - с дефекти в изображението, замазана, с хроматични аберации. За нивото на шума при ИСО 400 изобщо не ми се говори.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: photostoykov   
Дата:   12-06-09 11:32

Приятели, най-ценното на Super CCD матрицата на FUJIFILM е, че позволява работа в три режима:
- режим на висока резолюция;
- режим на високо ISO;
- режим на висок динамичен обхват.
Това обаче, никой не го коментира!
Респект към оптиката на Leica, но FUJIFILM предлагат също нелоша оптика (спомнете си с какви обективи работи HASSELBLAD 645!).
[shtrak]



Публикацията е редактирана (12-06-09 11:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: kalabrieza   
Дата:   12-06-09 11:59

mitakabus Ревютата са хуваво нещо но не е полезно да се прекалява с тях щото явно ти се е напълнила главата с кропове.[smilie10] Мене острилката от DP1 ме кефи повече от омазаните шумни кропове на паналайката.[smilie21] А на автора коя фотка му предлага най-балансирани качества за неговите нужди?[ezik]



Публикацията е редактирана (12-06-09 17:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: mitakabus   
Дата:   12-06-09 12:20

Ревюта мноо не гледам вече - ходя пуцам и гледам аз! Иначе снимката която не ми харесва е оная горе дето съм постнал и още няколкото други - за тая бленда мисля ч, че трябваше да е доста по-остра! Не че гледам на 100% кроп снимки от сапунера ама ми направи впечатление просто ...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: Badgoshe   
Дата:   12-06-09 14:46

На мен лично епаратът ми харесва.А негативните мнения относно (дизаин,батерия и т.н.)са от ревюта на списания и спец. фото-магазини.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: digitalgab   
Дата:   12-06-09 21:14

Фуджифилм нещо закъсняха с други модели с тая матрица, нещо протурбозуместо такова, по универсално чакаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm Finepix F200exr
Автор: Badgoshe   
Дата:   15-06-09 03:19

Нямах шанса да се сдобия с Ф200ехр.Трябваше да ми го донесът от чужбина ,но уви!!!
Купих си Finepix J150w.



Публикацията е редактирана (18-06-09 15:10)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »