Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна
 Нов дизайн - първи тестове
Автор: sas   
Дата:   17-04-09 17:01

ТЕМАТА Е ЗАТВОРЕНА! ПИШЕТЕ В НОВАТА!

Фото Форум скоро ще има нов дизайн и функционалност.

За любопитните могат да погледнат на долния адрес, като очаквам, разбира се, да споделяте всякакжи намерени проблеми, за да ги изчистим преди окончателното пускане.

Абсолютно нови неща са:
* автор може да си подрежда снимките в лично създадени албуми
* Профила на потребител става като негово портфолио, всеки може да си избира 10 снимки, които да стоят там и да го представят.
* личните съобщения са вече във вид на дискусия
* на снимките, които имат EXIF информация, тя ще се вижда изписана под снимката

За да видите сайта с новия дизайн, трябва да заредите това:
https://photo-forum.net/setcookie.php


За да се върнете към стария дизайн трябва да заредите това:
https://photo-forum.net/unsetcookie.php


Адреса на сайта е https://photo-forum.net/bg
[smile]

(има работа още по форума - цветове и т.н., както и някои други неща по функционалността)
Банерите също не са оправени.
Дизайна на самия форум още не е оправен - няма да изглежда така. Цвета ще е различен, ще има страници, ще е с по-малка ширина + снимките в дясно + колона реклами най-в дясно.
Сега пишете за всякакви открити бъгове, след празниците ще ги разчистваме. Ще пуснем новия дизайн след като изчистм всичко


Систематизирам всичко написано в темата като предложения и бъгове, по което ще се работи, за да го чете всеки, който влезе и да не се повтаряме:

1. Да се настрои дизайна така, че да не са ощетени потребителите на резолюция 1024 ( да не се реже важна информация - части от тъмбове, теми във форума и т.н.) Оптимизация на 1-ва страница - излишни празни пространства, подравняване на текстове и колони, размер на снимката и т.н.ОПРАВЕНО
2. Оправяне на форума - цветове, размер, страници, емотикони, линкове и т.н.
3. Функциите под снимките - кроп, ч/б и т.н.
4. Настройки на полетата под снимките, шрифтове, разстояния и т.н.ОПРАВЕНО
5. Настройки на последни коментари на автора и коментари към снимки на автора.
6. Някои потребители виждат лейъри под тъмбовете и различни цветове при зареждане на фона. Ето такива : http://belfo.photo-forum.net/ll01.JPG
- това не е нормално ОПРАВЕНО
7. Не се отваря галерията на 1-ва стр. "Рейтинг Б над 100т" ОПРАВЕНО
8. Лични съобщения има бъгове ОПРАВЕНО
9. Страницата примигва при презареждане
10. Екзифа да се оптимизира - да се скрива и показва или да е по-малък като поле
11. Последни коментари на автора и последни коментари към снимки на автора е едно и също - да се оправи.ОПРАВЕНО
12.Lюбими снимки на друг автор, показват се на много редове, а основата на страницата не се разпъва надолу и футъра се оказва някъде върху и под снимките на 6-тия ред ОПРАВЕНО
13.Ако разглеждам профил на някой друг автор и избера: "Снимки на автор в любими" ми изважда списък на авторите, които са добавили МОИ снимки в любими.ОПРАВЕНО
14.Банерите да се настроят
15.Бъг с двойно логване ОПРАВЕНО
16. Голям контраст между полетата за четене и околните пространства(това е във форума - ще се оправи)
17. Персонализиране на фон при отваряне на снимки
18. В коментарите под снимки бутоните за изтриване и блокиране са много агресивни като цветове и дразнят ОПРАВЕНО - виждат се само ако се сложи курсора на мишката
19. Отварянето в нов прозорец за разглеждане на различни фонове не работи. ОПРАВЕНО
20.Не се виждат аватарите като сложим мишката на ника им
21.Разминаване на заоблените елементи с таблицата на текста с коментари под снимка
22.Страниците с тъмбове да се оптимизират като размерОПРАВЕНО
23. Цвета на бутоните за гласуване е твърде ярък и неподходящ като цвят
24.При получаване на ЛС не мига индикацията на която сме, а трябва да се иде в профила, за да се види
25 Бутонът "повече снимки" под тъмбовете на албум не работи ОПРАВЕНО
26. Логото ще бъде сменено, има другоОПРАВЕНО
27.На 1ва страница долу в дясно статистика се застъпват с коментари вчера днес ОПРАВЕНО
28. Основни бутони под снимките под сафари и мозила
29. В личен профил да може да се виждат по повече тъмбове на една страница подобно на галериитеОПРАВЕНО
30 . При лични съобщения да може да се влезе в профила на изпращачаОПРАВЕНО
31. В лични съобщения при изтриване праща на 1-ва стр. ОПРАВЕНО
32. Да се увеличи размера на шрифта на 1-ва стр.
33. Информация колко пъти е била видяна една снимка.
34. Добавяне на Любими автори.
35. Има разлика в размера между редовете на 1-ва стр. между мозила и ИЕ - особено се вижда при ревютата.
36. Текстовете да са двустранно подравнени, а не само в ляво.ОПРАВЕНО
37. Липсва линка "моите теми" ОПРАВЕНО
38. Под новия дизайн сайта върви по-тежко, страниците се зареждат с примигване, графиката да се олекоти.
39. В профилите липсват линковете "Остави лично съобщение" и "Изпрати имейл на потребителя".ОПРАВЕНО
40. Снимката на 1-ва стр. е с размера от стария дизайн, трябва да е по-голяма.
41. Под ИЕ не се вижда кошчето за изтриване на снимка в личния профил в "избрано от автора"ОПРАВЕНО

42. От страницата с последни коментари отгоре има линк към албума със снимките, но от албума няма линк към последни коментари.ОПРАВЕНО
43.Oсновното потребителско меню и линковете към категории снимки да са достъпни и от форума, т.е. лявата колона да е винаги там.
44. Да има бутон Next, когато влзенеш в някоя снимка, галерия или профил
45. Снимките да са изместени по- в ляво, за да се виждат добре на всички размери монитори, в дясно от снимката във вертикална колона да е изнесен екзифа, а в дясно от коментарите във вертикална колона да са изнесени гугъл рекламите.
46. Лявата колона с навигация да е и във форума
47.Поле за ключови думи при качване на снимки.
48.Възможност да се качва снимка без коментиране и/или качване на снимки със забрана за коментари от хора без определен минимум на снимки в профила.
49. Ревютата на 1-ва стр. са с много място в дясно от линковете и така изглежда празно. Удачно е да се направят в две колони - една за камери и друга за обективи, като колоните са с точно определени места - примерно по 10 ревюта. По-старите падат от първа стр. на принципа - едно се качва, едно пада. Всички ревюта се виждат на отделна страница.
50. Опция да се получава мейл при ЛС.
51. Въпроса за навършени 16г да се помни в профила
52. RSS
53. Иконките под тъмбовете в профила нямат <title> тагове и под Мозила не се изписва за какво са. IE показва <ALT>, a Mozilla - <title> тага
54. В "моите теми" да са и темите, в които човек е писал (без да ги е създал). Опция за "Любими/Следени теми. Опция "полезни теми"
55. При добавяне на редакция на снимка, авторът на оригинала да може да указва дали желае или не желае редакции и в съответствие с това да е активно полето за качване на редакция. Авторът на оригинала да може да изтрива редакции по свой избор - обидни, неуместни и т.н.
56. При създаване на повече албуми, те излизат от рамката. Трябва да има скролване или линк "виж всички албуми" и да могат да се видят на една страница.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-04-09 17:05

Добре изглежда на пръв поглед! [smilie24]

Силно се надявам най-сетне да чуете молбите ми и да сложите kolobok емотиконите.

http://kolobok.us/index.php


Успех!
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: mitakabus   
Дата:   17-04-09 17:06

Абе не е лошо, ама дано не стане по зле от към функционалност само. Както стана с датаата, пълн атрагедия - посетителите паднаха с 80%...[smilie5]
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: georgi.a   
Дата:   17-04-09 17:07

Ако може шрифтовете да са по-големички...

Във Firefox под Linux едва се четат (screenshot):


http://img50.imageshack.us/my.php?image=screenshot17.png





Публикацията е редактирана (17-04-09 17:27)
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: CyberGene   
Дата:   17-04-09 17:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: sas   
Дата:   17-04-09 17:09

Сега ще ги пусна за да ги видиш. Грешката е моя, че беше скрито [smilie25] [smilie25] [smilie25]

И освен това тази функционалност е за снимки качвани от последните 2 седмици. Старокачените няма да имат.



Публикацията е редактирана (17-04-09 17:12)
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: exile   
Дата:   17-04-09 17:10

от мен знаете.

стъпка напред като функционалност.

две стъпки назад като дизайн.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: boni   
Дата:   17-04-09 17:10

mitakabus, по функционалността няма да се правят кардинални промени, само ще се добавят нови функционалности.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: CyberGene   
Дата:   17-04-09 17:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: dau   
Дата:   17-04-09 17:12

добре е дизайна [smilie24]
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: e-mil   
Дата:   17-04-09 17:13

Пак не работят функциите под снимките: crop, черно-бяло и т.н. И не може да се види на цял екран - отваря новия прозорец, но без снимката.

С Firefox 3.0.8 съм.
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   17-04-09 17:13

Харесва ми, но ми се струва, че е много разточителен от към място. Като отворя форума - трябва да е с 50% по-широк прозореца да се вижда същото.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: Тед   
Дата:   17-04-09 17:13

Дизайна на самия форум - темите -“ нещо не пасва на цялата визия.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: boni   
Дата:   17-04-09 17:14

Някъде може да има бъгове по дизайна - с някои браузъри да се виждат странни неща, разстояния, застъпвания на елементи и т.н. Трябва да се изчистят прецизно с времето - ако нещо забележите, свиркайте.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: CyberGene   
Дата:   17-04-09 17:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: boni   
Дата:   17-04-09 17:15

Дизайна на самоя форум още не е оправен - ще се напасне.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: Petri   
Дата:   17-04-09 17:15

Време беше, отдавна трябваше малко да се разнообрази.
Всъщност толкова съм свикнал със стария изчистен дизайн, че този сега ми се вижда претрупан [smilie25]
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: tonevjr   
Дата:   17-04-09 17:15

Харесва ми,че е центриран![smilie24]

Разстоянието м/у квадратчетата с тъмбовете ми е малко повечко....разпиляно е.

Синият шфрифт на менюто вляво с галериите и др. изобщо не ми се връзва.

Като цяло ми е малко разпилян.

Ако се сетя още нещо ще кажа.[smile]

Успех![smilie24]
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: maldito   
Дата:   17-04-09 17:16

[smilie24]
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: CyberGene   
Дата:   17-04-09 17:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: exile   
Дата:   17-04-09 17:18

Не е въпросът в браузърите.

Не сме във форум за дизайн, не му е мястото тук да го коментирам защо, а и едно на ум - винаги при пускане на нов дизайн независимо какъв е той темите имат почти константно отношение хора за и против.

Казвам го това от опит с доста по-сериозни редизайни на доста по-големи сайтове.

Дизайнът е стъпка назад, не само естетично. Но сайтът е ваш, вие сте стопани, ние гледаме през оградата [smile]
 Re:
Автор: gkyupev   
Дата:   17-04-09 17:20

Браво и от мен, харесва ми особено за EXIF-a, ама много широко стана, не ми се събира на ЕЕЕПъЦъ-то.
Не може ли минималната широчина да е 1024рх?
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: chukov   
Дата:   17-04-09 17:20

Аз съм си консерватвен и стария дизайн си ми е уютен и удобен

Само търсачката при мен не рабори и превръща търсения текст в набор от йероглифи приятно гарнирани със съобщението, че резултат от търсенето няма
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-04-09 17:22

Любими снимки: 3425

А всъщност са двайсетина...
 Re: Нов дизайн - първи тестове
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   17-04-09 17:24

Последни коментари на автора и Коментари към снимки на автора водят към едно и също място.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена