Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-05-09 13:59

Разликата заслужава ли си 130те лева повече които струва Сигмата?

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-05-09 14:03

Обикновено разликата в парите е оправдана.
Ако имаш възможност да направиш тестове и надвата ще можеш да решиш най-добре!
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-05-09 14:09

Ами в момента съм взел от приятел един Тамрон за проба и засега резултатите са добри. Мислех да отида до павилиона да пробвам и Сигма, но според сайта им в наличност има само в София, а аз съм във Варна.

За цената и качестото по принцип съм съгласен, но тук чета че доста хвалят Кенко, а тяхната цена пък е съвсем ниска- 180лв. Тамрона е 240, а Сигмата 370.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: ivodam   
Дата:   14-05-09 14:41

Сигмата е истината за конвертори!

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: deniac   
Дата:   14-05-09 15:11

А ти Tamron SP конвертора ли гледаш (белия на цвят)? Той според мен особено в центъра е най-добър от Сигма/Кенко/Тамрон вариантите.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-05-09 15:13

Мерси! Птичарите би трябвало да знаят най-добре [beer]
Все пак първо ще потърся някоя сигма за проба.

deniac, не. Ето този гледма- http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&product=1214&show=additional#slides-pane-1



Публикацията е редактирана (14-05-09 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: pc_genius   
Дата:   14-05-09 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: pc_genius   
Дата:   14-05-09 17:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-05-09 17:21

[smilie18] Има кенко и за 310лв :)
ГОлеа разлика нема за мен.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-05-09 17:35

Канона отпада защото освен че е доста по-скъп, става само за Л-ки, а задължително искам да слагам конвертора на 85/1,8... в този ред на мисли, сигмата може ли да се слага на не Л обективи? На снимката виждам че подобно на канонския има един пръстен влизащ навътре в обектива, по-къс е но все пак...


http://www.prime-junta.net/pont/img/Reviews/de_TC_vs_TC/contenders.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: ivodam   
Дата:   14-05-09 17:38

Ами стърчи Сигмата, верно е, спомням си, че май с Канонския 17-55 не ставаше. Ама на такива обективи да се слага конвертор ми е малко странно.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: pc_genius   
Дата:   14-05-09 17:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: ecobo   
Дата:   14-05-09 17:42

ivodam написа:

> Сигмата е истината за конвертори!


Иво, не съм пробвал Сигма, ама ще ти се доверя, сигурно си пробвал много конвертори. [smilie24]
Имал съм 1.4х 2-ра версия и си ставаше отвсякъде, ама гледам, че сега цената му е неоправдано висока, та се заглеждах и аз по Сигма.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-05-09 17:55

ivodam написа:

Ами стърчи Сигмата, верно е, спомням си, че май с Канонския 17-55 не ставаше. Ама на такива обективи да се слага конвертор ми е малко странно.

По принцип ми трябва за 70-200, но 85ицата с конвертора става 120 на около 2,8, което за мен е перфектно и ми се иска да мога да го ползвам и така.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: deniac   
Дата:   14-05-09 18:06

Евтиния Тамрон не е същото качество като скъпия SP. Аз имах евтиния и бързо го продадох като пробвах и купих по-скъпия.
Друг е въпроса, че евтиния го слагах и на 8мм фишай-а, а скъпия става само за теле обективи.
Евтиният Тамрон също така не информира тялото за себе си и не променя блендата (тоест на светло е възможен автофокус и с 5.6 обективи). По-скъпия Тамрон трябва да му слагаш скоч на част от пиновете за да мине тоя номер с автофокуса.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: harvester_vn   
Дата:   14-05-09 18:18

Май везните се накланят към по-ефтиния тамрон. Хем цената му е приятна, хем в момента ми е в ръцете [smile]
Благодаря на всички [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: tantris   
Дата:   14-05-09 18:48

Само да не е тамрон х2 от евтините. Маже до низползваемост на картинката. Имам такъв и всеки път, когато се изкуша да го ползвам се проклиням след това. Плюс е, че можеш да завинтиш всичко на него и да фокусираш на бленда 9 и повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: ivodam   
Дата:   14-05-09 22:09

ecobo: Е, това са все пак субективни впечатления, ако питаш Шоти, Канон 1,4х е по-добре, според мен са на кантар със Сигмата... трябва да си пробваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: vanko_2   
Дата:   15-05-09 00:27

canon vs. sigma

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: orch   
Дата:   15-05-09 04:49

Аз пък имам принципен въпрос относно тези телеконвертори, понеже преди време се замислях, но като установих че няма никонски се поотказах. Може би е по-евтин вариант за повишаване на далекобойността, но въобще заслужава ли неудобствата и евентуално компромиса с качеството и т.н?

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: ivodam   
Дата:   15-05-09 10:23

orch: Как така няма никонски?

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: ivodam   
Дата:   15-05-09 10:39

vanko_2: Да, със сигурност Сигмата винетира повече, това мога да го потвърдя.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: orch   
Дата:   15-05-09 21:15

Сори. Пообъркал съм се. Поне в магазина от които пазарувам обикновено ги нямаше и останах с впечатление че не се търсят много и не са предпочитан вариант.
+ доколкото си спомняам работят само с ръчен фокус, а тези с автофокус пък не са съвместими със всичките обективи или поне с моите скромни. Имаше някакви особености и реших че не си заслужава. А пък съвместимоста по отношение фокус мерене и т.н. с други производители е относителна. Т.е. я работи добре ,я не.



Публикацията е редактирана (15-05-09 21:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: mitku   
Дата:   15-05-09 21:24

Е, то практически всичките по-скъпи варианти телеконвертори на книга са в графата "Очакваме доставка", но практически са всъщност само по поръчка. Не само Никонските... с всичките е тъй защото няма търсене.
Което е кофти - сигурно и аз щях да съм със Сигма, или нещо таквоз по-скъпо ако го имаше в наличност да го пробвам, но поради липсата им, не исках да рискувам и минах с едно евтино Кенко (и то на старо [smilie5] ), колкото да отбия номера. А някой ден ако пробвам и се убедя сам в качествата на по-скъпите варианти, ще си взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Конвертор х1,4- Сигма или Тамрон?
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-05-09 21:51

днес си взех скъпото кенко за никкор 300 ф/4.
Конвертора е 1.4

Пощраках малко.

Впечатленията са ми забавяне на автофокуса.
Малко повече брак от нефокусирани кадри.
При добре осветен обект прилична острота още на 5.6 и 100% което ме удволетворява.
Доволен съм от покупката си.

[beer] Ако искате кадри мога да пусна утре.
Имам 1-2 пилци който са супер дори и на 100% а това все пак са 420мм 5.6 :)
Снимани от ръка [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »