Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Статив в ръчния багав в самолет?
Автор: krist   
Дата:   15-05-09 21:38

След няколко дни ще отскоча на една почивчица в италиянско, та се чудя дали ще ми направят проблем за статив в ръчния багаж, тъй като не знам дали ще има място за него в сака.. Някой има ли опит?


Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчния багав в самолет?
Автор: imitev   
Дата:   15-05-09 21:42

Нямаш никакъв проблем - показваш го както си е в калъфа и му лепят лепенка за борден багаж отделно (без да плащаш нищо) и газ.

Приятно снимане!

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчния багав в самолет?
Автор: krist   
Дата:   15-05-09 22:52

Блаогдаря! Опасенията ми са, в същност, главно относно тъпите антитерористични мерки - да не решат, че мога да тръгна да превземам самолета с него[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчния багав в самолет?
Автор: irusev   
Дата:   15-05-09 23:38

Аз също съм нямал никога проблеми по летищата заради статива, но не го държа в багажа а си е закачен на фотораницата отвън и се вижда. Никой, никога, нищо не ме е питал. По летищата и в самолета съм снимал доста- пак няма проблем. Късмет! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчния багав в самолет?
Автор: pravdo   
Дата:   16-05-09 14:39

преди няколко години имах проблем с АлИталиа като летях от Берлин през Милано за София. На чекина нищо не ми казаха а като тръгнах да влизам ме върнаха заради един метален SLIK... наложи се да се върна и да го чекирам само статива в багажното... добре че имаше време... неприятна история... това беше малко след идиотщините в Лондон. В същия полет една италиянка я направиха луда защото имаше на врата си малко сребърно колие с форма на пистолет... След този случай си купих чанта в която статива се побира и не го нося като ръчен. Тъпото става с лоу кост компаниите в които можеш само ръчен да носиш...

Сега може да е по-спокойно, не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчния багав в самолет?
Автор: ikom   
Дата:   16-05-09 22:07

а някой има ли опит с лол кост компаниите до Лондон, че на сайта wizz air четох, че специално за англия искат ръчния багаж да е в една чанта не можело две /или повече/ по малки

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчния багав в самолет?
Автор: imitev   
Дата:   16-05-09 22:25

Точно с виззаир няма грижи - показваш статива с калъфа и му лепят обозначението за ръчен багаж. Качваш го с ръчния багаж и газ.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив в ръчния багав в самолет?
Автор: elefant   
Дата:   16-05-09 22:41

Само в ръчния багаж - два пъти ми разбиват куфара заради статива /на пушка май им прилича/...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »