Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 "след дъжд качулка"
Автор: didko13   
Дата:   02-05-09 20:23

Когато на човек не му върви не му върви и това е, или да съм си отварял очите на четири. Какво ми се случи днес реших да се сдобия с ето това чудо: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=17&cat=67&product=3262&show=additional#slides-pan... отидох до павилиона пробвах, я хареса ми взех я. Когато дойде моментът на почерпка с приятели и тест забелязах че на снимката обектива е с HSM, a моята не е(в същност отговаря на текстовото описание), дори и линка към подробно инфо ме препраща към http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_all_details.asp?id=3300&navigator=6
Така че колеги очите на 6*

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: peterst   
Дата:   02-05-09 20:28

за пентакс тази сигма не е имала хсм никога до сега :) гледай байонета, освен надписа :)

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: C41   
Дата:   02-05-09 20:43

Иди и я върни. Имаш пълното право на това особенно, ако е в рамките на 3 работни дни.

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: jrr   
Дата:   02-05-09 20:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: asahi   
Дата:   02-05-09 20:50

Ако не те кефи обектива - връщай го. Ще ти го вземат без проблем.

Ако те кефи снимай и тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: didko13   
Дата:   02-05-09 21:00

Цени съм гледал само в павилиона и едепот където цената беше с 30лв. по-висока, и трябваше да чакам 12 дни. А в интерес на истината съм чел материали само за 30mm F1.4 EX DC HSM , не знам дали имат разлика освен в мотора. В момента съм леко разочарован и не ми се рови из нета[smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: peterst   
Дата:   02-05-09 21:20

значи според теб сигма произвеждат обектив, който не съществува. разочарован си и не ти се рови в нета и искаш да ти повярваме? ми да си чел преди да си се разочаровал :)

попитай sd, той може да ти даде 100% точна информация има ли изобщо 30/1.4 хсм за пентакс или ще си живееш с химерите :)

между другото без хсм е малко по-бърз... така разправят очевидци :)

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: cicomanco   
Дата:   02-05-09 21:43

[smilie18] [smilie18] [smilie18] и кои са тези "очевидци"?.....и за какво го слагат въобще това ХСМ дето само бави обектива.....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: didko13   
Дата:   02-05-09 21:58

Здравей, peterst мисля че преди да постнеш мнението си тук не си погледнал нито един от линковете в първият ми пост! Втори линк табличката в дясно на ред Corresponding AF Mounts: погледни какво пише. За какво е HSM-a рекламен трик [smilie25] , както стептрониците при спортните автомобили, за кво им ги вграждат? Сигурно щото не вършат ниаква работа. Разочарован съм от начина на представяне на информация, от себе си че от тежкият работен ден не ми остава време да проверя достоверността на информацията която предоставят търговците, вместо да се насладя на хобито си.... Да продължавам ли? Мисля че е излишно!

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: peterst   
Дата:   02-05-09 21:58

cicomanco, ми донеси една сигма 30/1.4 с хсм за пентакс, от мене такава без ;) после ще сравняваме ;)

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: peterst   
Дата:   02-05-09 22:00

дидко13, я пак прочети и помисли какво съм ти казал. надписа ХСМ е сложен на страницата на сигма, но се отнася за канон и никон. за сони/минолта и пентакс си е без мотор. или искаш специална страница за пентакс? малко мисли, прочети па тогава се нервирай [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: Пешо   
Дата:   02-05-09 22:01

Аз също имам наблюдения, но с никорите 50 мм

новата Аф-с 5о-ка е по-бавна от старата. И двата са пробвани на едно и също тяло(Д300) разполагах едновременно с двата 50/1.4 за няколко дни. Еми какво да ви кажа... Готина е новата 50ка, но не смятам да си сменям пластмасовия рицар 50/1.8 с нея. Аз на под 2.8 рядко отварям и то обикновенно е за проба как е обектива...

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   02-05-09 22:13

peterst написа:

> дидко13, я пак прочети и помисли какво съм ти казал. надписа
> ХСМ е сложен на страницата на сигма, но се отнася за канон и
> никон. за сони/минолта и пентакс си е без мотор. или искаш
> специална страница за пентакс? малко мисли, прочети па тогава
> се нервирай [beer] [beer] [beer]

peterst

Ако е така, както казваш - това са на практика два различни продукта и не могат да бъдат промотирани или рекламирани едновременно, освен ако не са указани точно и на видно място, което не може да бъде подминато, разликите помежду им.
Идеята е търговецът да е длъжен да информира клиента какво точно купува без клиента да е длъжен да е специалист по това, което купува.
Тоест - определено си е подвеждаща реклама.
Така е според изискванията на ЕК за защита на потребителите.
Ако плащаме повече отколкото останалите, и ако правата ни не могат да са повече все пак, поне да са еднакви с тези на другите, а?

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: peterst   
Дата:   02-05-09 22:39

ми ей го де е - отивате и съдете сигма, прибирате кинтите и си купувате най-добрите обективи. аз пиша каквото знам (запитване към сигма германия) и каквото съм виждал. и аз съм си мислил за хсм версия, която между другото беше обещано да е още по-добре оптически, но за съжаление е без хсм дори новата версия за пентакс. дано да съм се заблудил аз де, та и дидко13 да има възможност за подмяна с друг обектив [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: spa   
Дата:   02-05-09 23:23

Ами за пентакс май само 50/1.4 е ХСМ от светлосилните твърдаци, и новият 70-200/2.8. Пък като искате ХСМ си вземете СДМ обективи на пентакс. Ама като имаш голям ход на фокуса и това не помага да е бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-05-09 00:08

peterst написа:

> ми ей го де е - отивате и съдете сигма, прибирате кинтите и си
> купувате най-добрите обективи. аз пиша каквото знам (запитване
> към сигма германия) и каквото съм виждал. и аз съм си мислил за
> хсм версия, която между другото беше обещано да е още по-добре
> оптически, но за съжаление е без хсм дори новата версия за
> пентакс. дано да съм се заблудил аз де, та и дидко13 да има
> възможност за подмяна с друг обектив [smilie24]

В случая никой никого не може да съди.
Това - и в двете посоки - са просто детински изявления.
Законодателството защитава и потребителя и търговеца.
В случай, че търговец ти е продал продукт въвеждайки те в заблуда и в резултат на това очевидно си получил различно от очакваното единственото последствие е, че можеш да върнеш продукта и да си получиш парите. В повечето случаи разумните търговци процедират така и без да ги задължава законодателството, защото предпочитат да имат клиент, който ще купува от тях и в бъдеще, а не да направят една единствена продажба по грешка за 700 лв. ...

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: navy   
Дата:   03-05-09 00:17

Обектива си е муцка бе, покажи някой кадър [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: pefoto01   
Дата:   03-05-09 00:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: didko13   
Дата:   03-05-09 08:45

Купил съм Обектив Sigma 30mm f/1,4 EX DC, повтарям пак понеже се заблудих че е със HSM, т.е. нов модел, затова се спрях на него пред Pentax SMC-FA 35mm f/2 AL. Айде със здраве... [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: drkskwlkr   
Дата:   03-05-09 09:53

Добре де didko, а ти звънна ли в павилиона да ги попиташ не може ли да върнеш обектива и да го смениш за Pentax-а? Обади им се в понеделник, ще работят с нормално работно време.

Отговори на това съобщение
 Re: "след дъжд качулка"
Автор: BotsRevenge   
Дата:   03-05-09 11:55

По думите на друг съфорумец, който се опари по същия начин - Sigma 30mm f1.4 не се произвежда с мотор за пентакс. Само безмоторни са. Той също искаше модел с HSM, но няма.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »