Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 No Subject
Автор: stefarata   
Дата:   03-05-09 18:17

Апарата е Fuji f40fd, забелязах че при снимки към чисто небе има някакво петънце горе вляво. Незнам какво е замърсено и как да подходя.http://www.album.bg/carpe_diem/images/13525666/

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: tvk75   
Дата:   03-05-09 18:19

по-скоро в средата да не би да е ?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: stefarata   
Дата:   03-05-09 18:25

ами незнам точно къде е ама ме притеснява кое е замърсено- стъкло ли, матрица ли ... по стъкълцето няма видими прашинки[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: juslen   
Дата:   03-05-09 18:53

Прашинка е това,най-вероятно върху матрицата.Как е попаднала там обаче не се знае.
Ако много ти пречи може би трябва да се носи на сервиз,там да го отворят и почистят ако си струва и ако се съгласят изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: stesla   
Дата:   03-05-09 19:39

Матричка

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: C41   
Дата:   03-05-09 20:03

Снимай на най отворена и на най затворена бленди, ако пак ги има е матрица, ако на затворена ги няма обегтив.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: ngoht   
Дата:   03-05-09 23:27

С41, при мен точно когато е отворена блендата прашинките не се виждат, а когато я затворя се показват. И в случая са на матрицата... След това действам с духалката и после всичко си е ОК.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-05-09 00:33

за матрица съм и аз.
Малък шанс да е по обектива също [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: miton   
Дата:   04-05-09 01:22

прашасала матрица, ако е в гаранция трябва да го почистят безплатно

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: stefarata   
Дата:   04-05-09 15:16

добре де аз малко не съм навътре в нещата ама какво да права с тая духалка?? щото ако трябва да разглобя сапунерката нема да се навия. Не ми стига смелост

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: imitev   
Дата:   04-05-09 19:16

Долу имаш още едно същото петно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: 3df   
Дата:   04-05-09 19:56

При този тип апарат е почти невъзможно да има прашинка на матрицата.
Най вероятно прашинката е от пред на обектива.

Направи следното:
Включи апаратчето за да излезе напред обектива.
После извади батерията или отвори капачето на батерията. Апаратчето блокира в състоянието в което е. С изваден и отворен капак на обектива.
Вземи една лупа с по голямо увеличение и погледни лещатата на обектива. Най вероятно ще видиш прашинка.
С духалката (гумено балонче с накрайник и четка от пред) духни въздух и мини с четката върху обектива . После пак прегледай с лупата за прашинки. Повтори операцията ако е нужно.
После затвори капачето на батерията и включи апарата.
Има и друг вариянт отиваш в някоя оптика . Там продават спрей за почистване на очила с анти рефлексно покритие. Помоли продавачката (оптикарката) да ти направи това почистване, като нлокираш апаратчето по горе описания начин. Тя може да ти пръсне малко спрей и със спецялна кърпичка да почисти лещата. Почерпи я няколко левчета от благодарност.
Аз имам такова спрейче и съм правил такова чистене на апарат от мазен пръстов отпечатк на собственика. Работа за 2 мин. Ако си от София пиши на лични. Ще черпиш една бира.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: stesla   
Дата:   04-05-09 22:26

Преди време имах Сони "W 5" , и имаше няколко видими прашинки от матрицата, това, че не се сваля обективчето...............не е гаранция за нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: juslen   
Дата:   04-05-09 22:30

Абе не хич нормално в апарати тип сапунерки да влиза прах,освена ако не е отварян апарата[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво е замърсено??
Автор: JesusChristSuperStar   
Дата:   04-05-09 22:32

Naprotiw, slu4wa se na mnogo sapunerki![smilie6]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »