Useful comments

Useful comments of the week - selected by Editor
15.06.2026 y.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Photo:
Трите свята Земя, планина и небе
Useful comments
10.06.2026 y.

Още малко въздух нагоре и вдясно би направил портрета още по хубав

Photo:
Дарина
10.06.2026 y.

Доста е шумно сякаш ... (нямам пред вид града ;)). И остротата му е в повече!

Photo:
небето над Шумен
08.06.2026 y.

Ми... тук също е прекалено с ретуша. Изглежда все едно е с пластмасова маска върху лицето.

Photo:
(no title)
07.06.2026 y.

Хубава снимка но доста набързо е маскирано...

Photo:
Е, иии...
06.06.2026 y.

Може с по- малко пространство в горната част! Иначе ок.

Photo:
УТРО
06.06.2026 y.

Упойващ мирис...лявата част на кадъра може да се намали!

Photo:
Нежност в снимка
05.06.2026 y.

От по- голямо отстояние и вертикален кадър, за да няма отрязани части от човека!

Photo:
(no title)
04.06.2026 y.

Много интересна комбинация за натюрморт и носи свежест! Бих добавила и капчици вода по листата на божура!

Photo:
Букет от божури,царевица,лимети и папая
04.06.2026 y.

Моделът е много хубав, но бих искал да видя повече въздух отгоре. Липсва ми също така и блясък в очите!

Photo:
нежно
04.06.2026 y.

Окей, но според мен- или с повечко небе над планината или тази малка част от него, която е останала да се кропне.

Photo:
Долната земя
02.06.2026 y.

Идеята, за "4 очи", открито гледащи зрителя, е чудесна, но конкретният кадър, според мен, би имал по голяма стойност, като обикновен портрет, в квадратен формат, без зърната на гърдите и всичко под тях. Моето виждане е, че от там надолу се развалят хубавите линии на дрехата, ръцете не изглеждат добре, сенките на ребрата също...и не си заслужава, да се "разваля" прекрасният портрет, заради идеята да се покажат и красивото лице и красивите гърди едновремено. С уважение към Авторът, чийто работи отдавна са между най-добрите в галерите на форума.

Photo:
(no title)
02.06.2026 y.

Красавец! Ако можеше да е по отблизо. И да се кропне малко отляво, че да не е точно в средата.

Photo:
Червен ангъч
02.06.2026 y.

Много добър портрет.Малко ме притеснява венетирането със своята тежест, в задната част като се крият доста детайли.

Photo:
Г.М.
01.06.2026 y.

Много красиво (... а малко по-наляво кадрирано - още по-добре)! :-)

Photo:
„Пристан за неродени дъждове“
01.06.2026 y.

Бих махнал косата на врата и под мишницата, седалката отпред също ... Поздрави!!!

Photo:
Вело
31.05.2026 y.

Хубаво макро, ... с малко кроп отдясно! ;)

Photo:
(no title)
29.05.2026 y.

Харесвам Идеята. Бих опитал, да кадрирам, така че, да не се вижда дрехата, долу вляво и желязото, доло вдясно :)

Photo:
(no title)
28.05.2026 y.

++++ Хубава е! Но не изглежда да от света по който ходи. Представям си я на тъмен фон на светлините на модерни автомобили и заведения.

Photo:
(no title)
28.05.2026 y.

Обърни в чернобяло и кропни малко над коляното, и ще имаш по голям успех!

Photo:
(no title)
28.05.2026 y.

Бих снимал от малко по- голямо отстояние, за да няма отрязани части от дървото(в горната част и отдясно). Иначе е окей.

Photo:
Madeira
Calibration scale

Do you see all degrees clearly? If not, calibrate your monitor.