Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
14.01.2013 г.

..аз бих засилил контрастта...

Снимка:
чайки под строй
26.04.2013 г.

Кадъра плаче за отсечка. За какво ти е въздуха в ляво? Напълно излишно,само разсейва окото на зрителя. Отсичаш точно до предната част на пейката.Опитай,нищо не ти коства Успех

Снимка:
Усмивка
11.09.2011 г.

Относно композицията - добре е да акцентираш на нещо. Ако на преден план са ти камъните, поне ги хвани целите. Просто свали леко надолу апарата, така и хоризонтът няма да цепи кадъра точно по средата, което не се тачи много във фотографията.:) Ако небето е по-интересно вдигаш нагоре и хващаш повече от него.:) Относно рамката - при тези бледи цветове в кадъра, бялата рамката допълнително разваля нещата. С черна ми се струва, че ще бъде по-добре, въпреки, че не смятам рамката за задължителен елемент.

Снимка:
Мусаленското езеро
Коментар от:
06.05.2013 г.

На мен композицията ми е ок, има баланс заради луната, иначе наистина щеше да тежи лявата страна.

Снимка:
All roads lead to Tranquility Base
Коментар от:
02.05.2013 г.

Какво му е супер на кадрирането. Хоризонта минава през главата.

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
30.04.2013 г.

хубава.. може би с цветни глави ще е интересно :))

Снимка:
конци
30.04.2013 г.

моя е едната точка. като цяло ми харесва снимката-светлината е точно златната светлина на залеза, която и аз много обичам, но... сянката от носа много ми бърка в очите... малко още нагласяне щеше да докара страхотен рембрандов триъгълник! ако момичето беше погледнало в обектива-щеше да е убийствен кадър! очите й са страхотни! [CROP(64,0,647,633)] също така мисля, че останалото в кадъра е вповече-поне за мен.

Снимка:
Мария
29.04.2013 г.

Харесва ми! Ако нямаше прегоряло, щеше да бъде още по-добра! Успех!

Снимка:
Стената на плача
27.04.2013 г.

Добър портрет имам няколко забележки [CROP(680,268,712,458)] - прегоряло е може би малко по затворена бленда или по затъмнена при обработката, [CROP(593,145,687,247)] добре е да е да се освети равномерно за да подчертава модела. Кадрирането, е Супер ! :) Поздрави :)

Снимка:
(няма заглавие)
25.04.2013 г.

Чудесна е! Бих обърнал внимание на ръцете отново. В някои случаи е приемливо да се "режат", обикновено когато почти не се виждат и стига да не е през ставите. За този кадър специално, според мен, трябва да са цели и да има въздух до тях. Иначе добра работа с модела. Успех!

Снимка:
Iva
11.04.2013 г.

много свеж и естествен портрет, на тва отгоре - с чудесен заден план за фон ;) може би малко леека и деликатна обработка в лицето би била добре. и с по-малко или без никво винетиране. ще пробвам да кача редакция.

Снимка:
Изненада
Коментар от:
19.04.2013 г.

Ох, обработката е съсипала кадъра. Посоката ти е чудесна, но начина е от цялото към детайла. И всеки етап приключва, когато се доведе до частичния му край. Не бива да да се прескачат етапи с цел да се постигне по-бърз резултат! Казвам го защото и аз съм разчитал, че някой ще забележи важното и няма да обърне внимание на онова, което не съм сметнал, че е важно. Истината е, че всичко е еднакво важно!

Снимка:
...
Коментар от:
19.04.2013 г.

На мен не ми харесва, че пред лицето е оставено малко пространство. А също си представям модела малко по- изправен. Така ще се очертаят и подчертаят някои други елементи, което според мен щеше да е по-добре, пък и пространство ще има от ляво. И въпреки това ми харесва, приятно и нежно е. :) :)

Снимка:
не виждаш ли че ми е тъжно
Коментар от:
18.04.2013 г.

Добро хрумване, но е малко на криво, а и можеше да изчистиш петната от обектива :)

Снимка:
Зъбльото
Коментар от:
17.04.2013 г.

[CROP(29,0,688,864)] ...без просветлението, отзад на врата и по малко пространство, отдоло, според мен :)

Снимка:
He took my heart I think he took my soul.. <3
24.01.2013 г.

хубава композициа, но водата след камъните е много прегоряла и въобще не стои добре с локвата в предния план, която е ок

Снимка:
***
15.04.2013 г.

Харесвам, но според мен Ч/Б, по добре :)

Снимка:
(няма заглавие)
15.04.2013 г.

Хубаво е, но прешарпено.

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
06.01.2013 г.

Хубава снимка, поздравления. За информация: При снимане на звезди от неподвижен статив има едно правило или закономерност за да не се размазват звездите - т.нар. "правило 600" - което представлява следното: 600 се дели на фокусното разстояние и се получава времето за което може да се снима без разтегляне на звездите. Пример за Canon с crop фактор 1.6: 600/(18мм*1.6crop)= 20.83сек Успешна година!

Снимка:
"Старгейт" 2
14.04.2013 г.

[CROP(81,0,755,683)] +++

Снимка:
Ролс Ройс
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.