Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
10.11.2014 г.

Харесва ми, ама сега като се взирам, виждам, че вляво информацията е в повече, позволих си едно квадратче в редакцията (аха, аха и да го посиня! :0)))

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
11.11.2014 г.

Прекрасна! Според мен, обаче при обработката е допусната, чувствителна разлика м/у цвета на лицето и ръката.

Снимка:
***
11.11.2014 г.

2... по-скоро близкото борче да беше по-вдясно към края на кадъра за да го рамкира отстрани :-) Все тая кадъра е супер и ме кефи :-)

Снимка:
Утро над мъглите
Коментар от:
10.11.2014 г.

Чудесен кадър!Може би остротата около очите..за мен е малко повече!:)

Снимка:
Закуска за шампиони :)
30.10.2014 г.

Изкушението е голямо да се направи монохромно (в сепия, разбира се :) но колкото и автентично да изглежда, щеше да е отявлен фалш. Така си е по-добре още повече природата си има хубави цветове и дори 'сивото' небе има приятни нюанси. И още по-добре може би ще изглежда с лека проработка на небето, но не с притъмняване както предложиха по-горе, а с локален контраст (примерно функцията 'Clarity' в Lightroom)... Много добър кадър!

Снимка:
атракционни пътувания
09.11.2014 г.

Приятно е! За мен без рамка... :)

Снимка:
Есенни мотиви
08.11.2014 г.

добре че е лампата. за мащаб. щеше да е гот да има и истински зрител.:)

Снимка:
Рисунка на стената
Коментар от:
22.12.2006 г.

Ще взема да я дръпна в любими, щото ме кефи даже и с количката. Цветово ме кефи. Ярко жабешко зелено с леко бледо розово, с лъскав емаил. Комбинация трепач!
Разбрах че идеата ти всъщност е била даже съвсем да свиеш дълбочината на полето...Ми нямаше да е лошо и така както си го мислил, прав си...

Снимка:
Мъглив Ден
22.12.2006 г.

Готино, ама да беше поразширил дълбочината на полето. Предполгам че е снимано при ниска светлина и оттам и блендата е широко отворена.

Снимка:
Мъглив Ден
30.04.2010 г.

Получило се е доста изтънчено и стилно. Може би трябва леко да се обере отдолу, за да има перфектна симетрия на изображението.

Снимка:
Проба
23.09.2009 г.

За критика бих казал, че в лявата част на кадъра има прекалено много излишни неща, + струва ми се, че просветката на лицето стои неестествено :) Поздрав

Снимка:
Криза
Коментар от:
24.11.2012 г.

Страхотна! Бих потъмнил веждите малко... Бих махнал и няколко петънца по кожата(да се има в предвид че имам непреодолимо желание да преизпипвам такива неща при ретуша така че може да го игнорираш това :)

Снимка:
опит за портрет
Коментар от:
19.07.2012 г.

2т. заради кадрирането: очите малко по-високо както и леко завъртане вляво (на фотографа). иначе моделът излъчва емоция!

Снимка:
опит за портрет II
Коментар от:
18.07.2012 г.

Като отворя снимката и инстинктивно се отдръпвам назад. Много от близо е сниман модела, че чак плаши. Не ги слушай, тези дето те хвалят. Така няма да се научиш.

Снимка:
опит за портрет II
Коментар от:
18.07.2012 г.

Хубаво! Обаче бих се дръпнал още малко назад май, доста е близо така!

Снимка:
опит за портрет II
Коментар от:
08.11.2014 г.

Колкото до бокето, тук се разминава със стила, според мен и това му е много (лично мнение, разбира се). Ако искаме докрай да останем верни на старите майстори.

Снимка:
***
08.11.2014 г.

Е, това си е за центриране, както е било в класическата живопис, щом стане въпрос за подобно "рамкиране". И колорита е удачен. Бароково!

Снимка:
***
13.11.2012 г.

Твърде центрирана ! До гардероба зад нея бих я отрязъл още при снимането. Трябва да се научиш да ползваш така меренето,че да няма изгоряли участъци... По-ниска гледна точка при снимането ! Така арките ще са над главата и без въздуха.

Снимка:
***
Коментар от:
13.11.2012 г.

Това [CROP(223,391,280,554)], ако му обърнеш внимание, дразни малко и си мисля за един кроп 3:4 - е така [CROP(0,73,625,937)]. Иначе атмосферата, дамата, роклята - всичко е съчетано мн добре и си е кеф! Браво! :-)

Снимка:
***
17.02.2013 г.

черно-бялата е по-добра, заради по-добрия акцент. цветната също е хубава, но там ниския контраст е убил всичко и е "настанала" вечер. тук имаме нормален контраст. светлината приковава погледа. това къде е снимано? някъде в италия? в някоя стара столица?

Снимка:
***
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.