Хубаво, идейно! Може би с малък кроп горе...без окачването на люлката, и изцяло ч/б :)
Като 1, 2 и 3 за идеята и 4! А може би можеше и в цвят?
Страхотна идея . За мен без флаярите и може би малко бих махнал в ляво !
Поработи по-сериозно с осветлението! При тези чудесни модели, си струва! :)
Прекрасен, нощен Залцбург! Според мен, небето да е, с 1/2 идея, по малко синьо :)
Бих поизправил малко кадъра и евентуално да се поизчисти цветния шум.
10. Напълно излишни са били притесненията:) В отговор на въпроса, бих качил този 2/1 (град/небе). За предпочитане е хоризонтът да не е по средата, според мен, но красивата гледка винаги ще спечели зрителя. Успех и весели празници!
Чудесна гледка, браво за резултата! Ще е още по добре, ако хоризонтът не е по средата според мен, например вертикален кадър с 2/3 звездно небе.
Добро изпълнение...единствено, не ми допада, как са се получили очите на "чудовището" :)
Ефектно! Може би без бялата вертикална черта в средата.
Кадърът ти е сравнително добър, уцелил си добра възможност. Но: 1.Бялата рамка е излишна 2.Не е заснето по най-добрия начин и в следствие на това се е наложило по-сериозна обработка (особено по небето), която личи 3.Можеше да я разработиш по-добре цветово, т.е. с повече топли цветове.. Поздрави :)
Хубаво! Бих навел обектива надолу до горния край на облака вдясно.
Добре забелязан контрапункт! (Старата сграда е разкошна, новата... спорна?) Само се чудя как по-добре да се разделят без да се дефокусира задната: може би с ракурс (сигурно не е била възможна по-дясна гледна точка?). Цветово - със засилване контраста между топло и студено (които вече преобладават в съответната сграда)? Осветеност / светлосила: притъмняване средите и сенкте на старата и леко изсветляване на задната?... И може би все пак - съвсем лек дефокус на задния план, който да оставя достатъчно детайл?...
Красив кадър и добре дошъл от мен! Бих резнал горната половина от небето.
И без мечките е интересна, май без тях е по-спокойно :) (Интересно - до насима една гора, която точно така се казва - Bear Grove. И в нея не съм срещал мечки, но веднъж замръкнах там и докато си стигна колата не можех да се отърва от мисълта защо ли така се кава горичката :) Много приятен кадър!
...ох, браво...красота е кадъра, но имам гневен въпрос. Защо ти е това клише в ъгъла? Никому не е нужен диагонал, при такава брилянтна централна композиция.
Тя е, ей Богу! (София - дето расте, но не старее. Хубава си е!) И отлично е хванато красивото в софийския център нощем - едновременно с динамиката на невидимия трафик и непреходността на класическите архитектурни форми*... Много ми харесва! Единствено може би поизправяне на вертикалите в средата на сградата би направило перспективното събиране на крайните вертикали по-естествено и би балансирало композицията? * [i}А въпросните форми намирам за по-стилни и естетически изчистени от московските им първообрази. Тях западните архитекти са нарекли (с голямо основание) 'сталински барок', но за сградиte на софийското 'ларго' това определение трудно може да се приложи (по-скоро си е нео-класицизъм). Може би съм пристрастен, но нашите архитекти по-малко са се оляли и са оствили нещо по-малко карикатурно от руснаците, по-истинско и непреходно.
Прекалено висок контраст - сигурно половината от кадъра е чисто черна или чисто бяла. Красотата на ч/б е в отенъците на сивото :)
Като 6, 11, 13 и фонтаните от краката на кончето, много ми радват окото, поздравления! Струва ми се, че имаш и вариант за квадрат с още пространство пред ездача, ако оригинала позволява разбира се.
Слагай по-висока скорост и дръж здраво камерата Клаудио !
Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.
Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)