Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
04.08.2015 г.

Моментът е добър, но цветето е преосветено, а фонът е много шарен. Можеш да направиш по-добри неща с тази техника. Гледай да не снимаш отгоре. Това ще ти помогне и за по-изчистен фон.

Снимка:
Някъде в гората
03.08.2015 г.

Трудна динамика - бих 'запушил' някои сенки за сметка на малко повече детайл в най-светлото? Гледната точка и композицията добре показват лице с очи.

Снимка:
Божиите очи
03.08.2015 г.

Вилна зона Върли браг Бс... или както умилително едно време му казвах.. "змиярника", може би още преди да овършеят повечето от и без друго много оределите горички в района. Иначе: браво за кадъра! Може би единствено бих го децентрирал малко при кадрирането. :)

Снимка:
Жълтокоремник (Ophisaurus apodus)
03.03.2009 г.

Красиво, но може би с рамка в друг цвят :)

Снимка:
Витоша при залез
30.07.2015 г.

Една редакция от мен ... (:

Снимка:
Очите! Огледало на душата.
24.07.2015 г.

Страхотен кадър, много добре построен кадър, усеща се духът на импровизацията.Бих засилил леко с една идея контраста така, че да не се загуби разработката в полутоновете и да не пресолим ястието.Браво!

Снимка:
Kenny Garrett Quintet
Коментар от:
27.07.2015 г.

Мн. добър поглед и резултат! Може и с една идея по-леко изостряне:)

Снимка:
Поглед от кулата Снежанка
Коментар от:
27.07.2015 г.

Супер е!Можеше да махнеш тази част от дърво,която се подава долу към средата.

Снимка:
sonova
26.07.2015 г.

Харесвам много, но ако аз снимах щях да вдигна скоростта за да подчертая мощта на стихията, но това си е лично мое мнение. Кадърът ти е един път. Браво!!!

Снимка:
Фарът
Коментар от:
23.07.2015 г.

Хубав портрет, но бих предпочел очите ѝ да са на средата, така че да гледат в посоката, на която е завъртяна главата.

Снимка:
Стелла
22.06.2015 г.

...това щеше да е по-силно в ч/б , според мен..

Снимка:
Въздушни танци
19.07.2015 г.

Ч/Б разкрива повече от формата, същността и смисъла! Доверявай му се смело и само гледай... :)

Снимка:
Иван и Артём
20.07.2015 г.

Бих добавил текстура в кадъра за да прикрия изгорелите зони в бекраунда.Харесвам!

Снимка:
Лятно
Коментар от:
19.07.2015 г.

Ей оня кибик на дюшечето е в противовес на драматичната случка... ама можеше да е по-навътре в кадъра... Така май е по-добре да се почисти... :)

Снимка:
Пожар в Бургас 15 юли 2015 ~ 18:00
18.07.2015 г.

Страхотен кадър с много сочни цветове. Имайки предвид, че е заснет на 400 аса ми се струва, че при кроп квадрат ще се зумира зърното на филма и няма да е мн.удачно. Предпочитам в случая в 35 мм. формат.Поздрави!

Снимка:
Детството, кратък полет над света...
Коментар от:
17.07.2015 г.

Интересна. Вметнато е нещо много силно. Първоначално ме грабна самото заглавие..признавам си.:) Когато я отворих обаче ми хареса и видях квадрат. Много "бъбрива" ми се видя с толкова много фигури и реших да ти предложа нещо по-изчистено. Поздрави!:)

Снимка:
Детството, кратък полет над света...
Коментар от:
15.07.2015 г.

Много приятен кадър на хубаво място! Предполагам, музиката е щурци, а не от 'онази':) Аз лично бих изпробвал да направя 'невидими' люлката и колата, но въпросът е - колко трябва да е намесата в оригиналния кадър. Тук всеки си има своя отговор: от 0 ~ +Inf.

Снимка:
Лагерен огън
Коментар от:
15.07.2015 г.

Хубаво е , но си струва да се поиграе още малко с леко обезцветяване и леко притъмняване на фона.

Снимка:
Гладници... :)
01.07.2015 г.

хубав е кадъра, ако искаш критики, човешката фигура можеше да е по-близо

Снимка:
Коджакарица
Коментар от:
13.07.2015 г.

Не е макро,разбира се, но е интересно. Бих резнал малко повече от дясно и малко по-малко от ляво - до квадрат с избегнато центриране (макар че при снимки на паяци центрирането е оправдано).

Снимка:
в очакване на следващият гост
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.