Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Средства за защита от кучета
Автор: stoychev   
Дата:   30-07-08 18:58

Много ми се снима на село и на други запустели места край града, но ми са проблем безстопанствените кучета. Чувал съм че има свирки, устройства с инфра или ултра честотни вълни и разни спрейове, който държат кучетата надалеч, но нямам представа колко са ефективни и дали няма дори да ми изиграят лоша шега. Огнестрелно оръжие е най-доброто решение, но не съм пълнолетен. А въздушната пушка най-много да ги насъска още повече срещу мен, пък и не мога да я нося навсякъде където ще ходя да снимам.

Ще ви помоля да коментирате средствата за защита от кучета, за да мога да поснимам на спокойствие на село. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   30-07-08 18:59

Вземи си газов пищак с куршумчета с чер. пипер или с две павета в джоба и високи ботуши да раздаваш шутове. Аз с второто се оправям [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   30-07-08 19:03

Едно такова и бой по главите!

https://photo-forum.net/static/forum/2008-07/wmrv3990.JPG
http://www.michaelhanscom.com/eclecticism/wp-content/uploads/2007/03/2007/03/graphics/sigma200500mm-

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: Vinsent   
Дата:   30-07-08 19:03

Продават едни ултразвукови излъчватели, дето плашат кучетата. Имам такова, ама още не съм го пробвал! И не е ясно, някое истинско куче дали няма повече да се настърви от това! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: BlueHello   
Дата:   30-07-08 19:03

С любоффффффффффффффф!


[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: stoychev   
Дата:   30-07-08 19:04

На павета и крака не разчитам. Безпомощен съм с две павета срещу една глутница.
Въпросните газови пистолети продават ли се на непълнолетни и скъпи ли са? :( Аз след малко без това ще отида да питам (съмнявам се нещо да работи след 18:00, освен барчетата), но все пак да попитам тук, сред мои хора. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: BlueHello   
Дата:   30-07-08 19:05

Баси пиполите! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   30-07-08 19:09

Блу, нападнаха ме цяла глутница в студ. град 2 пъти: Пред Зимния дворец единия път и пред МЕИ другия. Кучето ми беше упоено и го носих 300 метра на ръце, какво можех да направя? Освен това пред МЕИ случката беше показателна за това как "кучелюбителите" видиш ли много ги обичат кучетата, ама не ги прибират у дома си, обезпаразитени и ваксинирани, не ги връзват, ами ги оставят да спят по кашони пред магазинчетата там! Сори, ама това не е човек, който обича животните! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: HP   
Дата:   30-07-08 19:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: мара   
Дата:   30-07-08 19:12

читсу, съгласна съм. обичам и помияри , и домашни, ма комшийте имат един идиот, дет не го обичам. стойчевче, ела да изпробваме на него! тъпо, зло и неподдаващо се на никви възпитателни мерки...дай да видим как ще реагира на електрошокче например...

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   30-07-08 19:13

И сестра ми я нападнаха пред МЕИ. Едно от кучетата я ухапа два пъти. Гаджето и се беше заканило да и купи газов пистолет. Имало някакви малки, колкото цигарена кутия.

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: HP   
Дата:   30-07-08 19:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: Coincidentia   
Дата:   30-07-08 19:15

Абе, ей, давайте с добро - познавайте кучешката психика!!!

Нормални (не болни от бяс) кучета, които НЕ СА ОБУЧЕНИ да ви нападат, няма да ви нападат, ако следвате няколко прости правила.

Разбира се, че все пак кучетата имат склонност да нападат, но за целта те си виждат нещо, което не е "както трябва" за тях - бастуни, колела, странни походки (не си падат по пияни хора).

НЕ ТИЧАЙТЕ И НЕ ГИ АГРЕСИРАЙТЕ!!!
Ако сте с колело - слезте от него!

По принцип има една абсолютно правилна тактика - СНИШАВАТЕ СЕ, ПРИКЛЯКАТЕ, ГОВОРИТЕ ИМ УСПОКОИТЕЛНО И - ЗАБЕЛЕЖЕТЕ - ПОДАВАТЕ ИМ РЪКА ДА ВИ ПОДУШАТ!!!
Ръката се подава долу ниско, а не се опитвайте да ги галите по главите веднага.

В 99,99999 % от случаите кучетата предимно точно СЕ ПРАВЯТ НА ПАЗАЧИ - вдигат врява и се държат така, че да ви респектират.

Просто не се плашете, няма от какво!

Сигурно почти всички случаи на нападения на здрави кучета, дори и на големи глутници са недоразумения, до голяма степен заради реакциите на уплаха, а не на спокойно "увещаване", че нямате лоши намерения спрямо тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   30-07-08 19:16

Туй трябва с катетър да го носиш, че инак ще намокрим ботушите.

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   30-07-08 19:20

Мен на няколко пъти са ме наобикаляли. Аз ползвам едни инструкции, които бях чел отдавна в една книга за дресировка на кучета.

1. Продължаваш да вървиш в посока обратна на тази, в която се намират, като се върви съвсем спокойно и бавно с прибрани ръце.
2. Никога не се обръщаш да ги погледнеш.

Работи! Поне досега. Единия път бяха наистина много настървени и вървяха след мен ръмжейки поне 200 метра, но накрая се отказаха.



Публикацията е редактирана (30-07-08 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: BlueHello   
Дата:   30-07-08 19:20

Chitsujo

Това, което ти се е случило не е готино, съжалявам [smilie2] , ама тук съвсем за друго иде реч май! Има някой хора, които са загубили приятел(куче) и не могат да си приберът или вземат друго поради простата причина, че все още на едни места боли! Други не могат да си вземат, щот имат асматици в къщи, трети не могат по други си причини, но това че има хора, които им се радват и им осигуряват подслон, храна и ласки си е пичовско! [smilie24]

stoychev говори за села разни, където си живеят кучетата някак си! Не стига, че ще им ходи в тяхната територия, ами и ще ги гърми, за да щрака! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   30-07-08 19:20

Дани Коев, аз там ги сритах всичките, че ми дойде и адреналин. Не ме беше страх за мен, а за мойто куче, защото беше с прясна операция и откачих просто, иначе много ги обичам. Имаме 2 помияра в къщата при татко - все съм ги прибирала аз у нас [smilie8]

Ако имам дете един ден (живот и здраве) не ще откача, ако ме нападнат, ами вратленцата ще им извия! Туй моят инстинкт за самосъхранение и спящото майчинско чувство хич не са за подценяване в екстремни ситуации! [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: stoychev   
Дата:   30-07-08 19:22

Vinsent, сега ти прочетох мнението. И аз се опасявам да не би тези устройства да имат отрицателен ефект.
BlueHello, разбирам че си любител на животните, аз също съм против избиването и малтретирането им, но какво да направя като все се сещам за случая с англичанката от някакво село в нашия регион. Оглозгана до кокал. Ами толерантността ми към мастиите е до тук. [smilie23]
А да не говоря колко пъти като малък са ме гонили песове. Благодарен съм на Бог, че винаги съумявах да се спася, но шокът е голям. Не крия, че много ме е страх. Сега сигурно ще си помислиш, че съм предизвиквал кучетата с нещо, но това не е вярно.

Благодаря на всички за съветите. Надявам се да не ми е налага да ги прилагам.

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: мара   
Дата:   30-07-08 19:25

съвпадение, голям си теоретик[smilie5]
в 99 % се съгласявам.
1 % е,че не знайш как мисли "нормалното" куче всеки път.
и още: ако всеки път трябва да слизам от колелото, докат минавам покрай кучета в софия, дали направо да не зема да ти го подаря[smilie7] ?
и още: една улична кучка никак не обичаше мойта дворна кучка. е, разбира се на нея не налиташе, но веднъж, докат бях без нея, тихо и без гък ме изчака из засада да мина напред и ми увисна на крака. да зема да я погаля, м? бях и с бебе в количка.
и да повторя-обичам кучета! разбирам се с тях-имаме 40 години споделена любов. но 2-3 неприятни случая ми дават доста по-широк поглед.

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: Chitsujo   
Дата:   30-07-08 19:27

Веднъж като си карах ролери немската овчарка Малта (Бог да я прости) от нашия блок ме ухапа по дупИтУ и ми проби дънките, та не можех да седна 2 седмици и имах 4 кучешки зъба отзад - мноу фешън [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Случва се, поне пропуснах инжекциите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: Coincidentia   
Дата:   30-07-08 19:38

Добре де, аз пък си говоря от собствения си опит и с колело, и без, и по всякакви начини.

Очевидно е, че се случват премного нещастни случаи, но те все пак са изключение от правилото, а като се сетите колко много са кучетата по улиците... на мен ми е било хиляди пъти по-спокойно с някоя глутница по нощите в парка, отколкото ако има хора.

Та, все пак казвам за принципи, които почти задължително ще ви гарантират безопасността.

Хората са хиляди пъти по-зли и опасни и - което е най-важно - с някои от тях няма нормална оправия, докато с кучетата, пак казвам - поне в 99,99 % от случаите ИМА ОПРАВИЯ

Казах си как аз процедирам на базата и на нещица, които съм гледал по Дискъвъри, но особено на моя си опит (говоря за улични, а не за дресирани да нападат кучета).

Другият май добър метод е описан от Dani_Koev_BG по-горе - да не им се обръща внимание!
А моите са за когато вече им се струва на хората, че трябва да направят нещо, че опасността е прекалено близка.

Това са си съвсем нормални нещица, които са им във вълчата глутническа природа - покажеш ли, че не си агресивен към тях и един вид демонстрираш "съгласието" си с тях - ще те оставят на мира.
И, да, добре, НЕ ВИНАГИ, има всякакви изключения, но просто е добре да се знае точно как можеш да се защитаваш от кучета - за това става въпрос, предполагам, че не обсъждаме как да ги избием или поне се надявам да не го обсъждаме това.


Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: Chitsujo   
Дата:   30-07-08 19:40

Не им обръщаш внимание, ама като те обземе страх и много добре надушват адреналинчето ти как се е покачило. Все пак те са животни, а когато са в глутница е различно!

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: мара   
Дата:   30-07-08 19:40

не, не го обсъждаме[smilie5] то и без тва виетнамците пак са тук[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: boyanb   
Дата:   30-07-08 19:49

има едни малки жълти пиратки, като кибритени клечки са.
Вземи си една кутия и няма да имаш проблеми ;)
Ако си куражлия, пробвай кучешката психика, Coincidentia е прав [smilie24]
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Средства за защита от кучета
Автор: IvoZafirov   
Дата:   30-07-08 19:49

Хахахахахаха, шубе такова!!!!

[smilie25]


Мен да са ме изяли начи досега. Щерече човек, че по селата е пълно с кръвожадни псета.



Публикацията е редактирана (30-07-08 19:50)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.