Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 давайте да мислим....
Автор: gorbi   
Дата:   30-05-12 09:17

Сядам да мисля тия дни нов полит строй...

Социализма - всичко хубаво, фронтофиса - уважение, дисциплина, ред, пионерчета, чавдарчета, комсомолците вече малко излишно, навсякъде чисто, милицията - милиция, другарката - другарка, болницата - болница, поликлиниката - поликлиника.
Бек офиса - партията е на всякъде, шпионщина, празни магазини, няма свобода на словото, диктатура на шепа мазни партийни тикви.

Демокрацията - фронтофиса - липса на ценностна система, уважение, ред, сигурност, хаотично здравеопазване и образование, брутална диктатура на големите компании, но свобода на словото и за сега на интернет-а... бекофиса - полицейщина, олигарщина, шепа бивши мазни партийни тикви си правят с държавата каквото си искат.


Как да вземем най-хубавото от двете и да измислим нова подредба.. Или някое добре забравено старо - примерно да станем империя на три морета и два океана.... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 09:19

феодален просвещенски демократизъм [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: asahi   
Дата:   30-05-12 09:19

Прехвърляш особеностите на "матриала" върху формата н ауправление. Общото е, че съществуват заедно. Дотам.

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: ivodam   
Дата:   30-05-12 09:20

Тва човечество вече за нищо не стаа, не се морете да му мислите нови строеве, се тая...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Vinsent   
Дата:   30-05-12 09:21

И социализма и демокрацията я правиха едни и същи хора, съответно резултата - т.е. не е до строя. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: tonal   
Дата:   30-05-12 09:27

Мисля
Ако демокрацията е наистина най-доброто , защо аджеба е неприложима в най-малката единица на обществото - семейството ?
В Швеция даже диктатура-шариат да направят пак ще са добре.
Не е до строй, до строевата подготовка е
[smilie5][beer]



Публикацията е редактирана (30-05-12 09:42)

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: lumix   
Дата:   30-05-12 09:30

tonal [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 09:34

винсент, мисли по-глобално [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Vinsent   
Дата:   30-05-12 09:37

мара написа:

> винсент, мисли по-глобално [smilie5]

Как да мисля по-глобално?
При дивия капитализъм във Франция, в началото на миналия век хората са били социално по-защитени, отколкото българите сега. За справка чети Ремарк.


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 09:38

не се вдъбявай в дребния частен случай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Todd   
Дата:   30-05-12 09:39

Държавата е това каквото е населението в нея - строя е последица !!!

Еле ако е некое мързеливо племе кат нас ... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: tonal   
Дата:   30-05-12 09:43

Не е до строй, до строевата подготовка е
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: realnoncho   
Дата:   30-05-12 09:45

Трябва да е строй с безплатна бира и обективи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Vinsent   
Дата:   30-05-12 09:48

мара написа:

> не се вдъбявай в дребния частен
> случай [smilie5]

Дребния частен случай никак не е дребен, когато е съсипано настоящето и бъдещето на цяла нация от една престъпна безскрупулно крадлива прослойка. [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: tonal   
Дата:   30-05-12 09:53

От какво да стане този строй - от чугунени глави ,
или от дето са свикнали да краднат или да назначават родата до девето коляно?
А може би е възможно - АКО ИМА ИДЕЯ КОЯТО СПЛОТЯВА.
и се моля да не ни сплотяват само нещастията и футбола.


Поздрав : PINK FLOYD
WISH YOU WERE HERE
So, so you think you can tell
Heaven from Hell,
Blue skies from pain.
Can you tell a green field
From a cold steel rail?
A smile from a veil?
Do you think you can tell?

Или ако може да перифразирам набърже:

Кой може да каже
Рай от пъкъла да стане
Синьо небе от океан от болки да направи
Може ли зелена морава от чугун и шлака
да направи

Абе мисля си че може и се сещам за Булгаков, дето писал абсурдни за комунистическата идея книги , а Сталин го покровителствал лично.
Защо ли ?
[smile]



Публикацията е редактирана (30-05-12 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: realnoncho   
Дата:   30-05-12 09:55

Всъщност просто трябва държавната политика и администрация да работи за хората без някакви изключения за някои си. От там и всички други по веригата като знаят че няма накъде ще се впишат в правия път. А да - никаква толерастия също, тва всички империи са изпогинали зарари разхайтеност.

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: slivenski   
Дата:   30-05-12 10:01

Държавата е такава, каквито са хората в нея... Строят почти няма значение.

Иначе аз предпочитам скандинавския строй... както щете го наречете. [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 10:06

винсент, основният проблем не е локален [smilie5]
само изглежда такъв поради магическия микс от балканска простотия и лакомия. просто се стараем да подражаваме. секи иска да е богат и силен, а не умен и добър [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: tonal   
Дата:   30-05-12 10:11

Да си силен и богат си е хубаво и дига либидото [smilie5]
Вниманието трябва да бъде върху средствата за постигане на богатството и силата.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Vinsent   
Дата:   30-05-12 10:15

Мара, виждаме комунистически страни способни да завладеят икономически света (Китай), познаваме безброй капиталистически страни постигнали невиждан стандарт, т.е. не е до строя, а до сторителите. [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 10:23

не ме разбра...
за кво ми е невиждан стандарт? ни власт, ни пари ми трябват, за да имам добро либидо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Vinsent   
Дата:   30-05-12 10:26

Аааа, сори, мислех си че говорим за строй, а то било за твоето либидо! [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 10:27

ми не за моето. както виждаш - аз проблем нямам.
е, виж горе тонал кво пише [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Автор: tonal
Дата: 30-05-12 10:11

Да си силен и богат си е хубаво и дига либидото [smilie5]
Вниманието трябва да бъде върху средствата за постигане на богатството и силата.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Djogata   
Дата:   30-05-12 10:29

Еха, щом има Пинк Флойд в темата, се включвам и аз [smilie5] [beer]

(Tonal, на английски смисълът на твоят цитат няма нищо общо с това, което си писал на български?!? Или това е идеята на перефразата ти?)

Не знам дали сте чели книгите на Тур Хейердал за неговите пътешествия. При едно от тези пътешествия (Кон-Тики), крайната точка на пътуването са островите от Полинезия. И там ги посрещат група бедни, боледуващи,изостанали, необразовани... и безкрайно щастливи диваци [smilie5]

Даже един от групата на Хейердал се връща година по-късно, за да остане на острова още две години, за да събере данни за своята магистърска дипломна работа, озаглавена нещо от сорта на "Феноменът на щастливото усещане за живота на полинезийците" - с други думи, да седи две години под палмите, да яде риба, кокосови орехи и там каквото друго ядат, и да се лупка с някоя полинезийка [smilie5]

Та трябва да се запитаме, защо ли едно време, без пари, телевизия, коли, самолети, електроника, и къщи по 200 квадрата, тези хора са били толкова щастливи? Или може би са били толкова щастливи точно поради липсата на тези работи, и НЕЗНАНИЕТО за съществуването им? В днешно време същите тези щастливи диваци са възприели доста от маниерите на живота на европейците и американците - живеят във фургони, имат телевизори, повечето поркат здраво, разчитат на туризма за да припечелят някой лев, емигрират към Австралия, за да изкарват повече кинти, и май далеч не са толкова щастливи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: tonal   
Дата:   30-05-12 10:39

Мара сори за майтапа, но силата и богатството не са лоши неща , както и огъня , водата и т.н.
Силата е противоположност на слабостта , която е нежелателна , богатството не само финансовото е също без което не можем Чочо Владовски е доста по-красноречив от мене.
А либидото е наистина силно препоръчително за добро самочувствие.
[smilie5]
Djoga знам че перифразата не отразява текста но в момента съм се вманиачил по тая песен и ми се стори много свързана възможността да можеш да създаваш нещо от нищо. Което е в основата на битието на щастливите и успешни хора според мене.
[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.