Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-10 10:26

По дестинацията София - Варна. Мисля в петък да го направя този номер, че с колата много пари и не си струват 130лв за един уикенд. Дали не са претъпкани нощните влакове? Някой да е пътувал скоро?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: djogata   
Дата:   28-07-10 10:29

БДЖ е гавра с железопътния транспорт (който при наличието на нормални превозвачи е всъщност най-удобният, екологичен и безопасен начин на транспорт) [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Amigo   
Дата:   28-07-10 10:33

последното ми пътуване с БДЖ да е било сигурно преди десетина години и повече не искам и да чуя тая дума [smilie5] [smilie5] аз лично предпочитам да дам 100 лв за гориво, но не и 50 кинта на тези хиени [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: djogata   
Дата:   28-07-10 10:38

Амиго, лошото е, че ти като не им дадеш лично, държавата пак им дава от твоите пари за да си "покрият загубите" [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: mihajlov2   
Дата:   28-07-10 10:48

В никакъв случай БДЖ! До Варна - с автобусите на Биомет - червените Скании. Много по-бързо и несравнимо по-комфортно.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: tziko   
Дата:   28-07-10 10:54

Аз до колкото съм чувал, цените на БДЖ в последно време са много неизгодни, особенно за спален отиване и връщане може да ти излезе солено. Може и да греша, мързи ме да търся цени сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Diandimov   
Дата:   28-07-10 11:03

Как можете да питате за пътуване с влак при положение че от София до Варна е колкото от Вегас до който и да е съседен град?

Чак и спални вагони се обсъждат!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Todd   
Дата:   28-07-10 11:04

Преди 2-3 години отидох до столицата с влак - е така за ташак .

Оставих колата на гарата и се друсах 2 часа и отгоре щото не знаех на какъв влак се качам .

Но кефа е несравним - мирише на влак , на цигани , на кебапчета....

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-10 11:05

Дияне, един от т. нар. бързи влакове пътува 9 часа и 8 минути. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Insight   
Дата:   28-07-10 11:08

БДЖ не е за балерини.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: djogata   
Дата:   28-07-10 11:10

Димов, бегай, ти си американец, там общественият транспорт ви е малко неясен като идея [smilie18] [smilie6]

(в по-голямата част от Европа влакът е най-удобният транспорт, и на разстояния 200-300км спокойно бие самолета по скорост на придвижване от врата до врата).

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Diandimov   
Дата:   28-07-10 11:14

Така е. Затова ми е СМЕШНО че за разстояние колко - 400 километра, един резервоар, хората влакове и спални вагони питат...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: promis   
Дата:   28-07-10 11:18

Хубавото е, че можеш да се наспиш поне, няма да си уморен като пристигнеш, ще имаш повече време за морето... Абе какво питаш във форума - отивай, купувай билет и се впускай в приключението [smilie18]
После ще разкажеш как е минало. Айде лек път!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: djogata   
Дата:   28-07-10 11:22

@Диандимов: Ти му говориш, оно си рупа [smilie18]

Пътуване с влак на 400км не е нищо странно [ezik]

Пример: Париж-Лион, разстоянието е 450км, с влака се взема за 2 часа. С кола, ако щеш и гъза да си скъсаш от каране (дори и да имаш кола, която вдига 300, и по случайност няма полицаи), не можеш да го вземеш за толкова (от център до център на града).

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-10 11:29

Абе тя разликата в цената няма да е голяма. С колата всъщност ще е около 100лв в двете посоки, а с влака - 60лв. Ама жената не иска да шофирам цяла нощ след натоварен петъчен ден. Няма смисъл да обяснявам кой реално е силния пол. ;)



Публикацията е редактирана (28-07-10 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: djogata   
Дата:   28-07-10 11:37

Дани [smilie18] [beer]

Защо да шофираш цяла нощ? 6 часа не стигат ли за да се закарате от Софето до Варна? (Тоест, тръгваш 5 следобяда, и си там преди полунощ?)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-10 11:42

Ами да ти кажа последните години се усещам, че карам по всички правила и агонията се удължава. В неделя Русе - София (310км) пътувах 5 часа. Но ми е по-спокойно така. Изпитвам някакво вътрешно удовлетворение.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: djogata   
Дата:   28-07-10 11:45

Еми то дори и да спазваш всички правила, пак би стигнал за по-малко от 7 часа (ако няма проблеми и задръствания).

Ако вместо до Руси-то отидеш до Варна, значи пътят ти се удължава с още 100км, значи може би час и половина. 5 + 1.5 = 6.5 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   28-07-10 11:52

mihajlov2 написа:

> В никакъв случай БДЖ! До Варна - с автобусите на Биомет -
> червените Скании. Много по-бързо и несравнимо по-комфортно.

Тук се изказа неподготвен. Единствения плюс е, че са с климатик. От там нататък: Тесни, едва чакаш да дойде Велико Търново, че да се поразтъпчеш малко. Разликата във времето - само около 1 час в полза на автобуса. За автобусите обаче, пристигащи преди 6 часа сътрин даже е минус. Пътувал съм и по двата начина. А ако се пътува с нощните автобуси, седиш и чакаш на бензиностанцията да тръгне градския транспорт, щото такситата, накацали около автогарата режат глави до кръста.

Аз ше пътувам с нощния в 22:25 за Варна в събота срещу неделя. Но съм със спален вагон.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: the_cat   
Дата:   28-07-10 11:54

Аз да си кажа - преди седмица пътувах от Бургас до София с нощен влак с моята съпруга в спален вагон.
Бях много приятно изненадан, въпреки че платихме 65 лева за едната посока /за двамата, но предполагам че е толкова, защото спалния вагон беше първа класа и се водеше семеен, тоест бяхме само двамата вътре/.
Спалния вагон беше сравнително нов с доста прилични условия - мивка, шкафче, тоалетка с осветление и сравнително удобни легла. Завивките бяха чисти и в общи линии беше много приятно да проспим 7 часа до София.
Така че препоръчвам, въпреки че излиза малко по-скъпо от автобуса, но не стоиш на една седалка няколко часа, гледайки тъпо прозореца или филм, а на сутринта си се схванал от стоенето и не знаеш врата ли ти е изкривен, гърба ли те боли или краката ти са изтръпнали.

Отиване и връщане питайте, защото имат доста изгодни оферти доколкото знам. Примерно билет отиване и връщане при някакви условия за закупуване във времето /7 дни май беше/ е около 28 лв. за Бургас-София-София.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: tziko   
Дата:   28-07-10 11:54

Ако нямаш много багаж, хващай влака, с колата до и във Варна от една страна е удобство, от друга си е жива мъка.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   28-07-10 11:58

djogata написа:

> Еми то дори и да спазваш всички правила, пак би стигнал за
> по-малко от 7 часа (ако няма проблеми и задръствания).
>
> Ако вместо до Руси-то отидеш до Варна, значи пътят ти се
> удължава с още 100км, значи може би час и половина. 5 + 1.5 =
> 6.5 [smilie5]

Ами трудно ще му е за 7 часа, при условие, че са 453 км, ама от Богров, т.е. от изхода на София. А пътя до там не е от идеалните.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   28-07-10 12:04

the_cat написа:

> Аз да си кажа - преди седмица пътувах от Бургас до София с
> нощен влак с моята съпруга в спален вагон.
> Бях много приятно изненадан, въпреки че платихме 65 лева за
> едната посока /за двамата, но предполагам че е толкова, защото
> спалния вагон беше първа класа и се водеше семеен, тоест бяхме
> само двамата вътре/.
> Спалния вагон беше сравнително нов с доста прилични условия -
> мивка, шкафче, тоалетка с осветление и сравнително удобни
> легла. Завивките бяха чисти и в общи линии беше много приятно
> да проспим 7 часа до София.
> Така че препоръчвам, въпреки че излиза малко по-скъпо от
> автобуса, но не стоиш на една седалка няколко часа, гледайки
> тъпо прозореца или филм, а на сутринта си се схванал от
> стоенето и не знаеш врата ли ти е изкривен, гърба ли те боли
> или краката ти са изтръпнали.
>
> Отиване и връщане питайте, защото имат доста изгодни оферти
> доколкото знам. Примерно билет отиване и връщане при някакви
> условия за закупуване във времето /7 дни май беше/ е около 28
> лв. за Бургас-София-София.
>

Мда... Така е, спална кабинка за двама човека струва 20 лв. За съжаление обаче, свършват бързо. За събота срещу неделя последната свободна от двата влака купих аз още на 3 юли и то добре, че касиерката ми направи услуга, та ми я продаде само с единия билет.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: riddick   
Дата:   28-07-10 12:05

http://bdz.bg/

Тук. Избери си час на тръгване и излиза всичко. Но според мен цената не си струва. Автобус е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-10 12:07

Аз ползвам намаление и ми е 10.25лв билета в посока Варна.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: mitadoc   
Дата:   28-07-10 12:07

Моите спомени отпреди 5-6 години,докато бях студент и пътувах често по линията на Диана-Експрес са,че във влаковете е мръсно,зимата-студено или отвратително горещо-до пригаждане ча;лятото е жега и още по-миризливо.С автобус или кола не се пристига кой знае колко бързо,но с лична кола може да спреш и да пуснеш една вода,който пуши-да пуши,който иска и кафе да пие.Аз лично обичам да шофирам и не ми е проблем-взех разстоянието Пловдив-Прилеп(Македония) на един дъх -само със спиране на границата или общо 8 часа.Но то си е индивидуално.Но наистина пък в автобусите е тясно и не може да се разходиш по коридора и да позяпаш през прозореца,нито да поспиш(ако не ти прече тракането по релсите).
Което в Испанските ЖП-линии го няма-пътувахме с жената от Мадрид до Билбао през Валядолид-около 650 км и го взехме за около 4 ч. и 30 мин. на правите отсечки влакът се движеше с 201 км/ч и вътре имаше телевизия,филми,радио,безплатни слушалки за всеки,страхотно удобни кресла с много място за краката и с всевъзможни настройки и тва им е туристическата класа и нормалния "бавен" влак.Не усетих пътя.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-10 12:10

Ако имаше как, щях да ида с куллоту, ама...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: itilien   
Дата:   28-07-10 12:12

Трябва да пробвате 18 часа в боливийски автобус дето спира на завоя и връща назад, за да може да го вземе [smilie18] Или рекорда - 22 часа в перуански автобус, в който ни измъчваха с три поредни военни филма. Поне тоя автобус беше климатизиран и седалките бяха удобни. След тия изпитания 8-9 часа ми се струват като едно нормално време за придвижване :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-10 12:14

А... Ако трябва да говорим за рекорди: Банско - Русе с БДЖ: 38 часа.

Няма шега, няма измама. Случи ми се преди три години.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Amigo   
Дата:   28-07-10 12:15

абе и няколко пъти влакове горяха... [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: samara   
Дата:   28-07-10 12:25

докторе, ти нали няма да си в същия влак [smilie8] ... че влаковете и те са техника все пак, а ти както знаем си скаран с нея [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Стефан   
Дата:   28-07-10 12:38

Интересно, някакво особено удовлетворение ли изпитвате, да хулите железопътния транспорт и в частност БДЖ...[smilie8]

Пътувахме в края на юни и началото на юли до София-Варна и обратно семейно в жена ми и 2.5г. ми син в самостоятелна спална кабина. Даже специално отложих отиването с един ден, за да има свободна цяла кабина. Така малко се оскъпява, щото трябва билетите да са първа класа (за спален вагон с 2 легла в купе, иначе са по 3 или по 6 при кушет-вагоните, отделно и спалните места са по-скъпи от кушетите) и се доближава до цената с кола дадена в първия пост, но си заслужава ако си с малко дете, иначе може и по-евтино. Напоследък са пуснали някакви нови, купени на старо разбира се, спални вагони, които даже са с климатик (съответно прозорците са заключени, отварят се със спец. ключ) и са сякаш по-добре звукоизолирани. Все едно си на хотел - заспиваш в София, събуждаш се във Варна, даже и тези които твърдят че не могат да спят във влак все ще дремнат и няма много-много да усетят пътуването. То затова и нощните влакове са забавени спрямо дневните, няма закъде да бързат , като някои автобуси да те стоварят в 4ч. по никое време. За през деня до Варна и Бургас това лято пуснаха специалните "Варна-уикенд" и "Бургас-уикенд" които спират варненския само на Пленвен и Горна Оряховица, а бургаския само на Пловдив и да видите как съкращават времето за пътуване, докарват го горе-долу като автобусите. "Варна уикенд" тръгва в петък в 15:15, към 18:45ч. е в Горна Оряховица (макар че май са го коригирали на 19ч. ) което като времетраене е горе-долу като с автобуса, макар жп линията през Искърското дефиле значително повече да заобикаля в сравнение с магистрала "Хемус", и в 21.57ч. пристига във Варна. Така че и при този вариант, когато се иска да се пристигне още в петък вечерта не виждам с какво автобуса е за предпочитане. Може би за тези които искат да са фиксирани през цялото време на едно място, да нямат вагон ресторант, да ги пускат да се разтъпчат и да отидат до тоалетна за 15 мин. по време на почивките само и др. такива екстри, за тях автобуса естествено е за предпочитане. А пък с лека кола, там може да си свободен да си определяш сам графика, но да караш 500км не ми казвайте че ще пристигнеш в същото състояние както ако си спиш във влака, те затова бяха измислили авто-платформите - накрая на нощните влакове за морето имаше един вагон за леки коли - качваш си колата в София, лягаш си да спиш вспалния вагон и на сутринта във Варна я смъкваш и си джиткаш с нея вече където си искаш. Не съм ги виждал напоследък, не знам дали още ги има, май много скъпо удоволствие излиза, може би е се е оказало съизмеримо като цена с това да си вземеш кола под наем на място, не знам.

Иначе да, през лятото ако искаш да си вземеш спално място трябва доста време предварително, седмици, да си вземеш билет, иначе по в последния момент може да се надяваш само на някой отказал се.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: djogata   
Дата:   28-07-10 13:07

Брех, как ги подхвърляте тези часове, като че ли времето е без пари [smilie5]

450км в държава с нормална инфраструктура трябва да се вземат с влака за 4-5 часа, с рейса за 5-6. [smilie8]

София-Варна щом е толкоз плачевно положението май самальотът е най-добрата оферта, ако човек не му се губи време във лашкане. Ама какво става и тук - пак в държавите с нормална инфраструктура между градове с такива размери и разстояние между тях (примерно в Дания Копенхаген и Аалборг) има по 20 полета на ден. В БГ-то - един или два, при това в някакви куци часове. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: djogata   
Дата:   28-07-10 13:10

А БДЖ-то ще го хуля и още как. Ще повторя първото си мнение в темата:

БДЖ е гавра с железопътният транспорт.

Като студент пътувах Благоевград-София с влак за 2 часа и 40 минути.
10 години по-късно същото пътуване отнема 3 часа и 15 минути по разписание. Е това не е ли гавра - времето за пътуване да се УДЪЛЖИ с повече от 10%?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: promis   
Дата:   28-07-10 13:17

Джога, тук е така [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: юнга   
Дата:   28-07-10 13:24

Бъркате бе.
Сега БДЖ е друго.
Някой купи бракуваните австрийски и гедеерски вагони като скрап и ги продаде на БДЖ.
Боядисаха ги и сега разхождат с тях добитъка до черноморието.
2008ма на големите снегове пътувах два пъти до София и обратно. Бяхме сами във вагона, 1ва класа, широко, чисто и спокойно.
В по-голямата част от пътя, влакът вози па-комфортно от автобуса.
В Биомет е голяма теснотия и цигания.
Като седне един вмирисан на първите седалки и климатика вре аромата в носовете на всички зад него.
С кола по тези дупки и с тези състезатели по тях - кой си пийнал, кой без книжка, кой акъла си забравил в къщи, е неразумно.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: riddick   
Дата:   28-07-10 13:41

Въпрос на вкус.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: djogata   
Дата:   28-07-10 13:49

Юнга, изобщо не споря, че влакът е по принцип по-удобно транспортно средство от автобуса - по-широко е, можеш да се разтъпчеш, по-тихо е... Но в БДЖ огромна част от нещата са пълна пародия.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   28-07-10 14:00

Че то къде не са...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: evelinster   
Дата:   28-07-10 14:42

Лалинда я няма да ви разкаже за влаковете във Франция затова ще се намеся аз :)

Миналата година пътувах с това:
https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/iqcu7176.JPG
http://parijsinfo.files.wordpress.com/2008/05/thalys-in-paris-gare-du-nord.jpg


амстердам - париж с 300 км в час...
вътре не е толкова луксозно колкото изглежда на сайта, но пък имаше сателитен интернет през цялото време.

По-разумно ми звучи да пробваш с http://carpool.bg/


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   28-07-10 14:42

riddick написа:

> http://bdz.bg/
>
> Тук. Избери си час на тръгване и излиза всичко. Но според мен
> цената не си струва. Автобус е по-добре.

Ами аз съм пътувал с автобуси. И няма аргумент, с който да се докаже, че е по-добре. Пътувал съм с всички големи фирми - Юнион Ивкони, Груп, Етап, Биомет. Едно и също е. Като време - 1 час по-малко, но за нощните, това е минус, градския транспорт още не се движи, такситата няма да ги коментирам сутрин рано. Единствено климатика, дето го има в автобуса, ама за нощем и той не е толкова фатален. Иначе - тясно. Във влака едно, че е по-широко, другото имаш възможност да станеш и да се разходиш, в автобуса не. Ако във влака е неудобно да се спи, ако си седнал, то в автобуса два пъти повече. Да не говорим, че в автобуса ако се паднеш до някой като мен обемист, няма да ти стигне седалката и ще ти е адски неудобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: itilien   
Дата:   28-07-10 14:51

джога, за малки разстояния самолета не е удобен транспорт, защото първо трябва да идеш поне час предварително, да минеш през скенерите и да висиш известно време докато се качиш на самолета, после ако имаш някакъв по-голям багаж има някаква възможност да ти го забавят или замотат и да станеш пишман задето си тръгнал по тоя начин, а накрая след като кацнеш трябва да си чакаш и багажа още поне половин час (ако си имал багаж де). Недай си боже пък да има и закъснение на полета, което често се случва, тогава съвсем ще охтикясаш и ще се усетиш, че то не било чак толкоз бързо.

А относно влак срещу автобус, до търново аз предпочитам да пътувам с автобус, защото (поне преди време) се стигаше за около 3 часа. Влак до търново малко по-трудно, ама до горна влака е 4 - 4 и половина часа, демек с 33-50 процента по-дълго време. Освен това някак съм намразил пътуването с влак от студентските години, когато все пътувах през нощта към Горна Оряховица и после висях 3-4 часа на гарата да ми дойде сутринта автобуса към село. Но тогава имах намаление и влака ми излизаше 3 пъти по-евтино от автобуса. А и на връщане към София можех да си преговарям материала за изпитите във влака. Иначе не съм от хората, които обикалят по коридорите и тоалетните да се разтъпкват.



Публикацията е редактирана (28-07-10 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: gorbi   
Дата:   28-07-10 15:10

Скоро пътувах за Сонисферето Варна-София и после София-Варна... Писна ми с колата, а и сина ми не се беше возил на влак.... Лелката зад гишето малко глуха, та ми пусна билети 2 класа вместо 1-ва... Нормално - в купето бяхме сами, нощен влак, поспахме, почетохме, аз имам и gsm-ски интернет - за четене на форумии новини стига.... За толкова пари - супер оферта, само дето после те чакат бакшиши обирджии по гарите, но ако си предупреден е ОК... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: burntwithdesire   
Дата:   28-07-10 15:33

за мен дестинацията Варна-София също е най-удобна с автобусите на Биомет, така пътувам най-често. но нямам против и с влак, когато ми се налага (най-вече и когато съм си изкарала и студентското намаление).

но според мен дали ще си в спален вагон или не, няма голямо значение, удобството не се покачва толкова значително. а още по-голямата близост до напълни случайни хора може също да смущава малко. най-добре излиза вариантът нощен в първа класа - по-малко хора, по-чисто и е по-малко вероятно за някакви проблеми. и ако ти се падне празно купе, седалките можеш да си ги направиш на легло [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: djogata   
Дата:   28-07-10 16:26

Итилиен, 500 километра вече не са чак толкова малко разстояние, особено при кофти инфраструктура като тази в България. В такъв случай самолета печели.

Във Франция за 500 километра между големите градове влакът е по-удобен, защото е в пъти по-лесно да идеш на централна гара и да се метнеш на влака 5 минути преди да замине, да те откара за 2-3 часа до където искаш, и там да слезеш и вече да си в центъра на града - докато със самолета, както казваш, трябва да чакаш багажи, да минаваш проверки и т.н.

Само че самолетът, където и да е по света, ги взема тези 500 километра за 1 час. Така че, ако ще трябва да се лашкаш с влака 9 часа, то дори и със бавенето при проверките + багажите, пак е много по-бързо..

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: LTG   
Дата:   28-07-10 16:55

По-миналата седмица реших да правя ЖП екскурзия София - Будапеща - Виена - Белград - - София.
Ами... София - Будапеща по права линия са 680 км... благодарение на БДЖ и координацията със сръбските железници стигнахме за почти 28 часа, вместо за 17.
Идеята беше да тръгнем в събота на обяд и на следващия ден сутринта да сме в Будапеща. Тъй като влакът ни закъсня в Белград, нашия спален вагон вместо да го закачат към влака за Виена го оставиха да преспи в Белград и така направихме закъсненийце с 11 часа, което успя да ни обърка тотално програмата и ни натовари бюджета с още около 100 евро... Ся съм подал рекламация в БДЖ и чакам да ми връщат $$ за направените допълни разходи.
Но иначе до морето е ОК да си с него. Все има нещо интересно да се случи за разлика от скучния рейс.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Todd   
Дата:   28-07-10 17:07

Най доброто ми пътуване с влак е било Червен бряг - Оряхово с теснолинейката !!!!

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

С полуоткрити вагони и си пътувахме по покривите отгоре .....

Никога в модерните скоростни тамагочита нема да има такъв купон ... гъски , зайци , мангали и секви видове и породи идиоти .....[smilie24] [smilie24]

Някога и в парният Пловдив - Пещера беше голем купон ...[smilie24]


А в Бяга му бяха намазали релсите с грес около 500м и не можеше да качи баира [smilie5]

Влакът е влак .... нищо друго не може да е като него !!!!

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: lillia   
Дата:   28-07-10 17:08

Обичам БДЖ, става купон. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   28-07-10 17:17

написа:

> Брех, как ги подхвърляте тези часове, като че ли времето е без
> пари [smilie5]
>
> 450км в държава с нормална инфраструктура трябва да се вземат с
> влака за 4-5 часа, с рейса за 5-6. [smilie8]
>


Джога, за 5-6 часа няма как да го вземе автобуса по закон, защото би трябвало да се движи само по извънградски пътища. А за ЖП линиите - не знам в България дали ще се наеме някой да направи скоростен влак по участък различен от София-Пловдив-Бургас. Подбалканската въобще според меб е немислимо, щото се вие все по разни планинии е с доста завои, които не позволяват такива високи скорости.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: princess_Lia   
Дата:   28-07-10 17:41

Аз съм за влака, нощно време в тези автобуси е някакъв ад, не можеш нито да си опънеш краката, нито да спиш, а нощно време филми няма - поне на тези, с които аз съм се возила...
Иначе както казва Джогата - в нормалните страни влакът си е удобство, проблемът е идва малко по-скъпо, ако сте повече от 1 човек. Напр., Париж - Бордо е 583 км според гугъл, което се взима за 5 ч и 21 мин, или 670 км за 6ч и 12 мин по друг маршрут и струва 67 евро бензин и 50 евро магистрали. Влакът го взима за 3ч и 10 мин и струва 70 евро, ако го купиш в последния момент. Мисля, че няма какво да коментираме...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: exo99   
Дата:   28-07-10 17:52

Най-голям кеф е с теснолинейката от Септември до Добринище.

По примера на съфорумци, който ходиха с тази теснолинейка преди три години / тук имаше и специална тема, но нещо не мога да я намеря/, на следващата година ходихме с жена ми до Добринище.
Беше незабравимо преживяване, пътувахме 8 часа, но беше фантастично.

През август ще го направим пак това пътуване.

[beer] [smilie24] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: exo99   
Дата:   28-07-10 17:55

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=3&i=339340&t=316552&phorum_uriauth=#reply_339340

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: exo99   
Дата:   28-07-10 17:57

[beer]



Публикацията е редактирана (28-07-10 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: georgi969   
Дата:   28-07-10 18:05

Категорично влак!
Наложи ми се да пътувам Бургас-Пловдив и Бургас -София с автобус-с една дума УЖАС.
Имам чуството че в автобуса са наблъскали поне 2реда седалки отгоре.
Във влака е щироко,можеш да се изпикаеш когато си искаш.И е по безопасно.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: dizela   
Дата:   28-07-10 18:23

В петък се движи така наречения Уикенд експрес, а в неделя същия се връща. Мисля че ако си вземеш билет отиване и връщане е с 30 процента по евтино. Вагоните са нови и все още им бачкат климатиците, а на местата около масичките има контакт за 220 волта. Не ти препоръчвам да ползваш първия бърз влак сутринта защото ще се свариш от жега, климатиците са аут.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: otkata   
Дата:   28-07-10 18:32

exo99 написа:

> Най-голям кеф е с теснолинейката от Септември до Добринище.
>
> По примера на съфорумци, който ходиха с тази теснолинейка преди
> три години / тук имаше и специална тема, но нещо не мога да я
> намеря/, на следващата година ходихме с жена ми до Добринище.
> Беше незабравимо преживяване, пътувахме 8 часа, но беше
> фантастично.
>
> През август ще го направим пак това пътуване.
>
> [beer] [smilie24] [smile]

100км 8 часа. това е мазохизъм [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: asahi   
Дата:   28-07-10 18:35

Като видиш откъде минава ще се възхитиш.

До морето е най-добре и евтино с нощен влак в кушет вагон.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: sixty   
Дата:   28-07-10 18:36

ЗА БДЖ ИЛИ ЛОШО ИЛИ НИЩО

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: otkata   
Дата:   28-07-10 18:37

нема начин да се дондуркам 8 часа с влак за сто км и да се възхитя [smilie21]
еле па с бдж [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: asahi   
Дата:   28-07-10 18:45

Проявяваш ненужно упорство.
1. 8 часа са от първа до последна спирка, а това едва ли ще ти се наложи.
2. Теснолинейката минава през уникални места, които си заслужава да се разгледат. Често покрай линията няма автомобилен път.
3. Това е туристическо, а не бизнес пътуване. Важен е пътят и преживяването, а не целта.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: neuromancer   
Дата:   28-07-10 18:53

8 часа с парния влак или със "модерен"? Ако е с парния бих минал. Може ли да се пътува с него индивидуално, или само по заявка, като ангажираш целия влак, както беше преди?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: belbo   
Дата:   28-07-10 18:55

Божко
Дебелия
Железничар

или

Бедежето

приятел от махалата

[smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: samara   
Дата:   28-07-10 18:56

... от студентските години не съм се качвал на влак и не ми липсва [smilie8] ... ако ми се доще твърде, ние тук си имаме вътрешни, мога да се метна на един да се повозя, че и да покарам даже [ezik] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: otkata   
Дата:   28-07-10 20:14

не знаех, че има туристически влакчета в бг.
съмнявам се и това да е такова. по скоро ще е смрад, пот, мизерия и мърсотия. дрехите ти надали ще се изперат след това... ама щом ви влече [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: asahi   
Дата:   28-07-10 20:54

Отката, пишеш май по инерция. Иди, пробвай, пък дано не се прецакаш.

Ей тази снимка на photoforce е снимана от този влак:

https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/jbio9443.JPG
http://87.121.7.213/site_pics/184/h_1136806969_PolarExpress.jpg


Победител е в конкурса Зимна приказка през 2006-та година.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: otkata   
Дата:   28-07-10 20:57

андъга [smilie24]
дай го сега и отвътре [smilie18] [smilie18] [smilie18]
не ми се спори, няма и смисъл. железницата ни е мизерия и пълна скръб. тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: exo99   
Дата:   28-07-10 21:01

Ние не говорим, че влакчето е луксозно.
Просто едно пътуване с него е доста интересно преживяване.

Аз съм се качвал и на каруца и също беше интересно. Не казвам, че човек трябва винаги да пътува така.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: asahi   
Дата:   28-07-10 21:03

Отвътре е точно на нивото на всичко наоколо. Там съм пътувал с туристическа екипировка и ми е били толкова комфортно, колкото и в хижите, към които съм се бил насочил. Какаво очакваш от теснолинейка, катереща се по планините между селцата в планината?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Safira   
Дата:   28-07-10 21:06

Интересно преживяване може да е в добра компания. В противен случай, да ме прощавате, ама... Преди 5 години се жертвах за последно, дано не ми се налага пак скоро [smilie8] В Бг с БДЖ, мерси [smilie8]

/лично мнение/


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: otkata   
Дата:   28-07-10 21:11

Сафирка, прощавам ти [smile]
Губиш се нещо, не те засичам по влаците [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Safira   
Дата:   28-07-10 21:15


Какви 'влаци', вятър ме вее на бяла кобила в последно време... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: otkata   
Дата:   28-07-10 21:19

пущай кобилата, почвай пицата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: itilien   
Дата:   28-07-10 21:32

Теснолинейката към добринище беше любима на съквартиранта ми като бях в студентски град. С нея ходеха натам за 8-ми декември и са се напивали като трупове още в нея. Още помня разказите му за един порцеланов х*й, който били взели с тях и го сложили на масичката до прозореца, да гледал пейзажа... Имало случайно някакви цигани музиканти във влака, та и тях привиквали да им свирят.

Иначе аз само веднъж съм пътувал с тоя влак, до село Баня. Само че беше през нощта и беше голямо мъчение, защото седалките са супер неудобни и не стават за нормално седене, да не говорим за спане (ниски облегалки, въобще стоиш като на пейка). За дълго пътуване такива седалки са направо ужас. От това село после почнах да вървя пеш назад и извървях около 25 км (то това ми беше и целта) и накрая слязох на стоп до долу. По шосето, на което теснолинейката върви успоредно почти през цялото време не видях нищо впечатляващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: otkata   
Дата:   28-07-10 21:37

Ти специално пеш ще си по-бърз от тоя "лукс" за някои [smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Safira   
Дата:   28-07-10 21:40

Аз пък искам с това


https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/haln4890.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/jdxc4339.JPG




да се разходя до това:


https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/ymwe1574.JPG


Само дето ще ми е по-евтино да си кацна директно на самата дестинация [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: otkata   
Дата:   28-07-10 21:45

искам да се возя на маруся[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Safira   
Дата:   28-07-10 21:48

Това, че е ръбато като влак не означава, че е влак [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: arakiss   
Дата:   28-07-10 21:53

exo99 [smilie24]
емоцията е важна [smile]
ей туй е влака
https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/atwy4227.JPG
http://media.snimka.bg/6800/019854431.jpg


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: livinginchaos   
Дата:   28-07-10 22:00

Плюете или не - БДЖ си остава любимия ми транспорт. Срещаш нови шантави хора/повярвайте ми/, звука от влака ме успокоява. Можеш да отидеш почти навсякъде. Бе обожавам да пътувам с влак, напук понякога на мръсотията и циганизацията! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: juslen   
Дата:   28-07-10 22:32

Хубаво си е с влак,особено нощем в кушет вагон.Сега вагоните са нови т.е. стари немски или подобни но много луксозни и уютни.И почти не друсат,също така е доста тихо в тях.Даже някои имаха работещи климатици.
Изобщо не са като старите ужасяващи спални вагони от близкото минало,където нямаше спане.

Пък и евтинко,няма да хабиш гориво и нерви,да ризкуваш да спукаш гума или да аварираш-лягаш си вечерта и сутринта-във Варна/Бургас и айде на плажа[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Diandimov   
Дата:   28-07-10 23:01

С кола е най- удобно. Щото с влак за такова късо разстояние е все едно... да ходиш с кораб на работа, или не знам.

Но и влака има своите плюсове, естествено.
Аз помня, че веднъж от Шумен за София билета ми изчезна мистериозно. Просто изчезна, и това е! Няма го.
И понеже имах само долари, не можах да платя на кондуктора и ме свалиха в Търново.

Там спах в някакво студентско общежитие в креват с някакви голи мадами...

На картинки де, залепени на таблата на леглото.

На другия ден от Великотърновския университет си купих за 1 лев някаква химическа цигара която така ме занити, че почти не помня как съм дочакал Biomet и как съм се прибрал в София.

Ето това са спомени от влаковете...


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Todd   
Дата:   28-07-10 23:32

Повечето народ имат баси и скучните пътувания.... тъ гъ дък .... тъ гъ дък ..... тъ гъ дък ...

Аз съм пътувал от Пазарджик до Бургас с колата от 5 вечерта - в 6 сутринта не бях стигнал... [smilie5]

Пътуването винаги е по-голям купон от мястото на което отиваш .... но ето това е нещо дето не може да се купи с мангизи - демек е само за посветени !!!

[smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: asahi   
Дата:   28-07-10 23:35

И аз това им разправям. Стигнал бил за 4 часа от София до Бургас. И кво?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: itilien   
Дата:   28-07-10 23:47

За съжаление или за щастие, тук в България пътуванията не са така зрелищни като в Боливия например. Позволявам си да цитирам част от един от пътеписите сищ

Скоро, седнали на първата седалка под звуците на някаква дива боливийска музика, излизаща от гъгнещите тонколонки над шофьора се заклатушкахме по неасфалтирания път към Потоси. Тъкмо скуката да налегне пътниците на полупразния автобус, когато ненадейно спряхме на средата на нищото до голям гьол край пътя. Помощникът на шофьора нахлузи високи гумени ботуши, излезе навън и нагази в гьола. След няколко неуспешни опита да навлезе в дълбоката кал, той промени стратегията си и започна да замяра с камъни целта на преследването си - няколко диви патета, плуващи край майка си. Те обаче се гмуркаха и не даваха възможност да бъдат уцелени. След 10 минутно безплодно обикаляне край гьола, нашият ловец се завърна в автобуса и продължихме напред.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Todd   
Дата:   29-07-10 09:33

Ееее, южноамериканските междуселски са стандарт за пътуване !!!

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: danvan16   
Дата:   29-07-10 09:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: 798099   
Дата:   29-07-10 09:50

danvan16, това, дето го казваш може и да е вярно. Но по този начин признаваш публично, че системно и трайно нарушаваш ППЗДУП![smilie18]

Освен ако нямаш предвид разстоянието от табелата за край на София и тази за начало на Варна. В противен случай, говорим за средна скорост на пътуване от 100 км/час, което е маааалко спорно.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Todd   
Дата:   29-07-10 09:50

Автор: danvan16
Дата: 29-07-10 09:43

Какви 6 часа какви 5 лева [smilie10]

София варна при нормално каране - 4 -4:30 часа макс с кола. Влака ще те измори повече [smilie7]


Кое ще те измори във влака ??? Че пиеш бира ??? Играеш карти с някой случаен или спиш ???

Или се пулиш в някой вестник ????

Идиотите по пътищата ми се струва ще ти образуват 100 пъти повече нерви и умора .

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: 798099   
Дата:   29-07-10 09:54

А "магистралата" ще съкрати чувствително времето до ремонта на окачването...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Insight   
Дата:   29-07-10 11:00

Готино си е с влак, обаче малко сложно ще ми е да транспортирам: надуваема лодка (4-местна), велосипеди (2-3 бр.), чадъри, надуваеми дюшеци, боди борд, въдици, риболовно-плажен стол, такъми, жени, деца...и 2-3 чифта жапанки.

... ей ни тука така миналото лято:
https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/aftu6518.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: slivenski   
Дата:   29-07-10 11:13

Преди два дни

тръгване София /център/ - 9:00
пристигане Варна - 14:30

Две спирания за по 15-20 минути.

Спокойно - по магистралата 130 км/ч, извън нея - колкото позволява трафикът, но не повече от 100 км/ч сигурно...

[smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: 798099   
Дата:   29-07-10 11:24

Сливенски, аз също стигам за толкова, при същия режим на "труд и почивка", но си признавам честно, че до Велико Търново знам пътя почти наизуст, в т. ч. и любимите места за "капиите" на КАТ, така че често карам над 100. По магистралата - 140. Иначе, просто няма начин - математика, брато, математика...

В последно време, обаче, се улавям все по-често, че предпочитам да не бързам. Разликата от половин час, особено ако си тръгнал на почивка, не си заслужава напрежението. Може да е от ЕГН-то, ама е факт![smilie25]

С влак не пътувам отдавна. Никога не ми е харесвал този вид транспорт. Може би, по асоциация с трамваите, които са ми направо омразни...Нали все е на релси и не може да си промени маршрута...

Е, преди години пътувах с влак от Франкфурт до Касел и обратно, ама това е друг влак. Ако я намеря, ще пусна снимката, направена в мига, в който скоростта се сменя от 218 на 221 км/час.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: 798099   
Дата:   29-07-10 11:31

Ето я! Правена е с телефон, при това много бързах да хвана момента и е размазана, но все пак се вижда:
https://photo-forum.net/static/forum/2010-07/uycz2184.JPG
http://prikachi.com/images/18/2374018z.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Insight   
Дата:   29-07-10 11:47

798099, на някои отсечки ICE-то на DB прави 315 км./ч. Обикновено пътувам от Франкфурт до Вюрцбург, по която линия макс е 225. Един път пътувах от Кьолн - помислих, че ми се е паднало дефектно ICE, много шумно стана по едно време - като видях 315 на таблото нещата се изясниха.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: 798099   
Дата:   29-07-10 11:52

Да, но се усетих късно. Колегата малко преди това стана да ходи до тоалетната и като се върна, каза че скоростта е 280. Ама аз докато се натутам с телефона...
Когато след 4 дни се връщахме, вероятно заради различния час, караше доста по-бавно. Около 200.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: otkata   
Дата:   29-07-10 11:54

Новороден глист излиза сефте на бял свят, като се измъква от дупката заедно с баща си. Точно в този момент техният човек - почтеният им донор, се пече на плажа. "Тате, какво е това синьото горе", пита малкият глист. "Небето, сине". "А онова голямото синьо отпред?". "Морето, сине.". Край тях минава пищна дама по монокини. "Ами това какво е?", пак пита малкият глист. "Блондинка, сине". "Много е хубава бе, тате", искрено възкликва младежът.
"Хубава е сине". "Тате, ами щом като е толкова хубаво всичко навън, ние какво правим в този гъз?", логично пита малкият. "Родина, сине", философски въздъхва старият глист.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: 798099   
Дата:   29-07-10 12:09

Отка, това ще си го запиша в "любими".[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Todd   
Дата:   29-07-10 12:14

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Това е стар лаф - но глистите излизат от току що изсрано говно :

- Тате, ами щом като е толкова хубаво всичко навън, ние какво правим в това говно ?

- Родина сине !

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: otkata   
Дата:   29-07-10 12:24

се тая. просто като гледах скорости 300+ и направих асоциацията [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-07-10 22:19

[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 No Subject
Автор: NeDDRaG   
Дата:   29-07-10 22:19

.



Публикацията е редактирана (29-07-10 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Prakticar   
Дата:   29-07-10 22:32

В автобуса ме хващат братята, както се писа по-горе едва изтрайваш да стигнете до Търново, че да се раздвижиш малко.
И с влака е дълъг пътя, но някак по-леко се понася.
Освен това, първите 2 часа през Исърското дефиле не се усешат - гледаш си балкана и се кефиш.
БТВ и влаковете (т. нар "ускорени бързи")са с климатик.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: asahi   
Дата:   30-07-10 00:12

За 200 километра може и автобус, но за 400+ влакът си е класика. Много се кефя на личното време, с което мога да разполагам във влака. Инак с колата газ, газ - нямам време да поблея през джама.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   30-07-10 09:02

БДЖ загуби позиции преди време. Сега се опитва да си ги върне. София-Пирдоп-София от както съм на работа в София, пътувам най-често с влак, при това пътнически. Забавянето спрямо автобуса е 10-15 минути. Но пък комфорта няма възможност въобще да сравнявам. Влакчетата са новите SIEMENS мотриси - тихи, светли, чисти и удобни. С климатик. Но климатикът не е като в автобуса да ти духа от някъде, не го усещаш, освен по температурата.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: slivenski   
Дата:   30-07-10 10:08

Принципно влакът би трябвало да е по-добре от автобуса. Ако БДЖ подобри сигурността и качеството, както и да увеличи скоростта, ставам отново фен.


Има един голям проблем обаче - кражбите на релси и кабели, както и поставянето на опасни предмети върху релсите. Това си е тероризъм отвсякъде... Също и чупенето на прозорците на влаковете по време на движение...


Един от последните пъти, когато пътувах с влак, преди петнадесетина години, се случи точно това... Тръгваме от Сливен, аз отивам до тоалетната. Връщам се... и на мястото до прозореца, където стоях, имаше един възголям камък, а целият джам беше на парчета на седалката... Не ми се мисли какво можеше да се случи, ако не бях станал... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: NeDDRaG   
Дата:   31-07-10 22:18

A някой нещо против тази екстра на БДЖ да има да каже? Интернет във влака.[ezik] [ezik] [ezik]
Споко. От чакалнята на Централна гара е. Иначе аз съм се изтегнал в леглото на спалната си кабинка де.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Princess_Lia   
Дата:   31-07-10 23:06

Браво, при нас това е само в първа класа. [smilie24] Айде, лек път и весела ваканция! Завиждам благородно (при мене нетът е на служебния комп).

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: asahi   
Дата:   31-07-10 23:23

Пайсе, Варнааа!!! Недялко иде!

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Lalinda   
Дата:   31-07-10 23:37

Pytuvah predi niakolko godini ot Sofia do Plovdiv i obratno, edna esen za fotografskite sreshti. Iznenadah se, che sedalkite biaha podredeni kato v samolet, vsichki da gledat napred. Ne beshe zle.

Do Varna sym pytuvala prez 2008 s avtobus, ne go preporychvam na nikogo.

Inache sym pytuvala chesto s avtobus ot Sofia do Paris - sys sigurnost be po-zle, otkolkoto v boliviiski avtobus. Boliviiskite pone, nadiavam se, ne sa osrani ot pytnicite im.

Mda, ot Paris do Venezia i obratno i do Rim i obratno pytuvame s vlak - trygva vecherta kym 19 chasa za Rim i kym 22 za Venezia, i na sutrinta kym 9-10 e v Italia.
Preporychvam. Pytuvahme v nachaloto taka, za da ne me hvanat v samoleta s frenska viza da hodia v Italia. Pyk vzeha, che me hvanaha v Svizzera, poneje vlakyt za po-kratko seche ottam.
[smilie3]

Slavni vremena, prez koito oshte ne biahme evropeici!
[beer]

Ot men da go znaete, ako ne go znaete ot drugigo - ako ne namirate hotel i ne ste si zapazili predvaritelno, iz civilizovaniia sviat ima vinagi mesta v hotelite do garite.

To vyv France veche i gari niama, niama i vlakove, ostanaha samo TGV. Garite v malkite naseleni mesta sega sa ia muzei, ia sa turisticheski biura, ia neshto drugo, pak kulturno...

Tesnolineikite pyk ostanaha tuk-tame za radost na decata. V Alpite pyk ima razvlecheniia s karane na drezini po izostavenite relsi, koito nikoi ne krade. Razvlechenieto e taka moderno, che triabva da si pravish rezervaciia s cahs dni i sedmici predvaritelno!
Preporychvam!

Eh!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: asahi   
Дата:   31-07-10 23:49

Абе уж минаваш за оправна жена, пък един онлайн lat to cyr конвертор не намери. Стегни се.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: Princess_Lia   
Дата:   31-07-10 23:57

Е, Лалинда, ти нищо не каза, гари нямало, влакове нямало [smilie5]. Напротив, между малките градове се ползва много жп транспорт като най-бърз, а ТЖВ-то далеч не спира навсякъде и не е на всеки 20 мин....
А хотелите до гарите не ви ги препоръчвам...така си изпатих в Амстердам...а до Централна гара в София имаше един хотел ЦУРА, първо беше на бул. Сливница, после го преместиха на Мария Луиза до хотел Принцес.[smilie18] [smilie18] [smilie18] Винаги съм била любопитна да го видя този хотел Цура, но по-страхлива, отколкото любопитна. [smilie5]


Асахи, дори аз направих усилие да добавя БГ на служебния комп. Уви, работи само за ФФ.



Публикацията е редактирана (01-08-10 00:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой скоро да е пътувал с БДЖ?
Автор: тьма   
Дата:   31-07-10 23:59

с БДЖ, особено ако попаднеш на новите спални вагони, си е супер[smilie24]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.