Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет относно покупка от Ebay
Автор: asklep   
Дата:   18-02-13 15:55

Здравейте , залагам в търг в Ибей за покупка на слухов апарат ,но продавача няма никаква история явно е нов, въпроса ми е имате ли опит с такива селъри които са новопоявили се какъв е риска ? Има ли начин после да обжалвам ако този продавач изчезне ? Локацията му е Меса ,Аризона САЩ. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: neuromancer   
Дата:   18-02-13 16:02

риска е да загубиш време. Плащай само с Пейпал, шипинг с регистрирана поща, ако не дойде навреме се оплачи от линка в ибей и така. Ще ти върнат парите ако има проблем, т.е. най-много да загубиш време.
Всеки почва от нулата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: diandimov   
Дата:   18-02-13 16:24

Не се ли казва наддавам вместо залагам?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: asklep   
Дата:   18-02-13 16:27

Сори грешка в бързината Наддавам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: Jim__Beam   
Дата:   18-02-13 16:28


.. Всеки е почнал от нулата .. [smilie24]

.. за съжаление мисленето е такова , че не трябва да се купува от нови продавачи ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: charger   
Дата:   18-02-13 19:44

Ако не ти пристигне стоката до 35 дена,отваряш case в Ибей,обясняваш причините и като цяло ти връщат парите.Case се отваря до 45 дена макс.После преведените от теб пари си отиват при продавача.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: atrifonov   
Дата:   18-02-13 20:07

Автор: Jim__Beam
Дата: 18-02-13 16:28


.. Всеки е почнал от нулата .. [smilie24]

.. за съжаление мисленето е такова , че не трябва да се купува от нови продавачи ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Абсолютно верно, все от някъде трябва да се почне
Може да е много точен човек, но може и да не е
Същото важи и за топ селърите

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   18-02-13 21:29

дай линк

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: asklep   
Дата:   18-02-13 23:52

ето това е линка


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: imitev   
Дата:   19-02-13 00:16


Първа продажба за 150 доларес... Оптимист...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   19-02-13 01:35

Това е търг, и както се вижда от броя участници, доста потребители са му гласували доверие. Според мен може да се довериш на продавача. Успех в наддаването. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: TheBossBG   
Дата:   19-02-13 09:04

Доста от бидърите са се повлекли по стадното чувство. За сега като гледам сериозен играч е 2***i. Другите просто са вдигнали цената. Нямам идея колко е реалната цена, това ти си го провери. Не наддавай автоматично! Не наддавай преди последните 3 минути!!! Определи си цена, която не би надвишил! Помни, че доста хора слагат на автомат и в последните 3 минути най-много да имаш време за две наддавания. КЪСМЕТ!!!

За възстановяване на парите: плащаш САМО през Пейпал!!! Ако до 35 дена не пристигне - пишеш на продавача. Независимо дали ще ти отговори или не, на 40-тия ден си пускаш тикет в ризолв центъра. Ако иБей решат, че трябва да ти се върнат парите(това става в 95% от случаите), то това става автоматично. Т.е. те си теглят парите от негова карта и ти ги пускат в пейпал-акаунта. Ако все пак нещата ти пристигнат след възстановяване на сумата те съветвам да се чуеш с продавача и да му преведеш пак парите. Никой не може да те задължи, но това е човещина.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: asklep   
Дата:   19-02-13 11:00

Касае се за втори слухов апарат който ми е нужен цената на такъв който е в търга нов в България е 1100 лева ,в Щатско нов е по скъп посочват се суми от $1500 но не мога да знам точно ,досега се проведоха няколко търга на комплекти от този модел ,демек чифтове цената достигна до 250 долара за един брой . Играч е 2***i ,съм аз . Играл съм досега в разни търгове за различни неща и горе долу са ми ясни нещата освен това с обжалването не ми се е налагало слава богу.Покупката на тази прецизна машинка е рискова защото ако не работи ,нямам идея какво ще струва в центровете на Отикон ,иначе ако всичко е наред просто аудиологиста ще ми я настрои според параметрите на аудиограмата на съответното ухо .Такива ми ти работи.Извинете ме ако ви досадих и благодаря за съветите.[smilie7]
P.S. Това което ме смущава е 1.Неясната снимка от която не се вижда детайлно артикула . 2.Писах на селъра ако може да прати ясни снимки и да ме увери дали апарата е напълно изправен . Отговор засега не съм получил



Публикацията е редактирана (19-02-13 11:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: marrio31   
Дата:   19-02-13 11:30

разпитай го задължително,по принцип рискуваш малко с тоя продавач,задължително през пейпал направи плащането,успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: charger   
Дата:   19-02-13 15:48

При пристигане на стока ,както е в твоя случай,на дебела цена,директно заминаваш на митницата на Веслец,с плащане на мито,такси и ДДС.ДДС и на шипинга.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: s_dyakov   
Дата:   19-02-13 16:03

askle: Щом си ти защо си надигаш сам цената не мога да разбера - и то ден и нещо преди края.

Регистрирай се в goofbid.com сложи си цена която си готов да платиш, нагласи я на 6 секунди автоматично и си ти.

Ако имаш късмет ще го вземеш ако не винаги има и други аукциони. Гледам има 2 такива завършили за около $400-500 а този аукцион има 34 watchers - та може би не е добра идея да играеш особенно ако продавача не ти пише.



Публикацията е редактирана (19-02-13 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: asklep   
Дата:   19-02-13 16:19

s_dyakov - Благодаря за инфото и съвета ,този сайт със снайпера не го знаех [smilie5] ,да наистина нямам отговор ,подозирам измама [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: TheBossBG   
Дата:   20-02-13 06:28

@dyakov, щото си е сложил макс цена вертоятно. И щом някой заложи, автоматично той е над него. Кликини върху "32 bids" и избери после "Show automatic bids" и гледай само какво надцакване е било. Това предизвиква небивал интерес у кибиците. Ясно му е на царвула, че няма да купи, ама защо да не се позабавлява и да вдигне цената. иБей е пълен с хора без работа! [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: mladenov   
Дата:   20-02-13 07:31

Ako нещо те прецака може да го "навестя" ако искаш! На 20 минути съм от Меса![beer] [smilie6] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: mladenov   
Дата:   20-02-13 07:34

Сега сериозно. Ти прочете ли внимателно това:

According to the FDA, it is in your best health interest to obtain a professional medical evaluation before purchasing a hearing aid and you are encouraged to do so before bidding on this item. If you choose to not obtain a medical evaluation before purchasing this item, I am required by law to provide to you and obtain from you a signed written waiver of the medical evaluation, and I am required to provide to you a copy of the User Instruction Brochure for a hearing aid, review the contents of that brochure with you, and afford you time to read the brochure. You must provide to me either a signed statement from a physician or a signed waiver before I will deliver this item to you. Upon your request, I will also provide to you a copy of the User Instructional Brochure for the hearing aid or the name and address of the manufacturer or distributor from whom a User Instructional Brochure for the hearing aid can be obtained

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет относно покупка от Ebay
Автор: asklep   
Дата:   20-02-13 11:32

mladenov - Ами това го разбирам ,че трябва да си минал преглед дали ставаш за този апарат това ли имаш предвид ,между другото получих уверение от продавача че апаратчето работи коректно.Не съм много на ти с Английския поправи ме ако греша [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.