Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  23  24  25  26  27     всички  напред  последна
 Re: На фарове.
Автор: dobriman   
Дата:   09-08-12 06:52

Че пресветването с фарове не е лошо нещо.
И не е забранено.
Носи само ползи (освен за просяците заврени в храстите с радар).
И не само, че не е забранено, а и се препоръчва.

Разбира се, има и темерути.

Също така, аз лично одобрявам и лъжливото пресветване ... що пък да не предотвратиш някое ПТП?

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: burningice   
Дата:   09-08-12 08:04

Предпазните колани на колите, също трябва да са светещи. Продават едни светодиодни ленти, които са се утепали за това, защото все пак има хора, които не ги слагат и заради тях трябва да се направят светещи!

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: asahi   
Дата:   09-08-12 09:56

И хапчетата трябва да са светещи.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: Todd   
Дата:   09-08-12 09:58

Аз не пресветкам с фаровете - искам да ги хванат .Ама ченгетата не струват пари ....

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: promis   
Дата:   09-08-12 10:06

Аз пък присветвам с фаровете само когато има опасност от ПТП (аварирал или паднали камъни в насрещната лента), или когато джигитът изпреварва на забранено или очевидно лети с огромна скорост (това пак са предпоставки за ПТП). Когато има КАТ това не е предпоставка и не присветвам.

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: boreto   
Дата:   09-08-12 12:43

Todd
promis

[smilie24] [smilie24]

И аз така.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: ejko   
Дата:   09-08-12 13:28

Аз не присветвам за полицай по междуградските. Навремето като се криеха беше друго, но сега се виждат, а и всички са станали много бързи, нека ги хващат ебаси, за какво карат с 200... Кому е нужно...

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: dobriman   
Дата:   09-08-12 13:40

E аз го разбирам така: светваш - оня намаля....може да се замисли и да си каже: "сега ме предупредиха и се разминах, ама следващият път може да не ме предупредят".
И да не си помисли, поне временно намаля.
Предпочитам да си продължа по пътя, доволен че евентуално някой е намалил и/или е спасил 20-левката, отколкото да ме гложди - дали аджеба прецаках оня и дали му е много кофти.

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: ejko   
Дата:   09-08-12 13:45

Да и ти си прав... Аз нямам против да се светка, просто нямам навика да го правя, не че ми е принцип да не го... А и не ги гледам много чингизите на срещуположната лента...

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: dobriman   
Дата:   09-08-12 13:49

Е не ги гледам и аз...аз затова писах по-преди, че лично мнение ми е, че е добре и да се светка и без да има полицаи - ей така за респект. Действа.

бтв: като бях дете, баща ми ме "изумяваше", като се обзалагаше с мен, че петата срещната кола по пътя ще бъде шофирана от негов познат, който ще го поздрави....

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: ejko   
Дата:   09-08-12 13:54

хаххахаа[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: aquarius   
Дата:   09-08-12 13:58

На дълъг път като видя някой джигит срещу мен де кара двойно над разрешената скорост, умрам да му премигна. Не защото има полицаи, а да му строша хатъра дет се вика [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: scarecrow   
Дата:   09-08-12 14:02

Кво трябваше да пише на фара за да се разбере дали ДРЛ-а е сертифициран?

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: asahi   
Дата:   09-08-12 14:13

Сертифицира се целия автомобил, не отделни негови компоненти.

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: scarecrow   
Дата:   09-08-12 14:29

много знаеш ти кво се сертифицира...

Някой беше писал че трябва да има обозначения (някви букви и цифри на фара)

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: asahi   
Дата:   09-08-12 14:38

Откъде ли ще знам [smilie10]
Случва се да сертифицирам разни работи, да работя със стандарти.
За фаровете ставаше въпрос за CE marking, което е най-общо казано за оценка на риска.

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: scarecrow   
Дата:   09-08-12 14:57

Да си жив и здрав ама не става въпрос за това.

За обозначение че фара има дрл става дума,може и да не съм се изразил правилно.



Публикацията е редактирана (09-08-12 14:59)

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: boink   
Дата:   09-08-12 14:59

на мен са ми излизали с репликата "защо да плащаш 50 лева и превода още пари, като сега можеш да минеш с нещо от сърце?".

много добър въпрос от тяхна страна.

как наистина да постъпиш? да платиш 54 лева или 20 лева? да ходиш до банката или да си свършиш работата на място? 30 лева са си 30 лева. пък и ти дават възможност да си упражниш конституционното право на избор.

но незнам някой да е казал досега: "господин полицай, нека платя 54 кинта, пишете ако обичате"

[smile]


--- за фаровете - един път ме глобиха, ядосах се и от тогава карам само на фарове. проблем нямам. наистина има много ситуации в които насрещните коли, не се виждат ако не са със светнати фарове. аз подкрепям идеята. в градовете е добре за децата. виждат колите повече според мен особенно привечер.

--- за светкането - има в някой райони където катаджийте продължават да се крият като партизани покрай разни измислени знаци. редно е да се присветка. и аз светкам. и като минавам покрай тях пак и светкам. поздравявам ги.

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: elrisha   
Дата:   09-08-12 16:35

Ааа, ще извиняваш! АЗ съм един от тези хора, които на така поставеният въпрос ,отговарят с " Пиши ми акт!"
Ако съм виновна - ще понеса наказанието си, но пари на тези пърделници-изнудвачи НЕ ДАВАМ!

А от две години карам само на фарове и не ми е станало нищо..пък и добре ,че беше тая тема та да разбера как съм се прецакала с разхода!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: boink   
Дата:   09-08-12 16:56

по-добре им казвай "пиши ми фиш". може да те разберат погрешно с акта. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: elrisha   
Дата:   09-08-12 16:59

И това съм им казвала[smilie5] Както и с последващ въпрос (за забавление лично) " А какво е това фиш?" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: imitev   
Дата:   09-08-12 17:01

"Виждала ли си акт??? - Е - нищо общо няма! "

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: CyberGene   
Дата:   09-08-12 17:31

Аз също подкупи не давам, няма там кво ще правим, кво няма да правим. Признавам си вината и ги карам да ми напишат акт. Досега нито веднъж не са ми написали, просто ги мързи [smilie18] А вие си плащайте [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: imitev   
Дата:   09-08-12 17:33


Охо мързи ги - последно си ми написаха като пичове без да ми се обясняват въобще...

На тези искащите - винаги имам 5-6 лв. на стотинки и им ги изривам - ми нямам други какво да правя. Бедна работа...

Последно беше на връщане от Италия ме спират на изхода на София за Русе с изтекъл преглед - 3 евро + 5 лв. на стотинки... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: На фарове.
Автор: imitev   
Дата:   09-08-12 17:45

Скатавате се!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  23  24  25  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.