Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:32

а щтракалчо кво каза, че и него деактивираха [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: admin   
Дата:   12-12-11 14:35

Някои хора ги тресе мания по Фото Форум и си правят нон стоп нови никове. Достатъчно компромиси сме правили.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:38

мерси на админ за отговора, дори не очаквах такъв [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 14:41

обсесия [smilie5] [smilie5] и аз имам.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:46

докъде сме я докарали, а [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 14:50

asahi: Че изказвам лични мнения, спор няма, но да ме упрекваш в лъжа е доста нагло, впрочем за такова нещо мисля, че се носи и отговорност. Затова ще те помоля конкретно да посочиш мой постинг, в който според теб изказвам лъжа. Да видим всъщност кой е лъжецът.



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 15:10

Като ти излезе име на лъжливо овчарче има ли смисъл?
Ще ти посоча 2-3 примера, ти ще напишеш 5-6 оправдания и кво? Впечатлението си остава.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 15:11

асахи,
като става дума за лъжа, би ли ми отговорил по същество в съседната тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 15:16

asahi: Има, има смисъл, защото обвиняването в лъжа без доказателства е клевета по съответния член. Дай да ти видим примерите, щото иначе очевидно разчиташ на принципа, абе аз да го нарека лъжец, пък той нека доказва, че няма сестра и че не е камила.

Доста подличко, колега Асахи, свършиха ни аргументите, или какво?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 15:21

Е ми като съм те опровергавал няколко пъти вече знам какво следва. Да се повтарям ли, интересно ли е?

Аракис, коя ти е съседната тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: hebros   
Дата:   12-12-11 15:26

Вай, точно махленската клюкарка тръгнала да се обижда, че я обвиняват в лъжа.
Спомних си нещо, което бях чел преди време и го намерих.

Автор: ivodam
Дата: 09-02-10 14:37

Тъй, знаех си аз че има нещо гнило около тая личност и не става току-така тая работа. Ами имала си нашата солидна биография - оказа се, че е внучка на генерал Иван Кинов, активен борец, участник в Септемврийското въстание, след това нелегален функционер на комунягите, обучаван в СССР - академия "Фрунзе" и т.н., след Девети септември в първите години на комунистическата власт - началник на Генералния щаб, по-късно шеф на Военната академия. Герой на социалистическия труд. С една дума - честито на наивниците


Автор: janav
Дата: 10-02-10 09:58

Долни жълти клюки. Иводам да се извини. Оказа се, че е просто съвпадение на имена.
Кристалина не само не е внучка на ген. Кинов, но и съпругът и Кино Дулев Кинов няма нищо общо с генералския род, който е от Лютиброд.
Съпругът на Кристалина инж. Кино Дулев Кинов е от известния орешарски(троянско) род Кинови. Брат му е писателят Васил Кинов.

Така че уважаеми злобари, стига простотии.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 15:29

asahi,
видях, че си ми отговорил -
все пак 'грешката' по радиото дали е журналистическа или 'коректно' поправена си е висящ въпрос.
за поправянето го приемам на доверие, не съм чула, ама и не седя постоянно в колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 16:54

hebros: Всичко, което съм поствал по такъв начин, съм го копирал отнякъде, не съм си го измислил, нито пък имам механизми или време да го проверявам, дали е вярно, или не. Както няма как да проверя и доколко е вярна изказаната под моето мнение антитеза. Отговорност си носи този, който първи е публикувал информацията, което не се опитвай да ми го приписваш на мен, още повече с частични копирания.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 17:01

asahi: Сам знаеш колко пъти съм те хващал в излагане на откровено невярна информация, аз да ти припомням ли? Преди време заяви, че няма такова нещо като делегирани бюджети на болниците. След това заяви, че няма такова нещо, като фиксиран в закон минимален фискален резерв. И купища подобни. Досега считах, че е просто незнание и неграмотност от твоя страна, но щом така се поставят нещата, при всяко невярно нещо, което вече поднасяш, ще те считам лъжец. Впрочем, сега се сещам, че неотдавна ти си позволи наистина директна лъжа по мой адрес, като написа, че съм апелирал за повишаване на заплатите без да се повишава производителността на труда, след като години наред обяснявам, че точно производителността е достатъчно висока, че да позволи и по-високи заплати. Така че май си имаме класически случай на лъжецът вика дръжте лъжеца. Хубаво. Оттук нататък ще ти се наложи да си обмисляш всяка дума като шахматист ходовете, преди да я напишеш.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-12-11 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 17:29

Ок, пиша тук една запетайка "," пък ти почвай да мислиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 20:30

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:34

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/aagx0300.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/lzhw2286.JPG

http://oshte-info.de-zorata.de/oshte.info/authors/alek-popov/img/the-thinker-rodin.jpg


мислител ли нямате [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: hebros   
Дата:   12-12-11 21:08

Ivodam, пак лъжеш. Това, което си написал не е копирано.Това е написано от твое име. Не виждам да си цитирал източник.
"оказа се" - един вид си проверил и така се оказало. Нищо не си копирал, нищо не си цитирал. Лъжеш от свое име.
Клюкарка си и клюкарка си оставаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 22:03

Клюка или клевета - това е въпросът.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 23:30

hebros: Ти наистина ли мислиш, че сам съм могъл да измисля и навържа тия разни имена, дадени във въпросния цитат, които никога не съм чувал през живота си? Ми много насеризно ме взимаш, ако верно си го мислиш, ама мисли си, не мога да ти забраня. Ще те помоля обаче и тебе и другарчетата ти да избягвате наистина личните обиди и квалификации към съфорумците ви - аз от доста време вече го правя, бай дъ уей и се стремя да говоря само по същество. Когато ви свършват аргументите по дадена тема, просто се оттеглете поне с достойнство, вместо да се занимавате с личностно характеризиране, което разбирам, че донякъде удовлетворява някаква лична жажда за поне символична мъст към човека, който ви е надприказвал, защото тук е място за приказки; ако някой желае да мери сили по друг начин, може да ме намери и в реала, не е сложно.

Конкретно по случая: целия текст го копирах, но е абсурд да си спомня откъде, пък и изобщо не съм длъжен да си разкривам източниците. Вероятно ако се пусне в търсачките, материалът може още да стои някъде, но няма да си губя времето с това, а ще ти обърна внимание върху директен цитат от международен документ, който сам ще си търсиш, ако ти е интересно, не съм длъжен все пак да ви снасям безплатно информация, за която разни консултантчета взимат бая пари. И така:

Принцип 9. Основателна публикация
Дори когато за изтъкването на даден факт по проблем от обществен интерес се докаже, че твърдението е невярно, ответниците имат право да се позоват на защитата за основателна публикация. Тази защита се прилага, ако при всички случаи е било основателно за лицето, което е в ролята на ответник, да публикува материала по начина и във вида, както това е направено. За да реши дали публикуването е било основателно според обстоятелствата във всеки конкретен случай, съдът трябва да вземе предвид значението на свободата на словото по отношение на проблеми от обществен интерес, както и правото на обществото да получава навременна информация, свързана с тези проблеми.


Да ти обясня какво значи горното на практика: В цивилизованите страни се приема, че медиите са задължени да удовлетворяват правото на обществото да знае, и често не могат да изчакват момента преди да публикуват дадена статия или да излъчат даден репортаж, в който могат да бъдат напълно сигурни, че всеки от представените факти е верен. Дори и най-добрите журналисти правят грешки и възможността да бъдат изложени на опасността от наказания за всяко невярно изказване би било равносилно на нарушаване на обществения интерес за получаване на своевременна информация. По-подходящ баланс между правото на свобода на словото и репутацията е да се защитават онези лица, които са действали основателно и добросъвестно.

Точно по този начин съм действал и аз в горепосочения от тебе случай, когато съм получил определена информация и считайки че представлява обществен интерес, съм я предал към форумната общност тук, действайки самият аз като медиатор в случая, като нито съм длъжен, нито имам възможност да проверявам достоверността на изложените факти. Към момента на предаването на информацията от моя страна не ми е било известно нито цитираното по-долу опровержение, нито други подобни. Обърни внимание, че вторият постинг се появява едва близо 24 часа след моя.

asahi: ма разбира се, а защо не и набеждаване? Така де, като сме тръгнали през просото. Я първо са информирай по-добре какво е клевета все пак. Да съм обвинил някого в някакво престъпление, или в какво по-точно? За да можеш да се ориентираш по-лесно, ето ти един пример, където доста серизно наистина може написалият го да пострада за клевета, и това е тема тук, във ФотоФорум, написана с главни букви, но ти не реагираш на това, защо ли, интересно:

УБИЕЦЪТ ОТ ДИСКОТЕКА СОЛО - НА СВОБОДА

[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-12-11 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 23:54

Цитатът ти е оттук. Този документ има оспорима или никаква правна стойност.
В България се прилага Раздел VII от Наказателния кодекс, членове 146-148.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Princess_lia   
Дата:   13-12-11 02:58

Иво, това беше лозунга, с който Саркози спечели изборите през 2007ма - "работете повече, за да печелите повече".

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: orlindraganov   
Дата:   13-12-11 02:59

Аз досега най-много пари съм изкарвал като най-малко съм работил...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   13-12-11 08:34

иво бе, никога няма да стане от тебе юрист [smilie18] голяма ти е каша в главата. убиец в затвора има ли? НЯМА! на свобода ли е? на свобода е. че тва и съдийката го каза. убиецът е на свобода. как така клевета? няма клевета [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Marillion   
Дата:   13-12-11 08:44

199

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.