Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: princess_lia   
Дата:   11-12-11 02:54

Знаете ли защо беше въведен "изборът на екип"? За да може болницата като администрация и останалият персонал да взимат нещо от това, което по-рано хирурзите взимаха "за екипа" и което никога не стигаше до този екип, защото, както беше казал един гинеколог: "Най-лесно се дели на 1". Имаше един момент, когато беше станало ужасно - идва някой от в къщи в 3 през ноща и ти заявява, че той е там, защото пациентката го е избрала и извикала, а ти си длъжен да го направиш, защото си дежурен. Наглостта нямаше граници. Някои си работеха в държавните болници като в частни, използвайки целия персонал и оборудване, а в същото време построиха цели сгради и децата им учеха в частни училища в чужбина.
С въвеждане на избор на екип тези пари не се дават под масата, а се плащат в касата на болницата. Вече не помня как точно се разпределяха процентите, но 70 % взима "избрания", останалите 30 се разпределят между болницата и персонала. Когато го въведоха през 2007, моята заплата се вдигна двойно - 500 лева от заплата и почти 500 от "избор на екип". Сега колегите ми разказват, че с кризата гинеколозите отново са започнали да взимат пари под масата и избор на екип няма, така че заплатите им са паднали с по 600 лева. [smilie7]
Разбира се, далече съм мисълта, че тази формула трябва да се използва за изнудване на пациентите. Но ако наистина искаш да те оперира професор Х, а не доктор С, е нормално да платиш повече. Това го има навсякъде по света. Разликата е, че на другите места има допълнително осигуровява, което го покрива (както и Асахи каза за неговия фонд). Естествено, не е задължително да го имаш. Ако си здрав и предпочиташ да не плащаш 70 евро на месец, а само 600 евро хонорари на професора, ако някога ти се наложи...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: shtrakalcho   
Дата:   11-12-11 10:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: admin   
Дата:   11-12-11 10:41

Тъй като няколко пъти стана въпрос за демокрацията и свободата на словото в сайта, сложихме в секция FAQ разяснение по този въпрос.

Въпрос : Защо темата ми беше изтрита? Защо мнението ми беше цензурирано? Нали има демокрация и свобода на словото?

Отговор: "Демокрацията (от гръцки: δημοκρατία, „народовластие“) е форма на управление, при която държавната власт произтича от народа чрез консенсус (консенсусна демокрация), референдуми (пряка демокрация) или избрани представители (представителна демокрация).
Това понятие, "народовластие" , може да се отнася само за държавно управление и не може да бъде прикачено към една частна медия. Фото Форум има свои правила, които трябва да се спазват ако не са в противоречие със законите на страната. Фото Форум не е длъжен да толерира нецензурен език, нападки и обиди към хората, както и теми, противоречащи на правилата му. Изтриването и недопускането на подобни теми и изрази не е ограничаване на свободата на словото. " Свободата на словото е една от най-важните граждански свободи. Тя се изразява в свободата на всеки да изразява публично мнението и възгледите си без намеса и натиск от страна на публичните власти, упражняване на цензура или налагане на наказание."
В този аспект в България има свобода на словото. Всеки може да разпространява словото си свободно, да създаде собствен блог, сайт, печатна медия, да напише книга и т.н. без да се притеснява, че ще бъде санкциониран или арестуван за това, както се е случвало преди 1989г. Свободата на словото обаче не е безусловна, особено ако чрез словото обиждате, клеветите или вредите на околните.
"Необходимите ограничения на свободата на изразяването в демократичните държави са най-ясно обобщени в Европейската конвенция за правата на човека и основните свободи, приета през 1950 г. от над 40 държави, тогава членки на Съвета на Европа. В чл.10, т.2 от нея е записано, че упражняването на свободно слово „...доколкото е съпроводено със задължения и отговорности, може да бъде обусловено от процедури, условия, ограничения или санкции, които са предвидени от закона и са необходими в едно демократично общество в интерес на националната и обществената сигурност и на териториалната цялост, за предотвратяването на безредици или престъпления, за защитата на здравето и морала, както и на репутацията или правата на другите, за предотвратяване разкриването на информация, получена доверително, или за гарантиране авторитета и безпристрастността на правосъдието”.
Освен всичко казано, хората пишещи в тематичен сайт, трябва да се съобразяват с тематиката му. Дори и в отворени слушателски линии в ТВ предаване, ще ви отнемат думата ако не говорите по дискутирания проблем и по същество, ако обиждате, псувате, разпалвате етническа или религиозна омраза и т.н.
И последно - спомнете си приказката за дърваря и мечката, за раната и лошата дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   11-12-11 10:47

Щракалчо, няма проблем и в България да сключиш такава застраховка. А какво е общото с демокрацията?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: princess_Lia   
Дата:   11-12-11 13:26

Асахи, някакси преминахме от социализма и безплатното здравеопазване към демокрацията и платеното (вкл. избор на екип). Безплатно здравеопазване няма. 12% от средната заплата за страната всеки може да сметне какво дава. И когато преди една малко по-богата от средностатистическата жена ходеше и си следеше цялата бременност в частния кабинет на някой гинеколог, а после го ангажираше за раждането, той не идваше през ноща за черните й очи. Сега от тези пари взимам и аз, и Пенка санитарката, и остават и да се поправи покрива, дето тече над асансьорите на 14 етаж. В Майчин дом пътеки не се взимаха! Поне до 2007. Сега не знам как е, че се смениха 5 пъти директорите. Парите от пътеките отиваха за администриране на болницата (а, дано, ама надали [smilie7] ), защото болниците са самостоятелни търговски дружества и трябва да се самоиздържат. Между другото, някои неща, като заплащане на акт (от министерството), които при нас съществуваха от няколко години (т.е. пътеките) франсетата въведоха чак през 2008...Истината е някъде по средата...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tvk75   
Дата:   11-12-11 16:13

истината винаги е някъде по средата,ама по средата на кое ?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   11-12-11 18:15

Принцес, права си освен в частта цоциализъм-безплатно о демокрация-платено. Може и обратното да се реализира - социализъм-платено и демокрация-безплатно. Във всички случаи плащаме ние под една или друга форма. Ако някой има някакви други заблуди да си ги разсейва по подходящ начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: princess_Lia   
Дата:   11-12-11 18:42

Не съм права, но това е общото мнение. Как по време на социализма беше безплатно, а виждаш ли по време на демокрацията ни карат да плащаме 2 (!) пъти. [smilie7]

За лекарите, Пилат Понтийски и извиването на ръце

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tvk75   
Дата:   11-12-11 19:00

Виждаш ли,по някое време се оказва че трябва сега да си платиш и безплатното.
Защото казано е,безплатен обяд няма. Само дето това се отнася не само за обяда. Който разбрал - разбрал

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: shtrakalcho   
Дата:   11-12-11 19:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   11-12-11 19:48

Ти май нямаш здравна застраховка? Иначе щеше друг опит да имаш.

Във всяко лечебно заведение, което има договор с твоя фонд, има човек (сестра, администратор), който се явява координатор към фонда. Как ми се е случвало да процедирам:
1 Звъня на безплатния номер на фонда и казвам "Казвам се Пешо, номерът на застраховката ми е 123456789, боли ме кутрето (примерно), имам нужда от лекар, намирам се в Младост 1, София".
2. Оттам след 10-15 минути ми отговарят - "Идете в 15 часа в 16-то ДКЦ, търсете гл.сестра Иванова".
3. Отивам, намирам сестрата, показвам и картата, тя ме води до кабинета, ако има опашка сядам и не след дълго излиза д-р Петров, специалист по кутрето ми, и ме кани вътре. Назначава ми изследвания, снимки, каквото трябва. Като ги направя (пак бързо и добре организирано) ми слага диагноза, назначава лечение и каквото трябва. Подписвам се на едно листче и си тръгвам обслужен.

Въз основа на листчето фондът плаща на 16-то ДКЦ и д-р Петров договорената м/у тях за тези манипулации сума. Ако има временна нетрудоспособност плащат обезщетение и на мен. Фондът поема всеки необходим и доказан разход, вкл. лекарства, според вида застарховка.

Такава е процедурата и за по-сложни оплаквания.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 01:41

asahi: Пак ли се фукаме с доходи и екстри като медицински застраховки? Асахи, колко хора в България имат допълнително здравно застраховане? Кажи процент някакъв, ти си любител на цифри и статистики. Кажи после и каква е месечната вноска примерно в твоя случай, като номинална сума, и после можем да обсъдим как може да я плаща например един музикант от филхармонията, на когото правителството, което подкрепяш, му плаща 450 лева заплата.

[smilie2] [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-12-11 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 01:53

Май си против хората да имат доходи и здравни застраховки? За равенство и братство ли се бориш?

Показвам работещ модел, който дава изход от смотаното състояние на общественото здравеопазване. И на запад е така. А на колегата филхармонист можеш да осигуриш работа във вашата фирма, за да печели повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: princess_Lia   
Дата:   12-12-11 02:06

Няма смисъл [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 11:00

Да, Асахи, на Запад не е проблем да е така, с 10-15 пъти по-големи доходи, на такава база много неща са работещи. Ти поставяш каруцата пред коня - този модел няма как да е работещ в нашите условия, той може да е работещ само за едно тънка прослойка новобогаташи, компрадори и слугинаж. Преди да се оправи смотаното състояние на здравеопазването, трябва да се оправи смотаното състояние на икономиката. И смотаното състояние на политиката. Защото междувременно вероятно не си забелязал, но се сбъдна още едно мое предсказание - когато ревахте за големото чудо Магистралата на века на бате Бойко, цели 19 км, още тогава ви казах, че до 6 месеца ще почнат ремонтите. Днес слушам по радиото в колата - ремонти от еди кой си до еди кой си километър. Точност, като по часовник.

Репликата ти за човека от филхармонията, който не ми е колега, а приятел, мисля, че няма смисъл да я коментирам, както и няма смисъл очевидно да те питам кога си бил за последен път на концерт в зала България.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: benedikt   
Дата:   12-12-11 11:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 11:05

benedikt:

Време е да си даден сметка, че на запад не е само цветя и рози

Да, и на Запад имат трудности, но това изобщо не е повод да се потриват самодоволно и злорадо ръце тук, и да се твърди едва ли не, че всичко, което става у нас е нормално. Не, ние сме много зле не само спрямо Западна Европа, но дори срямо една Словакия, бяхме зле и преди кризата и сега сме суперзле и на хората вече им се повдига само от приказки са финансова стабилност, а никой от управляващите не поема отговорност да каже как ще свива ножицата спрямо Европа.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: benedikt   
Дата:   12-12-11 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: corrector   
Дата:   12-12-11 11:19

Време е да си даден сметка, че на запад не е само цветя и рози

Ами до голяма степен,в сравнение с нас,всичко на запад е цветя и рози.
Обаче за който е заслужил-хората са си изработили и изстрадали своето положение.
Който е бачкал,той си бере плодовете на труда,и си ги яде/продава/подарява.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: corrector   
Дата:   12-12-11 11:22

"Време е да си даден сметка, че на запад не е само цветя и рози"-каза benedikt ,и го деактивираха.
[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 13:54

Зала България е в ремонт.

Ежегодните разходи на един пушач за цигари категорично надвишават сумата на една здравна застраховка. Няма как да оправдая едно такова поведение и няма как да приема претенциите на един пушач, че здравната система не го устройва.

Бенедикт май е някой бамнат колега. Няма да го деактивират заради едно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 14:09

Асахи: Какво като е в ремонт залата, концертите се правят на друго място. Което очевидно не знаеш къде е. Приятелят ми е тромбонист, и изобщо не помирисва дори тютюн, това що за тъпо оправдание беше, не знам. Най ги обичам такива сметки. А за пиене колко дава един нормален мъж годишно? А имаш ли представа един нормален мъж колко харчи по жени годишно? Откъде ли ше знаеш, всъщност, ама карай. Та по тая логика дай да спреме да живееме, та да имаме пари за здравни застраховки, които да ни застраховат един живот, който няма смисъл да се живее. Много умно.
Мисли как да се увеличат доходите на хората, ама не с умни наставления от сорта на работете повече.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-12-11 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: admin   
Дата:   12-12-11 14:15

benedikt е нов ник на стар потребител с многократни регистрации, когото не желаем във ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 14:23

Мисля как да си увеличат доходите хората, а и ти добре го знаеш.
С теми "Фалираме бавно..." и лъжи няма как да стане - и това го знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: iwon   
Дата:   12-12-11 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.