Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: slivenski   
Дата:   08-12-11 14:59

За корупция ли си говорите? [smilie7]

Матриала нещо, а? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Корупция има, но не само защото някой иска и/или взима, а защото има и кой да даде... [beer] [beer]

Който е склонен да дава, той утре и ще поиска.

Корупцията не е движение на пари от едни джобове в други. Това е начин на мислене.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 15:04

Сливенски, чувал съм, че корупция в малки размери била полезна за икономиката, била като смазката за двигателя. Няма да повярваш обаче, че съм го чувал от... французин. Та навсякъде има корупция, ама при нас пак нещата са дивашки и на принципа разкази от джунглата. Да искаш 300 лева рушвет, при положение, че поне 1/3 от населението живее с толкова пари на месец, че и по-малко...



[smilie2] [smilie23]



Публикацията е редактирана (08-12-11 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 15:08

глупости[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: slivenski   
Дата:   08-12-11 15:11

Не знам колко е полезна корупцията и какво имаш предвид под малки размери?

Малък размер ли е да платиш на полицая, ако те хване в нарушение?

Малък размер ли е да платиш на чиновника, за да си свърши работата?

Малък размер ли е да платиш на директора на елитно училище, за да запишеш детето си да учи там?

И някой по-горе беше прав - ако ти влезеш при доктора директно с пачката, той утре няма да обърне внимание на някой умиращ, който не може да му даде пачка. Ние ги научихме така. Ние сме си виновни.

И още десетки такива примери... [smilie21]



Публикацията е редактирана (08-12-11 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 15:16

Да, изборът на екип е узаконена корупция. Щото и когато го е нямало официално явно сума ти народ така е подхождал.[smilie8] И добре правят че поне за деца и родилки мислят да го премахнат.

Чудно как на мен никога не ми е хрумвало да давам пари на лекар за да искам по-специално отношение? Сигурно защото не се смятам за по-специален от другите...[smilie8]

Чудно как жена ми роди в Шейново без да ни поискат стотинка и без какъвто и да е избор на екип. При това извънредно. Ако си беше платила на екип, най-много да беше станала беля, каквито и стават точно заради това! Пък след това личната ни педиатърка да й се чудиш на акъла как ми връщаше парите като по-инерция тръгвах да й давам потребителска такса при първите прегледи на детето, припомняйки ми че децата са освободени от такава.[smilie8]

Чудно как когато баща ми лежеше в горнооряховската болница след инсулт въобще не ми хрумна да подкупвам лекарите за да се грижат по-добре за него. Сигурно защото не смятам че въпросът за живота и смъртта се решава с пари. За съжаление обаче манталитета на много хора е точно противоположния и от там идват голяма част от бедите. Че и избива на държавно ниво - вместо да се осигурят достойни заплати на лекарите, те се вкарват в узаконени корупционни схеми да се върже някакси положението...[smilie4]



Публикацията е редактирана (08-12-11 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 15:19

slivenski: Ми де да знам, франсето не навлезе в такива детайли, нито пък ми е било интересно на мен да навлизам.

А хора си умират тука ежечасно, от глад, мизерия, отчаяние, на кой ли му пука...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 15:21

ами стефан мнооо хубуу го каза. по-хубуу няма да мога. а и да успея, пак няма да го разбере сума ти свят, дето никога не е разбрал кво значи уважение към другите хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivanov.10   
Дата:   08-12-11 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: vladihg   
Дата:   08-12-11 15:57

Според световната конспирация всичко е планирано-предсказано преди 140 години от тоз вуйчо-масон[smilie10]

Още 1871 г. същия пише за първа, втора и трета световна война - пише за комунизма и как в годините след него ще назрее последния апокалипсис[smilie10]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hgav1192.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/lkvr1322.JPG

http://img175.imageshack.us/img175/7540/albertpikexu4.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 16:30

Стефан:

...вместо да се осигурят достойни заплати на лекарите

Вече съм твърдо убеден, че ако има някаква идея, около която да са твърдо обединени и политици от всякакви цветове, и предприемачи, това е, че не трябва в никакъв случай да се дават достойни и заслужени заплати, не само на лекарите, а на хората на наемния труд в България изобщо.


[smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asenvelikov   
Дата:   08-12-11 17:38

http://www.forumat-bg.com/politika/1528-bulgarians-are-unable-to-create-a-functioning-state

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   08-12-11 17:44

горният линк


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 17:48

[smilie7]



Публикацията е редактирана (08-12-11 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 17:51

Съмнявам се, че бих могъл да дам какъвто и да е съвет на вашите управници, тъй като те са част от проблема, а не част от решението му.

А кажи пък че не е верно това.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (08-12-11 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: jivkojj   
Дата:   08-12-11 17:56

Не че не звучи логично, но Написано от Чергар някак си прави "интервю-то" да олекне.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: corrector   
Дата:   08-12-11 18:00

Падна ми ченето,докато се усетя...
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:05

иво, я земи да номинираш некой достоен управник [smilie5]
сичката сган произхожда от същия чуден матрял. тия, дето дават възпитават хора, дето да зимат и обратното. нека да си представим ей така, за идеята, че населението на страната се състои от 90% честни хора. и само 10% са корумпета. да е съществувал някога такъв исторически момент, по силата на народната мъдрост, казваща как една лъжица л.йна разваля паница мед, но лъжица мед не оправя паница л.йна, следва да приемем, че имаме наличие на кауза пердута.
твойта теория за "малко" корумпираните кат оная за "малко бременните" и "малко ялите чесън"...и съвсем се вписва в питабето на оня, дато искал да знае от 3 пъти става ли се...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 18:06

Това "интервю" с "холандския премиер" е достатъчно само съвсем по диагонала да го погледна, даже не по диагонала ами 2-3 приказки от тук от там за да ми стане ясно че е поредната провокация - фалшификат [smilie18]

Тъпото е че пак много уж адекватни хора ще се хванат [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:09

Източник: http://neverojatno.wordpress.com/2011/11/24/shengen/

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 18:12

Само че този път провокацията е особено тъпа (не че предишните бяха особено умни) и подсказва че авторът и най-малкото е част от проблема а не част от решението [smilie22] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   08-12-11 18:12

така си и мислех, поредният бъзик [smilie5]

"интервюто"

ааа, мара ме изпревари [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-12-11 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:13

БЪЗИКИЛИИКС [smilie18]
http://neverojatno.wordpress.com/2011/11/24/shengen/

не, че авторът, който и да е той, е на грешен път...предполагам, де, не съм го чела.
ама олеква заключението на някой, дето кълве на бастун [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 18:14

Имам предвид тезите които прокарва в "интервюто", даже няма да си направя труда да го чета цялото, достатъчни ми са и тези които без да искам мернах [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:14

на няКОГО, де ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:15

99

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.