Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 11:20

asahi: И избор на екип, не забравяй.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 11:21

най-много ме дразнят безумните учебници. ако случат децата на свестен даскал - справят се и с кретениите на авторите, ама ако не случат - жална им майка!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 11:22

n1x0n:

всеки от нас може да излезе на площада и да го отстоява.


Не знам дали ти прави впечатление, че тук във форума има една група хора, които много неистово, ежедневно и ежечасно не се уморяват да повтарят, че НЕ Е ХУБАВО ДА СЕ ИЗЛИЗА НА ПЛОЩАДА, И ЧЕ ТОВА НЕ РЕШАВА НИЩО. Имаш ли някакво обяснение за този феномен?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   08-12-11 11:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 11:24

Хм, демокрацията, ... от текста на Никсъна се сетих за онова рефренче: remember, remember, the 5th of Nowember[smile]

Та, демокрацията, това е моят живот.

Първа двойка, което беше невъзможно по соца, щото баща ми беше със ...статут[smilie7] ...пък и си учех.
В демокрацията ми писаха двойка щото не исках да бъда изпитан, някаква солидарност...[smilie5]

Първо гадже, е това и без демокрацията щеше да стане...предполагам.

Първо излизане вечер- тук бях приблизително пионер, в странни години растяхме, на средата, 1-2 набора по- горе не ги пускаха да излизат, ние за правата си войни водихме[smilie5]

Първи бой...хм, това е странно, по соца бях бил няколко човека и после, по демокрацията няколко човека биха мен... ще премисля тази зависимост[smilie5]

Първи купон, първи секс, първо напиване...абе, демокрация, it's my laaaaaiiiiifffff


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 11:26

Оп, темата станала социално - площадна.

И аз пискам да не се излиза по площадите. 1 точка за лошия отбор[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ilcoin   
Дата:   08-12-11 11:32

Communist USSR, The EVIL EMPIRE

За всички, на които им е мъчно за СССР. Приятно гледане [smilie24].

И ако след това пак ви е мъчно за соца, можете да го поменете съюза днеска, понеже на 08.12 официално спира да го има.



Публикацията е редактирана (08-12-11 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 11:34

Ха, демокрация: Едно време това беше осъдително:

НЯма 2 лева в народната банка- лъже мръсника, преяжда с луканка

Сега е реално, с промоциите на Карфур- палка луканка за дваипеесе и пей сърце, соц охолство[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 11:34

Matataupa: Можеш ли да дадеш пример за съвременна развита демокрация и социална държава, която е станала такава без етапи на площадна демокрация?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: J0R0   
Дата:   08-12-11 11:36

Норвегия

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: corrector   
Дата:   08-12-11 11:37

Демокрация = народовластие

В нито един момент,при нито един народ не е имало друго управление.
Не е възможно,не би било управление.
"...ама при комунизма..."
...е било пак с подкрепата на народа...руския.
Защо ли?Ми щото преди 1944 г.нашия мъдър ,умен и работлив народ е бил против суверенното съществуване на братушките,и е спомагал за това.Та затова заслужено са ни върнали жеста.
И сега каквото е - тава е,което заслужаваме.

Няма несправедливост

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 11:39

като с каква цел да дам този пример, демокрацията е хаотична, бюрократична, демагогията е завоалирана за мнозинството, системата е възползвай се...законово.

Никак не я харесвам, няма и да се напъвам да вадя примери в полза на по- бързото и израстване.

Все едно да ме питаш да дам по- добър пример за качествено насиране от това да се напукаш с пръжки, вино, кисело зеле, сливи и сладолед... ем, не ща да се насирам и не съм обмислял най- добрата опция[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: n1x0n   
Дата:   08-12-11 11:43

НЕ Е ХУБАВО ДА СЕ ИЗЛИЗА НА ПЛОЩАДА, И ЧЕ ТОВА НЕ РЕШАВА НИЩО. Имаш ли някакво обяснение за този феномен?

Ми не е хубаво, разбира се. По ми е хубаво вкъщи, до радиатора - топло, уютно, хубав чай, интересна книжка, приятна музика...
Какво му е хубавото да излезна навън в шума и мръсотията, в този мрачен ден?!
То и в друг аспект не е хубаво. Не е хубаво, че през 21-век, в сърцето на Европа, излизането на площадите продължава да бъде единственият начин за налагане на демокрация. Ей тва хич не е хубаво.

Колкото до това какво решава - ВСИЧКО РЕШАВА. [smile]
Народът има само един начин да всява респект в управниците си - това е страхът от пряка физическа разправа. И макар, практически погледнато, повечето протести да не стигат до там - всеки политик е наясно, че съвсем реално биха могли и да стигнат.

Тъжно е, че повече от 200 години след Френската революция и 18-ти Брюмер, този страх е единственото истинско оръжие в ръцете на народа. Тъжно е и е срамно за тази цивилизация. По-тъжна и по-срамна е само опцията това оръжие да не се употреби, когато се налага.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 11:46

Matataupa: Аа, това вече е съвсем различен катъл ъ' фиш, бих казал, един здравословен цинизъм, нема лошо. Напомни ми на един любим герой на Богомил Райнов - Сеймър. Както и да е, наздраве.


[beer]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ilcoin   
Дата:   08-12-11 11:46

"Социална държава" = утопия. Утопиите, както знаем, са трудна работа.

Питам се Норвегия, с техния прираст на населението и кризите в европа, още колко време ще могат да си плащат за социалната държава? Понеже тия пари трябва да ги избачка някой реално. Кой?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Gruyu   
Дата:   08-12-11 11:53

единия ми дядо ми разправяше навремето 1953-56г. как ги агитирали " доброволно" да влизат в ТКЗС-тата - бой, бой....по една гора бой, особено на тия с по 200-300дка и повече земя
така и сега, по някое друго нископрелитащо паве срещу Народното Събрание никак няма да навреди, даже напротив!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 11:58

Тъжно е, че повече от 200 години след Френската революция и 18-ти Брюмер, този страх е единственото истинско оръжие в ръцете на народа. Тъжно е и е срамно за тази цивилизация. По-тъжна и по-срамна е само опцията това оръжие да не се употреби, когато се налага.

+1

пп: Демокрацията, по буквален превод, е много повече анархия, отколкото днешните анархистчета вярват, като се мъкнат с черно- червени знаменца и обявяват всеки полицай за враг Н 1.

Демократичните революции са безсмислени...и безмислени( на Митю силното многоточие).

Яхането е тенденция, нека го кажа още веднъж- до скоро бях на площадите, дори и без да знам за какво се боря. Заради идеята.
Но това не работи. Коефициентът на полезност е твърде нисък. Рискът да се обърне срещу теб- твърде висок.

Протестът като вътрешна потребност е сила! Протестът като организация е пълен фарс. Докато хората не излязат интуитивно и по убеждения на улиците- няма да има смисъл.

Досега такова нещо не съм виждал. Пропаганда, манипулация, вий народе и накрая тояги, и някой дебелее за тоя сметка. Възползването е норма на успешно поведение, усвояването на ресурс, в рамките на закона, пък дори и по ръба на закона е целева политика. Пък дори и този ресурс да е народът, който поведен писка на площада. Фотографите, и те чакат полицията да вдигне палка, за да изкарат 20 кинта от Булфото... което ме подсеща...Евгени[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tofo   
Дата:   08-12-11 12:01

А защо бъркаме демокрацията със стандарта на живот? Където е висок стандарта вярно - няма стачки, митинги и патаклами, ама това значи ли, че има демокрация? Или само си гледаме комфорта на пълното тумбаче...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 12:04

хаха, тофо, не директно с лопатата [smilie5]

Къкто рекох, Гърците пискат за еврата си, не за повече. Хич не им беше зле недемократично да ги угояват[smilie5]

Пак си пея, насила не става, великият Промисъл е неизвестен и качествените оценки са демонстрация на твърде завишено самочувствие.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivanov.10   
Дата:   08-12-11 12:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 12:07

Търпението е сила, която не притежавам в значещи количества, но е сила, която мога да оценя по достойнство и всеобхватност.

На края на търпението е решението( Това дали да не го дам на митю за водевила му)

Като наистина се свърши търпението се започва на чисто.
Другото е ЯХАНЕ[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 12:10

J0R0: Жоре, само така ти се струва. В Норвегия е имало доста силни граждански вълнения, докато накарат Швеция, към която са били присъединени в резултат на Наполеоновите войни, да им признае независимостта през 1905 г. През 30-те години също е имало доста размирици в политическия живот, в резултат на световната депресия, с екстремисти и вляво и вдясно. Имало е съпротивително движение и по време на нацисткото присъствие.

Има си и днес граждански площадни прояви в Норвегия, просто никой не счита за нужно да ни заостря вниманието върху това, и така се създават идилиите.

Ето ти малко снимки от площадно анти-израелско мероприятие в Осло през септември месец 2009 г:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mcag3426.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/smhx2744.JPG

http://dalje.com/slike/slike_3/r1/g2009/m01/x166192249107064676_6.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qjfv2345.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/frae0219.JPG

http://www.topnews.in/files/teargas_0.jpg



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 14:42

Ох, пак същата история - както много пъти съм казвал, който отиде при лекаря или в болницата директно с парите напред в желанието да си купи по-специално отношение от колкото към другите пациенти, той най-много си пати... Има някаква извратена справедливост в това - извратена щото понякога го отнасят невинни деца заради корупционното мислене на родителите си. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivanov.10   
Дата:   08-12-11 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 14:51

Стефане, и да тръгваш напред с парите, и да не тръгваш, все тая, ще намерят начин да ти ги извадят. Синът на приятелката ми се наложи да го оперират нещо на преградата на носа януари месец, и точно в Токуда си беше живо изнудване, хем много ясно им беше казано, че е студент момчето и не разполага с кой знае какви средства. 300 лева за избор на екип, за да го включат в плана, иначе казват, че за няколко месеца напред няма свободни места. Този избор на екип е едно от най-гнусните и отвратителни явления и си е узаконена корупция и доплащане за медицински услуги. Така е направено, че няма как да го избегнеш.
Прочее, Асахи също нещо се беше оперирал в Токуда, интересно дали ще сподели колко пари е броил за избор на екип?


[smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.