Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: jekopj   
Дата:   19-08-11 15:01

Лалинда...оффффф...явно не се усещаш и трябва в прав текст да ти се казва,че не си толкова велика за колкото се мислиш...остави ние да преценим това,моля те.

Не е смешно - тъжно е,че порасла и явно не глупава жена /като теб/ има нужда от периодично напомняне да не се големее.Това,първо е грехота /според Библията/ и второ е дразнещо и разваля иначе не лошото впечатление което си създала за себе си.

Все си мисля,че напразно писах до сега,но изборът си е твой.Казвам ти как изглеждаш от страни,а ти си преценявай за напред.С това можах,с това помогнах.[smilie25] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   19-08-11 15:16

Разбира се, бихте могли за развлечение да преведете и някое бракоразводно дело с неприятни за една от страните имотни последици, обжалвано на всички възможни инстанции и изпратено до Европейския съд.

Възвишава още повече, пък и като си помислите, че на никого не му се занимава с това, съвсем ще оцените незаменимостта...

По подобен начин може да се почувствате, ако за следобедна закуска преведете и някой европейски регламент, примерно за координация на системите за социална сигурност или пък някое становище относно обезщетяване производителите на нискокачествени винени сортове грозде...

[smilie3]

Изискват се енциклопедични познания, не просто знаене на чужд език... Най-труден из чуждите езици ми е българският.
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии - П О Д А Р Е Н И !
Автор: Lalinda   
Дата:   19-08-11 17:14

ЕНЦИКЛОПЕДИИТЕ ВЕЧЕ ОТИДОХА ПРИ НОВИТЕ СИ ЧИТАТЕЛИ.

БЛАГОДАРЯ ИМ НАЙ-СЪРДЕЧНО И ИМ ЖЕЛАЯ НОВИ ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ В СВЕТА НА КНИГИТЕ!
[smitten] [smitten] [smitten]




Както се опасявах, не мина, уви, и без НАЙ-СРАМНИ произшествия...

Бяхме приготвили малко преди обед томовете от БМЭ (медицинската), за да ги натоварим в джипа и ги откараме при новия читател, и докато обядваме, НЯКОЙ ОТ СЪСЕДИТЕ НИ ИЛИ ТЕХНИТЕ ГОСТИ ОТМЪКНА ПАПКАТА С ГРАМОФОННИТЕ ПЛОЧИ от купа във входа ни, който дори се заключва!

СРАМОТА!
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

При това целият вход знаеше, от няколко дни насам, когато приготвяхме томовете от БСЭ и ги вадехме от мазето, което дори не се заключва, чии са и че не са за подпалки!

Ще трябва пак да пиша обява и да моля да я върнат, защото кому би могла да послужи такава колекция, а и за какво?

Преди години така задигнаха пластмасовата касета, която бях оставила за нежеланите брошури...

Да му се не види ЗАСПАЛОТО И КРАДЛИВО ПЛЕМЕ!

Не е лесно да си будител.

И да осмиваш простотията, и да не я осмиваш - резултатът е никакъв!


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии - П О Д А Р Е Н И !
Автор: CanoniO   
Дата:   19-08-11 17:37

В един куп грамофонни плочи понякога може да има нещо много ценно, за което дори не подозираш. Дори и балкантонски ценни плочи съществуват.


Покритото мляко котките не го лочат.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии - П О Д А Р Е Н И !
Автор: Lalinda   
Дата:   19-08-11 20:57

Обявата даде резултат.
Само половин час след като я разлепих във входа и асансьора, човекът си призна и ме покани у тях да ми върне папката... Мислел, че плочите били музикални...

Имах късмет, че се засякохме с него в асансьора и ме попита какво пише в обявата, пък аз му казах, че някой е задигнал папката с медицинските дискове и го моля да ги върне...
[smilie3]

Имаше ефект.
[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии - П О Д А Р Е Н И !
Автор: asahi   
Дата:   19-08-11 21:03

"...ОТИДОХА ПРИ НОВИТЕ СИ ЧИТАТЕЛИ."


Ни вярвам. По-скоро притежатели.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   22-08-11 11:11

Стига, бе, асахи.

Нали се видяхме с хората В ТВОЕ ОТСЪСТВИЕ...

Как не ти омръзна да си толкова негативен?

Не са от ония, дето висят по цял ден в мрежата без работа.


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   22-08-11 11:15

Жеко, не зная на колко години си, душко, ама можеше поне правописа и пунктуацията да научиш,
преди да започнеш да поучаваш будителите.

Учат се в трети клас.

Хората, които дойдоха за енциклопедиите, не ми подхвърляха забележки ОТСТРАНИ,
а дойдоха да ме видят лице в лице.

Едно е да си едно, а друго е да си две.
[smitten] [smitten] [smitten]


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   22-08-11 11:16

За протокола: Библията четох, но ми бе скучна.
Съжалявам.


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   22-08-11 11:21

Мда, не помня и някой все още анонимен за мен да си е позволявал при среща да ме поучава с притчи от Библията или пък с неграмотни излияния.

Един веднъж отнесе шамара публично...
Будителите и побийват, нали?


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: oblivion   
Дата:   22-08-11 11:42

@Lalinda: Тъй като казваш, че живееш в Дружба, читалището там все още работи и поддържа библиотеката си.


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: jekopj   
Дата:   22-08-11 15:14

Лалинда,ей сладур!Голям смях ме напуши,понеже току-що прочетох постовете ти.
Залагам си правописният речник,ако покажеш /поне/ къде бъркам граматически.Възможно е,но и за това ще компенсирам с речника си.
Казваш,че будителите побийвали /голям смях/...да не ги бъркаш с биячите?Понеже и те будят,но за да бият,а не за да поучават.Или и двете - бият за да поучават към съгласие.[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   22-08-11 15:28

След препинателен знак се оставя интервал, душицо, за да може четящият и да прочете написаното от главозамаялия се и устремен пишещ.

Трябваше и сам да се досетиш, след като заговорих за пунктуация...

В килийните ни училища през Възраждането, а и много след това, пръчката е работела здраво.

Не ми каза на колко години си, но с име като Жеко няма как да си от младото поколение.

Познах ли?

Впрочем, какво означава? От Живко ли идва?


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   22-08-11 15:32

Грижа на будителите някога е бил националният дух, но и езикът.

Сега за националния дух дори мен не ме е грижа. Иначе не правя грешки по навик.
[smilie3]

Българинът е свикнал да се измъква от отговорност и си намира извинения за всичко.

Може да седне на пейка в парка и да остави краката си да висят насред боклука, но ще ти каже, че на ТИЯ ПРОСТАЦИ НЕ ТРЯБВА ДА ИМ СЕ ЧИСТИ и че НЕ ТОЙ БИЛ НАЦАПАЛ.

Тъпо, нали? Седиш ли насред боклука и намираш кусур на другите, вече си изцапан.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   22-08-11 15:49

Днес подготвихме за изхвърляне и стари поредици от сп. Наука и техника.

Изглеждат любопитно 40 години по-късно...

На едната корица, например, има снимка на българския електронен калкулатор.

***

Има и доста книги по общо машиностроене, повечето - много стари, някои на немски... Баща ми е следвал в Загреб, при асистента на Тесла, но като са ги привикали тук по време на войната, май не е успял да си върне обратно всички книги... После народната (?) власт не им е позволила да се върнат през граница, та си доучвали тук, но трябвало да чакат да открият специалностите им в Държавната политехника... Била открита едва през 1942 г., а специалността Машинно инженерство - едва през 1945 г.

Хм.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: abc.xyz   
Дата:   22-08-11 15:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: CanoniO   
Дата:   22-08-11 16:23

Ако има онзи брой на "Космос" със снимката на скачването, мога да хвръкна до СФ да го взема...

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   22-08-11 16:43

Случайно попаднах на това:

Работната седмица на пет успели жени: дизайнерка, галеристка, фотографка, банкерка, тв водеща

За успели будетели не се споменава.

Бедни ми, бедни Македонски, защо не умря при Гредетин?

Самото изброяване на тези "професии" умилява.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: CanoniO   
Дата:   22-08-11 16:51

по-скоро обръщането в женски род умилява.. даже по-точно, натъжава....

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: abc.xyz   
Дата:   22-08-11 16:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: jekopj   
Дата:   22-08-11 17:49

Лалинда,жеко идва от Желязко и не съм много по -малък от теб.Затова си позволявам да ти посоча къде се изхвърляш,защото виждам,че младите явно се бъзикат с теб,а ти сякаш не се усещаш.Повтарям,че с това се опитвам само да помогна.

Колкото до будителите не мисля,че събирането на отпадъци е техен приоритет.Будителят е съвестта на народа и колкото по-малко е тази съвест,толкова повече се чува гласът на будителя.Будителят не само използва словото,но най-вече пише,а в наши дни дори снима и филмира,а акцентът все е в щекотливи проблеми от ежедневието /и не само/.Съвременните комуникации /и глобализацията/ обезсмислиха до голяма степен будителството,което в чист вид е напомняне за род,вяра и език.

Тук /в Пловдив/ познавам една жена /пенсионерка/,която всеки божи ден почиства около техния блок.Ами не мога да кажа,че е будителка.По-скоро е жена,която обича определен ред и боклуците я дразнят.Същата ще стане будителка,когато започне да призовава всички от входа да почистват като нея,но да бие с думи по съвестта им,а не да им бие шамари,като теб.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: exo99   
Дата:   22-08-11 18:55

Автор: Lalinda
Дата: 22-08-11 15:49

Днес подготвихме за изхвърляне и стари поредици от сп. Наука и техника.

Изглеждат любопитно 40 години по-късно...

.........................................

Имам интерес към тези стари броеве на "Наука и техника".

Прати на ЛС телефонен номер, за да се обадя и да се уговорим да ги взема.

Мога да донеса в замяна една - две книги или албуми.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: ПОДАРЯВАТ СЕ стари съветски енциклопедии
Автор: Lalinda   
Дата:   29-08-11 11:52

Mission accomplished.

Благодаря на всички отзовали се.
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.