Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Какво означава рейтинг Б?
Автор: Diandimov   
Дата:   01-11-09 07:03

И какво е отношението между него и рейтинг А?

Задавам си този въпрос от доста време.

Има страшно много добри снимки с висок А, и много нисък Б рейтинг.
Или с висок Б и респективно висок А рейтинг.
Докато няма нито една с висок Б и с нисък А рейтинг!

Това какво значи на практика?
Значи ли че хората от А харесват това което се оценява от Б, но Б не толерира неща които са любими на хората оценяващи с А? Къде може да е разминаването?
Ако има съвпадение на оценките в посока висок Б към висок А рейтинг, това означава че има припокриване на ерудираността. Тогава защо го няма това припокриване по посока от висок А към висок Б рейтинг?

В същото време съм виждал серия от невероятно безсмислени фотографии с по над 160 и 200 Б, и то на един само автор!

Това как трябва да се тълкува?

Питането ми е с чисто рационална цел.
Просто имах една снимка с малко повече Б, и разчитайки на това се представих с нея на съвсем друго място. И оценката беше... не е за разправяне.

И така: какво значи рейтинг Б? Има ли той някакъв смисъл и стойност? Само регионално български ли е тоя смисъл, или интернационален, общофотографски?

 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   01-11-09 07:08

В тази работа има доста малко логика. И в значителна степен късмет, инерция, мода, приятелско гласуване. Не бива човек да му се доверява.
 Re:
Автор: jino   
Дата:   01-11-09 07:24

Докато няма нито една с висок Б и с нисък А рейтинг!

Няма как да има .
Този автор който може да дава рейтинг Б автоматично с гласуването дава и същата стойност рейтинг А.



Публикацията е редактирана (01-11-09 07:26)
 Re:
Автор: jino   
Дата:   01-11-09 07:31

Та на въпроса ти
"По-висок" рейтинг Б означава че повече доказали се автори харесват снимката.
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   01-11-09 07:36

Добре, но по тази логика би трябвало и всеки от А като даде глас, да даде автоматично и Б глас. Което е безсмислено.
Както е тъпо и всеки от Б като гласува, да може автоматично да гласува и като А.

Защото изглежда на пръв поглед, че всяка снимка е гласувана от представителите на два отделни лагера: "А" - ентусиасти, но все още непосветени; и "Б" - посветени. Майстори, един вид.
Честно е да се гласува или от едната или от другата позиция. Не и от двете!

 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   01-11-09 07:41

Виж сега,
рейтинга си е само един. Виждаш го в ляво от наклонената черта.В дясно виждаш число, което показва колко точки от голямото число в ляво, са дадени от определена група автори. Това помага за филтрирането на по-стойностните снимки. Като ги подредиш по рейтинг Б, имаш уникалния шанс да избегнеш турбо плявата.....
 Re:
Автор: jino   
Дата:   01-11-09 07:43

Автор: CanoniO
Дата: 01-11-09 07:41
[smilie24]
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   01-11-09 08:00

Значи малко по- ясно стана.
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   01-11-09 08:42

[smilie5] За отношението не знам, ама съотношението е някъде между 3/1 и 4/1 [cool]

Ако е по-малко, значи е много възможно да е хипер ултра мега артЪ, дето трябва да си адски езотеричен, че да го "разбереш" (примерно да си "виждал как тече река"), а ако е повече, може би ще клони към "турбо плявата"... в общи линии [cool] [shtrak] [beer]

Да де, да добавя, че все пак и аз правя като CanoniO, демек Б-то ми идва ин хенди [shtrak]



Публикацията е редактирана (01-11-09 08:46)
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   01-11-09 09:03

Къф въпрос ...кво означава Б .[smilie5]

Същото като супермаркета в центъра на Лас Вегас и в циганската им махала (при мексиканците [smilie19] ) - едни и същи стоки на различни цени !!!!

 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   01-11-09 20:07

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Поредната ти уникална тема!
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   01-11-09 21:47

Това за рейтинг е Бе ли?
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   01-11-09 21:50

имаме заек във форум [smilie5]
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-09 22:29

Тоя въпрос го нищим всеки 2 седмици, бати...

Рейтинг Б ценят художествената стойност (и списъка със социални контакти/ICQ).

Рейтинг А- какво има на снимката.

Има много хубави "пощенски картички" без художествена стойност и затова имат много рейтнг А, малко рейтинг Б. Има също и много сладки снимки на котки, които също имат много рейтинг А, малко рейтинг Б. Също има страшни мазочи, дето не разбираш какво има на тях, но явно трябва да имат някаква невероятна художествена стойност, защото имат много Б и съвсем малко повече А. И накрая- има автори, дето се познават помежду си и пак много Б, малко повече А.

За всички останали случаи - системата работи логично.
 Re:
Автор: slav4cho   
Дата:   01-11-09 22:33

sirkhann съвсем обърка човека [smilie5]
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   01-11-09 22:35

приемам айцикю покани от рейтинг Б [smilie25]
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-09 22:45

tnt - аз съм на процент, ако искаш да измислим нещо [smilie18] Уреждам точки рейтинг Б [smilie18]
 Re:
Автор: chavdarpg   
Дата:   01-11-09 23:35

Рейтинг Б е право само на Батковците,а рейтинг А на Аутсайдерите [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Респективно повече аутсайдери,повече А.
Колкото повече батковци познаваш,толкова повече Б имаш.
Пък и преди да пуснеш такава конспиративна тема,да беше прочел FAQ секцията.





"Ако в очите на хората изглеждаш глупак,по-добре не говори,за да не разсееш всички съмнения"

[smilie5]

 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-11-09 23:41

рейтинг=А+Б/Б
 Re:
Автор: promis   
Дата:   01-11-09 23:42

asahi, хубаво е и скоби да сложиш [smile]
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-11-09 23:51

Не, защото това не е математическа операция.
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-09 23:54

Ахахаха... а каква? Литературна? [smilie18] (който трябваше, разбра ;) )
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   01-11-09 23:56

По-скоро хирургическа, но в никакъв случай не е спасителна, а още по-малко военна[smilie5]
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-09 23:59

На мен винаги за хубави снимки ми се е искало да извикам

"РЕЙТИНГ Бе ЗАЩО МЪЛЧИ, КУ...." и така нататък, но не ми е стискало... [smilie18]
 Re:
Автор: abaliev   
Дата:   02-11-09 01:05

Рейтинга за мен не е толкова важен, но не мога да не Ви припомня една снимка, която много ме разсмя преди време.
Поздрави на автора (за съжаление не го познавам).
https://photo-forum.net/i/1061874
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   02-11-09 03:30

Ми добре.

Всичко звучи логично.
За съжаление мнооого рядко чета FAQ, и това ми е навик още от времето когато нямах компютър и не бях дори и чувал за интернет.

Логично звучи, освен някои нещица: като например случаите (не много на брой, но съществуват) в които явно без почти никаква стойност снимки имат доста висок рейтинг Б.

Ще кажете че е субективно.
Но обърква, ако се гледа сериозно на това.

Дали щеше да е така ако например във форума имаше платено и неплатено членство, както е на повечето места? И само тези които са платени членове да могат да гласуват с Б, или еквивалента му?
Или поне да се дава някакво обяснение с 2-3 думи за стойностите на снимката, от този "Б- човек" който е гласувал за нея.
Не знам. Трябва да бъде някак по- градивно.
Дори например системата да не приема глас ако не е съпроводен с определен коментар, добър или лош. От всеки един гласувал.

 Re:
Автор: мара   
Дата:   02-11-09 09:14

ми диане, то тва е бистрено, бистрено. повечето хора са съгласни с повечето неща, ма няма как да стане-обективно погледнато. що аз, например, да трябва постоянно да си обяснявам вота? всъщност често го правя, особено при отрицателен или при различен от злато. получавам чат пат линкове за гласуване. предполагам, че това е начин за натрупване на точки. ма в моя случай хората знаят, че ще им кажа кво мисля(а па щом ми е дал линка, начи ще го направя и публично[smilie5] ), а не че ще им пусна злато. та сигур и затва толкоз малко ми пращат[smilie18]
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   02-11-09 09:50

ОК, ако е бистрено, не съм го видял. Просто от много време си задавам тези въпроси, затова пуснах темата. Предишните обсъждания са минали някак незабелязано за мен.
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   02-11-09 09:52

Не си падам да си пращам линковете, ама има редица автори от форума, които редовно ме заливат с линковете си. Скукааа!

Давам им злато, за да се мислят за страхотни. Не ми пука! Който иска да успее, то не това е трамплинЪТ (ФФ), за да го направи [smilie3]



Публикацията е редактирана (02-11-09 09:53)
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   02-11-09 09:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: мара   
Дата:   02-11-09 10:00

и що, бе ипонец?[smilie11]
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   02-11-09 10:06

Единствената файда от тошките е, че народа се сеща да пише коментари. Само, че 90% са покана за танц и некомпетентни изблици и само нищожна част градивна критика. За да има какво да чистиш кого да блокираш. Виж, ако админите ги осребряваха...или поне да ги осиреняваха, щеше да е друго.[smilie8]

 Re:
Автор: admin   
Дата:   02-11-09 10:23

Въпроси и отговори относно рейтинга - в секция FAQ.
Ако имате допълнителни въпроси - на мейла.
 

 Тази тема е затворена