Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Президент на Европа
Автор: Luxor   
Дата:   31-10-09 15:45

хайде и аз да пусна такава тема [smilie5]


По света

Лисабонският договор влиза в сила на 1 декември
Саркози: Лисабонският договор влиза в сила на 1 декември
30.10.2009, 16:15 (обновена 30.10.2009, 16:54)
news.bg
Коментари (6)

Президентът на Франция Никола Саркози заяви, че Лисабонският договор „безсъмнено" ще влезе в сила от 1 декември.

Той изказа това мнение по време на срещата на върха на лидерите на Европейския съюз, която се провежда в Брюксел, предаде АФП.

Пред представителите на страните от съюза той съобщи още, че се планира нова среща в средата на ноември.

По време на нея ще бъдат дискутирани и възможните номинации за двете нови позиции в ЕС, които биха били създадени с влизането на Лисабонския договор в сила. Това са постовете президент на Европейския съюз и върховен представител на Съюза по въпросите на външните работи и политиката на сигурност.

Агенцията припомня, че това трябваше да се случи на настоящата среща на върха. Продължаващото отлагане на ратификацията на Лисабонския договор от Чехия обаче пренареди разговорите в Брюксел.

Припомняме, снощи стана ясно, че ръководителите на държавите от ЕС са приели поправката,поискана от президента Клаус, за да ратифицира Лисабонския договор.

Tя се отнася до бележка под линия от две изречения във връзка с Хартата за основни права.

Става дума за гаранции, които запазват валидността на Бенешовия декрет и забраняват по-нататъшни искания от страна на германците от судетската област.





Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   31-10-09 15:46


да видим кой ще е първият президент на Европа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   31-10-09 15:51

глобализация, майна... [smilie8] да видим какви ще са последствията [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HP   
Дата:   31-10-09 15:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   31-10-09 16:02

Абсолютно ми е през оная работа кой ще е президент или член или нам къф си в тоя съюз !!!

Те немат никво отношение към мен или пък аз към тях ....некви ора некъде станали некви ......тра ла ла .

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   31-10-09 19:06

Нека всички да разберем как, набутвайки се в тази измислена организацийка, се отказахме от държавната си независимост, за която дедите ни проливаха кръвта си. ЕС се бърка във вътрешните ни работи, както и наглеците наложили ни Ньойският договор не са си позволявали - и сега го нямаше Стамболийски поне да им строши писалката - имаме политици лакеи, които за собствените си благинки допускат Родината ни да бъде унижавана.

Аз бих бил доволен да съм президент на моята страна. Нямам намерение да съм президент на люксембургците или португалците или италианците и не бих се навил дори да ме молят, но и не ща някой външен, за който България е само непознато петънце на картата, да определя съдбините на страната ни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   31-10-09 19:33

Императорът., ае мой, ти някога излизал ли си извън България?

Виждал ли си как живеят хората?

Не стига, че ни взеха при тях, че искат да ни хранят, ами и недоволстваш.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Приемането на БГ в ЕС е равно на това ТИ да отидеш в Столипиново и да вземеш 1 мангал и да го гледаш у вас. Да го храниш, да го переш... и т.н.

Толкова сме малки, че на никой не му пука за нас.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   31-10-09 19:34

Marillion
Дата: 31-10-09 19:33

Приемането на БГ в ЕС е равно на това ТИ да отидеш в Столипиново и да вземеш 1 мангал и да го гледаш у вас. Да го храниш, да го переш... и т.н.



[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   31-10-09 19:39

А-а-а - значи Европа ни храни, така ли ?!? [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie10]
Абе (да не се изразявам), те само за спрените напълно годни реактори не могат да ни обезщетят - на практика ние сме ВЪТРЕ от това членство и то много вътре !!! Само заради предсрочното спиране на 3 и 4 блок губим над 10 милиарда, от ЕС ни подхвърлят за компенсация някакви въшки, в замяна ни се бъркат във вътрешната политика и ни принуждават да нарушаваме собствените си закони и правните принципи !!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   31-10-09 19:44

Сега даваха по Нова за демографската криза в Европа и как трябвало дап риемат повече емигранти... а не мислят, че ако тия пари, дето ги дават за интеграцията (често неуспешна) на емигрантите, ги дадат на своето европейците като бонуси, за раждане и отглеждане на деца, раждаемостта ще се вдигне достатъчно. В България е същото, макар и не с емигранти, но с едни други, дето все се "интегрират" и все безуспешно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   31-10-09 19:44

Императорът. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Кефиш ме.


Я си направи една справка колко пари сме получили от ЕС. Ама почни от предпресъединителните фондове.
Не говоря за това колко са усвоени - това си е проблем на БГ чиновниците.

И пак приказвай много....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   31-10-09 19:56

Най-много пари от ЕС на глава от населението получават Скандинавските държави, Германия, Холандия. Доколкото знам Финландия е абсолютен първенец.

И това е просто защото си подготвят по-добре проектите и им ги приемат.

Ние докато участваме с келяви проекти, ще получаваме и келяви кинти.

Европрезидент - ша видим. Според мен трябва да е германец или французин (това са двете държави, които дърпат ЕС напред, на другите им е общо взето през оная работа), но от друга страна ако изберат някой от тези две държави, всички други ще скочат като ощипани.

Имаше слухове за Тони Блеър като евентуален кандидат, но според мен ЕС ще направи гавра със себе си, ако назначи за президент екс-премиера на страната, която е най-малко интегрирана в ЕС, и която по време на неговото управление не направи нито една стъпка към по-голяма интеграция.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   31-10-09 20:00

Колко са ни дали - 30 000 000 000 ли ?!? Аре стига щуротии.

Самият факт, че те ни ЗАПОВЯДВАТ да спрем атомни реактори, които всички експерти обявяват за абсолютно годни за експлоатация и напълно безопасни, че ни натискат да даваме всевъзможни незаконн привелиегии на едно дивашко племе, мачкано безмилостно във всяка друга страна по света, вече е такава наглост, каквато никой народ по света осван нас не би изтърпял !!! Все едно ние да заповядваме на Франция да спре свои атомни реактори и на Италия да даде права на циганите си - а ние бихме имали по-големи основания, защото във Франция има работещи реактори на възрастта на 1 блок, и то от същият тип, а в Италия мургавите нямат право да гласуват и да се заселват където и да било... Ама нали се сещаш, че ако опитаме, французите или италианците в най-добрият случай ще ни се изсмеят на нахалството... Ама ние нали сме мистър Йесмен, всеки може да си ни яха както си реши - навеждаме се и толкова - а такива като тебе дори се гордеят с това !!!!




[smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Marillion   
Дата:   31-10-09 20:01

Императорът. - спирам да споря с теб.

Няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   31-10-09 20:08

Спираш, не защото няма смисъл, а защото знаеш, че казаното от мен е 1000% вярно.

Ако не мислиш така, пусни петиция с искане Франция да си спре всички реактори, построени преди 1980 година, а Италия да даде избирателни права на мургавите номади.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   31-10-09 20:32


Императоре, едно такава, бих я нарекъл, еврофобия, като твоята, заковава България към балканщината и по-близо до Азия.

Голямата културно-икономическа-политическа самоличност дето я имаме, нямам думи...

[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   31-10-09 20:57

Това не е еврофобия - съгласен да бъдем част от Европа и светът като НЕЗАВИСИМА И СУВЕРЕННА НАЦИЯ, а не като лакеи, които изпълняват заповеди.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ffwd   
Дата:   31-10-09 21:00

https://photo-forum.net/static/forum/2009-10/ukzq5914.JPG



Публикацията е редактирана (31-10-09 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   01-11-09 00:05

Президент на Европа ли е по-добре да има, или император на свещена европейска империя?

Кажи, Луксоре!

Сетих се за оня Карл Пети, дето говорел с конете си на немски (бил роден на същата дата като моята)...

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/mnwp9155.JPG


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   01-11-09 00:07

https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/ikbo3125.JPG

Вътрешният двор на двореца на Карл V в Гранада



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   01-11-09 00:09

след европейски президент следва и световен [smilie19] [smilie19] след това вече ептен ще ви е гот [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   01-11-09 00:16


Думата "свещен/а" отдавна е отпаднала от употреба в каквато и да било сфера на човешкия живот.

изглежда ще да е президент

каква е заигравката с термина, все пак?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   01-11-09 15:25

Заигравка ли... Християнството. Кръстоносците...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   01-11-09 16:28


Аз съм за обединена Европа. Тва е положението.

Дали е дошло времето за това или не - не знам.

подробностите не са толкова важни.

на някой електроцентралата му спряли, на друг не знам-си-какво му спряли - няма пълно щастие на Земята. Има по-важни неща, според мен...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   01-11-09 16:36


наскоро един холандец ми обясняваше как искали да си построят магистрала в техния район, ама от брюксел не им разрешили, щот не-знам-си-кво [smilie10]

те пук кво се оплакват [smilie18]

та, не само на България дават акъл хората [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   01-11-09 16:53

Luxor
Дата: 01-11-09 16:28


Аз съм за обединена Европа. Тва е положението.

Дали е дошло времето за това или не - не знам.

подробностите не са толкова важни.

на някой електроцентралата му спряли, на друг не знам-си-какво му спряли - няма пълно щастие на Земята. Има по-важни неща, според мен...



и кои са тези по-важни неща?! [cool] малко ми е странно твойто мнение, след като съм чел някои неща, които си писал тук [cool] този президент и върховен представител ти ли ще ги избираш или някой друг от нас?! те ще защитават интересите на обществото или на тези, които ги поставят там?! а суверинитета не ти ли бяга по тъча?! [cool] мдааа... добри намерения на пръв поглед, но крайният резултат ще го видиш [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Президент на Европа
Автор: Luxor   
Дата:   01-11-09 17:02


Амиго, как предпочиташ - разделение или обединение.

Европа беше разделена по времето на студената война и на никой обикновен човек не му е било приятно от това, или? Да не говорим за източния блок и двете германски държави, примерно.

но ето - в Скандинавия хората нямат особени ограничения помежду си

границата между Германия и Полша падна миналата година

хората пътуват свободно и опознават света

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   01-11-09 17:08

хората биха могли да пътуват свободно и без да има обединение, начело на което ще стои някой си и страната ти ще бъде практически без суверинитет! [cool] защото някой там ще налага общи правила, които може никак да не ти харесват, но ще трябва да ги изпълняваш, защото си в ЕС [cool] мдааа, що не можете да видите отвъд хубавите приказки? [cool] светът може да е по-различен по друг начин, но някои не искат и затова окрупняват външно нещата, макар и вътрешно да са разделени [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   01-11-09 17:17

то пък правилата, дето може да ти ги наложат от твоето държавно управление, щото много могат да ти харесат [smilie18]

тва не е силен довод, според мен

никой не казва, че няма неудобства

въпросът е - дошло ли е времето за това?

той и Боливар искал да обедини онези в южна америка, ама не се получило [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   01-11-09 17:20

е, излишно е да спорим [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   01-11-09 17:26


Автор: Amigo
Дата: 01-11-09 17:20

е, излишно е да спорим


Аз знам какво те притеснява теб.

Може и да си прав.

Ако навремето големите империи са били осъществявани със сила и потисничество, то може да дойде и друго време. Ала тва са може би красиви утопии [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Президент на Европа
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   01-11-09 17:32

Автор: Luxor
Дата: 01-11-09 17:02

...
границата между Германия и Полша падна миналата година
...

Границата между Германия и Полша падна през 39-та година

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   01-11-09 17:32

абе ела на сбирка някой ден да си поговорим [smilie3] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Luxor   
Дата:   01-11-09 18:26


в Швейцария хората как си живеят в една държава, а отделните кантони си вземат решения за себе си(по съвсем демократичен начин, виждал см го)

в щатите как е?

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.