Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Американската мечта на Апостола
Автор: diandimov   
Дата:   11-03-09 04:51

И понеже не мога да намеря една моя тема, о(без)главена "Българското присъствие";

и понеже тук се заринах с теми по темата, които ако АЗ бях пуснал не се знае какво щеше да им се случи;

да кажа само - Левски е имал идеята да е България, в която мирно и градивно живеят всякакви етноси.

Нищо лошо, нали? Ред и законност над всичко.

Скоба - май наистина Турция трябва да възвърне старите си имперски граници, за да може всичко да започне отначало, но по правилната пътека.


Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: TTTT   
Дата:   11-03-09 05:24

Браво, бе! Не искаш законността да дойде през ЕС, ами България да се връщала в Турция[smilie23] Браво, браво[smilie23] Бъди сигурен, че законодателството и цивилизацията на Европа може да осигури мирното и градивно съжителство на всички етноси много повече,отколкото турция [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: diandimov   
Дата:   11-03-09 05:33

Не бе, не искам Турция да е къфто и да е критерии.

Само че EU е куха лейка, а иначе е уместно и ЗДРАВОСЛОВНО ако се загубиш в гората, да се върнеш на старата си позиция и на намериш правилното разклонение.


Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: TTTT   
Дата:   11-03-09 05:44

ЕС е куха лейка точно толкова, колкото и USA, където си избрал да живееш, и където са етнически(и не само етнически) толерантни към теб [smilie5]

Няма нужда да се връщаш в Анадола, когато знаеш посоката. А посоката е Европа [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: Славов   
Дата:   11-03-09 06:32

ТТТТ [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: мара   
Дата:   11-03-09 08:31

бе аз бих ви препоръчала хубаво да вникнете кво вика диандимов, па после да го ругаете[smilie18] толкоз е прав, че няма накъде...ам то хубуу, че левски не гледа докъде сме я докарали[smilie8] а може и да гледа...?

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: alsash   
Дата:   11-03-09 08:58

....той утопичния социализъм е написан още в средните векове....и се учи в средните класове

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: IvoZafirov   
Дата:   11-03-09 11:00

И аз като Мара този път...

Димовия този път не плюе, друго се пита

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: Lalinda   
Дата:   11-03-09 11:35

Мнозина тук твърдят, че всичките ни проблеми идвали от бедността ни.

Опасявам се, че сме бедни на идеи.

Някъде наскоро четох, че тези с маниакалните идеи живеели по-успешно и щастливо, тъй като дори успявали да ги реализират, в по-голямата им част.

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: rumiana   
Дата:   11-03-09 12:37

И аз като Мара и ИвоЗафиров [smilie24]
Димов тоз път рече нещо, дето има смисъл!

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: dimi2007   
Дата:   11-03-09 13:52

Сигурно се има предвид една Алабама на Балканите !?!?!? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: explorer   
Дата:   11-03-09 14:25

Левски е идеалист точно от епохата на основателите на САЩ, хора като Линкълн, Франклин и Джеферсън. И не само той, въобще българското революционно движение тогава е имало за пример именно американската борба за независимост, дори на знамето ни пише "Свобода или смърт" (според мен не е случайно - "Give me freedom, or give me death" / Патрик Хенри).

Идеите и утопиите са хубаво нещо, но накрая си остават идеи. Американската държава днес има толкова малко общо с утопията на Линкълн, Франклин и Джеферсън, колкото България е "чистата и свята република" на Левски. А относно толерантността бих казал, че българите определено сме по-толерантни от американците и който твърди, че в Америка няма расизъм е просто лъжец.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   11-03-09 14:49

EU съвсем не е куха лейка. EU все още страда, както предрекоха доста от членовете и, от бързото си разширяване.

Конкретно спрямо България EU е изпаднала във вцепенение, поради неверието, че в нашата държава може да се случват такива откровени дивотии и че нашите политици може да са все още толкова нагли.

Засега не е ясно, дали ще изметат лайното или ще го подминат.

ПП: В такива ситуации е доказано, че има решение когато следваш "правилото на дясната ръка". [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HP   
Дата:   11-03-09 15:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: HP   
Дата:   11-03-09 15:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: nik1   
Дата:   11-03-09 15:41

Дианчо, то верно под унуй бомбе на аватара ти няма нищо, ама тоя път горе-доле си у рамките

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: Grandpa   
Дата:   11-03-09 16:48

explorer написа:

> А относно толерантността бих казал,
> че българите определено сме по-толерантни от американците и

Тцъ. Не сме. Ама ич.

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: bobihot   
Дата:   11-03-09 22:29

Ами кат не искат, как да им я направиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: explorer   
Дата:   11-03-09 23:22

Барак Обама няма шанс в ДПС


Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: diandimov   
Дата:   12-03-09 04:37

Ей, хора, благодаря!
И за мен - четейки коментарите ви - е явление това че съм бил написал нещо дето НЕ Е глупост.

Както и да е.

Не мисля че това е утопичен социализам, за което говоря. И Левски дето е говорил.
Това е една реалност, която е лесно изпълнима. Ако не са те насъсквали срещу определени хора мнооого дълго време, като едно малоумно куче.

За Explorer: може и да има расизъм в щатите, но аз лично живея в един особен град. Където има много етноси, много туристи, и прочее.

Помни това - тук за директна обида или просто дори за намек на расова или расистка основа (а тълкованията в корта са много и различни) ти отиваш в затвора директно!

Един чист американец пред очите ми го уволниха на момента - просто се скара с един етиопец че му бил спрял на мястото за паркирне! И го нарече "чернилка".

Невинно, нали? Но струва скъпо.

Това аз наричам "Закона над всичко"!

Отдааавна знам че в България НЯКОЙ противопоставя хората едни на други. Някой насъсква едните етноси срещу други. И един човек срещу друг човек. По детски, а?

Целта е масова дестабилизация, и тя е постигната прекалено добре дори.

Вие дори и да сте толерантни към някой, то той НЕ Е към вас! Никак дори!

Трагедия!

Някой има НУЖДА вие да се джафкате и хапете като крастави псета нонстоп. Родител деца да убива, другар другаря, и прочее. Вие четете.

И не само това - знаете го! Осъзнавате.
Но в рамките на добрия тон, или според пола и мускулатурата действате така както са ви нахъсали. "Дръж, Балкан, дръж!"

Разделяй и владей!

За колко години германците - не че са много свет, но все пак - са възстановили даржъвата и държавността си, след 2 воини и 2 капитулации? За доста по- малко от 18 или 20, къфто е "българския преход", с извинение.

Нека някой да вдигне ръка.
Да си почне отнякъде.

Хора, ставам(е) на години вече, и няма да остане време да видим децата ни прокопсали и нещата някак пооправени...


Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: мара   
Дата:   12-03-09 07:17

а, диане...тук вече може да се спори[smilie18]
колегата ти, дет са уволнили не е излъгал, кат е нарекъл етопеца чернилка, а етиопецът му е спрял на мястото. може да е знаел, може и да не е знаел, че е чуждо място. кой е в издънка? малко тема за размисъл де...щот аз не ща да ме вкарват в затвора, че викам на циганина циганин, нали?
..та измеренията..изобщо мярката..са деликатно нещо. че тук че чудо на чудесата-спор няма, ма че там е няква антиутопия, също е истина...

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: diandimov   
Дата:   12-03-09 07:23

Маро, етиопеца всъщност не му беше спрял точно на мястото.
По- скоро са се карали за едно място на улицата. Щото и те са малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: Chitsujo   
Дата:   12-03-09 07:59

Мара [smilie24] diandimov[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: explorer   
Дата:   12-03-09 12:26

Дияне, твоя особен град го знам (на последната страница в профила ми имам даже снимки от него). Бил съм много пъти и ми е любим, макар че вече 6-7 години ще станат откак не съм ходил. Тука обаче говорим за друго.

Ти сам казваш, че "чист американец" се скарал с един "етиопец" на расистка основа. Чакай бе, етиопеца не е ли и той американец? Или поне афроамериканец? А ти приятели афроамериканци имаш ли? Аз за 8 години в Щатите имах много малко приятели черни... само двама, ако трябва да съм конкретен. Защо? Защото мнозинството от тях сами се изолират и мразят различните от тях. Говорят си на брадърс и систърс и си слушат тяхния си безумен рап, и не допускат никой бял в средата си. И ако в твоя Вегас това е в по-малка степен, то на други места в Америка положението е отчайващо.

Знам какво ще ми отговориш. Че може и да е така, но пък има закони против расизма и дискриминацията и се спазват. И аз ще се съглася, така е, тук вече си прав. И тук има закони, но няма кой да ги прилага - полицията не работи, съдебната система и тя не работи... защо ли? Защото обикновените хора не искат? Не разбира се, всеки нормален човек иска да живее в ред и законност и полицията и съда да го защитават. Престъпниците са тези, които "ловят риба в мътна вода", а при нас мафията започва от главата на държавата.


Отговори на това съобщение
 Re: Американската мечта на Апостола
Автор: ejko   
Дата:   12-03-09 13:22

Когато етиопецът влезе в затвора, защото е казал на бялото американче "Cracker".... примерно..., тогава да се обадят. В щатите расизмът е доста популярен, но не може да им се отрече, че се опитват да се борят с него. Друг е въпросът, че ако обидиш черния и проблемът е голям, а ако обидиш белия, че е бял- това е констатация.
Да не говорим, че някак е модерно като си бял да отбелязваш графата "caucasian", което е абсурдно, защото не всички бели хора сме от Кавкас (Caucasus).
Но какво да се прави- расизмът в Щатите, както и това, че пътят на демокрацията е минал директно през робските плантации, изисква "малко" жертви.
А колкото до имперските граници на Турция, това е нещо, което не можах да разбера. Ако искаш да покажеш липса на расизъм Америка е една от последните държави, в която трябва да се търси.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.