Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: 6traka4a   
Дата:   09-12-08 16:10

Да знаеш, че съм аз!
И не ми пука колко ще ти струва да си оправиш после колата.

<<Когато преди 2 години намерих колата си с изкъртено нарочно огледало, се разстроих ужасно. Първоначално не разбрах причината, но после се огледах и видях, че съм паркирала на тесния тротоар така, че да не може да мине никой. Нито човек, нито животно. Новото ми огледало ми струваше доста време – поръчка в "Пежо", чакане, включително и Неговото време - ходене до майната си да го вземе и т.н.…Тогава не разбирах що за просташко и варварско отношение е това. Тогава. Сега обаче…

Сега, когато съм на улицата с количката и когато за стотен път, излизайки от вкъщи, ми се наложи да изскоча с детето на платното на "Свети Наум"… Питайте ме!

В началото само се ядосвах, псувах бясна и ритах гумите на нахалника. Не смеех да направя нищо, докато един ден не чух свистящи спирачки зад гърба си на улицата и в главата ми не зави една сирена за опасност, която всяка майка е чувала. Върнах спокойно детето на тротоара, сложих спирачка на количката, извадих ключовете си, избрах най-острия и с всичката сила, която имах, направих дълга и дълбока черта в лявата врата на нещастника. Сърцето ми заби лудо, по бузите ми се разля червенина, огледах се като престъпник и продължих надолу по булеварда с победоносно изражение.

Оттогава досега всеки ден се сблъсквам с коли, които са паркирали по тротоарите така, сякаш са си купили пътя. И вече нямам капка колебания. Когато не мога да мина с количката, без никакво притеснение вадя ключовете и оставям ужасяващи резки, обръщам огледала… въобще всякакви варварски изпълнения.

Сега съм решила да си купя един сериозен пирон, защото с ключовете не винаги ми се получава добре. Смятам да се пробвам да го сложа отстрани на количката, така че да не ми се налага да натискам много.

Предполагам, че сега се възмущавате много и вашата цивилизована същност отказва да приеме метода ми. Да, предполагам. Ако това ви се струва лошо и нередно, значи никога не ви се е налагало да се движите с детска количка или, не дай си боже, с бастун по софийските улици. Не ви се е налагало да изскочите на един от най-натоварените булеварди в София с детето си на платното и не сте чували зад гърба си спирачки и псувни. Не ви се е налагало да изчаквате някой „любезен млад мъж” от потока минувачи, който да ви помогне да пренесете количката над капака на някой тъпанар.

За мое голямо удоволствие разбрах, че не съм единствената терористка с количка. Моя близка приятелка използва за дране един остър ръб на детското возило. И съм абсолютно сигурна, че не сме само двете.

Преди няколко дена пред нас един пернишки номер беше паркирал така, че собствениците на 4 гаража и отделно на още 3 коли, паркирали пред тях, да им се наложи да минават през една градинка и да скачат от два високи бордюра. Човекът беше паркирал колата си като в пустинята, запушвайки 7 коли и я държа там цял ден.

Груба грешка! Когато вечерта минах покрай него, чистачките му бяха счупени, имаше три заплашителни бележки на стъклото и 2 спукани гуми. След като и аз не успях да паркирам нормално заради него, му направих 2 резки на лявата врата, а по-късно Той му откърти огледалото и написа с черен маркер на капака: „Добре дошъл в София!”. Сигурна съм, че нещастният собственик на Форд Незнам-си-какъв РКхххх вече сериозно ще внимава къде паркира и дали не пречи на някого. Сега се възмущавате, знам!

Но не сме само Пенчо, Генчо и Аз.

Всеки ден стотици момичета рискуват живота на децата си като им се налага да се движат между колите, тъй като не могат да минат по тротоара. Стотици възрастни хора, твоите баба и дядо, а утре и твоите родители, залитат с крехкия си вестибуларен апарат покрай колата ти. Ходят като въжеиграчи по бордюрите и газят в калта на градинките.

Сега ще кажеш, че няма места за паркиране. Така е. Няма. Няма и да има. Улиците в центъра на София до една трябва да станат платени. И скъпи. Много скъпи! Така, че да няма начин Сульо и Пульо да си паркират колата, залепена за входа на кооперацията или в някоя градинка. Трябва паяците да са двойно повече. Трябва, трябва, трябва! Каквото и да си говорим, все няма да е достатъчно. Остава ни само да пишем, говорим, да псуваме и да се оправяме сами.

Аз намирам удоволствие в това да забивам бъдещия си голям пирон във вратата ти. Когато застрашаваш детето ми, ще спукам гумите ти, ще надера капака ти или ще счупя стъклото ти. Когато застрашаваш живота на детето ми, имам абсолютното право да съм варварка, селянка, нецивилизована и всякаква. И не ми пука колко ще ти струва да си изчукаш, боядисаш или пастираш колата!

И когато следващия път видиш дълбока резка във вратата си, да знаеш, че съм аз!>>


Линк към статията...
Линк към интервюто в "Тази сутрин", BTV

[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: geezer   
Дата:   09-12-08 16:15

на нейно място и адреса ще си публикувам [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:16

овца... [smilie23] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   09-12-08 16:17

хм...не съм писала нищо[smilie10]
но може да съм била и аз[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: nevi_ana   
Дата:   09-12-08 16:17

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
И аз съм си го мислила - и ще го направя!!!
Евала, мацка - само така!!!Кефиш максимално [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 16:19

Зле! Май е забравила как е паркирала преди това...

Сега някакви животински инстинкти "майчински" са се проявили и "Ох, олелее!" [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:19

"Аз намирам удоволствие в това да забивам бъдещия си голям пирон във вратата ти. Когато застрашаваш детето ми, ще спукам гумите ти, ще надера капака ти или ще счупя стъклото ти. Когато застрашаваш живота на детето ми, имам абсолютното право да съм варварка, селянка, нецивилизована и всякаква. И не ми пука колко ще ти струва да си изчукаш, боядисаш или пастираш колата!"
-----------------------------

На нещастните шофьори нищо няма да им струва, защото колите са застраховани, но ако съм на мястото на застрахователните компании, на тази ще и скъсам трътката от дела... само да се докаже... а то ще се докаже... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 16:20

Евала, че вече това добива публичност!!!!

Аз съм шофьор, но не изпитвам толерантност към безочливото паркиране по тротоарите! Не им е мястото на колите по тротоарите! Ама нямало места! Изобщо не ме вълнува! Моята кола не я паркирам по тротоарите така, че да си имаме уважението и останалите няма да паркират там, а ако паркират там ще си носят последствията. Това трябва да стане масова практика на пешеходците принудени да ходят по платното заради идиоти. Да не говорим за майките с бебешки колички.

Аз лично не пропускам да оставя "поука" на тъпаняря спрял така, че откикъде да не може да се мине. Винт за дърво прави чудеса.

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (09-12-08 16:22)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:20

Chitsujo, радвам се че мислиш нормално... [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 16:21

не изглежда зле!
А иначе един мой приятел от години пуска стружки. Дори сайта стружка.ком трябва да го здвижим- с описания и снимков материал:)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 16:21

Няма право. Това, че всички са простаци, варвари и говеда не означава, че и ние трябва да сме като тях... [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: geezer   
Дата:   09-12-08 16:21

абе вие луди ли сте,,тая е психопатка...намерила ми де да ражда по центъра...пирон да си купиш ти...божичко мой [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:21

Вие, които повреждате чуждо имущество, не сте с нищо по-различни от спрелите неправилно... С нищо... [smilie23] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: OrLIndraGanOV   
Дата:   09-12-08 16:22

Решението е едно - да се забранят леките автомобили на територията на Европейския съюз. За доставки да се ползват велосипедни рикши с мощност 2 ч.с., които поради характерните си особености ще намалят и безработицата.

За да не се стигне до препълване на складовете с бензин - същият да бъде раздаван безплатно на мотоциклетистите.

С велорикши към светло европейско бъдеще!



Публикацията е редактирана (09-12-08 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:25

Тази някой ден ще я спипат... И дано да я спипа полицай, а не някой мутраген... Защото тогава... Просто не и завиждам какво ще и се случи... че и детето и ще пострада навярно... Луда... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: geezer   
Дата:   09-12-08 16:25

и по "Цариградско" някой гъзар ще профучи с 32 ч.с. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 16:25

така или иначе полицайте не правят нищо, така че хората нямат много избор. Анархизма може да го има само ако има държава...!
Не е права, но може и да и се чуе гласа, по някакъв начин...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 16:25

ми ето ви гражданско неподчинение! Не е тръгнала да се жалва по общини и учрежденски дупки, щото знае, че няма да и помогне

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: alsash   
Дата:   09-12-08 16:26

не подкрепям!....агресията поражда агресия....

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOV   
Дата:   09-12-08 16:27

geezer написа:

> и по "Цариградско" някой гъзар ще профучи с 32 ч.с. [smile]
>

Нема значение, в Борисовата е по-яко за каране!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: geezer   
Дата:   09-12-08 16:28

баси вандалите [smilie10] [smilie23] [smilie10] ...общо взето е нормално...по центъра хората са крайно невротични и стресирани,,даже не е лошо като се реши проблема с паркирането да им се оставя някой друг таралясник ,, да трошат и дерат [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: BOriSoFF   
Дата:   09-12-08 16:28

Не е въпроса дали подкрепяме или не личния протест на тази майка, дали сме съгласни или не така да се решават нещата.
Просто се замислете колко е извън контрол положението, че да се държим като животни! На всичкото отгоре да спорим чия безочлива постъпка подкрепяме [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 16:28

Орлето пак изскочи с предложение [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Gruyu   
Дата:   09-12-08 16:30

В софето явно всички много сте се изнервили.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 16:30

"Автор: Chitsujo
Дата: 09-12-08 16:21

Няма право. Това, че всички са простаци, варвари и говеда не означава, че и ние трябва да сме като тях..."

права си затова ние не сме. но тя е и аз не мисля да я съдя[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 16:30

Така е Сливенски, но явно само това дава резултат [smilie21]

Пък и аз защо съм длъжен да им търпя простотиите?
Ай ем сори дет се вика.

И ако питаш мен не стружка, а паве в предния джам е по добре. Да се научи.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 16:31

паве-в-преден-джам.ком

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:31

Това започне ли, няма да спре... Анархията се развива с квантови скокове... Днес някой надрал кола, утре друг ще сцепи тиквата на някой, защото му е спрял на заплютото място за паркиране... После трети ще гръмне комшията си, защото си е оставил боклука до входната врата, за да го изхвърли на излизане... Оп... Това последното вече се случи... [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: geezer   
Дата:   09-12-08 16:33

къв беше оня български филм ,, дет някой надраска нещо по една кола ... фигурираше думата "подлец" [smilie5] ,,ако не бъркам филмите))


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 16:33

slivenski, но анархията не почва от това, че тя пуска сружки, а от това, че колите спират където им падне. Едно потъпкване на законите, какъвто е този за движение по пътищата е довело до нейното "дребно хулиганство". Така че за да се овладее цитуацията трябва да се реши проблема в дълбочина....

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:34

Беззаконието не може да бъде преборено с беззаконие. Точка. Категорично съм тази жена да бъде съдена по надлежния ред. [smilie23] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Георги   
Дата:   09-12-08 16:35

само така [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 16:36

е нали знаете, че не могат да я осъдят. Не може да се издаде присъда на база самопризнания, а доказателства не могат да се намерят, така че, на нея нищо не могат да направят, това е ясно. Но виж за колите, който спират навсякъде..., за това вече може да се направи много...!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 16:36

Хахахах Ежкоооо

[beer] [beer] [beer]

Кога ще пием бири с тебе? [smile]


Сливенски, арогантния селянин (не визирам произхода, а възпитанието и държането) от учтиви молби не разбира. За него в света не съществува друго освен собственият му г.з. Този човек разбира единствено от груби похвати. Така, че аз лично съм за принципа "каквото повикало, такова се обадило"

А за съжаление в нашата любима столица е пълно с такива типове, но самото общество може да ги превъзпита и се надявам постепенно на българина да му дойде акъла в главата, че освен г.за му има и още други неща, които го заобикалят

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvcheTo   
Дата:   09-12-08 16:36

geezer - Маневри на 5 етаж се казва филма

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: analgina   
Дата:   09-12-08 16:37

Ходил съм в няколко европейски столици. Имат си едни симпатични колчета по бордюрите. Изглеждаше като да вършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tonevjr   
Дата:   09-12-08 16:38

Преди време отиваме с един много добър приятел на Кино....Чакаме на булеварда на светофара...Светва червено за колити и ние бавно излизаме на пътя.Едни кретени с джип обаче решават,че могат да минат на червено при което за малко не минават през нас...връщаме се крачки назад,при което ТЪПАЦИТЕ на булеварда дават назаг и се качват да паркират на тротоара и пак за малко не ни отнасят![smilie22]
При което отнасят нечовешката псувня от наша страна,обръщаме се и си продължаваме и ги псуваме на ум!След 2 мин двете мутри ни настигат и започнаха да ни бутат и удрят!Какви сме били келеши и сме ги били псували...приятелят ми имаше ебаси синината на гърба!
Отидохме до нас да се освестим...после записахме номера на джип и директно на съд...след като там приключихме,същият мой приятел вижда в центъра до даскалото си въпросните отново със джипа...чудно колко ли им е струвала боята на колата,като цялата е била в следи от ключове после![smilie22] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: geezer   
Дата:   09-12-08 16:39

и то кой не може да минава - инвалиди,,пенсионери и майки с колички [ezik] [ezik] [ezik]
един приятел минал през едно Ламборджини,,че му се видяло ниско е бил гонен няколко пресечки,,спасил се де))))


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 16:39

KGR ти какво попита!!! Можеше да кажеш направо "Полицай виждали ли сте?", а ние за другото щяхме да се сетим:)))

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:40

Никой, включително и тази жена, няма правото да се саморазправя в тази нещастна държавица... Това нейното е хулиганство и саморазправа... [smilie23]

Дано не я хванат лоши хора, докато върши тези свои деяния... дано... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 16:41

Дано не я хванат верно...! Само за това си прав:)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   09-12-08 16:42

аз паркирам по тротоарите. щот няма къде иначе. НО ПАРКИРАМ ТАКА, ЧЕ ДА МИНЕ ЧОВЕК, А И МАЙКА С КОЛИЧКА! и всеки, съвсем очевидно, може да го направи! затва кат видя колица, дет е спряна така, че да те кара да обикаляш кат луд( че и с по едно чаве у всяка ръка)-вадя най-острия ключ! ма често звъня и на 166. не, че нещо става, ма поне пробвам, да не губя тренинг в опитите си да правя гражданско общество[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: geezer   
Дата:   09-12-08 16:43

Кой да хванат [smilie11] това е поръчков материал - такава личност няма [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:43

Автор: KGR
Дата: 09-12-08 16:41

slivenski, малоумен ли си

-----------------------------

Дали можеш да ми зададеш този въпрос на една ръка разстояние? [smilie5] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   09-12-08 16:43

geezer написа:

> и то кой не може да минава - инвалиди,,пенсионери и майки с
> колички [ezik] [ezik] [ezik]
> един приятел минал през едно Ламборджини,,че му се видяло
> ниско е бил гонен няколко пресечки,,спасил се де))))
>

Един познат умее много добре велосипеда си и минава върху почти всички коли. Джиповете не стават обаче - много са високи.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: geezer   
Дата:   09-12-08 16:44

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 16:45

Сливенски, пак си прав за саморазправата. Обаче.... Когато тези дето трябва да следят други да не нарушават реда си бъркат в.... какво правиме?

Просто търпим някои келеши дето се мислят, че са хванали господ за шлифера ни се качват на главите ли?

Аз лично не съм съгласен. Ти ако искаш търпи...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: canonio   
Дата:   09-12-08 16:46

Ами да бием всеки, който си хвърли фаса на улицата. Да бием всяка майка, чието бебе реве в автобуса. Да бием съседите, като правят ремонт...Да бием всеки, който ни смущава благоденствието и ни разваля деня....

Който кара кола, много добре знае, че правилникът не може да се спази на 100% в днешно време, в БГ град. Не трябва да се стига до саморазправи. Има си камери, свидетели, съд.
Тъй както аз не мога да претрепя всеки мангал, когото срещна, въпреки че винаги има защо, така и никой няма право да ми поврежда колата. Има си рег. номер. Да вика КАТ и да им оправдае заплатите.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 16:47

оф и ако извика КАТ, какво ще стане?

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: exo99   
Дата:   09-12-08 16:48

Сливенски - стой си в сливен и недей да паркираш по тротоарите.
Щото от нагли простаци и на мен ми е писнало..
Невъзможно е вече да минеш по тротоарите.
Трябва навсякъде да сложат колчета и то от тези циментовите.
Не се решава проблема с драскане по колите но на някои говеда само така може да им светне нещо.

Ха наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: geezer   
Дата:   09-12-08 16:49

видяхте ли как градира напрежението [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:49

canonio [smilie24] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   09-12-08 16:49

канонио, аз викам. какво мислиш, че се случва?[smilie21] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: nevi_ana   
Дата:   09-12-08 16:50

slivenski -Това като пожелание - да я хванат, повече ми звучи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   09-12-08 16:50

Уличката срещу заведение "Марайа" (йа-то не е правописна грешка) е култова - колите си спират на улицата, ама кофите блокират целия тротоар - бонуса е че има един дяволски удобен стълб, на който съм виждал до 4-5 паркирани колелета, на юнаците, юнашки пиещи бира в Кроспойнт. Чак няма аз къде да паркирам...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 16:50

Добре бе!!! Аз ли съм единствения шофьор тук дето постоянно си кара колата и е съгласен, че мястото и не е на тротоара, а това, че няма къде да се паркира си е лично мой проблем и не ме извинява за просташката постъпка да си плесна колата на тротоара така, че да не може никой да мине???

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 16:51

Разправяйте се, аз вече съм с табелка: CHILL [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-12-08 16:52)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-12-08 16:51

slivenski написа:

> Автор: KGR
> Дата: 09-12-08 16:41
>
> slivenski, малоумен ли си
>
> -----------------------------
>
> Дали можеш да ми зададеш този въпрос на една ръка разстояние?
> [smilie5] [smilie21] [smilie21]

Нали точно ти твърдиш, че трябва толерантност [smilie8] и няма право на САМОРАЗПРАВА . Какво ще направиш от една ръка разстояние ???

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:52

Не знам аз дали съм малоумен, но злото се храни със зло... Днес ти спрели на пътя - дереш... Утре ти седнали на столчето - биеш... Вдруги ден нещо друго... И един ден си намираш майстора... И тогава плачеш... [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: canonio   
Дата:   09-12-08 16:53

мара,
все ми е тая кво се случва.
Освен ако улицата и тротоара не са на майка и, няма право да прави каквото и да било. Трябва да вика полицаите. Те са хората, дето раздават справедливост.
И аз искам да убивам цигани, ама закона не ми дава. като го хвана да краде, викам полицаите, колкото и да ми е мъчно...
Скоро и един наркоман исках да пребия, ама закона пак бил срещу мен. Нанесе ми поразии поне за 500-600 лева и го знам кой е... И кво трябва да направя? Да се саморазправям?

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Avi   
Дата:   09-12-08 16:53

IvoZafirov написа:

> Добре бе!!! Аз ли съм единствения шофьор тук дето постоянно си
> кара колата и е съгласен, че мястото и не е на тротоара, а
> това, че няма къде да се паркира си е лично мой проблем и не ме
> извинява за просташката постъпка да си плесна колата на
> тротоара така, че да не може никой да мине???


:)



DidiAndreeva написа:

> slivenski написа:
>
> > Автор: KGR
> > Дата: 09-12-08 16:41
> >
> > slivenski, малоумен ли си
> >
> > -----------------------------
> >
> > Дали можеш да ми зададеш този въпрос на една ръка разстояние?
> > [smilie5] [smilie21] [smilie21]
>
> Нали точно ти твърдиш, че трябва толерантност [smilie8] и няма
> право на САМОРАЗПРАВА . Какво ще направиш от една ръка
> разстояние ???

:)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 16:54

canonio естествено, че си прав, но понякога хората правят лоши, недомислени неща. В този случай не мога да кажа, че лошото са го стория от лошотия. Не знам но на мен ми се е случавало да се чувствам много безсилен и безправен в тази държава, а ме виж какъв дангалак съм....! Представям си ако бях "50кг. брюнетка" с дете....

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: nevi_ana   
Дата:   09-12-08 16:54

IvoZafirov [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:54

Автор: DidiAndreeva
Дата: 09-12-08 16:51

slivenski написа:

> Автор: KGR
> Дата: 09-12-08 16:41
>
> slivenski, малоумен ли си
>
> -----------------------------
>
> Дали можеш да ми зададеш този въпрос на една ръка разстояние?
>

Нали точно ти твърдиш, че трябва толерантност и няма право на САМОРАЗПРАВА . Какво ще направиш от една ръка разстояние ???
----------------------------

Не искаш да разбереш това... По-логичен е въпросът защо онази жена не е изчакала спрелият на тротоара да го попита защо е спрял неправилно... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: canonio   
Дата:   09-12-08 16:55

ejko,
всеки може да го раздава правораздавач.
Аз не искам кучета в блока. Да ги отровя ли?

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: totosea   
Дата:   09-12-08 16:55

ами когато държавата и всички отговорни за ситуацията нехаят безсилието ще се превръща в агресия.да не забравяме и личния си егоизъм който често прераства егоцентризъм и си мислим че света се върти само около нас.към всичко това прибавяме и ниското ниво на интелигентност примерно водача от ПЕРНИК и какво правим после.ах въх ох ама аз не исках .каквото почукало такова се обадило[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 16:57

е то ако ще чакаш да питаш всеки защо е паркирал така, никога няма да си влезеш в къщи :()



Публикацията е редактирана (09-12-08 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-12-08 16:57

slivenski написа:

> Автор: DidiAndreeva
> Дата: 09-12-08 16:51
>
> slivenski написа:
>
> > Автор: KGR
> > Дата: 09-12-08 16:41
> >
> > slivenski, малоумен ли си
> >
> > -----------------------------
> >
> > Дали можеш да ми зададеш този въпрос на една ръка разстояние?
> >
>
> Нали точно ти твърдиш, че трябва толерантност и няма право на
> САМОРАЗПРАВА . Какво ще направиш от една ръка разстояние ???
> ----------------------------
>
> Не искаш да разбереш това... По-логичен е въпросът защо онази
> жена не е изчакала спрелият на тротоара да го попита защо е
> спрял неправилно... [smilie21] [smilie21]

Ако си готов да се изправиш срещу 50 кг. брюнетка [smilie5] , няма да взимам детето [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 16:58

Защо тук постоянно четем теми как еди къде си по света било чисто, спретнато, подредено и незнам си още какво и много хора се възмущават какви сме били и каква е кочина у нас, а когато се заговори всеки един от нас да вземе някакви мерки за да премахнем тая кочина изведнъж се оказва, че май няма много ентусиасти?


За какви сигнали, жалби и съд говорите? Те мутрите оставят да си правят каквото искат вие за някакво неправилно паркиране ми говорите за жалба. Е, както каза Мара не е лошо да им звъните и да ги тормозите, но в колко от случаите ще направят нещо?

Ето затова ако всеки един от нас изрине кочината около себе си, ако се старае да не прави това, което самият него го дразни и направи забележка на комшията дето паркира като арабин в пустиня например или си качва колата в градинката, все нещо ще хване дикиш.

Защо манталитета ние толкова жалък? В стил абе щом другите го правят аз ли съм балъка дето ще си събира хартийките или няма да паркира на тротоара. Нали всички ще си кажат тоя е ебаси мухъла. Пък аз съм пич.

Ей това е..... незнам как и да го нарека. Жалка чалга.

Но всичко е до възпитанието явно......

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 16:59

Какъвто щете ме наричайте, но това да надереш кола, па макар и неправилно спряла, е супер страхлива и мерзавска постъпка... Не е вярно, че няма закони. Ако тая се беше обадила в КАТ и да каже, че има кола, която и пречи, щяха да дойдат и да я вдигнат... Но по-лесно и да надереш... повръща ми се от такива... [smilie23] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   09-12-08 17:00

Интересно ми е мнението на Lalinda по въпроса...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: 6traka4a   
Дата:   09-12-08 17:00

Имам само няколко коли на сметката си...

Онези, които се възмущават, предполагам не са се озовавали изведнъж от пешеходната пътека върху капака на кола... Не им го и пожелавам.
При мене -- два пъти. Жив и здрав, ако не броим шока... И още много пъти ми се е разминавало на косъм...
Обикновено когато стане такава случка с мен, ако не припадна от уплах, се изпълвам със справедлив гняв. И когато пичът с новия Авенсис ускори, за да мине преди (и за малко през) мен на пешеходната пътека в самия център, и когато го хване сфетофара сто метра по-надолу, и когато ръката ми сама напипа ключовете в джоба ми... Какво да направя при това положение? Да го оставя, да подложа и другата буза? Да се нагъзя направо, а?
Мне мисля така. По-скоро го настигам почти без усилия (лека атлетика -- спринтови дисциплини), две сочни бразди по задния капак (звукът наистина е наслада за ушите, но Авенсиса като се позамисля беше бая звукоизолиран -- помните рекламата) и после бежжжж. Защото колкото и да съм ядосан, зная, че не трябва да се оставям да ме хванат...
Каква е равносметката от такава случка? Ами той на мен ми причинява огромен стрес (near-death experience, за кратко - NDE), аз му го връщам в материално изражение, освобождавайки се до известна степен от този стрес...


Ето и една реплика от любим филм (познайте кой точно), която идва много на място в тази тема:

JULES
There's a passage I got memorized,
seems appropriate for this
situation: Ezekiel 25:17. "The path
of the righteous man is beset on
all sides by the inequities of the
selfish and the tyranny of evil
men. Blessed is he who, in the
name of charity and good will,
shepherds the weak through the
valley of darkness, for he is truly
his brother's keeper and the finder
of lost children. And I will
strike down upon thee with great
vengeance and furious anger those
who attempt to poison and destroy
my brothers. And you will know my
name is the Lord when I lay my
vengeance upon you."


[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:00

Ми мен също ме псуват мутри, защото им преча да нарушават правилника, и аз газя в кал, защото колите са решили да паркират неправилно. До сега не съм се саморазправял никога. Само една мутра веднъж подканих да слезе от джипа да ми го каже това в лицето, но ония както спря, така си отпраши пак. Видях му джипа след 40 мин пред един блок и бая неща ми минаха през ума, но се сдържах. Някой ден може и да не успея...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 17:00

То туй с 50 кила брюнетка си беше автореклама, че глей сия как смъкнала килата кат родила.

Къде ли е мъжът и? Защо не я подкрепи? Има ли някой зад гърба си или е поредната софийска истеричка, на която нервите не издържат от следродилна депресия, ЪРМ?



Публикацията е редактирана (09-12-08 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   09-12-08 17:01

канонио, обаждам се на кат и НИщО не се случва. нищичко[smilie5] много пъти е пробвано! затва вадя ключа. напоследък карам меко-с перманентен маркер. пиша писма на предния джам! ма бива и с шише йод-не вреди, ма цветът става мноо арт[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 17:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:02

Pulp fiction:)))[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: nevi_ana   
Дата:   09-12-08 17:05

Те, от КАТ откаде да знаят горкичките, че колите паркират по тротоарите [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Тротоарите са направени за пешеходцииииииии...хора, които се придвижват пеша ( не с автомобил )!!![smilie3]
Как може да има хора, на които това не им е ясно [smilie11] [smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   09-12-08 17:05

читсу, приличам ли ти на истеричка?[smilie11] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:05

"супер страхлива и мерзавска постъпка..." какво страхливо има. Нестига, че използваш от времето си и ключовете си, за да го възпитаваш, а и мерско било. Ако се срещнем очи в очи, по добре ли ще е за него?!?!?



Публикацията е редактирана (09-12-08 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 17:06

Маро, говоря за конкретния случай. Гледах видеото и туй ръкомахане с едната ръка...хмм...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 17:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 17:08

ejko, а дали си булетпрууф? или мислиш, че ще издаяниш на всеки втори уличен бияч, който е с 30 кила по-лек от теб... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 17:08

Таралеж аз съм 60 кила с напикани гащи и дюшека дет се вика [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   09-12-08 17:09

ежко, няма ти го джипът, бе![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:10

ми не съм булетпрууф:))) Ама то застрелят ли ме, вече отишлО... :)
Ама аз съм пацифист, нищо не правя, въпросът е че понякога човек не издържа...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: canonio   
Дата:   09-12-08 17:10

Живеещите в градовете трябва да сме много толерантни един към друг. На един му пречат колите, на друг кучетата, на трети пришълците, на четвърти здравната система, на пети строежите и ремонтите.
Ако тръгнем да се саботираме един друг, ще пострадаме всички. Агресията ще прерастне до масова саморазправа, където всеки ще е прав и ще си отстоява принципите.
Бъдете толерантни. Ако хората имаше къде да спират, или поне ако се спазваше закона, нямаше да има нужда от саморазправи. защо да си причиняваме щети един на друг?

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:11

чакай да се махна, че ме хвана срам :)))

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 17:11

Японче и аз ли съм истеричка бе? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: nevi_ana   
Дата:   09-12-08 17:11

Утре, масирана акция - всички на оръжие, грабвайте пироните!!![smilie5]
Не се шегувам!!![smilie25] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 17:12

Автор: ejko
Дата: 09-12-08 17:11

чакай да се махна, че ме хвана срам :)))
-----------------

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21] [smilie21] [beer]



Публикацията е редактирана (09-12-08 17:13)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:13

canonio, не може да се отрече, че твоята философия е най-морално защитима. Това е[smilie24]
Въпросът е че градът не е за морални, образовани и психически устойчиви хора, а за всики нас:))))
Винаги може някой да изтрещи...! Сега е тая от репортажа, но ако продължава така ще стават все повече...!



Публикацията е редактирана (09-12-08 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: exo99   
Дата:   09-12-08 17:13

Сливенски, ти си голям идеалист.
Да се обади в КАТ и те ще дойдат за и решат проблема.
Когато държавата е абдикирала от задълженията си, естествено, че ще има саморазправа.

Жената поне се опитва да протестира по някакъв начин - наистина по незаконен, но протестира.
Щото всички сме като овце - траем си и пишем по форумите за спазване на закона.
Я виж в Гърция - това което правят сега младежите с протестите си е незаконно, но министъра вече подаде оставка, министър-председателят поднесе съболезнованията си на семейството на убитото момче, тоест нещата се извоюват и по незаконен начин.
Щото като запалиш колата на някой или запалиш магазин на търговец, това е незаконно, но има резултат.
Не виждаш ли, че хората само с неподчинение на закона могат да постигнат нещо -0 поне да им обърнат внимание.
И аз имам кола, живея в центъра, драскали са ми колата, но положението вече е нетърпимо.
Преди всичко общината трябва да си свърши работата и полицията.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 17:14

Неви, не с пирон! С винт за дърво - по-остри са и по-малко трябва да натискаш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 17:14

Автор: exo99
Дата: 09-12-08 17:13

Сливенски, ти си голям идеалист.
Да се обади в КАТ и те ще дойдат за и решат проблема.
Когато държавата е абдикирала от задълженията си, естествено, че ще има саморазправа.

Жената поне се опитва да протестира по някакъв начин - наистина по незаконен, но протестира.
Щото всички сме като овце - траем си и пишем по форумите за спазване на закона.
Я виж в Гърция - това което правят сега младежите с протестите си е незаконно, но министъра вече подаде оставка, министър-председателят поднесе съболезнованията си на семейството на убитото момче, тоест нещата се извоюват и по незаконен начин.
Щото като запалиш колата на някой или запалиш магазин на търговец, това е незаконно, но има резултат.
Не виждаш ли, че хората само с неподчинение на закона могат да постигнат нещо -0 поне да им обърнат внимание.
И аз имам кола, живея в центъра, драскали са ми колата, но положението вече е нетърпимо.
Преди всичко общината трябва да си свърши работата и полицията.
--------------------------------

Наистина ли го мислиш това? Ми да се хващаме за калъчките и да въведем законност викаш, а? [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: НАСОО   
Дата:   09-12-08 17:15

тааа па таа малииии как ме издразни ще и откъсна главата само да я пипна

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:17

НАСОО, ти пък грам въображение не проявяваш...!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 17:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: PeterPAN   
Дата:   09-12-08 17:18

твърдо за съм[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 17:18

Комшията не ме кефи, щото кучетата му ми тропат по вратата - да му делнем колицата с едно пиронче... Или да му отровя кучетата... Ми нали съм си прав за себе си... Кво ме интересува... [smilie23] [smilie23] [smilie21]



Публикацията е редактирана (09-12-08 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: nevi_ana   
Дата:   09-12-08 17:20

Оглеждайте се за камери [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: BOriSoFF   
Дата:   09-12-08 17:20

slivenski написа:

> Какъвто щете ме наричайте, но това да надереш кола, па макар и
> неправилно спряла, е супер страхлива и мерзавска постъпка... Не
> е вярно, че няма закони. Ако тая се беше обадила в КАТ и да
> каже, че има кола, която и пречи, щяха да дойдат и да я
> вдигнат... Но по-лесно и да надереш... повръща ми се от
> такива... [smilie23] [smilie21] [smilie21]

Сливенски, да започна с това, че до някъде прав [smilie5]
Ама смея да не съм съгласна с теорията ти, че като се обадиш и идват да вдигнат колата. Около година чаках да дойдат и да вдигнат някоя кола от тротоара пред офиса, в който работех. Всяка седмица съм се обаждала да подавам сигнал ...за най-фрапиращите случаи - не за всички нарушители. Точно веднъж дойде паяк, за да се установи, че мястото не позволява паяка да си свърши работата. И толкоз. Няма капани, няма актове, нищо няма! Освен това много обичаха да ме разиграват къде да подавам сигналите От КАТ ме препращат към паркинги и гаражи -> от там ми казваха, че това е работа на общината -> те към КАТ [smilie5]



ЯКО!


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: djogata   
Дата:   09-12-08 17:21

Просто трябва да се забрани да се паркира по тротоарите - България е единственото място, където съм видял някой да прави тази тъпотия.

И не само да се забрани, ами и куките, вместо да реват за 13-та заплата, да хванат да си вършат работата

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: nevi_ana   
Дата:   09-12-08 17:22

slivenski :Ами, кажи му да си ги изкарва с каишки, за да не стигат до вратата ти [smilie5] може и да се разбете[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:23

slivenski това е друго. Съседът ти е един, не е нужно да го тровиш, а да поговориш с него. В София всяка 15-та кола е паркирала правилно..., на мен ще ми е по лесно да поздравя тоя, отколкото да се срещна с останалите 14, за да се разберем. Просто е толкова разпространено, ненаказуемо, дразнещо и всекидневно, че хората се чудят какво да направят и естествено намират нещо неадекватно, защото всяко друго действие вече са го извършили без да е имало ефект.
Това че ти осъждаш няма значение, защото проблемът вече е налице и единственото решение е да се оправи проблема с колите..., и то не от хората а от държавата....

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: НАСОО   
Дата:   09-12-08 17:25

ежко кво въображение бе брат като тя изрично казва саморазправа - тва е двупосочно взаимодействие тя ми драска колата аз и счупвам главата... няма място за тълкувания

п.п. нямам време да си купя аларма с обратна връзка и само некой да ми пипне колата такъв бой че жална му майка[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 17:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 17:26

Абе Сливенски защо и на мен ми идва да задам по-горе отправения към теб въпрос?

Не схващаш ли за какво иде реч? Живееш в общество и трябва да спазваш правилата! А не да правиш това, което теб те кефи. И мен би ми било кеф да си паркирам по тротоарите ама не го правя защото живея в град (това е под въпрос напоследък дали все още е град) и се съобразявам с другите също живеещи в тоя град и ползващи тротоара по предназначение. По същия начин с много други неща, които правя не защото ми е кеф или не ми е кеф , а защото живея в общество и се налага.


Примерите, които даваш нямат нищо общо

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ellisaveta   
Дата:   09-12-08 17:26

еее ари ся, една кола, кво толкова, големи сте материалисти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 17:27

Това със съседа е само пример. [smilie21]

Не разбирате ли, че с подобни действия ние сами принизяваме обществото, в което живеем и го превръщаме в ада, от който се оплакваме ежедневно... Просто нямам повече думи... Отвратителна постъпка... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 17:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ellisaveta   
Дата:   09-12-08 17:29

Да се забрани достъпа на провинциалистите до столицата и на столичани в провинцията, оле!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 17:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:30

"Не разбирате ли, че с подобни действия ние сами принизяваме обществото, в което живеем и го превръщаме в ада, от който се оплакваме ежедневно... Просто нямам повече думи... Отвратителна постъпка..."
Разбираме. Към това призовава и овцата от телевизията "так акакто на мен трябва да ми се случи нещо, така и те трябва да бъдат наказани"
Това е. Просто хората с ключ в ръка са следствие, а за да се справиш с даден проблем трябва да се справиш с причините, иначе както казваш ти анархията ще си върви...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   09-12-08 17:31

ЧАКАЙ ДА ВИКНА, БЕЛКИМ МЕ ЧУЕ НЯКОЙ[smilie5]- И АЗ СПИРАМ ЧЕСТО ПО ТРОТОАРИТЕ, МА ОСТАВЯМ МЯСТО ЗА ЧОВЕК С КОЛИЧКА!!! са с малки букви-кемперът е така спрян, че минава само човек без количка, ма кат беше спрян да мине и с количка, мина един камион на данон и ни портоши каручката[ezik] аз им намерих на полицаите камиона, дет беше ударил кемпера. познайте кво стана?!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: exo99   
Дата:   09-12-08 17:31

Сливенски, отвратителна е постъпката на всеки селяндур / не визирам рождено място а манталитет/, който не спазва нищо и разбира само когато има щета за джоба му.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: 6traka4a   
Дата:   09-12-08 17:32

ejko,
аха и аз да отговоря, ама ти ми спестяваш писането [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: НАСОО   
Дата:   09-12-08 17:33

джога четете го тоя правилник преди да взимате книжки че за това после ви дават по новините. В правилника пише че паркирането е разрешено единствено ако от колата до сградата има не по малко от 2метра. Сещаш се че това автоматично забранява паркирането по над 90% от тротоарите. За това че някой е паркирал неправилно си има КАТ. Всичко друго е глупост. Ми дай като некой мине из квартала с превишена скорост да го замеряме с павета или на червено веднага вадиш базуката и го пращаш в историята
Баси малоумната тема и малоумните постове в нея, баси малоумните журналисти че и обръщат внимание на тая и баси малоумната държава да позволява такива глупости. В нормална държава още от студиото на БТВ я оковават и за дребно хулиганство да мете улиците[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 17:33

Наказва съдът, Ежко... В нормалните държави наказва съдът. [smilie24]

В дивашките племена, каквото явно сме ние, ще се саморазправяме... [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 17:33

НАСОО и ти ли баце си агресивно пубертетче дето си мисли, че неговия таралясник е най-важния долу на улицата?

Абе какво ви става на всички? Толкова ли са ви малки пишките, че с колата си избивате комплекса?

м?

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: exo99   
Дата:   09-12-08 17:33

Автор: НАСОО
Дата: 09-12-08 17:25

ежко кво въображение бе брат като тя изрично казва саморазправа - тва е двупосочно взаимодействие тя ми драска колата аз и счупвам главата... няма място за тълкувания

п.п. нямам време да си купя аларма с обратна връзка и само некой да ми пипне колата такъв бой че жална му майка

...........................................

Купи си пет аларми, едно пакетче калиев перманганат от аптеката за стотинки нанася доста по - големи поражения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 17:33

Автор: IvoZafirov
Дата: 09-12-08 16:58

Защо тук постоянно четем теми как еди къде си по света било чисто, спретнато, подредено и незнам си още какво и много хора се възмущават какви сме били и каква е кочина у нас, а когато се заговори всеки един от нас да вземе някакви мерки за да премахнем тая кочина изведнъж се оказва, че май няма много ентусиасти?


За какви сигнали, жалби и съд говорите? Те мутрите оставят да си правят каквото искат вие за някакво неправилно паркиране ми говорите за жалба. Е, както каза Мара не е лошо да им звъните и да ги тормозите, но в колко от случаите ще направят нещо?

Ето затова ако всеки един от нас изрине кочината около себе си, ако се старае да не прави това, което самият него го дразни и направи забележка на комшията дето паркира като арабин в пустиня например или си качва колата в градинката, все нещо ще хване дикиш.

Защо манталитета ние толкова жалък? В стил абе щом другите го правят аз ли съм балъка дето ще си събира хартийките или няма да паркира на тротоара. Нали всички ще си кажат тоя е ебаси мухъла. Пък аз съм пич.

Ей това е..... незнам как и да го нарека. Жалка чалга.

Но всичко е до възпитанието явно......


Не е само до възпитание от родителите ако това имаш предвид...ма нататък няма кой да го продължи...
И не са само паркиралите коли. Самите пешеходци ежедневно си пречим и много малко от нас се съобразяват с останалите и тн. и тн.. Ако помисли малко, всеки нормален човек ще разбере, че НЯМА да се качи на автобус преди да слезнат пътниците, ма иди им обяснявай на бързащите.... Това май наистина никъде другъде не съм го виждала...
Някой ако даде идея за саморазправа с такива, ма без много обяснения.... мерси предварително [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 17:37

Тинто, на висок, но учтив глас ама доста висок така, че да му стане ясно, че всички са чули "г-не/г-жо за да се качите вие трябва да сляза аз!" и ги гледаш от упор в очите.

Действа безотказно [smilie24]

Е, изключване случаите на пълна деменция разбира се.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 17:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:38

а това за пешеходците е много странно. В цяла Европа хората се придърват от дясната страна на тротоара, а тук дори в това нещо цари анархия:)))) Разбирам да разглеждаш магазини, но очевидно да се движиш от ляво срещу всички хора е странно дори за пешеходец:))))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 17:39

ехо99, имам у нас за кучето такова, а НАСОО ми е с0сед. Не му давай таквиз идеи, че като нищо ще ми отмъсти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: kaspar   
Дата:   09-12-08 17:39

slivenski : Като гледам отношението ти не знам кой е "ОВЦА", и не знам на кой ще скъсаш гъза от дела.Аз съм шофер и съм за с мацката, и да не кажем същото за тея глупаци дето спират така аз бих спукал тях от дела. [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: НАСОО   
Дата:   09-12-08 17:40

не бе Иво аз съм за ред и законност, щото тая има оправдание да драска, другия да крие данъци щото не получава нищо в замяна, трети не спазва правилника щото ченгетата били корумпирани и т.н. За мен няма оправдания има закони. Много е лесно да превърнеш мързела в немога, да намериш оправдание за глупостите които си извършил и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 17:40

Каспар [smilie24]

двама шофери станахме [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: kaspar   
Дата:   09-12-08 17:41

slivenski : Щом държавата не взима мерки за тарикатите , да ще ставаме диваци и ще се саморазправяме[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: 6traka4a   
Дата:   09-12-08 17:42

НАСОО, и аз си имам оправдание -- не ми е кеф да ме газят, на пешеходнапътека дори...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: kaspar   
Дата:   09-12-08 17:42

IvoZafirov : [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: НАСОО   
Дата:   09-12-08 17:42

ехо спирам в зона с 24часово видео наблюдение[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 17:42

kaspar, всеки избира сам как да постъпва... успех. [smilie24] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 17:42

Автор: НАСОО
Дата: 09-12-08 17:40

не бе Иво аз съм за ред и законност, щото тая има оправдание да драска, другия да крие данъци щото не получава нищо в замяна, трети не спазва правилника щото ченгетата били корумпирани и т.н. За мен няма оправдания има закони. Много е лесно да превърнеш мързела в немога, да намериш оправдание за глупостите които си извършил и т.н.
.............................

[smilie24]
Принципно си прав, но говорим да ползваме такива средства само и единствено за да се цивилизоваме

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 17:43

И аз съм шофер, но не спирам по тротоарите да запречвам движението. Никога за 6 години не са ми чупили, драскали или писали по колата. Явно не е имало за какво, но това не попречи на варварите да ми откраднат електрическите огледала [smilie8] [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: exo99   
Дата:   09-12-08 17:44

Я сега по едно питие за да охладим страстите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 17:44

Освен това, мацката сама си каза, че е паркирала идиотски преди да роди и да и се изсипе акото на нейната глава, ха сега!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-12-08 17:45

И обърнете внимание на нещо, което се пренебрегва в доводите ви. Става въпрос за ЖИВОТ. Повечето имате деца, и тези деца се принуждават да вървят на пътното платно, да лавират измежду спрените коли. Дали ще ви е по жал за детето или за колата ?

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: НАСОО   
Дата:   09-12-08 17:45

[beer] аз ви оставям да се саморазправяте

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Pulsar   
Дата:   09-12-08 17:46

Е, пааааааа като не ви харесва, НА ви ся !!!!

Pif - Kolelo

Аз като видя такиви дето така праат с кулити си, напрао ги заснемвам, пращам снимкити им в КАТ, МВР, вестници, тиливизии, блогови...
И посли ми викат от МВР-то, че не знаели за кво иди реч, щото нямали интерньет....
И ваща майка също (на МЕВИРЕТУ) само да ви кажа !!!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 17:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 17:47

Аре и аз ви оставям да се дърляте всеки един от нас лично дали му изнася такова действие. Сигурно ако на мен ми надерат колата няма да ми е кеф, но тук говорим за не персонифицирано действие - не конкретно срещу твойта кола Насо или твойта Сливенски. Защото вие казвате ако. Говорим си дали би трябвало да вземем в свои ръце инициативата и това може да е хулиганска проява де юре, но е и признак за проява на гражданско съзнание.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaspar   
Дата:   09-12-08 17:48

slivenski : Тук съм съгласен, така че дамата която пази детето си не е овца а герой [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 17:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   09-12-08 17:50

ми пито-платено[smilie5] тя за тогава си го е отнесла[smilie18] и тва го е писала...
един познат-от най-голямото добрутру- веднъж кат ме видя кво правя, вика: маро, дай да ти покажа, коя е мойте кола, че да не я дереш! а, викам му, хич не се хаби, че кат ми я покажеш, ако си спрял хат кретен, аз пак ще ти я надера, ма и ти, и аз ще знаем, че змам, че е твойта и ще се намразим[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 17:51

Гражданско безсъзнание [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: canonio   
Дата:   09-12-08 17:51

Абе по смелите да отидат да надраскат на кмета колата и на шефа на КАТ. Та да се отпушат малко кръстовищата.
Или някое прасе за 300к евро да надраскат.... После да ги бият и да ги е*ат.

Що всички си изсипват агресията избирателно? Където им минава номера...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 17:52

kaspar, тази жена не е герой, а хулиган... [smilie23]

много по-достойна гражданска позиция щеше да е, ако дефинира каузата си, организира съмишленици и предизвика обществен дебат... [smilie21]

толтоз може горката, обаче - да дере... ще я забравят след три дни. [smilie21] [smilie21]

[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   09-12-08 17:54

сливенски, покажи й как става[smilie18] пробвай се...аз обещавам, че ще те подкрепя[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 17:55

маро, това не е моята война... [smilie25] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 17:56

Автор: canonio
Дата: 09-12-08 17:51
Що всички си изсипват агресията избирателно? Където им минава номера...
....................

Ми по една проста причина - мутрата и без това някой ден ще го свитнат. Да си чул за мутра пенсионер?

Пък и той от такива действия бележка няма да си вземе, а най-много да ме гръмне. Пък така нито той научил се, нито аз успял да повлияя на културата му на паркиране. По-добре да повлияя на 20-30 хора от моя статус (щото те правят обществото, а не няколко миризливи мутри)

[smilie5]

аре ся вече сериозно чао

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 17:56

"дефинира каузата си, организира съмишленици и предизвика обществен дебат..."
това може да стане със сайта стружка.ком, на който публикуваме снимки на надраната от нас кола и на съответното нарушение. Печелят се точки според цената на колата. За надраскана Астра 15 точки (ако е полицейска 50), за надраскано Мазерати 150 точки и така! Те ти съмишленици и обществен дебат[smilie5]
Шегувам се разбира се..., вече мисля, че казахме какво имахме да казваме и не се убедихме едни други, освен, че аз съм съгласен, че не е хубаво да се прави така:)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   09-12-08 17:57

Автор: ejko
Дата: 09-12-08 17:38

а това за пешеходците е много странно. В цяла Европа хората се придърват от дясната страна на тротоара, а тук дори в това нещо цари анархия:)))) Разбирам да разглеждаш магазини, но очевидно да се движиш от ляво срещу всички хора е странно дори за пешеходец:))))

Именно... а по ескалаторите? бе мани беги...понякога им казвам в ухото бибип, та белким се сетят, че има някой, който бърза и лявата страна обикновено е свободна за тичащите и факт е, че така придвижването става по-бързо... който иска си тича, който иска подпира подвижния парапет и кеф на буци... да ама тука не [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-12-08 17:59

http://www.kato-idiot.com/ Ето какво правят други, но дали ще е по-ефикасно ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaspar   
Дата:   09-12-08 18:01

slivenski : Нали всички виждаме какво става с такива неща,НИЩО.Да не би да са 1 и 2 организациите които хората правят и какво.......глас в пустиня.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 18:02

Аз между другото за първи път в Мюнхен осъзнах, че не е нормално да стойш на едно място на ескалатора и никой да не може да мине от теб. В първия момент бях възмутен от рекцийте на хората, но когато се огледах и разбрах каква е работата:))))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 18:04

Следващия път решете проблема радикално - изчакайте паркиралия неправилно и му пръснете мозъка. Гаранция, че повече няма да повтори... [smilie23] [smilie23] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: canonio   
Дата:   09-12-08 18:05

ejko,
в Лондон съм виждал да се слиза по ескалатора който върви нагоре[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 18:05

ДИДИ, това не беше ли пирамидка, която събираше кинти от разни мили хора уж за стикерите?

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 18:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 18:08

canonio аз това го видях онзи ден в метрото. В своя защита ще кажа, че бях в безизходица и ми се наложи. Не се засякох с никого по ескалатора, така че няма на кого да се извиня, но наистина не можех да мина инак:)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 18:08

Нищо, поправили са се и съм поръчала за офиса. ДАно дойдат утре, че имам разходки из града [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-12-08 18:10

Нямам идея , сетих се , че преди време една жена лепеше бележки по колите. Потърсих из нета и ми излезе това. Но едва ли има ефект. Човекът ще си махне стикера, ще го смачка, ще го пусне на земята (няма да се сети да търси кошче) и ще... забрави. Не одобрявам дрсакането на колите , но по ми са мили децата и наскоро усетих какво е да караш offroad с детска количка. Докато не го преживеете няма да разберете защо тази жена е стигнала до там.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: kaspar   
Дата:   09-12-08 18:10

И като стана дума за мутрите да ви кажа, че на 1 неправилно спрял направо му запалиха мерцедеса от блока.Така че ..............[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tutttifrutti   
Дата:   09-12-08 18:10

не знам какво сте писали нагоре,ама и на мен много пъти ми е идвало да си извадя ключовете и да действам така, ама все нещо ме възпира. сигурно доброто ми възпитание[smilie11] иначе ако някой обича да драска коли, ще ми направи услуга ако намине покрай реното на комшията [smilie18] Мноо е хубаво- новичко такова, лагунка... Гарантирам,че собственикът е тъпанар [smilie5][beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 18:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: джъмбо   
Дата:   09-12-08 18:13

има подходящи стикери.... на десетки алки парченца са... отлепянето им отнема минимум час [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: nabis   
Дата:   09-12-08 18:13

доста е зле тази жена....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 18:14

Автор: KGR
Дата: 09-12-08 18:12

Абе аз съм ЗА идеята за стикерите, ама да се отлепят трудно и да се слагат точно на предното стъкло да пречи на погледа на водача!!
---------------------

И като пречи на погледа на водача, водачът може да блъсне невинен човек или този, който го е залепил преди малко... Добра идея, няма що... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: n1x0n   
Дата:   09-12-08 18:15

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

slivenski, като си коректен шофьор и не паркираш кофти - какво точно те притеснява?!

Щото като гледам как се пениш на всеки 3 мнения в темата - почват някакви съмнения да се зараждат у мен, че не си изряден в пракирането и се чувстваш застрашен [smilie5]

Много обичам разни хора да ми обясняват как само държавата може да ги наказва за неща, за които са пределно наясно, че държавата НЯМА нито парите, нито служителите, нито законовата база, че да ги накаже редовно и ефективно.

Ми аре slivenski да оставим държавата да накаже тия майки за драскането по колите - що трябва да спорим тука?!
Ама се пениш, щото си наясно, че няма нито как да ги спре, нито пък ще ги накаже.

Не че съм привърженик на насилието, саморазправата и вандализма, но беззаконието в тази държава не оставя друга възможност на много хора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   09-12-08 18:15

като бележките в бизнеспарка дето ги имаше преди няколко години. Сега не знам дали още ги има. Лепяха по стъклата и после много кофти падаше. Хванаха му цаката и на това де и си ходиха с раредителче и пак си спираха неправилно:))))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 18:18

Никсъне не си прав за 3 неща:
1. Държавата има пари даже и бюджетен излишък!
2. Служителите всяка година по държавнитер учреждения се увеличават и се създават нови такива!
3. Закон за движението по пътищата, ама хубав си имаме, ама никой не спазва!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 18:18

n1x0n, винаги паркирам правилно. това ще кажа и повече няма да ти обръщам внимание. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 18:19

Сливенски, наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 18:28

Всъщност, и аз ще си организирам протест - утре ще си паркирам колата напреко на тротоара пред офиса и ще чакам някой кретен да я одере... После ще го пукна от бой... И така всеки ден... [smilie18] [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 18:30

Стига де! Чудо голямо. Ще ти донеса от лепенките, ако идваш на сбирка да тЪ омилостивя [smilie5] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: exo99   
Дата:   09-12-08 18:30

Сливенски, ела си паркирай колата пред нас, пък после ме спукай от бой [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: exo99   
Дата:   09-12-08 18:33

А веднъж, понеже един кретен с малка пишка, но нова кола, беше препречил целия тротоар, се качих и преминах през колото му.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 18:33

exo99, не мога пред вас. на работа съм. [ezik] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 18:33

Нагледно [smilie2] [smilie8]
Одери тази де, ехо! Ама само я снимаш [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2008-12/wjhv4136.JPG
http://212.36.3.59/site_pics/156/2_1163439877.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: exo99   
Дата:   09-12-08 18:34

Тук - там хлътна, щото съм 110 кила.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 18:34

[smilie21]



Публикацията е редактирана (09-12-08 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: exo99   
Дата:   09-12-08 18:37

Тази няма да я одера, щото в беззаконната ни държава мутрата с тази кола може и да ме гръмне.
Освен това никъде не съм казал, че аз дера колите.
Казвам, че когато съответните органи не си вършат работата, тогава тръгва саморазправата.
Странно ми е , че вместо да осъдите простаците, които не се съобразяват с нищо, взехте да плюете по жената, която в безсилието си прави разни крайни нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: exo99   
Дата:   09-12-08 18:39

Сливенски, нещо лични нападки гледам.
Ела да видиш на живо дали получавам ерекция.
Деба и глупака.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: SLR   
Дата:   09-12-08 18:39

Мара, кемперът ви да не е един стар мерцедес???

Иначе аз не пускам стружки, но ако малко ме затруднява да мина му лепвам сочна храчка на страничния джам, а ако е паркирал съвсем нагло му кърта огледалото с лек шут.

Аз не ходя по шосето, и не искам и колите да ми паркират по тротоара!


......иначе по елегантния начин е, да запълните фугите на вратите на наглия шофьор с монтажна пяна......ама това трябва да се използва само като крайна мярка[smilie5]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 18:42

Ехо, искаш да кажеш, че си сеирджия ли само? [smilie11] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 18:47

exo99, съжалявам, че те обидих. извинявай.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: PuertoVaras   
Дата:   09-12-08 18:50

IvoZafirov написа:

> Добре бе!!! Аз ли съм единствения шофьор тук дето постоянно си
> кара колата и е съгласен, че мястото и не е на тротоара, а
> това, че няма къде да се паркира си е лично мой проблем и не ме
> извинява за просташката постъпка да си плесна колата на
> тротоара така, че да не може никой да мине???

Аз съм брюнетка.
Аз преценявам коя кола да надерааа!!!!
Аз казвам кой е паркирал добе и кой зле!!!!
IvoZafirov хич да не си мисли че паркира правилно!
Купих си ПИРООН!!!
ААААА!!!!!

Да подпалим центърааааААА!!!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Chitsujo   
Дата:   09-12-08 18:51

Chitsujo потрива доволно ръце и си чака стикерите утре да додат [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Todd   
Дата:   09-12-08 19:03

Купете си от всеки железарски магазин има - чертилка за ламарина .С металокерамичен накрайник ...и стъкло реже!!!!

Струва кинта и нещо.....

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


И маратонки да бягате бързо ...


[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: n1x0n   
Дата:   09-12-08 19:24

Всъщност, и аз ще си организирам протест - утре ще си паркирам колата напреко на тротоара пред офиса и ще чакам някой кретен да я одере... После ще го пукна от бой... И така всеки ден...

Те тия като теб най-много бой ядат... щото няй-яките мускули са им в езика - приказки, приказки... [smilie3]

... и когато след 2 кофи бой дето ще си изял, намериш някой, дето ти да можеш да го биеш - оня ще те осъди, и без кола ще останеш.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 19:29

Сега съм решила да си купя един сериозен пирон, защото с ключовете не винаги ми се получава добре. Смятам да се пробвам да го сложа отстрани на количката, така че да не ми се налага да натискам много. [smilie18] [smilie18] [smilie18]



абе, да ви кажа, големи кретени им в София наистина [cool] не е истина просто как паркират някои, а като се сетя как блокират понякога други коли, които са спрели нормално... [cool] [smilie23] за такива не пирон, а нещо по-яко трябва [smilie18] [smilie18] иначе София стана пренаселена и по-зле ще става с паркирането [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tonymontana   
Дата:   09-12-08 19:46

ехо99
......Странно ми е , че вместо да осъдите простаците, които не се съобразяват с нищо, взехте да плюете по жената, която в безсилието си прави разни крайни нещо.

Хич да не ти е странно ехо. Заради овци като тези, които нападнаха и обвиняват жената, че била луда ни е в такова състояние страната.
Че не е това начина, не е. То е ясно. Ама като не става иначе най-грешната тактика е да седиш и говедата да ти серат в устата. За съжаление в БГ поне 70% от хората са оскотели и освирепели говеда.
На едно говедо и глоба да му наложиш и да го питаш като човек защо така е постъпил, ефекта ше е нулев. Едно говедо разбира само от бой. Тва е. Кофти е да се живее по тоя начин, ама тва е действителността.
Аз живея в Денвър. Ония ден си седя в колата пред магазина( паркинга е огромен) и се приготвям да изляза и тръгна към магазина, ама гледам че некакъв с Голф се сили по паркинга, върти гуми, носи се...абе с две думи - ГОВЕДО..(и тука ги има ама ги поставят на място много бързо). И тамън да изляза и тоя се занесе и се удари в мен... Излизаме да се разберем и ония се държи за главата и псува на български... Кво да говора..тия 70% така са плъзнали, че и от другата страна на земята не мога да се скрия. Да си призная после се смях..

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Lalinda   
Дата:   09-12-08 20:02

Автор: OrLIndraGanOv
Дата: 09-12-08 17:00

Интересно ми е мнението на Lalinda по въпроса...





Какво точно очакваш да чуеш от мен, като на целия форум е известно, че СЪБИРАМ ЕЖЕДНЕВНО ОТПАДЪЦИТЕ, КОИТО СЪСЕЛЯНИТЕ МИ ИЗХВЪРЛЯТ ПО ПЪТЯ СИ?

Не съм прочела някой друг да го прави, а и не съм го видяла - все чета само кой какво надраскал, кой на кого се скарал, кой кого заплашил, кой кого иска да обеси, намуши на кол, изтърбуши, застреля, осе*е, кой къде щял да ходи да храчи, кой щял да се вози без билет, кой щял да си паркира колата по тротоарите, кой нямало да си плаща данъците, кой, от друга страна, с какви парфюми се пръскал, какви коли карал, какви жени свалял и (продължете сами, няма да е трудно).

Та, всяка сутрин преди да отида на работа събирам тези под балконите ни и всяка вечер, когато се разхождам около езерото - тези по брега му.

Ако някой ме заговори (например една жена вчера на обяд ми каза, че било МНОГО СТУДЕНО ЗА СЪБИРАНЕ НА ОТПАДЪЦИ), никога не спирам работата си, докато разговаряме, а накрая питам нямаше ли да е по-добре да МИ ПОМОГНЕ. Досега никой не ми е помагал, но не ми се е случвало и да ми подвикват "баси мухъла". Напоследък започнах да събирам и отпадъците, докато чакам на спирката.

Когато трябва да сляза от автобуса, особено от селските, а изходът е препречен, ИЗВЪНРЕДНО ЛЮБЕЗНО питам селяните ДАЛИ БИХА МИ НАПРАВИЛИ МЯСТО ДА МИНА и винаги са се отдръпвали много учтиво.

Пирон не нося, а и не бих купила (аз съм по-скоро шатенка), за да драскам по колите (струва ми се прекалено детинско), просто внимавам къде ходя, често пресичам улицата, търсейки удобния тротоар, но общо взето, винаги мисля за това, което ми предстои...

Винаги поздравявам първа продавачки и касиери, и винаги искам съвети от тях, преди да купя нещо, това им импонира и ги предразполага... Хваля кухнята и изобщо никога не заплашвам никого...

***

Неочакван край: Днес бях на зъболекар и зъболекарката ми каза, че много от пациентите й нехаят дори за здравето си, давайки ми за пример девойка на 16 години, която била заведена от майка си (!!!) при зъболекарката, когато ВСИЧКИТЕ Й ЗЪБИ ВЕЧЕ БИЛИ РАЗВАЛЕНИ! Когато зъболекарката я попитала какво е чакала досега, девойката рекла, че чакала МАЙКА Й ДА Я ЗАВЕДЕ! Сама не се сещала... На 16 години!

Постоянно всички чакат някой друг да направи нещо, та животът им да стане по-хубав...

Направете си го сами... Няма да стане с паркиране по тротоарите, нито пък с драскане. Опасявам се, че няма да стане и с лепене на стикери. Българинът е зъл и проклет (не съм аз тази, която го е открила), не отговаряйте на злобата и проклетията със злоба и проклетия. Направете нещо хубаво за него, дори да не го заслужава... Не чакайте нещата да се оправят, докато драскате с пирони и призовавате и другите да драскат като вас...
Пък и се опитайте да разберете защо хората са толкова зли и защо толкова проклети... Не е от вчера... И едва ли е от стреса...

P.-S.: Рядко се връщам да чета реплики из морално-етичните теми, тъй че, ако някой реши да ме порицае/наругае, нека да е И в лично съобщение, вероятността да пиша/чета отново в темата е нулева.
И така и така всичко е ясно.

Дето е драскано, пак ще се драска. Но не всички ще го правят. И слава Богу.

IvoZafirov, Chitsujo, [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: kote   
Дата:   09-12-08 21:00

хех
ее ние морските си решаваме проблема с кирки
5-6 на предния капак и после познай дали ще паркират
трябва да взаимствате от провинциалния опит белким ви научим на нещо
пък другите да не се дразнят за надраните коли то нова мода си е вече за артистично надрани колички да се гъзарим колко ни е яка каруцата[ezik] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 21:02

kote написа:

> хех
> ее ние морските си решаваме проблема с кирки
> 5-6 на предния капак и после познай дали ще паркират
> трябва да взаимствате от провинциалния опит белким ви научим на
> нещо
> пък другите да не се дразнят за надраните коли то нова мода си
> е вече за артистично надрани колички да се гъзарим колко ни е
> яка каруцата[ezik] [smilie19]



[smilie5] [smilie5] абе нещо напоследък позамряха историите с кирките, що така [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Блясък   
Дата:   09-12-08 22:04

Улицата, където живеч е широка 3 метра. И да искам, не мога да оставя колата с 4-те колела на платното - запушвам другите. Така че съм с двете на тротоара. Като и всички останали. Е сега 'ко прайм?

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Минко   
Дата:   09-12-08 22:19

Браво на жената [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: kote   
Дата:   09-12-08 22:31

ми познай кой смее да пробва някое нарушение
кирките са готови купени и ни сърбят ръчичките
шегичка-ми щото нявата се махна от бургас и вече няма кой да мъкне праата лупата хихик[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-08 22:38

диваци в дивашка държава... [smilie23]

и по-силни думи имам - свине в кочина... щастливи и бесни... [smilie23] [smilie21] [smilie21]

никого лично... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 22:40

[smilie18] [smilie18] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: kaiser.soze   
Дата:   09-12-08 22:46

стилът на писане ми е познат. прилича на еднА Позната.тва както и да е. ясно е , че това ехуд.измислица и няма такъъв реал. човек.

браво на този който го е напшиса;л. така трябва - тр. да с4 разлаят кучетата [smilie24]

има един другготин номер- в спринцовка се слага разтвор от яйце и лютеница [smilie5]
минавайки покрай колата се пръска от приготвения разтрвор [smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 22:47

Автор: kote
Дата: 09-12-08 21:00

хех
ее ние морските си решаваме проблема с кирки
5-6 на предния капак и после познай дали ще паркират
трябва да взаимствате от провинциалния опит белким ви научим на нещо
пък другите да не се дразнят за надраните коли то нова мода си е вече за артистично надрани колички да се гъзарим колко ни е яка каруцата
...........

не, че нещо ама ми е трудно да разнасям 5-6 кирки по софията - само 60 кила съм[smilie5]


Това, което ми прави добро впечатление от тази тема е , че все пак мнозинството от хората тук изпитват нетърпимост към простащината, арогантността и безхаберието и дори и да не одобряват такива методи все пак са готови да го направят когато се налага. Което говори едно, че може би все пак има надежда за нас като общество.

Аз също предпочитам интелигентния начин да се разбера с хората, но когато това не върши работа съм готов и на други методи.

ПуертоВарас, това дали аз или ти сме паркирали правилно го решава закона и маркировката, а не нашите комплекси. За мен правилното е според правилника. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Amigo   
Дата:   09-12-08 22:47

kaiser.soze написа:


> има един другготин номер- в спринцовка се слага разтвор от яйце
> и лютеница [smilie5]
> минавайки покрай колата се пръска от приготвения разтрвор
> [smilie19] [smilie19]



и какво става от това? [smilie8] [smilie8] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: djogata   
Дата:   09-12-08 22:49

Блясък, ко да напраиш, ще си търсиш паркинг, където да паркираш - щом улицата е 3 метра широка, там място за паркирали коли няма...

Деба, как само в България се паркира на тротоара [smilie23] [smilie23]

А най-якото е, че всичките пичове, дето толкоз смело паркират по най-невероятни и идиотски начини в София, само като мръднат до Гърция или друга що-годе организирана европейска държава стават най-хрисимите шофьорчета и си паркират уставно като стой та гледай [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 23:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: E.StaneV   
Дата:   09-12-08 23:25

Аз редовно стъпвам върху брониите и обръщам огледалата на келешите [smilie23]
Ако някой случайно има нещо на против, ще го запозная с 9мм ми [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: stormfx   
Дата:   09-12-08 23:46

Дотук ако гледаме реално можем да направим два извода.

1. Първия е стар, но непреходен - в интернет всички са смели, високи по 2 метра, само мускули, въоръжени и с непоклатими принципи.

2. Втория е, че ако тази жена прави тези неща рискува буквално живота си, както и живота на детето си. Да оставим настрана кое е законно и кое не е.

Глупости в общи линии...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 23:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   09-12-08 23:49

Lalinda написа:

> Автор: OrLIndraGanOv
> Дата: 09-12-08 17:00
>
> Интересно ми е мнението на Lalinda по въпроса...

>
>

>
> Какво точно очакваш да чуеш от мен, като на целия форум е
> известно, че СЪБИРАМ ЕЖЕДНЕВНО ОТПАДЪЦИТЕ, КОИТО СЪСЕЛЯНИТЕ МИ
> ИЗХВЪРЛЯТ ПО ПЪТЯ СИ?
>

Много често мнението ти се явява нужната алтернатива между две крайни позиции - като цялата земя между полюсите, като цялата батерия между + и - и като палката между бандита и полицая - та те това очаквам да прочета от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   09-12-08 23:50

Аааааааа Стормфх не си прав!
Аз си признах, че съм 60 кила и кинта и пеесе с дигнати ръце на табуретка. [smilie5]

и нямам плочки на корема [smilie21]

А по втора т. - "Втория е, че ако тази жена прави тези неща рискува буквално живота си, както и живота на детето си. Да оставим настрана кое е законно и кое не е."

Еми извинявай много, но ако има дебили дето са готови да посегнат на майка с количка щото тя в беса си , че не може да мине по тротоара им е надрала колата, то те трябва да бъдат пребити безапелационно
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   09-12-08 23:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: shama   
Дата:   10-12-08 02:59

България е богата държава. На управниците не им трябват пари от глоби за паркиране, хвърляне на отпадъци на всеки ъгъл, те си имат Европа.

...пък и на хората им харесва, явиж как си избраха комунистите де да беше и Живков жив еее ко му требе на човека

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tonyf   
Дата:   10-12-08 03:22

Факт е, че сме станали такива ганьовци и прасета, че само нещо с по-решително въздействие може да ни накара да се замислим в каква кочина си грухтим и какви ги вършим.
След като обществото ни в Бг не е дорасло да си решава проблема с нормални, толерантни граждански методи - значи - каквото, такова.

И според мен въпросът не е в това виновна ли е майката и доколко - тя самата каза, че едва ли е надраскала и две коли (мисля си, че даже и една не е), а само иска да събуди реакция по отношение на проблема. Въпросът е в това, че едва такива действия биха предизвиквали хората тук да се замислят, защото досега, в тази държава, въпросната майка очевидно не е намерила по-цивилизован начин да получи помощ и разрешение за ежедневните опасности и неудобства, с които се сблъсква заради нас, шофьорите.

Почти винаги съм гледал да оставя място при паркиране. Ама това "почти" е ужасно важно, щото трябва да бъде само "винаги". А не да бъде "ми днес ми е гот или ми е тъпо, или Бойко не ми е направил паркинг под носа, или ме боли задника и ше си паркирам както ми харесва, ама само днес, утре пак съм готин и принципен". И мен лично тази случка ме накара да си дам сметка какъв е казуса на майките с деца на улицата, и че като си шофиркаме и паркиркаме и си свиркаме, много-много не се сещаме, че майките с деца са доста по-важни от това да ни е пляснато Мпс-то някъде на удобно и да ни е добре на задните ни части.
Та като няма друг, по-нормален начин да се сетим, значи за нас, в кочинката, явно това е начинът. Някой ще се сетят, други ще скочат да бият майката с детето ...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sannie   
Дата:   10-12-08 04:16

ако някая пача като тази ми одраска колата, ще и докарам комоцио и няколко допълнителни травми на нея и детето, и няма да ми мигне окото да я прегазя някалко пъти за по-сигурно и да глдам в огледалото за задно виждане как агонизира в собствената си кръв, мамка и проста. комплексарска работа, такива като тази отглеждат копелета. затова няма да има оправия, с това мислене. мрете кучкиииии[smilie5] с риск за бан го казвам съвсем отговорно[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Оля   
Дата:   10-12-08 05:17

Майката има право - тя е в положение на самоотбрана - колите първи са нападнали и нарушили правилата.
Да не говорим, че по този начин колите застрашават човешки живот(и).
А ако някой реши да застрашава живота на детето ми - прегризвам му/и гърлото без предупеждение.[beer]



Публикацията е редактирана (10-12-08 07:25)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   10-12-08 07:36

сани, кво си пила? [smilie5] или не си си пила?[smilie5] или си просто наистина тъпа?[smilie5] на аватарчето изглеждаш прилично, мацка[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 6traka4a   
Дата:   10-12-08 08:39

sannie написа:

> ако някая пача като тази ми одраска колата, ще и докарам
> комоцио и няколко допълнителни травми на нея и детето, и няма
> да ми мигне окото да я прегазя някалко пъти за по-сигурно и да
> глдам в огледалото за задно виждане как агонизира в собствената
> си кръв, мамка и проста. комплексарска работа, такива като тази
> отглеждат копелета. затова няма да има оправия, с това мислене.
> мрете кучкиииии[smilie5] с риск за бан го казвам съвсем
> отговорно[smilie24]


Поредният смелчага (в случая пачА в цикъл) дето ще бие майка с дете...
Мацко, кажи къде да намеря колата ти. Ще я надраскам пред теб и после ще имаш възможност да ми докараш комоцио и да ме прегазиш няколко пъти... Сериозно говоря...
ПП: Препоръчвам ти коктейл от валериан, мента и глог, а може и малко валидол -- по четири пет пъти на ден, на гладен стомах [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: shama   
Дата:   10-12-08 08:39

доколкото знам тротоара е място за пешеходци

Автор: мара
Дата: 10-12-08 07:36

сани, кво си пила? или не си си пила? или си просто наистина тъпа? на аватарчето изглеждаш прилично, мацка
-----

мдааа пила е и е пропуснала мисля 1-ви до 3-ти клас и елементарното възпитание у дома. Сани що не си постнеш тези мисли в маиспеисчето ше си мноо куул


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 08:50

Не знам колко коли е надрала тази, но аз лично останах изумен колко много хора от ФФ си признават, че правят същото. А уж тук всички са интелигентни и образовани.

От друга страна се оказва, че дерем коли, но дерем избирателно - дерем някой Голф на скатана уличка, където никой няма да ни види, но ако е спряло червено Ферари на Графа, дали и него ще надерем? Не мисля. Защото могат да дойдат и да ни бият, застрелят и т. н. Него ще го снимаме.

Това прави подобни страхливи постъпки още по-низки и достойни за порицание.

Не оправдавам спирането по тротоарите. Но пак казвам - с едно беззаконие няма да преборим друго. Такива действия ни връщат в пещерите, където явно повечето от нас принадлежат.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: 6traka4a   
Дата:   10-12-08 09:02

slivenski,
как така избирателно?
Аз не дискриминирам водачите по вида, цената или местоположението на техните коли... По-горе съм го написал -- чисто нова Авенсис, на централно кръстовище, с камери от всяка страна (със сигурност са ме заснели)...
Не е точно страхлива постъпка от моя страна [smile]

А на Ферарито на Графа не съм попадал, но попаднах на някакъв лъскав (мутренски) SUV на Графа точно, срещу "Славейков" -- беше спрял невъобразимо нагло...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-12-08 09:02

slivenski написа:

> "Аз намирам удоволствие в това да забивам бъдещия си голям
> пирон във вратата ти. Когато застрашаваш детето ми, ще спукам
> гумите ти, ще надера капака ти или ще счупя стъклото ти. Когато
> застрашаваш живота на детето ми, имам абсолютното право да съм
> варварка, селянка, нецивилизована и всякаква. И не ми пука
> колко ще ти струва да си изчукаш, боядисаш или пастираш
> колата!"
> -----------------------------
>
> На нещастните шофьори нищо няма да им струва, защото колите са
> застраховани, но ако съм на мястото на застрахователните
> компании, на тази ще и скъсам трътката от дела... само да се
> докаже... а то ще се докаже... [smilie21] [smilie21]

За застрахователите май трябва протокол от КАТ. А ако оставиш колата дето е била, можеш и ти да загазиш с някой акт.
Колкото до това права ли е или не? Не знам. Честно казано до някъде е права. Не питайте обаче, защо вече пред моя гараж никой не смее да паркира. [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 09:13

Нда... Колко прав е Стефан Цанев в определението си за нашето племе - "българският народ стана народ мрачен, зъл и жесток, склонен към братоубийство, скептичен и инертен, безразличен към собствената си съдба, болен народ" [smilie21] [smilie21]

И за това не са виновни колите по улиците. Просто сме си такива. Всеки от нас носи в джоба си пирон... И само чака сгоден момент да го забие в случайно препречилия пътя му друг човек... [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Георги   
Дата:   10-12-08 09:17

ей голям рев за купчинка пластмаса ве

че и готови да бият майка с дете



напълно си заслужавате селянията, в която живеете в софия [smilie19] [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: portradamus   
Дата:   10-12-08 09:20

Баси пък миналата седмица ми вдигнаха колата у Юстън защото жена ми не пуснала достатъчно стотинки в колонката за самотаксуване и паркометърът изтекъл. И хоп след 15 минути се появил някой с униформа, оставил на предното стъкло фиш за глоба за $35, и се обадил на "паяка" или както им викат туземците tow truck. След 10 минути колата била вече на паркинг в края на града.

Струваше ми $191.38 да си я взема, в брой. С всеки ден таксата за освобождаване се увеличава с $15 (викат му "такса за съхранение"). На 14-тия ден по закон колата имат право да я разрушат или продадат. Разбира се парите се дават срещу квитанция, и таксата е напълно законна. Снощи четох законите да търся кусури за да мога да обжалвам решението на ченгето, и се оказа че всички доларчета са нормативни.

Нарушение--наказание. Другият път 5 пъти ще гледам какво пише на колонката и ще ходя да я захранвам с монети.

Като стане така и в България ще се оправим.


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Gruyu   
Дата:   10-12-08 09:22

Гражданино, наточи ли си гоздейчето!!!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Todd   
Дата:   10-12-08 09:32

Автор: sannie
Дата: 10-12-08 04:16

ако някая пача като тази ми одраска колата, ще и докарам комоцио и няколко допълнителни травми на нея и детето, и няма да ми мигне окото да я прегазя някалко пъти за по-сигурно и да глдам в огледалото за задно виждане как агонизира в собствената си кръв, мамка и проста. комплексарска работа, такива като тази отглеждат копелета. затова няма да има оправия, с това мислене. мрете кучкиииии[smilie5] с риск за бан го казвам съвсем отговорно[smilie24]



[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


А ако я изпраска някой копач (москвич) на кръстовището ко ???

И излезне некой онбашия 160 кила от него ???

Скоро гледах една мутра как се направи на голем на едно лапе с някаква зелена жигулка ......деба и мутрата бая бой отнесе .Тва селянче го строши....
Оня после вика че ще му запали селото ..ама трябва само да знае от къде е ...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Така че леко с комоциото ...съседката де държи кафето ако ти я одраска ...по добре да я не срещаш в път!!!

[smilie19] [smilie19] [smilie19] Ора секви , а уличните бойци са най страшни.


А пък ние умираме да се изтрепем сами....[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: НАСОО   
Дата:   10-12-08 09:48

Всеки е велик и ще напраи незнам си кво на другия, дето ще е по велико от това дето той ще му направи


дееба и комплексарската тема и комплексарите у тоя форум[smilie23] не съм вярвал че тука има такива идиоти.

E.StaneV
Дата: 09-12-08 23:25
Аз редовно стъпвам върху брониите и обръщам огледалата на келешите [smilie23]
Ако някой случайно има нещо на против, ще го запозная с 9мм ми
да та еба в дришльото

sannie[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 09:51

Автор: sannie
Дата: 10-12-08 04:16

ако някая пача като тази ми одраска колата, ще и докарам комоцио и няколко допълнителни травми на нея и детето, и няма да ми мигне окото да я прегазя някалко пъти за по-сигурно и да глдам в огледалото за задно виждане как агонизира в собствената си кръв, мамка и проста. комплексарска работа, такива като тази отглеждат копелета. затова няма да има оправия, с това мислене. мрете кучкиииии с риск за бан го казвам съвсем отговорно
................

Сание, винаги съм знаел, че си доста тъпо парче. Не ме разочарова и този път.

[smilie21]



Публикацията е редактирана (10-12-08 09:55)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 10:01

хубави илюстрацийки! точно като за тема за саморазправа!

Трагедия, драги зрители!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Todd   
Дата:   10-12-08 10:04

Аре да си обявим двубой....да видим кой кого най много мрази !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 10:05

сефте, Тодде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Todd   
Дата:   10-12-08 10:07

Тинти , аз ша са бия с теб !!! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KGR   
Дата:   10-12-08 10:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 10:12

Тоде, немам си друга работа ами ше зе занимавам с кухи лейки

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 10:20

ако искате да правим нещо като от онзи филм- Боен Клуб. Предполагам, че ще изпуснам пАрата:)))

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 10:23

Къде отиде Таралежа пацифист [smilie8]


[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: kaspar   
Дата:   10-12-08 10:24

Ех колко сте бойни всички ......... нямам думи.А истината е, че нищо не знаете ........само да кажа войната е изкуство както фотографията или квото и да било и не е за всеки [ezik] Изказванията по горе ..... абе хора знаете ли какво е да грумнеш човек ? Май не и по добре.........[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 10:25

ejko написа:

> ако искате да правим нещо като от онзи филм- Боен Клуб.
> Предполагам, че ще изпуснам пАрата:)))

Май говориш за ПФФФФМ - Пилоу Файт Фото Форум Флаш Моб...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 10:26

хахаха и аз не знаех, но май за това говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   10-12-08 10:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 10:31

а какво му трябва на човека. Един пирон и парче полирана пластмаса:)))

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 10:32

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: feliz   
Дата:   10-12-08 10:37

Охооо, ще се биеме значи? [smilie5]

Подкрепям мацката с ключовете [smilie24]
И на мен ми е идвало да правя какви ли не вандалщини, но незнайно как съм се въздържала[smilie8]

На някои много бойни девойки ще им дойде до главата същия проблем един ден и тогава ще ги видим как ще се оправят със ситуацията.[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 10:38

Вижда ми се абсурдна склонността да мразят на тези, които искат да бъдат определени като "човеци".

Особено по нашите земи пък - дай ни да мразим. Софиянци мразят провинциалистите и обратно. Селяните мразят гражданите и обратно. Тези от центъра мразят тези от кварталите и обратно, а всички вкупом мразят тези, дето живеят в полите на Витоша и карат скъпи коли. Шофьорите мразят пешеходците и пешеходците мразят шофьорите. Мразим някой, защото не споделя нашето мнение. Мразим колегата, защото е по-кадърен от нас. Мразим оня келеш, дето си е купил по-хубав апарат от нас. Мразим...

А най-мразим да мразим.

И винаги има виновни за нашето нещастие. Виновно е турското робство. Виновен е комунизмът. Виновни са мутрите. Виновни са политиците /тук леко и аз смятам така/. Виновни са онези с парите. Виновна е религията. Виновни са пенсионерите. Виновна е системата. Виновни са хората. Виновни, виновни, виновни...

А всеки поотделно, ако го питаш, е невинен като капка чиста утринна роса.

И на пустинен остров да попадне нашего брата, все ще намери някоя костенурка да обвини... И да й надере корубата...

[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 10:38

Уважаема feliz, щом си "ЗА" боя - включи се във ПФФФФМ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 10:38

Автор: ejko
Дата: 10-12-08 10:20

ако искате да правим нещо като от онзи филм- Боен Клуб. Предполагам, че ще изпуснам пАрата:))

[smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тодде, ся да'н ми надраскаш колатаааааааааа еееееей чччччччшшшшшшшшшшшш [smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 11:21

slivenski твоята теза е ясна. Абсолютно всички сме съгласни с нея. Естествено че с лошо, със злоба и небодчинение, не може да се пребориш с беззаконието в държавата. Естествено, че ако в един вход две семейства изхвърлят боклуците си през прозореца целия вход ще живее на мръсно и ако всички почнат да изхвърлят боклука няма да стане по чисто. Работата е че когато двама мърсят, десет нехаят и един чисти и пак винаги ще е мръсно, но живота ще си върви както всеки ден, както сега. Но ако Десетте нехаещи изберат позиция, каквато и да е тя и ще има резултат. Ако изберат да чистят и ще е чисто. Ако изберат всички да хвърлят и пълнят асансьора с биологични отпадъци и накрая целия вход ще умре от проказа и проблемът пак ще е разрешен. Все пак аз вярвам, че малко преди да се стигне до чума или нещо такова и всички ще решат да спрат. Та мисълта ми е че в момента закони няма, но от това се възползват определен брой хора, който оствят цялостно такова усещане. Но когато от липсата на закони се възползват всички и ще видиш колко бързо ще се оправи положението.
Винаги съм се чудел хората с много власт и връзки и пари, могат да уредят с едно щтракване на пръстите да се построи грозен небостъргач на връх Витоша, а никога не им минава през ума да щтракнат с пръсти и да накарат супервайзерите на буклукчийте да си вършат работата....! Предполагам е въпрос на едно телефонно обаждане до този с когото в сряда си цъкал белот.
В един момент ще ни дотегне до толкова, че може и да се оправим. Въпросът е че ние така си живеем между ориента и европа- хем мислим и се чудим, защо е мръсно, хем хвърляме..!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 11:32

Винаги съм смятал, че ако искаш другите да правят едно нещо, първо трябва да го правиш ти самия. Нека тези, които дерат да си сложат ръка на сърцето и да кажат, че те винаги са паркирали правилно и че са най-примерните граждани... Всичко започва от нас поотделно.

Освен това, когато някой каже, че правилата трябва да се спазват, ДОРИ когато другите не ги спазват, бива наричан малоумен и глупак, бият го, псуват го и го смятат за идиот и балък.

Всъщност, майната му... Да се оправят... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 11:40

Ежко [smilie24]

Сливенски, аз лично никого не мразя. Мразенето е долно чуство. Всичко правя с усмивка и без лошо чуство - паркирал си лошо на тротоара, не мога да мина, вадя каквото имам под ръка и тегля една стружка. Точка. Без лошо чуство. Всеки с малко пипе в кратуната преди да изпадне в дива ярост би следвало да си зададе въпроса "къде сбърках и защо?" и тогава ще му стане ясно.

Аз ако паркирам така, че да ти преча и ми надереш колата няма да ти се сърдя защото ще съм ВИНОВЕН.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 11:41

И аз спазвам правилата..., не само писани, но и чисто битови. поздравявам и т.н.
Дори тази сутрин проумях нещо. Аз винага поздравявам пръв, защото поздрава не бива да е знак ,кой е обслужващ персонал и кой в ролята на клиент или пък белег за превъзхоство. Та днес разбрах, че когато поздравявам в магазина продавачката и е добре да я гледам в лицето. Иначе тези смотолевени поздрави и пожелания, сигурно са доста неискрени, казани от уста заровена в торбите с поръчки.
Днес когато погледнах в очите продавачката и и пожелах лека работа и беше невъзможно да не отговори, дори най-вероятно не и е минало през ума да не го направи.
ПОнякога се чудя защо хората не поздравяват, вие ще кажете, че са невъзпитани, но когато правиш нещо от възпитание, то може да срещне отговор, а може и да не. Но ако го кажеш наистина, то вече е диалог и процента на отговорите се качава много.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 11:44

IvoZafirov, какво очакваш да ти кажа... Браво, продължавай все така. Поздравявам те за достойната позиция! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 11:49

Аз до сега не съм виждал някой в тема във ФФ да се съгласи с теоритичния вариант тезата на опонента да не е лишена от мисъл, а да не говорим някой да е казъл "Дам всъщност сте прави, а аз сбърках" Не става дума за тази тема, а попринцип. Аз съм го казвал много пъти, значи изключая мен, никой друг ли не е заемал позиция, който да може да бъде променена с думи?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 11:55

Ами, ако позицията е базирана на някакви факти, и те бъдат опровергани, защо да не си промени човек мнението... Това е нормално.

Виж, ако става дума за субективна оценка на дадено действие, както е в случая... Да не говорим, че това е престъпление par excellence и според закона...

Та затова... [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (10-12-08 11:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   10-12-08 11:56

ejko
Няколко пъти съм виждал и други да го правят, но не ми е идвало наум да ги броя колко са.



Публикацията е редактирана (10-12-08 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:02

Между другото водещата е много по тъпа от тая с ключовете. Държи се неадекватно и говори глупости..., а и нещо звездее:))) И какво е това, че прокуратурата можело да се самосезии да чака от вън. Като няма престъпление, а има самопризнание какво ще направи прокуратурата?
Абе моля ти се..., почти съм сигурен, че тая никога не е драла с ключ кола. Въпросът е че когато държавата, чиято единствена функция е да защитава интересите на обществото не го прави, то тогава обществото само започва д аси защитава интересите. А това никога не става по законен начин. Дори случайте посочени в материалния закон като допустими от теоритична гледна точка са малко калъч...!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:03

slivenski аз ти говоря за субективни неща, то с обективните е ясно как се доказва. Става дума че тук споровете никога не водят до нищо, дори изводи не си вадим.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:06

Напротив, аз съм си извадил изводи за себе си... Разбирам озлоблението на тези хора, както и тяхната безпомощност... Те са прави за себе си... Аз нищо не мога да сторя, за да ги убедя, че да рушиш, обективно погледнато е лошо... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:09

Лошо е! Прав си. Аз затова не руша.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: n1x0n   
Дата:   10-12-08 12:15

Въпросът е че когато държавата, чиято единствена функция е да защитава интересите на обществото не го прави, то тогава обществото само започва да си защитава интересите.

Точно за това говорим... за липсата на реални варианти този проблем да бъде решаван адекватно със законови средства.

При това ниво на деградация на държавата, се опасявам, че дрането на коли с ключове може скоро да се окаже най-лекия вариант на самоуправство, на който ще бъдем свидетели.

Парадокса е, че за да се стресне държавата /разбирай управниците/ трябва пак да се щурмуват и палят правителствени сгради, което си е чиста проява на саморазправа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: val2007   
Дата:   10-12-08 12:18

Кооперацията ни е с 2 входа, 5-етажна е, има общо 20 апартамента. 3 са отдадени под наем. Т.е. - остават 17 семейства...
...И какво мислите - при Демокрациаята тук настъпи пълно разделение, нетърпимост, взаимни нападки, вандалщини... дребнави съседски отмъщения... точно като във филма ВИЛНА ЗОНА...
...Единият вход захапа част от зелената леха от своята страна и го превърна в "собствен" паркинг... Гост на семейство от нашия вход паркирал там и след 2 часа намира срязани 2 от гумите си...
Хубава работа, Българска..!
----------------------
Това стана след като вкараха улицата ни в Синята зона... нашият вход не успя да се обедини (7 пенсионерски семейства срещу 3 по-млади и работещи) - и не успя да си захапе зелена площ, за да я превърне в паркингче...
...Закарах моята количка в една по-глуха, все още ненатоварена на 1000 процента вътрешна уличка, в уширение - някакво подобие на микропаркинг... докато чакам да ми излезе винетка срещу 70 лева - за правото да паркирам пред жилището си...

...На трета сутрин след "нощуването" на нещастното возило в това злачно място (уличният фенер има собствен "таймер" и се запалва през час-два, когато му хрумне изобщо да свети) - заварих колцата без нито една лайстна и без каквито и да било емблеми - всичко беше отпрано...
------
Пак ли ще кажете - Хубава работа - Българска!!! [thankyou] [thankyou] [thankyou]



Публикацията е редактирана (10-12-08 12:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:21

Държавата и обществото в нея са съставени от хора. Каквито са хората, такава и държавата - вандалска.
На всеки 10 години преврати, революции и погроми... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:23

Дам, както Ежко каза, може би всички /или повечето/ от нас са съгласни със сливенски...
Нека обаче само за момент съпоставим позициите на две прави във възмущенията си жени : тази от интервюто и сани. Накъде ще наклонят везните (трета опция няма в случая)?
Едната реагира на отнемането на сигурност на детето си и на собствения си живот.
Другата, на имуществото си....

Аз лично давам превес на сигурността на децата и всички останали пешеходци по улицата...
За методите на изразяване на това възмущение достатъчно се изговори по-горе, а никсъна идеално е описал предполагаемия развой на нещата.
А на мен ми е чудно и друго: дали верно ще се стигне до реалното "прегазя някалко пъти за по-сигурно и да глдам в огледалото за задно виждане как агонизира в собствената си кръв," при елементарните и принципно дистанцирани чов. взаимоотношения в ежедневието [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 12:25

Аре стига с тоя пацифизъм бе!

ДАВАЙТЕ БОМБИТЕЕЕ!!!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 12:26

Из байкърз.бг

Незнам как да започна но историята на кратко е следната...
преди 1-2 седмици на един комшия му се разтече колата на пръв поглед течовете бяха от радиатора, човека каза че това се случило след като налял антифриз. Направо подскочих антифриз който да ми разяде радиатора -УЖАС. Снощи слизам до мазата да взема азотна киселина, с която ецвам платки, и к'во да видя шишето го няма. Питам се да ходя ли до комшито да го питам дали случайно ми е взимал от мазата нещо или да си трая и да му се надсмивам на глупостта?!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:26

Орле, глей си там мото съборите [ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: NeDDRaG   
Дата:   10-12-08 12:26

IvoZafirov написа:

> Ежко [smilie24]
>
> Сливенски, аз лично никого не мразя. Мразенето е долно чуство.
> Всичко правя с усмивка и без лошо чуство - паркирал си лошо на
> тротоара, не мога да мина, вадя каквото имам под ръка и тегля
> една стружка. Точка. Без лошо чуство. Всеки с малко пипе в
> кратуната преди да изпадне в дива ярост би следвало да си
> зададе въпроса "къде сбърках и защо?" и тогава ще му стане
> ясно.
>
> Аз ако паркирам така, че да ти преча и ми надереш колата няма
> да ти се сърдя защото ще съм ВИНОВЕН.


Аз не дерех, спадах гуми. По 2-3, понякога всички.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:28

tnt, понякога хората са склонни да хиперболизират нещата в изказа си, за да поставят определена позиция... Аз самият го правя много често, за което бивам руган... Не винаги като кажеш на някого "ще те убия" имаш намерение наистина да го сториш... [smilie21]



Публикацията е редактирана (10-12-08 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:29

slivenski хем съм съгласен с това, хем не съм. Нямам богат опит как е по света и единственото място, в което съм живял освен БГ е Америка. За мен тя е доказателство, че и най-големите айляци да се съберат в една държава, която бачка и те ще бачкат. И обратното важи и най-работливите и примерните да дойдат тук и няма да спазват законите. Никой не е длъжен да знае законите на една държава. Нещата който можем да правим или не, си ги изваждаме емпирично, по примера който виждаме около нас, а тук дойде ли един чужденец, мислиш ли, че няма д аспира по улиците след 2 седмици.



Публикацията е редактирана (10-12-08 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:31

slivenski, това го знам... и аз честичко се отплесвам в тази насока... но не това поставям като въпрос... Цялата тази тема /и не само тя де/ ме наведе на мисълта, че дистанцията между реалност и хипербола видимо се скъсява напоследък

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:33

за мен тази жена от интервюто хиперболизира гнева си спрямо колите и говори, за дране с ключ, а всъщност има предвид стискане на зъби и молба за помощ...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:33

"Никой не е длъжен да знае законите на една държава." това май не е така или поне не би трябвало да бъде [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:35

ejko, така е... Когато си в Рим, правиш като римляните...
[smilie21]

Когато виждаш беззаконието по улиците в България, и ти се изкушаваш да не спазваш правилата.

Щатите /и аз съм живял 4 години там/ са типичен пример за обратното. Имаше българчета, които са били бандитчета или поне квартални лентяи в България, които там чинно си работеха и спазваха закона. [smilie21]

Затова казвам, че държаната ни ще е такава, каквато си я направим ние. Ако искаме да я разрушим, както става в Гърция в момента, можем да го сторим. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:35

Ми така е. Незнанието на закона не е извинение, но никой не учи законите в училище. По желание е попринцип. Естествено, че има изключения за нормативни актове свързани с упражняването на дадена професия или получаването на някакъв вид лиценз или удостоверение.



Публикацията е редактирана (10-12-08 12:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:38

Дам прав си за това, че "държаната ни ще е такава, каквато си я направим ние", просто това исках да кажа и аз, защото ми се видя в разрез с това че държавата е такава, каквито са хората в нея. Уловката е че за да добре държавата всеки трябва д асе откаже от част от правата си за сметка на порция задължения. Просто някъде това вече е направено, а в БГ още не сме склонни на този компромис...!



Публикацията е редактирана (10-12-08 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: val2007   
Дата:   10-12-08 12:40

[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

ОСТАВА да вземем пример от съседите в ГЪРЦИЯ, за да втасаме окончателно...
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:40

Автор: ejko
Дата: 10-12-08 12:38

Уловката е че за да добре държавата всеки трябва д асе откаже от част от правата си за сметка на порция задължения.

---------------------------------------

именно, именно, именно... [smilie24] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   10-12-08 12:42

аз се отказвам от правото си да чупя чуждите коли, в замяна на задължението колите да спазват в максимална степен правилника за движение по пътищата. И двете твърдения в горното изречение са задължения и права в еднаква степен.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:46

Никой няма такива права - да руши чуждо имущество. Сори, ама и в Конституцята пише, че собствеността е неприкосновена. [smilie21] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:48

Ежко, говори в по-абстрактен смисъл май или свързано с това право на реакция... Не е ли нарушение и неправилното паркиране? Нарушение е...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:49

или пък Общината, чиято "собственост" е тротоара, да праща служители да дерат колите на неправилно паркиралите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 12:53

Нарушение е. Как да не е нарушение. Неправилното паркиране е нарушение. Дрането на коли е нарушение. Побоят върху този, който дере коли също ще е нарушение.

Нали за това говоря - че така нарушенията стават като една лавина, която помита обществото...

Ако човек си потърси правата по законен начин, тогава гради, а не руши. И ако повече хора, вместо да рушат, залеят общината с мирни граждански протести и молби, тогава пак ще се чуе този глас, ще се идентифицира този проблем.

А така, всеки дере, а проблемът няма да се разреши... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 12:57

за това не се ли съгласихме вече? [smilie3]
макар че, наскоро в друга тема по повод една петиция ми бе много убедително обяснено, че в България мирните граждански протести, молби и тн. не вършат работа [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 13:00

А саморазправата върши ли работа?

САМО - РАЗПРАВА

Днес ти ще се саморазправиш с някого. Утре друг с теб.

И ще сме САМИ - не граждани, а животни в джунгла... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 13:03

ами то вече донякъде си е така... Малко хора залагат на учтивото поздравяване и диалога...всеки се е наточил, че с един хубавичък скандал по-лесно ще получи това, което иска...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 13:03

което може би е обратимо

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 13:03

300

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 13:05

Обратимо е сигурно. Обществото ни е дълбоко болно... Това е ясно. Много време ще отнеме... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: fundamental   
Дата:   10-12-08 13:24

Един пресен случай....[smilie5]
Та маневрирам си аз из каубойските улички, на иначе най скъпия Бургаски квартал Лазур /реално улици в този квартал НЯМА/, потя си се, минавам на косъм измежду паркиралите и от двете страни коли /ежедневие/, внимавам да не пукна картер /както мой приятел направи скоро/ от голямата денивилация из "улиците ни", тъкмо ми стана широчко около врата, излязох на широко един вид [smilie10] и гледам насреща ми, паркирана ТОЧНО на средата на улицата кола на аварийни, без шофьор зад волана [smilie8], при което изчаках няколко секунди и започнах да подсвирквам подсещащо./нужно е да се отбележи, че въпросната кола, можеше съвсем спокойно да си паркира в нейната си лента /въобжаема ест./ но уви./. След около две минути от нищото изкочи един женски булдог, гледаше ме все едно найстина улицата е нейна и кой по дяволите съм аз, че да минавам оттам.[smilie10] [smilie10]. Та качи се въпросната, видимо ядосана, малко назад, после и напред, прибра се малко и разминавайки я, виждам следния надпис/между предния ляв калник и предна лява врата/ - ТЪПОООО /с няколко О'та/ издълбан с ключ или нещо от сорта. Около 15 на 40 см. красота [smilie5] [smilie18] [smilie18] Доста се посмях после.

Иначе по темата ... Иво Зафиров [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: shotlandetsawildlife   
Дата:   10-12-08 13:26

pодкрепям жената [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 13:33

tnt написа:

> Орле, глей си там мото съборите [ezik] [ezik] [ezik]

Ше ти прата рокерите!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Amigo   
Дата:   10-12-08 13:34

fundamental, именно за такива кретен(к)и споменах и аз по-горе [smilie8] затова понякога ми се иска да имам БТР [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: access   
Дата:   10-12-08 13:40

Да, всичко опира до съзнание. И то е това, което липсва на хора, които паркират там, където би трябвало да се ходи, за да не ходиш по платното, където се движат коли. Липсата му може да се забележи и в останалата част от поведението на водачите на МПС - когато на (да кажем) млада мацка и изгасне колата на улицата за секунди я заливат клаксоните, ругаене и псуване от оставалите шофьори (наричащи се иначе колеги), същото е когато голфчета препречват пътя на скъпи коли и т.н..
Докато не започне е да вижда проява на съзнание, няма как да се случи нещо различно от паркиране на пешеходните части от улицата, така че да не може да се ползва тротоара и респективно идват и акциите срещу колата (лепенки, драскане, вдигане с паяк, викане на полиция, пукане на гуми и подобни).


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 13:44

Сега се сещам... Защото по-горе казах, че винаги паркирам правилно... Но веднъж по невнимание бях спрял на изхода на един паркинг... По-точно, аз бях спрял на платното, успоредно на тротоара, но на място, което живущите в близкия блок използваха за вход към детска площадка, превърната в паркинг... [smilie21]

Та, не съм обърнал внимание и съм спрял там... И като се върнах след два часа, намерих опаковка от шоколад Милка под чистачката си... [smilie18]

Доста се посмях и наум благодарих на човека за проявеното чувство зо хумор. Той явно е преценил, че някоя тъпа крава не е видяла и е спряла там... Но не е проявил вандализъм, какъвто е можел... [smilie21]

Та, всичко е до характер и до възпитание. Иначе оправдания за действията си простакът винаги ще намери... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: nrk   
Дата:   10-12-08 13:47

Това с пирона ми се струва доста крайно, но я разбирам жената.

Тази година за няколко месеца ми се наложи да тикам инвалидна количка, щото един ммммм индивид решил, че това пешеходните пътеки не го касаят. Та такова едно преживяване променя доста гледната точка. Лесно е да говориш за закони и толерантност, доста по-трудно е да смъкнеш инвалидната количка на платното, за да заобиколиш колата на някой малоумник и да я качиш отново на тротоара.

На втората седмица взех да си нося сапунерката, а на третата си купих и перманентен маркер. Хапаратчето го ползвах да правя клипче всеки път като чакахме на светофар, щото видях, че минаващите на червено се изнервят като видят, че някой ги снима.
Маркерът пък беше за хубавците де паркират тъй, че да не може да мине количката - обикновено им оставях хууубав надпис на предното стъкло и по бронята.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 13:49

nrk, хубавия надпис на предното стъкло трябва да го правиш огледален, та да се чете като се кара...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 14:00

Автор: E.StaneV
Дата: 09-12-08 23:25

Аз редовно стъпвам върху брониите и обръщам огледалата на келешите
Ако някой случайно има нещо на против, ще го запозная с 9мм ми
-----------------------------

А това писание е чудесен пример за всичко, за което говорим.

Той спира на тротоара - ти вадиш пирон. Ти вадиш пирон - той вади гаечен ключ. Той вади гаечен ключ - ти вадиш пистолет. Ти вадиш пистолет - той вади Калашник... И накрая почвате да се стреляте като диваци... [smilie21] [smilie21]

Сещам се навремето в Щатите един застреля дете, защото го напръскало с воден пистолет. Побеснял и извадил оръжието си, а детето го молело "Хайде де, това е само вода". "Мразя да ходя мокър", казал оня и го застрелял като псе.

Та внимавайте като дерете на каква луда лимонка ще попаднете... Злото винаги е двупосочно... [smilie21]



Публикацията е редактирана (10-12-08 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Amigo   
Дата:   10-12-08 14:07

[smilie18] [smilie18] американският случай ме изкефи [smilie24] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   10-12-08 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 14:11

Уви, Амиго, не е никак смешно, защото някой от любителите на автографити може да сподели подобна съдба един ден... Което ще е много лошо... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: n1x0n   
Дата:   10-12-08 14:18

дали верно ще се стигне до реалното "прегазя някалко пъти за по-сигурно и да глдам в огледалото за задно виждане как агонизира в собствената си кръв," при елементарните и принципно дистанцирани чов. взаимоотношения в ежедневието

Нормално е да се стигне, въпрос на време е, при това състояние на държавата. Вика му се "ескалация на напрежението".
1. Пешо паркира криво щото няма къде да спре, пък и знае че няма да го глобят.
2. Пенка му дере колата, щото няма как да мине с количката и трябва да рискува да я блъсне някой на пътя.
3. Пешо, чийто живот и без това е нервен - вижда сценката, слиза и удря един шамар на Пенка.
4. Гошо, мъжът на Пенка, бидейки уведомен по телефона за събитието, долита и чупи главата на Пешо.
5. Възмутени граждани се пробват да спрат боя, понеже са изнервени - започват да се подават шамари в грешни посоки и става масово меле.
6. Ченгета идват да разтървават побоя, но се оказват въвлечени в него, щото "аха, ето ви и вас, корумпирани, нагли гадини!"
7. Гръмва пищов и Пенка пада с пробита глава.

От там нататък, в точки 8 и 9 се говори за масови безредици, палежи, насилие и "най-добре е танковете да дойдат"...


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 14:21

Агресията не ми е в кръвта. Първият ми начин на действие винаги е любезен и добронамерен, но той не винаги действа та понякога дори и кротките хора са принудени да ползват крути мерки.


Иначе и аз да обобщя - мисля, че дори със Сливенски съм съгласен, че това не е хубава постъпйка и би било по-добре да се ползва законния метод, но щом се налага и както каза Никсъна държавата не си върши работата е тогава съм склонен на подобен тип саморазправа.

Все пак избора е сигурността на пешеходеца (майка, деца, възрастни хора) или егото на някой тъпанар (съответно таралясника му)

Аз вече казах кое е моят избор

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 14:24

Автор: IvoZafirov
Дата: 10-12-08 14:21

... понякога дори и кротките хора са принудени да ползват крути мерки.


Иначе и аз да обобщя - мисля, че дори със Сливенски съм съгласен...

---------------------------------------

Халлелуя... Блажени кротките, защото те ще наследят земята... [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 14:27

[smilie5] Абе ти все пак имай предвид как спираш [smilie3]

[smilie18]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 14:31

Автор: IvoZafirov
Дата: 10-12-08 14:27

Абе ти все пак имай предвид как спираш

------------------------------------------

Аз вече казах. Винаги спирам правилно. Ако спра на тротоар, което рядко ми се случва, винаги гледам да има място за детска количка или просто не спирам там. Винаги си прибирам огледалата, за да не пречат на пешеходците. И аз паркирал - и те минават...

Какво лошо има в това... [smilie8] [smilie21]



Публикацията е редактирана (10-12-08 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 14:37


Браво
Само не разбрах защо трябваше да се пениш толкоз много като казваш, че винаги спазваш правилата?

Тук говорехме за идиотите дето изобщо не ги е.. дали пречат или не.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 14:41

Автор: IvoZafirov
Дата: 10-12-08 14:37


Браво
Само не разбрах защо трябваше да се пениш толкоз много като казваш, че винаги спазваш правилата?
----------------------------

Защото въпросът е принципен. [smilie21]

Не знам какво определяш като "пенене". Тази дума не отговаря на състоянието ми. Аз съм съвсем спокоен и нормален човек... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 14:47

Мисля, че повечето изказали се в темата, с малки изключения, защитаваха принципен въпрос [smile]

Е айде сега. Ако се върнеш малко по-нагоре ще видиш, че по едно време се беше поразпенил - имаше там нещо за стрелби, пистолети и т.н.

Както и да е

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 15:02

ОГИИИИИИИИИИИН

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 15:05

ТЕПАЙ ПРАСЕТАТАААААААААААААААА



[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 15:09

И ГОВЕДАААААААААААААААААААААА

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: jorro_z   
Дата:   10-12-08 15:11

Постулат 1: Хората спазват закона, само защото ги е страх от последствията.

Постулат 2: Когато няма последствия, хората не спазват закона.

Решение 1: Да се налагат последствия, които са извън рамките на закона.

Постулат 3: Когато някой налага последствия, винаги се намира някой, който твърди, че това е незаконно.

Следствие 1: Хората започват да спазват закона, защото ги е страх от незаконните последствия.

Извод 1: Незаконните последствия имат по-голям ефект, от законната липса на последствия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 15:19

Автор: jorro_z
Дата: 10-12-08 15:11

Незаконните последствия имат по-голям ефект, от законната липса на последствия.
----------------------------------------

Незаконните последствия или действия водят след себе си други незаконни последствия или действия. Това превръща обществото в джунгла, в която правото е на по-силния. А често се оказва така, че по-силният не винаги е и този с по-справедливата кауза. Затова се намесва Законът, който регулира и уравновесява нещата. Ако ние, поотделно като граждани, се откажем от Закона, това означава, че рано или късно ще се лишим и от защитата му. Тогава за едно обърнато огледало ще отнесем куршум, примерно, и няма да има никакви последствия. Нито законни, нито незаконни. Ето, затова съм против вандалщината на тази жена. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 15:22

Добре де Сливенски нали всеки сам преценява риска от "куршум" и си го поема? Ти си изряден и няма опасност да ти посегнат на колата. Защо тогава толкова си загрижен за нас останалите?

За джунглата си прав, но мисля, че у нас отдавна вече е така и по-зле няма да става. Единствения шанс е да става по-добре. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 15:23

Автор: IvoZafirov
Дата: 10-12-08 15:22

Добре де Сливенски нали всеки сам преценява риска от "куршум" и си го поема? Ти си изряден и няма опасност да ти посегнат на колата. Защо тогава толкова си загрижен за нас останалите?
----------------------------

Позволи ми да не ти отговарям на този въпрос... [beer] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 15:26

Позволявам ти .....

[smilie5]



[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   10-12-08 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jorro_z   
Дата:   10-12-08 15:50

Законът е измислен от Хората, и в полза на Хората. Друг е въпросът, от кого е измислен, и в полза на кого е....

Когато става дума за закон, който касае Обществото, а не се спазва, тогава Обществото е потъпкано. Какво трябва да направи Обществото, за да се спазва закона?

Да предприеме законни действия? Как, кой, кога, колко? Ами.... ясно е как, но не се прави, ясно е кой, ама той нехае, ясно е кога (по всяко време), ама "днес имам час при зъболекаря, а от утре съм в отпуск", колко да не говорим...

Аз мисля така - Когато закона в полза на обществото не се спазва, в резултат на което Обществото е ощетено, то (Обществото) има право да потърси алтернативни мерки и методи, за постигане на заложения в закона ефект.

А пожелателното е - тези алтернативни мерки и методи да доведат до спазване на закона, което би обезмислило и прекратило по-нататъшното им прилагане.


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 15:51

Хахахахахаха Ролей
Тебе те бях забравил. Ти или бая си поровил по темите или си колекционираш мои цитати за което съм трогнат.

Веднъж ти бях казал нещо за намесването на роднини, но ти така и не схвана. Явно ти е трудно.

Ще ти го напиша пак: МНОГО ТЕ МОЛЯ ДА НЕ НАМЕСВАШ РОДНИНИ В КАКЪВТО И ДА БИЛО РАЗГОВОР!

А иначе с комунисти нямам какво да си кажа

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: chukov   
Дата:   10-12-08 15:57

Приятели

не се карайте

ПУКАЙТЕ ГУМИ НАРЕД
НЕ, РЕЖЕТЕ ГИ

трябва и търговията с гуми да върви майка му стара

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: KGR   
Дата:   10-12-08 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: NShte   
Дата:   10-12-08 16:34

Спазването на закона/правилата е за предпочитане.

Хайде това да започне от този форум.

Модераторе, ако още съществуваш, изпълни задължението си да наложиш бан на sannie по т. 8 от правилата:

8. На сайта не могат да бъдат публикувани материали противоречащи на българското законодателство, на интернет етиката, съдържащи порнография, заплахи за живота и неприкосновенността на човека, призоваващи към насилие и расова, етническа и религиозна вражда, нарушаващи правата и законните интереси на трети лица, материали, които съдържат търговска или служебна тайна или друга конфиденциална информация, материали, които са обект на авторско право на трети лица, както и материали, съдържащи невярна информация или клевета. В такива случаи администраторите имат правото да изтриват материалите и да предоставят на засегната страна наличната на сайта информация за нарушителя, както и да деактивират профила на нарушителя без предупреждение.


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: slivenski   
Дата:   10-12-08 16:37

То по тази логика, почти цялата тема трябва да се изтрие... [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: NShte   
Дата:   10-12-08 16:40

Ако трябва, ще се изтрие.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Amigo   
Дата:   10-12-08 16:41

Мисля си, че по-скоро европейците ще станат българи, отколкото българите европейци. [cool] Комунистическо-мутренско-чалгаджийският манталитет е изгладил доста мозъчни гънки на една значителна част от популацията и липсата на тотална безнаказаност съвсем овапцва пейзажа. [cool] Простакът и мутроидът не подлежат на коригиране, само на терминиране. Но няма кой [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 16:42

хм...то само тя да беше, с мед да я намажеш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Ginka   
Дата:   10-12-08 16:48

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Трябва да подкараме велосипедите май...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   10-12-08 16:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 17:04

ДАВАЙТЕ БОМБИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   10-12-08 17:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: IvoZafirov   
Дата:   10-12-08 17:43

Ролей, пише се хаОс [smilie21]

Газя да. приватизирал съм 15-ина предприятия, експлоатирам 500 човека като робовладелец. Крада, убивам, безчинствам...

Ма такива сме ние вредните про-западни и несимпатизиращи на другаря Путин елементи.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   10-12-08 19:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   10-12-08 22:36

ооооооооооо айде стига бе! [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KGR   
Дата:   10-12-08 22:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   10-12-08 23:20

ДАЙТЕ ИМ ПИРОНИ И КЛЮЧОВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: ALBIREO   
Дата:   11-12-08 03:31

Много пъти съм го казвал.
Когато не можеш да се съобразяваш с правилата ще си търпиш последствията!

Не можеш да караш автомобила си - ходи пеша!
Не можеш да паркираш - ходи пеша!

Ама въпреки това не ти се ходи пеша - тогава ще ходиш по автосервизи (в най-добрия случай)!

От утре съм с пирон! [shtrak]

За всички, които не мислят като мен - дрее ми на гъзО [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стоев   
Дата:   11-12-08 06:24

Като ме снимат без да съм го искал - с пирона през челната леща....[smilie21] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: мара   
Дата:   11-12-08 07:29

стоев-цярът е решетка на челната леща[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: tnt   
Дата:   11-12-08 07:31

долу Стоев [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Amigo   
Дата:   11-12-08 17:03

ми на тва кво му викате? [cool]


Синът на фолкпевеца Н.Милков преби полицай
11 декември 2008 / News.dir.bg

20-годишният син на фолкпевеца и бивш общински съветник в Бургас Найден Милков - Димитър, е задържан за побой на полицай.
Това съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на полицията в Бургас.
Димитър Милков е нанесъл побой на полицай от Четвърто РПУ. Инцидентът е станал на улица "Въстаническа" номер 3 А. Служителят на МВР спрял автомобила си в района, като в същото време забелязал, че срещу него идва джип "Мерцедес". Автомобилът бил управляван от Димитър Милков. Служителят потеглил на заден ход, за да направи място да се разминат, но младежът започнал да го "притиска", с което създал условия за катастрофа.
Полицаят помолил водача на джипа да изчака. Той обаче слязъл, приближил се до колата му и започнал да го псува, след което му нанасъл няколко юмручни удара в лицето, продължавайки да го псува. След инцидента Милков напуснал местопроизшествието. По-късно е открит и задържан за 24 часа. Образувано е незабавно производство.
Найден Милков е един от основателите на Първа частна милиция в Бургас заедно с Рали Пенков, чиято съпруга и дете бяха убити при бомбен атентат, и разстреляния през юни 1995 година Георги Николов-Мечката.

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: zizero   
Дата:   12-12-08 13:58

Един пресен случай, в който ми идваше да прибегна до саморазправа, от преди 1 час. Случаят е следния - чакам си аз трамвай номер 3 на спирката. На таблото пише 9 минути до пристигането му , аз чаках 20.Както и да е. След въпросните 20 мин., виждам как трамвая приближава до спирката, непосредствено след трамвай номер 9. Спирката се намира точно до крастовище на светофар и спира си трамвай 9 точно на спирката , зад него 2 коли и моя трамвай - 3. Светеше червено и докато хората се качваха и слизаха от 9ката , гледам как 3-ката отваря врати , а той е на поне на 30 метра от спирката и хората си слязоха, а ние които го чакахме си останахме на спирката понеже беше доста далече. И какво става - светва зелено и двата трамвая си минават , а тоя си подмина спирката без да му пука , че има хора които са го чакали 20 минути. И това само за да хване зелена светлина ... Идваше ми да хвана такси , да настигна трамвая на следващата спирка и да пребия Ватмана. И след един бърз расмисъл си хванах такси , но реших че и да го пребия никва полза ...

П.С Може и да не ми се разбира много , ама съм бесен ...

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Amigo   
Дата:   12-12-08 15:17

Изнервени шофьори биха полицай
12 декември 2008 / Nrews.dir.bg

Полицай е приет в бургаската болница с разцепена вежда след побой, съобщиха от областната дирекция на МВР.
Инцидентът е станал вчера около 13.00 часа на кръстовището на бургаските улици "Струга" и "Стефан Стамболов". Скандалът избухнал заради задръстване на кръстовището между 22-годишен шофьор на микробус "Мерцедес Спринтер" и служител на Жандармерията, управлявал "Фолксваген Голф", предаде БГНЕС.
След разменените реплики шофьорът на микробуса, заедно с 20-годишния си спътник, нападнали жандарместа. Той отишъл до автомобила си и взел служебната си щурмова палка, за да се защити. Младият шофьор обаче му я отнел и му нанесъл няколко удара по главата.
Полицаят е отведен в МБАЛ-Бургас с аркада на главата. Той е прегледан и освободен за домашно лечение. Работата по случая продължава от служители на Второ Районно управление на МВР - Бургас.
В четвъртък пък пострада друг бургаски полицай, след като бе набит от 20-годишен шофьор на джип. Агресивният младеж се оказа син на известния фолк певец Найден Милков. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   12-12-08 15:28

zizero аз между другото гоних тека един рейс и го хванах и му поисках сметка, защо не спира!?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: zizero   
Дата:   13-12-08 02:06

И той как се оправда ?

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: nbg   
Дата:   13-12-08 08:48

Два пъти намирам винт в гумата си. Зафиров, как можа бе!? Разбрах те къв човек си ..
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: Todd   
Дата:   13-12-08 09:59

Ша взема да си надраскам колата щото съм спрял пред нас, после да си тегля два туката и да се обадя на бърза помощ да ме прибере .....


[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: mr_kras   
Дата:   13-12-08 13:33

Тоде, преди години разправяха за Ямболски катаджия, който направил нарушение и се глобил сам!

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: lakosta   
Дата:   13-12-08 14:22

Има гараж,пред гаража пространство за още една кола,дворна врата, а той паркира на тротоара пред дворната врата....значи и тротоара е негов аз там не мога да паркирам и с велосипед не мога[smilie11] [smilie11] [smilie10] ще му спукам една гума, после две

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rolleiflex2005   
Дата:   13-12-08 16:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: "Да знаеш, че съм аз!" -- за саморазправата...
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   14-12-08 13:33

Тва е ебати фашизъмо, бе братче!

ДАЙТЕ БОМБИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!! ДА ЖИВЕЕ РЕВОЛЮЦИЯТАААААААААА!!!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.