Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 
 в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-09-05 08:25

Днешен брой.. последфна страница...
"Зет среля по врабче - уцелва тъща"... само дето снимката на "врабчето" е на лястовичер.. и е снимано от мен....
НАГЛО - наистина нагло...

Ако някой има идея как и дали ще мога да си потърся правата.... ще се радвам ако помогне... в момента съм на работа... дори телефон нямам...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: koceto   
Дата:   08-09-05 08:41

много бих се радвал ако се осъди един вестник. трябва да разберат че неможе така...
[smilie23] [smilie23] [smilie23]

на кладата [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-09-05 08:45

мен ми стига да ми плятят хонорара :)

само да намеря телефон

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: GM   
Дата:   08-09-05 08:45

и тия ли крадат???!!!?
Мизерници[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 09:00

nsirakov : ako beshe tuk, bih nael niakoii lawer (predpolagam shte ima niakoi deto shte se sqglasiat samo za procent ot bezshtitenieto) samo nemoga dali tova bachka v BGto...

sorry che e stanalo, no ot druga strana tuko vij si izkaral niakoii lev ot sluchkata :)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: boreto   
Дата:   08-09-05 09:32

Може би като първа стъпка, да се създаде един фонд с някакви малки отчисления от реклама и/или малки доброволни вноски от заинтересованите, с който фонд да се плаща на адвокат. Лукчето се надявам да приеме да се занимава, като доверен фотограф-адвокат, срещу ниска тарифа...
Като че ли е назрял моментът, да се действа юридически. Без значение дали ще се стигне до споразумение или съд. Ще е отрезвяващо за така наречените медии.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Todd   
Дата:   08-09-05 09:35

Сираков , те са откраднали една снимка -майната им .Даже не знаят какво показват :)
Аз нямам представа как стои въпроса ако някой друг от чужбина например я открадне .
Миналото лято и това понеже се занимавам с ремонти на къщата се залисвам по разни сайтове с такива неща като www.ivd.ru
А тук в Бг се продават разни списанийца и вестници на същата тематика със 100% откраднат материал от тия същите сайтове .
Нямам идея как ония хора могат да си търсят правата :)))
Трябва сигурно да им вземат печатниците :))


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: ATO   
Дата:   08-09-05 09:46

Докторе, аз работя като фотограф в 24 часа за регион Карлово към Пловдивското издание. Снимката каде е, регион Пловдив или в централното?

Хонорара е 5 лева. за снимка по принцип ако не е водещ материал на върешна страница. Абе ако са ти написали името е добре, защото мен често ме бъркат с колегата от Пловдив, тъй като и той е Атанас.:))



Публикацията е редактирана (08-09-05 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Marillion   
Дата:   08-09-05 09:47

Ами.. нещата стоят така: Изпращаш им следното писмо на редакционния майл.

Пиша Ви във връзка с публикваната от вас моя снимка озаглавена (име) в брой (номер) от (дата). Снимката е публикувана от мен в (име на сайта), в който ИЗРИЧНО е упоменато, че цитирам: "Снимките в този сайт са със запазени авторски права.
Използването им без позволението на авторите е незаконно." Чрез публукуването на снимката Вие сте нарушили Закона за авторските и сродните му права, както и правата ми на неин автор. Възоснова на чл 19 от този закон аз, като автор на снимката, имам право на възнаграждение, което следва да ми заплатите в едноседмичен срок или ще потърся правата си по съдебен ред.
Възнаграждението си определям на ( сума ). Към писмото ще приложа телефонния си номер (може и без) и адрес, на който да получа хонорара.

Силно съм възмутен от поведението Ви. Публикуването на снимки без съгласието на автора е грубо потъкване на българското законодателство. С тази си постъпка, по никакъв начин не оправдавате репутацията си на уважавана в обществото свободна медия.
Копирането на нечие произведение без изричното разрешение на автора от морална гледна точка е акт на неуважение към автора и кражба на продукта на неговия труд. От законова гледна точка е престъпление и за него се носи отговорност по Закона за авторското право, по Закона за защита на конкуренцията и по чл. 172а от Наказателния кодекс. В зависимост от масовостта на копирането и нанесените щети се наказва с глоба и / или затвор.


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: NI   
Дата:   08-09-05 09:54

Добре де не може ли да се прекрати по някакъв начин това.Как теглят снимките (админс) Не може ли да се режне достъпа до чужди снимки? Или поне да се вижда кой я е теглил ?

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: El_Fuego   
Дата:   08-09-05 10:04

Marillion https://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gifhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gifhttps://photo-forum.net/forum/smileys/smiley24.gif


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: ATO   
Дата:   08-09-05 10:05

Най-добре е да не пускате снимки в профилите си които правите с комерсиална цел, аз поне не качвам. Винаги има възможност да бъдат изтеглени, а колкото до авторските права, едва ли на медиите им пука за тях. Тук има доста колеги от вестници и списания които ще подкрепят казаното от мен. Не би трябвало да е така но ... Почти сигурен съм, че този който е взел снимката не е фоторепортер, не го твърдя разби ра се.



Публикацията е редактирана (08-09-05 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Marillion   
Дата:   08-09-05 10:19

ATO - прав си, не им пука. Докато НИЕ не превърнем кражбата на снимки (не само от вестници) в доходоносен бизнес ще е така. Сега Сираков може да иска 500 лв хонорар за 1 снимка. Ако заведе дело може и до 2000 лв да стигне. Там има и тънкости - примерно точно тази снимка щях да я продавам на Marillion за 300 лв, ама след като я публикуваха не я иска...

Да не говорим, че санкциите предвидени в закона

Чл. 94. (1) Който наруши авторско право, сродно на него право или право по чл. 93в, дължи на носителя на правото или лицето, на което той е отстъпил изключително право за използване, обезщетение за причинените вреди.
(2) Когато искът е установен по основание, но няма достатъчно данни за неговия размер, лицата по ал. 1 могат да искат вместо обезщетение:
1. приходите, получени вследствие на нарушението, или
2. равностойността на предмета на нарушението по цени на дребно на правомерно възпроизведени екземпляри, или
3. от сто до петдесет хиляди лева, като конкретният размер се определя по преценка на съда.

Как мислиш - издание с такъв голям тираж колко трябва да плати? 500, 1000?
Не може да си правят каквото им скимне... докато някой не го осъди и не разгласи на всеуслошание колко пари е взел.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 10:26

tuka stock-photo cherno biala kachestvo za vestnik ciala stranica e 10,000$Can (8,000$US)
(utochnenie: tova e samo cenata koiato organizaciata e platila da zakupi snimkata koiato shte izpolzva v reklamata si)

trudno e da si tqrsish pravata v chujda strana... no tozi sluchaii ne e takqv.



Публикацията е редактирана (08-09-05 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: ATO   
Дата:   08-09-05 10:27

Така е Marillion, напълно съм съгласен с теб. Аз го казвам, защото зная, че е така. На мен също минатала година ми взеха 2 снимки от едно списание без да ме питат. Заядах се с тях и ми платиха 10 лева след като разбраха, че съм им колега.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: SLR   
Дата:   08-09-05 10:32

Marillion[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: kali222   
Дата:   08-09-05 10:32

Напълно подкрепям мнението на Marillion, че докато не реагираме на нарушенията те ще продължават. Бездействието показва, че приемаме постъпката и нямаме нищо против. Нямам представа доколко ще е успешна една такава реакция, но ако не се реагира то тогава със сигурност нищо няма да се промени...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: black_swans   
Дата:   08-09-05 10:33

Сираков, на първо време им напиши писмо, с което освен, че изказваш възмущение от нарушените ти авторски права, предявяваш и претенция за обезщетение и обнародването в слеващ брой извинение, както и уточнение, че автор на снимката си ти. Завърши писмото, че в противен случай, ще потърсиш правата си по съдебен ред. Писмото изпрати до главната редакция, с обратна разписка.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 10:43

nsirakov : vsichko zavisi kakvo iskash da poluchish ot situaciata... 5-leva i eventualno spomenavane na imeto ti v sledvashtia broii? eventualno poslushaii "black_swans"
no tuk za podobni neshta se zanimava advokata ti.

i poviarvaii mi, edno e da poluchat pismo ot chastno lice, drugo e ot advokat [smilie8]

uspeh
[beer]



Публикацията е редактирана (08-09-05 11:39)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: solo5   
Дата:   08-09-05 11:26

Сираков вземи им парите на тия нещастници[smilie5]
... аз бих искал 1000лв, които бих разделил с Мерилин [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Brummaker   
Дата:   08-09-05 11:31

Сираков,

това е вестник с един от най-големите тиражи. Хубавото на тяхната постъпка е, че ВЕЧЕ СА ТИ ПУБЛИКУВАЛИ СНИМКАТА и са пред свършен факт....

Помисли си - сега е момента да ти купят един ДСЛРр защото ТИ ВЕЧЕ си определяш хонорара ... разбира сер живеем в БГ, но мисля да ти честитя новия апарат....

ЗВЪННИ ИМ В РЕДАКЦИЯТА...ТЕЛ ГО ИМА НА ВСЕКИ БРОЙ....ПОГОВОРИ С ТЯХ И ИМ ПРЕДЛОЖИ ЦИФРАТА....В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ПРОСТО ИМ КАЖИ:

ОК, ОТ ТУК НАТАТЪК ЩЕ РАЗГОВАРЯТЕ С АДВОКАТА МИ...

Аз така си свърших работата веднаж...И така и трябва да е [smilie24]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Neli78   
Дата:   08-09-05 11:37

АТО> хаха, 5лв ....[smilie18] [smilie18]
все едно да те изнасилят, после да ти хвърлят 5лв, и да ти кажат:
- ...ми...аз на магистралата по толкова си купувам услугата...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 11:41

Neli78 [smilie5] dobre kazano!



Публикацията е редактирана (08-09-05 11:41)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Neli78   
Дата:   08-09-05 11:43

сега е ред на адвокатът ти да ги изнасили[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 11:48

haha :) izberi samo niakoii po-nadaren! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Brummaker   
Дата:   08-09-05 11:58

той, надарения ще върши работата, ама РЕЖИСЬОР на екшъна ще си е Сираков...

[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Стоев   
Дата:   08-09-05 12:52

Ники, ако трябва помощ да ги успамим отвсякъде, свиркай да събирам агитката [ezik] [beer] [shtrak]
Успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: navy   
Дата:   08-09-05 12:54

За коя снимка иде реч? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: carl_cox   
Дата:   08-09-05 13:01

съчуствам ти Сираков...ама такава е нашата реалност..

...аз 24 ЧАСА от доооооста време не си го купувам и мисля, че съм на прав път-не стига, че вестника им 5 пари не струва, а и крадат...

...ама иначе големи са претенциите на 2-та часовика https://photo-forum.net/joro/emoticons/recycle.gif



Публикацията е редактирана (08-09-05 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: iaz   
Дата:   08-09-05 13:08

Дали не е добре да се насъскат конкурентните вестници срещу тях?

Освен закона за авторското право има и Етичен кодекс на медиите

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-09-05 13:41

Сега се обадих на дежурната редакотрка... учтиво ми беше казано, "Сигурен ли сте,че снимката е ваша.. все пак ВРАБЧЕ може да снима всеки..." (3 пъти и повторих, че е лястовиче, но уви за българските медии двете явно са синоними... след като жената се съгласи, че са сгрешили ми заяви, че" ЩЕ ВИ БЪДЕ ПЛАТЕН ХОНОРАР... снимката е все пак малка... повече от 5 лева няма да е...ЕЛАТЕ ДА СИ ГО ВЗЕМЕТЕ..."... ЕХ НАГЛОСТ НАГЛОСТ....



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mlpk7967.JPG
https://photo-forum.net/img/166/nsirakov_1086817346_s22.jpg

https://photo-forum.net/images/nsirakov_1086817346_s22.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fntp3646.JPG
https://photo-forum.net/img/115/s_1126175891_krajba.jpg

https://photo-forum.net/images/s_1126175891_krajba.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-09-05 13:42

Интересно дали статията е реална или е изислена....

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Niko24   
Дата:   08-09-05 13:50

лелеееее, ще се въздържа от коментар [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: MindWall   
Дата:   08-09-05 13:53

mnogo sladko pile! :)
gotina snimka


edno ot poslednite neshta koito si spomniam predi da trqgna ot BG, beshe za edna statia v 24 chasa, kak "biala mechka iziajda malko negarche" hehehe [smilie19]

iaka fantastika pisheha edno vreme.. neznam kak e sega [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Carlos   
Дата:   08-09-05 14:14

Тази поредна кражба е повод да се потърси изява в някоя медия. Например да се предложи статия, в която да се опишат всички случаи на погазване на авторски права на форумци. За по-голяма тежест медийната изява трябва да се направи от админите. Да се вдигне достатъчно медиен шум, но да се направи интелигентно. Въпросът е има ли подходяща /некрадяща/медия за това?

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Marillion   
Дата:   08-09-05 14:50

Сираков, имам 10 лв излишни и искам

ТАЗИ

и

ТАЗИ

В RAW, TIFF и jpg формати. С минимални размери 1024х768, хем като тапети за десктопа да ги ползвам, хем да си илюстрирам статията в мижавия си вестник...

Снимката била малка... Малка, голяма, средна авторското право Е ЕДНО И СЪЩО за всичките... баси наглостта...

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Pehata   
Дата:   08-09-05 14:57

Трябва веднъж да се осъди някой такъв крадец и да се създаде прецедент. След това другите да знаят - "24 часа" краде и беше осъден, я по-добре да внимаваме.
Мамицата им...[smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: Pehata   
Дата:   08-09-05 14:58

Сега се сетих - нали "Монитор" беше краднал една снимка на Саймън и после си платиха. Не трябва да се давате!

Закон за авторското право
Обежщетението, което се заплаща при нарушение на авторското право е от 100 до 50000 лв по преценка на съда. Кажи им го, а не да ти разправят, че снимката струва 5 лв.



Публикацията е редактирана (08-09-05 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: kolov   
Дата:   08-09-05 15:17

ебати,гъзарите нали са големата работа ми снимки ще крадат,ай сихтир:(((,адаш мисля че трябва админите да ударят рамо,щото ако не си пазят двора на кво ще заприлича,5лв-А?

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: navy   
Дата:   08-09-05 15:38

За КОН - няма закон!
За КОКОШКА - няма прошка!
___________________
Народна поговорка
с много реално действие в наши времена [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: quiver   
Дата:   08-09-05 15:53

Ей, сори и от мен 24 часа- да не повярваш[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: diego_simeone_14   
Дата:   08-09-05 15:57

ами нямат оправдание... да се пита, от къде са взели снимката. Ако е от фото форума, значи знаят името ти, че си и автор и т.н.
Голяма медия са, имат сума фотографи, ей на, тук, във варненското приложение само, имат няколко бройки... новината за тъщата излезе вчера в БГНЕС в 13.32 ... т.е. имали са време, към материала да направят тяхна си снимка- кажи на фоторепортерите си, дето са на събития навън, да щракнат врабчета ... фоторепортери много и врабчета много- проблем никакъв- нямат място за оправдания...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Brummaker   
Дата:   08-09-05 15:59

Сираков,

любезно и кажи, че снимката е малка, хонорара е голям/прпорционален на тиража ...

За повече справки - с адвоката ми [smilie24]

/Честит ти нов апарат - от мен [smilie3] /


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nikolayradev   
Дата:   08-09-05 16:08

баси,сираков кво чакаш......
и как може да се задоволяваш с един хонорар....съди ги....
ше изкараш пари...те са богати
майтап няма
ако бях в бг щях да ги съдя вместо теб

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: niagara   
Дата:   08-09-05 16:29

Егааати и наглеците!!!!!!!![smilie23]
Направо ги съди, поне не са малко измислено вестниче,
дето ще се закрие след 2 дена...


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: graphic   
Дата:   08-09-05 16:31

Мам... му, много рядко пиша квото и да е, ама то наглотията в тази държава край няма [smilie9] Сираков, търси си правата, щото с тези 5лв. не само теб правят смешен, ами и всеки дръзнал да качи фотография в някой сайт. При това става дума за "национален" ежедневник, който КРАДЕ от български сайт[smilie23]. Може би е крайно време да се вдигне повече шум за подобно нещо, защото не е първия, няма (за съжаление) да бъде и последния случай[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: solo5   
Дата:   08-09-05 17:06

ако вземеш 5лв и се примириш ми падаш в очите [smile]
обади им се и им кажи да снасят 1000лв [smilie5] [beer]
ако ти кажат, че за подобни снимки плащат 5лв им кажи да си ги бяха платили предварително [smilie5]
ако не се съгласят на 1000лв им звънни утре и им кажи 2000лв [smilie5]
ако ли пак не щат ги съди за 5-10 хилядарки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Brummaker   
Дата:   08-09-05 17:14

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: la4o   
Дата:   08-09-05 17:16

За тази наглост трябва гласност!!!![smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Brummaker   
Дата:   08-09-05 17:18

верно бре Сираков,

шо не звъннеш конкуренцията у печата ... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: pmartinov   
Дата:   08-09-05 17:18

[smilie5]











Сираков от германците ако искараш повече от 5лева ще те черпя !










[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: bkrustev   
Дата:   08-09-05 18:00

"24 часа" направо се подиграват с фотографите. Изобщо се чудя как някой вестник плаща на фотографи - вижте колко е евтино: ровиш се в интернет, копираш си всички снимки, после плащаш 5лв. и си готов. Ами че то аз ще си направя едно списание "БГ Плейбой", в което само ще си копирам снимки на голи мадами от интернет - ако някой фотограф се оплаче:"Ето ти 5 лева, братче, толко е хонорару!" Какви пари за фотосесии, какви пари за модели, какви пари за студио, за техника, за помощен персонал... Че то всичко си го има в интернет и струва само 5 лева!
Да не говорим и за другата подигравка: малка по размер снимка, следователно малък хонорар. Аз си снимам значи на голям формат, след това те ми я отпечатват 2 на 3 сантиметра и хонорарът веднага е 5лв.

...

Май докато няма осъдени медии, то кражбите ще си продължават.
Подкрепям всякаква идея за съдене на крадците на интелектуална собственост. макар да не мога самостоятелно да поема случая, то съм готов съм да помогна според скромните си за момента възможности с юридическата страна на въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-09-05 18:29

Бруме направих го... да не казвам медията... ама го направих... като разбраха каква е работата ми казаха "НЕМА ДА СТАНЕ..." договорености имали някакви... ама разбира се неофициално...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: melona   
Дата:   08-09-05 18:53

nsirakovПонятно е, един вестник, друг вестник... ъъ... парцали... Нали едни и същи ги вършат. Как ще клеймиш колеги, че крадат, когато и ти го правиш същото?[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Brummaker   
Дата:   08-09-05 18:55

БНТ - Валя Ахчиева, Открито ... или подобните ...

абе дай глас /пък ще помагаме с квото можем [smilie3] /

но това за адвоката си стои - направи го !


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-09-05 19:01

Писах до 24 часа... чакам отговор

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Delchev   
Дата:   08-09-05 19:10

nsirakov, пуснах ти съобщение на Кюто

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: SLR   
Дата:   08-09-05 19:13

Успех Сираков[smilie24]
"Господари на ефира" вършеха много голяма работа ама май са още ваканция[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: behemoth   
Дата:   08-09-05 19:16

nsirakov, свържи се с адвокат може да се окаже че на практика не можеш да направиш почти нищо както с повечето съдебни дела в BG.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: todorov   
Дата:   08-09-05 19:18

Сираков ... мноого кофти ... Не се отказвай ...
А доколкото до "отличниците", то 24 часа винаги са били на едно от първите 3 места [smilie23].
Гадост!

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: Crossblade   
Дата:   08-09-05 19:21

Сблъсък преди имаха една рубрика, ама се май я нямат ...

В такива трябва ...

Ахчиева е добра идея [smilie24]

BTV Кабината.



Публикацията е редактирана (08-09-05 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-09-05 19:54

Reporting-MTA: dns;mailserver.zgb.bg
Received-From-MTA: dns;zgb-web-av.zgb.zgb.bg
Arrival-Date: Thu, 8 Sep 2005 18:57:35 +0300

Final-Recipient: rfc822;VIvanova@press.zgb.bg
Action: failed
Status: 5.2.2
X-Display-Name: Ivanova, Venelina

Я някой да каже какво значи това.???

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Георги   
Дата:   08-09-05 19:58

дай пълния хедър

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: thesunlover   
Дата:   08-09-05 20:24

Ники. публично ги осъди за ЕДНА СТОТИНКА. Това ако ти се занимава. Те сигурно ще ти предложат споразумение...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nikolayradev   
Дата:   08-09-05 20:40

веднъж попаднах на сайт за татуировки...и реших да си сейвна една в писито...когато дадох десен клик,се появи една иконка която,която казва -нямате право на десен клкик,
не знам как се прави,но работи..:))

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: behemoth   
Дата:   08-09-05 20:42

nikolayradev [smilie18] тази технология се казва мижи да те лажем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Gen   
Дата:   08-09-05 20:48

Имам някакви връзки в "Господари на ефира".
С тях се запознах покрай аферата с хакера, който крадеше нашия фирмен софтуер - може и да сте я гледали - голям екшън беше. Сега на 10.Х му е поредното дело. Държавата го съди, аз не искам.
Няма да казвам колко неща му конфискува Икономическа полиция.

Така де, мога да ударя едно рамо.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Георги   
Дата:   08-09-05 20:50

николай

нито това ме спира, нито ако го скриеш зад флаш, нито ако прилавяш бутони натиснати за да се скрива фотката...

няма защита. не и такава.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: mortimor   
Дата:   08-09-05 20:58

никакви шансове няма да се спре копирането.
може би ако се сложи воден знак....

Сираков дай целия header.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Crossblade   
Дата:   08-09-05 21:02

Gen: оня нещастник дето искаше по 40 лева за крак на програма, която се разпостранява в мрежата като "demo" с пълни функционалност, само да се отключи [smilie10] - верно хакер.

Не вярвам, че "господари на ефира" ще се заемат с 24 часа ... но може да се пробва.

Абе най-добре да си ги усъди културничко и толкова [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Георги   
Дата:   08-09-05 21:15

дано.

лошото е че такива дела вървят с години. такава ни е системата.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: zoomaniak   
Дата:   08-09-05 21:49

[smilie5] [smilie5] Никеланджело и ти се записа в групата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: ivo80   
Дата:   08-09-05 22:24

Аз на под 100 лв не бих се съгласил.
Другият вариант е да те пуснат на първа страница "nsirakov, един от великите фотографи, които окрадохме" :))

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   08-09-05 22:32

Чак пък велик...[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Princess_Lia   
Дата:   08-09-05 23:19

Егати, това е страшна снимка, освен това на нея пише името ти изрично - те са я кропнали, за да го скрият нарочно. Мисля, че това освен кражба, е и измама. Ако я бяха пуснали както си е, нямаше да е такъв проблем сякаш. А сега не могат да се оправдаят, че не са знаели на кой е...
Много тъпа история [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Gen   
Дата:   08-09-05 23:21

Абе я за наказание "24 часа" да пуснат една хубава статия я за Фото-Форума, я за фотографията я за някое ФФ събитие и ще смятаме сметките за уредени, а пък ние ще си почерпим nsirakov с каквото пие там човека, само да е бира. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Princess_Lia   
Дата:   08-09-05 23:29

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   09-09-05 13:10

С две думи:

- изписали сами хонорар от 5 лева, който аз трябва да ида да си го взема лично.... билета от пловдив до софия е 18 лева в двете посоки...
на това администраторката любезно ми каза "Аз да не съм виновна, че живеете в провинцията..."

- евентуално дело ще се проточи с години...(те явно на това разчитат)

- любезно ми беше казано, че "Щом ви пишем хонорар, за какви морални щети ми говорите, да не би да сте първият...!!!!!!)

ДА НИ Е ЧЕСТИТА СВОБОДНАТА НАЦИОНАЛНА ПРЕСА!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Junior   
Дата:   09-09-05 13:14

az lichno bih im spusnal gumite na kolite i bih im schupil djamcite....prosto, no efikasno i otmastitelno

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Brummaker   
Дата:   09-09-05 13:33

Сираков,

не пипай дори хонорара, а ако ти го пратя по банков-връщай /де да ги знам как ще го направят, но за всеки случай/..

Казах ти - вземи си един адвокат, ако си готов да пожалиш 100лв да кажем, но сега ТИ държиш козовете-те няма как да докажат че са си купеле снмиката...

Човеко, ти определяш сега правилата!! Аз и преди ти казах-любезно кажи на мацката-ок, ще се свързвате вече с адвоката ми...

И така...


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: SLR   
Дата:   09-09-05 13:57

Gen,да имаш нещо общо със Zeron или те са конкуренция???
ОК Gen,мерси,сори за офтопика[beer]



Публикацията е редактирана (09-09-05 14:20)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: Junior   
Дата:   09-09-05 14:03

между другото брумът е прав.... изборът на работно място - щатно или хоноровано е доброволен акт т.е. не може някой да те задължи да работиш за него, ако ти не искаш....



Публикацията е редактирана (09-09-05 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Gen   
Дата:   09-09-05 14:12

SLR - конкуренция са, но покрай този случай станахме приятели.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Pehata   
Дата:   09-09-05 15:08

Е гаси наглеците!!!!!! [smilie9] [smilie9]
Sirakov, съди ги!!!!

Предлагам всеки желаещ да те подкрепи да даде например по 5 лв - като спечелиш делото ще ни ги върнеш. В крайна сметка кражбата от ФФ е системна проява на различни медии и пр. Трябва да им се свият перките. Всички сме заинтересовани от това - вчера едни са били ограбени, днес ти, утре други ще бъдат

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Brummaker   
Дата:   09-09-05 15:14

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Marillion   
Дата:   09-09-05 15:26

и 5 от мен!

[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Няма да се точи много! Не ги слушай какво ти приказват... просто кражбата е безспорна... няма какво да се увърта. Нито си работил с тях, нито си има давал снимки преди, че да ти плащат "обичайния си хонорар" за "малки" снимки....

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: chel   
Дата:   09-09-05 15:29

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: athom   
Дата:   09-09-05 18:20

Хехе...сега са ти паднали.
Режи им главата от кръста.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Grandpa   
Дата:   09-09-05 18:32

Абе няма ли един адвокат да го чете тоя форум бе мама му стара?
Подобни случаи ми се виждат като топъл хляб на тепсия. Толкова ли пари правят всички адвокати, та няма да го подхванат това?
Дето се вика - ако съм (млад) адвокат - това си е направо супер да се почне па и да се специализира. Само от кражби от форума може да си изкарва хляба...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Niko24   
Дата:   09-09-05 19:28

Не съм много в час с положението в скъпата ни родина, но Брума е прав - СЕГА ТИ ОПРЕДЕЛЯШ ПРАВИЛАТА, не го забравяй! Снимката вече е открадната и публикувана (и то в какъв тираж ...), така че няма 5 лева, няма мотор с кош, от тук нататък бих им дал координатите на адвоката си.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: tchani   
Дата:   09-09-05 20:46

Ники,и аз мисля,че сега трябва да скочиш в дълбокото.Намери си адвокат по авторско право. Има адвокати, които ще искат да направят име от този случай. Азще питам мои познати и ако ми препоръчат някой, ще ти го дам. Много е важно да се намери печен адвокат. Подкрепям те 100%[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Brummaker   
Дата:   09-09-05 20:54



Лукчето май беше....ако не се лъжа...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: bkrustev   
Дата:   17-09-05 17:46

Нсираков,

Има ли някакво развитие на случая?
Като кандидат-адвокат и като любител-фотограф ми е особено интересно какво е станало.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: asahi   
Дата:   18-09-05 17:32

Сираков, почна ли да ги съдиш или да те смятам за тъпо копеле? Щото сигурно не си, ама не ми е ясно какво се офлянкваш.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Depeche_Fantasy   
Дата:   18-09-05 17:51

Чакай бе, асахи, тея работи не стават за един ден[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: VanDark   
Дата:   18-09-05 18:23

Абе няма какво да си приказваме!Трябва да е повече от ясно на всеки,че всички вестници крадат снимки,още повече в статии от подобен тип...!!!Да не мислите,че някои вестник ще плаща на фотограф и ще го праща да снима птичките по улиците или подобни работи...
Просто правят copy-crop-paste и работата е готова и съм сигурен,че не крадат само от български сайтове ами от всякакви.Разчитат на това,че ще им излезе без пари и на това,че дори и да се разбере никой няма да тръгне да се разправя...
Аз съм абсолютно сигурен,че във всеки брой на всеки вестник,списание и т.н. има поне по 1,2 откраднати снимки и публикувани в подобен тип статии.Ако се открият авторите на такива снимки и всички осъдят вестника (който и да е) той скоро време ще фалира...но те знаят,че няма кой да ги съди,кой да се разправя с тях и си правят каквото искат!
Това кадето са ти казали за 5-те лева е не просто смешно,то е повече от абсурдно!Неможе да ти предлагат хонорар от 5 лева (какъвто разбрах,че по принцип плащат за снимка) след като вече са я публикували!
От тук нататък хонорара ти (ако ваобще се задоволиш с такъв) става с десетки и стотици пъти повече от пикливите 5 лева...
Търси си правата по един или друг начин след като от тая работа можеш спокойно да изкараш пари[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: SLR   
Дата:   18-09-05 18:57

Ми като видите надпис:
"Снимка:Интернет",и веднага става ясно че някой не е получил хонорар......ъъъъъъъ,освен ако ника на фотографа не е "Интернет"[smilie19] [smilie19] [smilie19]
Чудно ми е по чуждата преса как стоят нещата???



Публикацията е редактирана (18-09-05 19:00)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: navy   
Дата:   18-09-05 19:24

От цялата тази работа само Шоуто на Слави намаза, щото използва случката за една профанска сценка [smilie18]
А проблемите с автора ще се отекат, както са се отичали и в другите случаи - автора ще смотолеви едно: Опраихме се, споко! И тва е [ezik]
Дося не съм чул да има раздухан случай или поне една тема да е пусната: " Осъдих в-к Едикойси, обезщетиха ме с две илядо леа, ша черпя, правя купон!"
Като гледам май скоро и няма и да има ...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Стоев   
Дата:   18-09-05 21:18

Нейви, те осъдилите вестник/списание не се хвалят ами си купуват мотика и отиват нейде на тайно място да заровят/инвестират сумата в Буркан Банк[ezik] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: navy   
Дата:   18-09-05 22:11

Стоев [smilie5]
Помни ми думата. Досега щеше да се чуе поне един такъв случай.
Почти винаги ощетения 'клеква' пред една дъъъълга и неясна безизходна антиперспектива за възмездие, взима малко по-щедрото дарение, което рядко е трицифрено число и се покатава да ближе рани [smilie18] като отговаря на любопитните, че всичко било наред и са се 'оправили' с вестника. Ама кой кого оправил не казва [smilie5]
Е, по-добре нещо, макар и не споделено, отколкото споделено нищо [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: ecobo   
Дата:   18-09-05 22:22

Аз скоро видях 5 мои снимки, гепени от сайта на мой клиент от Жеравна, отпечатани към статия за туризма в Жеравна. На сайта си пише, че снимките са ©мойто име, ама кой да чете [smilie18]
Вестника нямаше издателско каре, нито даже телефон за връзка. Някакъв тъп жълт вестник.
Ама в случая лошо няма - ако ме бяха питали, щам да им дам снимки с по-висока резолюция, щото правят безплатна реклама на родното ми село.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Стоев   
Дата:   18-09-05 22:41

Много ще се изкефя да видя у вестник статия за друг вестник, осъден за кражба на снимка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   19-09-05 08:26

Нейви - нещата скоро няма да се оправят със случая... все пак живеем в България

Стоев - "гарван гарвану око не вади..."... УВИ

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: goshar   
Дата:   19-09-05 20:23

nsirakov

Ти още ли не си завел дело срещу тия ?Какво чакаш бе човек???Отивай в прокуратурата и пускай една жалба в 2 екземляра и не забравяй входящия номер.Иска за парично обещетение ще си го подадеш в писмен вид по време на делото.Не забравяй да приложиш и доказателства към жалбата към прокурора.Няма да ти струва пари . Прокурорът е длъжен по конституция да пази правата ти.Пусни копие и в икономическа полиция .
И НЕ ЗАБРАВЯЙ :Да почерпиш(и да се похвалиш) за новата фотокамера.
Ех дебна ги отдавна да ми откраднат кадър ама са хитри и не пипат.Да пипнат само..ах..ах.И nsirakov ,искай максималното обещетение по закона ,ако имаш желание повикай и журналисти като подаваш жалбата.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: muu   
Дата:   19-09-05 21:39

trqbva nqkoi da napravi golqm! proces,lipsva precedent po temata...ne 4e pravoto u nas e na precedentna osnova,no trqbva nqkoi da gi osudi kradcite !!!slojno e no bih u4astval,imam i advokati priqteli,ma ppo gore vidqh smisleni dumi po temata,ako trqbva i pari 6te dam ,prosto ako ni6to ne pravim mi nqma smisal da se jalvame...
sirakov, prati mi tel nqkade v profila,6te ti se obadq da obsudime kakvo moje da se napravi...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: GenaDP   
Дата:   20-09-05 02:49

Че 24 и 168 часа са си същите гъзове като останалите. Няма особена разлика...

Преди време случайно бях заснел интересна случка, обадих се на Цветомир Трънков (той е официалния репортер на 24ч. за Варна), пратих му снимката с мои имена и телефони. А на следващия ден фотото излезе във вестника с неговото име отдолу, а петте лева така и не ги видях.

Втори път, разбира се, снимка от мен ще видят през крив макарон...

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред
Автор: muu   
Дата:   20-09-05 05:30

ne e vaprosa 4e sa zadnici,i mene sa me krali,ne 4asovete no trud da,sled edin div skandal s valeriq veleva posprqha,no ne e v tova vaprosa...trqbva da se predpriemat deistviq, ne da gi ostavqme taka...



Публикацията е редактирана (20-09-05 06:14)

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-05 06:58

Your message

To: 24 Hours Ojivlenie
Cc:
Subject: To whom it may concern...
Sent: Thu, 8 Sep 2005 18:57:33 +0300

was deleted without being read on Mon, 19 Sep 2005 09:23:16 +0300

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-05 06:59

Your message

To: 24 Hours Ojivlenie
Cc:
Subject: 2ro pismo
Sent: Fri, 9 Sep 2005 13:05:56 +0300

was deleted without being read on Mon, 19 Sep 2005 09:23:18 +0300

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-05 06:59

Your message

To: 24 Hours Ojivlenie
Cc:
Subject: 3to pismo
Sent: Sat, 10 Sep 2005 10:57:40 +0300

was deleted without being read on Mon, 19 Sep 2005 09:23:20
+0300

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: digit_all   
Дата:   20-09-05 12:35

Hora napravo sum chokiran ot BG mediite, ne biah zapoznat che taka stoiaha nechtata, absoluten kochmar e ! Imam chubstvoto che teia hor ajiveiat v drugo izmerenie ! Zaslujavat primeren sud ! Uspeh !!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: ivo80   
Дата:   20-09-05 12:50

Сираков, може да ти четат мейлите, но да не ти пращат репортите

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: asahi   
Дата:   20-09-05 13:39

Размърдай се, Сираков. Адвокатът няма да им праща мейли.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: gogo   
Дата:   20-09-05 13:58

Сираков, аз съм малко далеч от майсторските изпълнения и още не ме крадат от вестниците, ама това дразни [smile]
Фен съм на идеята - по 5 лв за адвокат от форумци и да гледаме сеира с часовете. Аз съм от Пловдив, така че моите ще ги осигуря бързо и лесно [smile] . А имам много добри приятели в икономическа полиция, така че ако решиш че ти трябва рамо, само свиркай [smile] [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: mun4o   
Дата:   20-09-05 14:10

Абе хора, още ли дъвчете темата. Трябва да се действа, а не да се разтягат локуми. Сираков, трябва ти средна ръка адвокат и търпение. Не предявявай голяма сума - 200 лева на мен ми звучат добре, таксата ще бъде 8 лева. Плащането на хонорара може да се договори по различни схеми, в т.ч. и значителна сума от него да се плати след приключване (спечелване) на делото. Стискам палци и - атака!


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: taurus13   
Дата:   20-09-05 15:07

Nsirakov,
понеже онзи ден Junior събираше х 5 лв за тебе,четеики темата не ми стана ясно дали ти ги е предал???
Моля те да ми отговориш!

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-05 15:14

никой нищо не ми е давал.. аз не съм искал пари...моля недейте така, че ми е притеснено... не съм беден - все ще намеря адвокати

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: taurus13   
Дата:   20-09-05 15:20

Ха тогава къде са парите Junior???????????????????????????????????

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   20-09-05 15:28

казах ви с тези пари да не се занимавате.... еех.. сега заради мен пак ще има ядове и проблеми

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: n1x0n   
Дата:   20-09-05 19:36

Сираков, важното е /ако си решил да ги съдиш/ да не взимаш от тях никакви пари, да не подписваш никакви ведомости, да не има даваш никакви твои банкови сметки и т.н. Тоест, по никакъв начин да не индикираш че имаш финансови взаимооотношения с тях.

Осъждането не е лесен процес, отнема доста време, но принципно работи. Почвал съм 3 дела, в 2 от случаите постигнахме извънсъдебно споразумение /почти веднага щом заведох делата/, в последния ми присъдиха 250 лева, а юнаците от медията платиха 1600 лева разноски по делото.
Мои познати обаче изгубиха подобно дело, така че не е 100% сигурен успеха.

В момента тези селяци се пробват да те откажат от сериозни действия, разправяйки тези глупости за хонорара - не си ли го взел /и подписал на ведомостта/ това значи че не си съгласен с условията им, и могат да си заврат тези 5 лева.... някъде дълбоко. Няма да им помогнат.

Почни ги с официално писмо, после с нотариална покана и ако не омекнат - дело.


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Junior   
Дата:   21-09-05 06:56

Taurus - брат да му дам на Ники жаллките 15 кинта, които събрахме на сбирката ще ме е срам (дори мен, дето съм безсрамен), а и както се сещаш е неудобно на всеки пет лева да се ходи/праща до Пловдив...

Аз съм сигурен, че хората ще изпълнят каквото са заявили, но не успяха да се сетят за предишната сбирка. Очаквам следващия четвъртък да е всичко наред.

П.С. В крайна сметка парите не останах в мен и без друго.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: diandimov   
Дата:   21-09-05 08:43

Здравей пак, Сираков!
Би трябвало да можеш да предявиш иск за 10 или 15 000 лева, по простата причина че за да обориш тези хора ти трябва силен адвокат с висок хонорар. От тях след плащането на разноските да ти останат половината - пак е добре.
А тези шибани 5 лева - още ли е същото? Не мога да повярвам! Аз съм завършил журналстика в София, пропилях 5 години, и когато си търсех работа по специалността хонорара за материал беше пак толкова гора- долу.
Ама то като ще е години процес и толкова разноски, не е ли по- лесно да наемеш някой украинец да ги застреля? Само дето няма да имаш полза от това, парична.
Явно затова имо толкова престрелки в БГ.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: джъмбо   
Дата:   21-09-05 09:08

имаше един разказ - смешен плач

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: penchev79   
Дата:   21-09-05 09:21

sirakov - в никакъв случай да не се отказваш ! Не забравяй, че по този начин защитаваш не само своите собствени авторски права, за което си има цял отделен закон, но и помагаш в борбата с такива нагли кражби като цяло за да се намалят подобни действия в бъдеще.

Знай,че сме зад теб и то не само морално. И никакво отказване. Ще ги гоним до дупка!

По отношение на съда - снимката ти предполагам е цифрова, не знам как стои въпроса в този случай с доказването пред съда.

Но едно нещо със сигурност е в твоя и наша полза - да се вдигне шум. Мисля, че това е най-разумния начин да ги притиснем, като това по никакъв начин не пречи да пуснеш и 1 жалба - от опит глава не боли. Аз преди време така осъдих столична община :)

Казвай с каквото можем да помагаме. Ако нещо трябва ето ми емайла ramones79@mail.bg

Имаш ли адвокат, или да търсим? Мисля че може да се намери.

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: penchev79   
Дата:   21-09-05 09:24

сега ми хрумна: може даже едно уеб сайтче да направим по темата, и да пращаме линка яко, и да го пратим и до другите вестници, до телевизиите, до шоуто на слави, до господари на ефира и сякви такива места за които можем да се сетим - даже защо не и до посолствата н България на западните държави.


Ако някой има и други идеи нека ги обсъдим, не може да ги оставим просто ей така. Както разбирам това не е прецедент, а практика от тяхна страна - да крадат. Ето и Гената може да се включи дори. Ако иска де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: cmac   
Дата:   21-09-05 18:37

Сираков - по принцип съвета на Мерилиън беше ужасно добър. Жалко че не са подхванали.

Има една организация - ИЗА АРТ. Дружество за управление и защита на авторските права. Офиса им е на последния етаж на Шипка 6, ако се не лъжа. СБХ я ползват за защита на правата на художници, но за всичко имат тарифи - минимални и таксата на година е малка. Та оттам - права за страната, голям тираж на снимка (слагам пейзаж, защото е най-близко) - 420 лв. Ти си прави изводите. Помолих няколко познати от София да проверят за адвокат който да може да поеме случая, ако стане направо ти пускам координатите да ги отсвирят! Аман от нагли типове!

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: ecobo   
Дата:   21-09-05 18:42

cmac [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Стоев   
Дата:   21-09-05 22:21

Ники, пробвай бе [ezik]
Или ще чакаш да се утаи?


Миналата година Simon имаше едни проблеми с фотка на младо коти, май си ги разреши сполучливо...

Да ти цитирам ли "Опитваш пичелиш, не опитваш - не пичелиш"......


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: navy   
Дата:   21-09-05 23:27

i uspq li Simon da gi osudi ili mina versiqta: opravihme se!
[smilie23] [smilie11] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Стоев   
Дата:   21-09-05 23:47

Нейви, това са неща, дето не се бие тъпан, ако така е договорено.
Не се е похвалил публично, че е преборил Вятърните Мелници, или го е направил скрито...
Времето скрива всичко......


Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: nsirakov   
Дата:   21-09-05 23:58

cmac[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: navy   
Дата:   22-09-05 00:12

Celta e da se postigne osujdane na mediq i da se razchue, za da ima efekt pri namerenie za sledvashto pipane [smilie5]
Osven ako NSirakov gleda problema samo ot lichen harakter, ne ot globalen i celi edinstvenno nqkakva kompensaciq. V tozi sluchaj kakvoto i da vzeme - kiriq si e.
V drugiq slu4aj obache ne sa nujni samo pooshtrqvaniq vuv foruma i gledane otstrani, ami malko dejnost ot horata, zashtoto sam chovek izglejda mnogo... samotno [smilie23]
Az v sluchaq samo akul davam, poziciqta mi e distancirana poradi lichni prichini, nezasqgashti nikoj tuk [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: Ripper   
Дата:   22-09-05 00:16

Sirakov,
Mnogo jalko za sluchiloto se. Trudno e za viarvane che takuv goliam vestnik krade bezsramno. Te da te biaha pitali predvaritelno, deto se kazva i bez pari shte im dadesh, ako ti pishat imeto.
Az se zamisliam veche kakvo da puskam na foruma i dali da durja snimkite si na sita bez goliamo copyright vurhu tiah.

Oshte edna moralna podkrepa da si sudish i uspeh [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: в. 24 часа се нареди сред "отличниците"
Автор: goshar   
Дата:   26-09-05 23:52

сираков ,успех и от мен !Дано ги опукаш

Отговори на това съобщение