Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 
 хайде всички към Сребърна!!!
Автор: AMAZER   
Дата:   23-09-05 12:44

днес по новините на бТВ съобщиха че достъпът до сребърна е свободен! не е нужно да имаш специално разрешение за посещение! както всички знаете, там има невероятно разнообразие от птици и то застрашени и има супер условия за "пейзажисти", "птичари" и "паткари" :))[shtrak] . който може да ходи, на мен ми се ще, ама шанс..[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: nsirakov   
Дата:   23-09-05 12:44

ПАЗЕТЕ ПРИРОДАТА!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: Стоев   
Дата:   23-09-05 12:51

Май не е редно да има такава слободия, сега освен фотографи и консуматорите ще налазят [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: vladimir666   
Дата:   23-09-05 13:01

Това е поредната грешка на правителството !
Замина и този резерват ![smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: юнга   
Дата:   23-09-05 13:18

Не се вълнувайте. Крайната цел е хотелчета в Сребърна. Още докато сме на власт, защото след нас -потоп.
Както се и случи де, но дакато сме още на власт.
Заваля и електоратът ни стана земноводни.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: mickata   
Дата:   23-09-05 13:48

Как така свободен!!!![smilie11] Я никой да не ходи по-добре. Като ви се снимат патки има бол места където това може да се прави. Стига с тея глупости!!!

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: PolarBear   
Дата:   23-09-05 14:03

Поредният престъпен кретенизъм ако е вярно. В понеделник ще проверя.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: GM   
Дата:   23-09-05 14:08

[smilie23] ПРОСТОТИЯТА на един чиновник![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: mickata   
Дата:   23-09-05 14:12

Това е доказателство, че в тая 'държава' всичко е възможно....

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: ecobo   
Дата:   23-09-05 14:25

Свършиха парцелите на Слънчев бряг и Златните, та затова... Отдавна има мераклии да строят покрай сребърна, това е поредната стъпка към осъществяване на мераците им. То така се прави - малко по малко, да не се усети народа.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: gorbi   
Дата:   23-09-05 14:45

мда..... и на никой не му дреме...... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: AMAZER   
Дата:   23-09-05 15:28

дааам! :( аз не помислих за възможните негативни последици от решението на власт имащите! да се надяваме че все пак ще има някакъв контрол и някакво наблюдение от стопаницващите резервата! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: vaskomil   
Дата:   23-09-05 18:56

Аз ходих там преди година, никоъ не можа да ме упъти на къде да хвана за да достигна местата с птиците, дори от музея, само вдигаха рамене. Изядоха ме комарите, ей богу толкова много не съм виждал на рояци и като врабчеат. В юго-източна азия съм, обаче такова нещо нема тука. Трябва да пръскат. Та така за сребърна, дано сега да могат да се видят птици:):)Успех

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: mitaka   
Дата:   23-09-05 20:42

Преди години ходех за риба на един гьол до село Малък Преславец,Силистренско.Риболовът беше разрешен само от късна есен до ранна пролет ,защото там гнездяха редки птици.Преди две три години държавата се оттегли от задълженията си ,разрешиха риболова.Сега няма птици ,няма риба.Бог да пази Българията от продажни политици!

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: Стоев   
Дата:   23-09-05 20:45

Как да пръскат против комари в такова уникално място бе???? [smilie9][smilie9] [smilie9]

vaskomil,
що не им дадеш идея и да запалят тръстиките, че да се вижда по-добре от фотографите или да хлорират водата, че да измрат личинките на комарите.......
Баси, кон да му го намури на този, дето би се подписал под решение за снемане закрилата от резервата [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: aazaa   
Дата:   23-09-05 20:55

Жална му майка на резервата! [smilie10][smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: ecobo   
Дата:   23-09-05 22:30

Жална мъ майка на резервата!
И п*т*а им майна на политиците![smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: pavka   
Дата:   23-09-05 23:07

Аз съм от Силистра. Мисля, че съм ходила в Сребърна ама беше много отдавна [smilie10] [smilie10] !

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: mickata   
Дата:   23-09-05 23:17

абе нищо не става...щом и Дюни (до устието на Камчия) ще ги застрояват с хотели.... правете си сметка....а такава местност в БГ друга няма

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: georgi969   
Дата:   23-09-05 23:26

А в Черноморец до къмпинга строят точно на скалите до брега!Ами Райския залив,ами между Созопол и Каваците?

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: mickata   
Дата:   23-09-05 23:28

Както и на Иракли и Кара Дере до Бяла.... всичко ще стане в "приказни Хотели"...

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: den_den   
Дата:   24-09-05 01:10

Гората над Райския залив е наполовина изсечена, а наоколо е прахоляк и разхвърляни железа от строежите. Не бях ходил от няколко години, заболя ме сърцето. Едва ли ще стъпя там.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: ecobo   
Дата:   24-09-05 01:13

Държавна политика е това. Вие що се пъхате в държавните дела?
https://photo-forum.net/static/forum/2005-12/vwiy7405.JPG
http://deltalink.net/smiles/ico/36_2_30.gif


Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: mickata   
Дата:   24-09-05 01:16

Това не е държава ..... затова се бъркаме!!!

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: ecobo   
Дата:   24-09-05 01:21

Ебати държавата е това. Няма да оставят един храст по крайбрежието, дето да се скрие човек да изчука нещо. Вече потропвам от нерви да влизаме по-скоро в ЕС, че да има поне някаква минимална законност в тая "държава". Ама те политиците знаят, че тогава по-трудно ще се краде и най-вероятно ще се опитат да забавят влизането ни в ЕС. А опитат ли се - току-виж успели (мамка им)!

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: Brummaker   
Дата:   24-09-05 01:24

аз викам да отснимаме резервата, докато още го има, че скоро току-виж го оградили за хотелчета ...


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: mickata   
Дата:   24-09-05 01:40

Пичове ще прозвуча малко крайно ама за за такива неща трябат крайни мерки.... протест...до клуай. Иначе управия няма!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: ecobo   
Дата:   24-09-05 01:46

Не е крайно, ама в БГ не става. Хората имат премного битови проблеми, особено срещу зимата, за да се занимават с протести, от които нито тока, нито парното ще поевтинеят. Това е положението[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: mickata   
Дата:   24-09-05 02:03

Всички така казват.... това е положението...съгласен съм с теб екобо...ама до кога...така както е тръгнало...

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: ecobo   
Дата:   24-09-05 02:11

И аз съм съгласен с теб, ама....

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: ivo80   
Дата:   24-09-05 03:00

Аз утре ще ходя за риба на Сребърна, но не можах да си наловя червеи (много бързо бягат), та... на някой да му се намира TNT?

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: Zedrules   
Дата:   24-09-05 03:35

Отношението към уникалните природни богатства на нашата страна през последните години изобилства с примери на такава неописуема диващина и дебилско-бизнесменско късогледство, че просто нямам думи, поне не такива, които да пасват на публичен форум...

Ако гледаме нещата в перспектива обаче, и по-рано защитата на природата се прилагаше почти само на хартия. Напр. когато ходих в Сребърна през 1992 селските крави преживяха мечтателно в резервата по същото време, когато Сребърна загиваше, защото строго защитеният и статут не позволяваше, по чисто бюрократични причини, да се отвори отново канала, свързващ я преди това с Дунав, който да възстанови естествената циркулация на водата от времето преди хората да "защитят" това уникално за България място. Защото, видите ли, всякаква човешка намеса в биосферен резерват била недопустима...

Така че защитен статут, уви, нищо не значи, когато на срещуположната страна има икономически интереси, и то не само у нас. За един пример от личния ми опит от цивилизована "западна" Европа вижте тук. Който още не е убеден, да се разходи до гордостта на нашата страна национален парк Пирин и да погледне най-новата писта в "неприкосновените" граници на парка. И да отскочи до Кресненското дефиле да му се порадва преди узаконените престъпници да прокарат оттам проектираната международна магистрала...



Публикацията е редактирана (24-09-05 04:51)

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: PolarBear   
Дата:   24-09-05 09:04

Почакайте малко, казах, че ще проверя, нека след празниците отворят Министерството на околната среда. Простотии са се вършили, но тук нещо не е съвсем ясно...

Ако е вярно е върхът на безобразието, но да видим. Сребърна е защитена не само според националното ни законодателство, а и за спасяването и са изхарчени милиони дошли от международни институции, с които дори и у нас са свиканали да се съобразяват.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: GM   
Дата:   24-09-05 09:25

Zedrules, а със Северен Пирин ,какво направи Доли овцата?Раздаде го на софийските мутри [smilie23] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: PolarBear   
Дата:   24-09-05 09:29

Не цапай форума с това име...

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: SLR   
Дата:   24-09-05 09:56

Баси,заради пари не бих емигрирал,но заради такива простотии направо ми иде да си хвана шапката(и апарата),и да не се върна повече[smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: gorbi   
Дата:   24-09-05 10:00

SLR [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: Todd   
Дата:   24-09-05 10:15

Мноого е помията в тази държава !!!!
Безхаберието е пълно - и на ония мизерници в парламента и на народа дето ги търпи да си разиграват коня .
Но като се сетя за оная мисъл дето всеки народ си заслужава управниците ми се реве .
Ша взема да застрелям някой ден някой -я кмет , я областен управител ли ? А за ония горе не ща да мисля даже .Няма да ми стигнат патроните .Щото и мекеретата покрай тях ще трябва да се стрелят .А там е такава сволоч че нямам идея кой може да се справи с тях .Помия , кал ,тиня - колко народ се е удавил в нея !!!!


Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: den_den   
Дата:   24-09-05 11:59

Тод, не жали "народа". Него го питат през 4 години, а и по- често. И не е въпрос на търпене, а на простотия и безхаберие, което тръгва от съшия този народ--ти сам си го казал!

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: gorbi   
Дата:   24-09-05 12:10

den_den: то не става толкова лесно........ Недей бърза да обвиняваш "народа" ...... Ти кажи какво си направил, после питай и обвинявай други ....... Ма хайде да не го обръщаме на политика пак...... Мръсотията по света край няма, тук просто не сме изключение..... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: den_den   
Дата:   24-09-05 12:21

Не бих казал обвинение--просто констатация. Нямам мерак да споря за политика сега, но фактите са достатъчно в тази посока.



Публикацията е редактирана (24-09-05 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: Todd   
Дата:   24-09-05 12:35

Gorbi е прав - всеки трябва да може да си отговори на този въпрос " Аз какво направих " но болшинството го кара на "Ебал съм го .. ко ме интерсува "
Така го карат и болшинството в управлението на държавата ,тия които не искат така биват удавени в помията за която казах по-горе .
И така до като всичко се залее от тая помия !!!!


Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: PolarBear   
Дата:   24-09-05 12:38

den_den [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: gorbi   
Дата:   24-09-05 12:51

"народа" сме всички ние, аз, тод, ти, мечока, стоев...... всички тук и край нас..... е не съм съгласен че сме тъпи безхаберници.... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: den_den   
Дата:   24-09-05 12:54

Мразя менторския тон, както и обощенията на едро--обикновено са признак на незрялост. В този смисъл съжалявам ако съм прозвучал така. И все пак толкова години не можем да се оправдаваме само с коспирации и "международното положение". А иначе е вярно, че мръсотия има навсякъде, обаче дали навсякъде е едно и също...

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: gorbi   
Дата:   24-09-05 12:57

оправдаваме.... ами аз примерно не се оправдавам..... Работя тук въпреки всичко и си възпитавам децата както трябва (мисля) - къщата трябва се гради от основите..... не става от тавана.... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: Стоев   
Дата:   24-09-05 12:59

От нета:


Резерват Сребърна

По пътя на сезонната миграция на птиците Via Pontiсa в Североизточна България има една много важна спирка. Това е езерото Сребърна, намиращо се до р. Дунав , западно от гр. Силистра.

Тук гнездят около 100 вида птици, а общо с преминаващите и хранещите се те са 221. Оценявайки голямото птиче богатство още през 1942 г. езерото е защитено като важно гнездилище на водоплаващи птици. Полседвалите изледвалия на биоразнообразието са показали, че района се обитава от 44 вида бозайници, 23 вида риби, 10 вида земноводни, 11 вида влечуги и над 300 вида висши растения. Тук е единствената колония в България на къдроглавия пеликан.

От 1948 година в езерото е обявено за защитена територия (резерват) и се ограничава косенето на тръстиката и безпокоенето на птиците.

Заради голямото птиче богатство и подходящите условия за опазването му през 1975 г. Сребърна е включена в Рамсарската конвенция за опазване на влажните зони с международно значение, през 1977 тя е обявена за биосферен резерват , включен в програмата на ЮНЕСКО -Човек и биосфера. През 1983 г. влиза в списъка на паметниците на световното природно и културно наследство на ЮНЕСКО.


Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: Todd   
Дата:   24-09-05 13:05

Горби , един елементарен показателен пример .
Някой от блока си хвърля чантата с боклука през терасата .Колко хора от блока звънят в ХЕИ да кажем ? Или колко почват да викат по него , събират се и го гонят от блока ????
Николко - или 1,2-ма .
Един наш сънародник в щатите го изгониха от щата със заповед на губернатора .За едно нищо според нашите мерки - заклал си прасето за Коледа :)))


Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: den_den   
Дата:   24-09-05 13:06

Горби, оправдават се тия, дето мрънкат от управници. А иначе и аз говорих за основите--още в първия си пост. Ще ти оставя последната дума, ако толкова държиш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: gorbi   
Дата:   24-09-05 13:09

[ezik] - последна дума..... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: Mimic   
Дата:   24-09-05 13:11

А да видим кой [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: carl_cox   
Дата:   24-09-05 13:12

den_den не си прав-всичко зависи от управниците и ако има някой, който да е виновен както за абсурда със Сребърна, така и за трагичното положение в България-то това са така наречените политици-които за жалост се оказаха от доста ниско качество.


Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: ecobo   
Дата:   24-09-05 13:13

И к'во като си приказваме сега тука? Нещо променяме ли? НЕ! Търкаме си зъбите да минава времето. За жалост....

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: gorbi   
Дата:   24-09-05 13:15

ecobo: какво предлагаш....? Давай, аз човек на делото...... казваш - правим.... протести, стачки, блокиране на път, фотопротест в резервата...... Аз съм там..... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: ecobo   
Дата:   24-09-05 13:23

Не знам... Умувам какво може да се направи.
Ама тази информация не ми се вижда съвсем достоверна. Все пак, това е обект под егидата на ЮНЕСКО! Верно, че отдавна има мераци да се строи там, но не вярвам министрите да са изперкали дотолкова, че да не се съобразяват с международното значение на резервата и с ЮНЕСКО.
А иначе, нямам нищо против да отскоча до Сребърна. Снима ми се по всяко време на годината, месеца, денонощието...[smilie5] Пък и жена ми отдавна иска да заведем детето в делфинариума във Варна...

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: gorbi   
Дата:   24-09-05 13:25

хубаво е в делфинариума..... Аз ходих с голяма доза песимизъм, но се радвах заедно с децата.... Така че идвай, ще заведем повече деца.... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: ecobo   
Дата:   24-09-05 13:28

ОК. Ще ти пусна мейл като определим приблизително деня[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: Niavaah   
Дата:   24-09-05 14:48

aidee pak stanaha edni protesti edno 4udo..

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: юнга   
Дата:   24-09-05 16:08

Проблема е правен може би.
В България няма колективна отговорност.
Партията е в грешка, опропастила е държавата, то виновни няма, защото няма колективна отговорност.
Министерството внася калпав проектозакон, чиновниците взимат пари за това, отделно заплата и Сребърна изчезва. виновниняма, защото решението не е еднолично и колективна вина няма.
Мините с които е постлано всичко коло нас са в конституцията и законите, и са сложени от чиновниците за удобстовото им.
така могат да правят каквото си поискатс теб и дори и да ги осъдиш на международен съд,те пак са бинго.
Държавата, сиреч ние плащаме, а на тях заради липсата на колективна отговорност -нищо.
Те дори не съзнават, че те и ние е едно и също нещо, защото от позиция на чиновничеството си и заради изкривяване от миналото, в съзнанието им общество, държава и индивид са изкривени понятия и неправилно натоварени със очквания, права и задължения.
Придадена им е различна стойност и съдържание в чиновническия мозък.
А нека не забравяме, че по-важните чиновници са партийни партизани.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: egreza   
Дата:   25-09-05 12:44

[smilie24] [smilie11] [smilie24] [smilie9] [smilie9] [smilie9]
А какво ще кажете за "гениалната" идея да се поставят вятърни генератори на Калиакра - почти в резерватната територия??? На пътя на хилядите мигриращи птици/много от които редки и застрашени видове/!!! А след години ще ги показваме на внуците си само на картинки и ще разказваме...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: юнга   
Дата:   25-09-05 13:17

Идеята е следната.
Според едно параграфче в закона за енрегетиката, като направиш вятърен генератор, на плажа или в резервата или и т.н.,имаш право да развиваш всякаква стопанска дейност на земята около генератора.
Звачи.Получавш разрешение за генератор, който не правиш, заедно с разрешение за ползване на земята и строиш хотел.
Иначе как ще се разреши хотел на Калиакра или на плажа?
След това идват еколози, горски и т.н. и ти забраняват да строиш, но преди това някой от тях е сбъркал и ти е разрешил генератора.
Докато си оправят грешката, ти си с хотел от тези дето се строят за 20 дни и после падат въху туристите при по-силен вятър.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде всички към Сребърна!!!
Автор: AMAZER   
Дата:   25-09-05 13:25

вятърните генератори няма да се строят на калиакра! може би близо, но все пак достатъчно далече от пътя на птиците- виа понтика :). стана скандал и природозащитниците взеха адекватни мерки. това е което аз знам.

Отговори на това съобщение