Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   16-10-16 14:30

Снимах кръщене непрекъснато с gx80 на 4к 30 мин. - никак не загрява. 12 - 32 е чудесен обектив, много остър и с минимално кривене. И най-важното -прибира се и можеш да прибереш апаратчето в джоба с него. Въобще - апаратчето има един единственнедостатък - няма дупка за външен микрофон. Всичко друго е отличен 6.
На високо исо, до 1600 е ОК,. нататък до 3200 за снимки е ОК, за видео не особено. Сравнено примерно с Канон 750Д - е по-добре с високото ИСО, а за видео е направо убийствено апаратче...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: danov_b   
Дата:   16-10-16 16:25

gorbi [cool] [beer] Точно за такъв тип видео го оглеждам [smilie3] Външния микрофон не е проблем защото така или иначе ползвам отделна записвачка.[shtrak] Загледал съм и Сони 6500,но това май още никой не го е тествал....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   16-10-16 16:44

За китовия обектив: аз го намирам за прекрасен за видео. Малък, лек, компантен, стабилизиран:

ето фрагмент на FHD с китака :

https://youtu.be/w579spaRqns


и на 4K, пак с китака:

https://youtu.be/DfOPQfh4BRU



Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   16-10-16 17:09

На тия последните панасоници как е сензора, има ли някакъв сериозен напредък откъм шум при дълга експозиция или високо ИСО? Аз карам още с G6, ама не ме кефи особено картинката - и като цветове ми е малко постна и като шум - още на 30 секунди на ниско исо шума избива доста.

Замислям се дали да не мина на Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   16-10-16 17:13

Ами крайно време ти е да минеш на Сони.

G6 е с доста гадна матрица, ти още преди 2 години като го взимаше, много ти се чудех защо си го причиняваш.

G80/G85 ще е идеален за теб като тяло, ама като матрица... мисля, че си за друг формат.
Едно FUJI X-T2 + 10-24/4 мисля, че е оптималната като способности машина за теб, но това ако ти го подарят, щото цената е обидно висока.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   16-10-16 17:17

А, толкоз пари не давам. Пък и си трябва и дълъг обектив от време на време.

Моя панасоник ми харесва много като тяло, просто е перфектен. Хем има вид на ДСЛР и е удобен за ръката, хем има напълно въртящ се дисплей, пропорции 1:1 и 4:3, в които най-често снимам. Само сензора му куца и това в някои ситуации ме ограничава - особено откъм дълги експозиции.

На сонитата не ми харесва, че дисплеите се тилтват само и нямат нито 1:1, нито 4:3. Обективите също са скъпички, макар че на мен ми трябват само 2 - 10-18 и нещо дълго, може би 18-105, ама не го знам читав ли е.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   16-10-16 17:31

новите мадели a6300 и a6500 не ми се вярва да нямат съотношения 1:1 и 3:4

Щом RX10 II и RX10 III ги имат

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   16-10-16 17:37

6300 няма. И да имаше, пак нямаше да го купя, щото 2400 лева не давам току така.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   16-10-16 18:06

itilien, нови сензори за сега няма! В Pen-F и GX8 има 20МП сензор, но подобрение няма(просто повечко МП). Сега излизат Е-М1 мк2 и GH5 и там твърдят че има сензори с подобрение в картинката, но за сега са само твърдения. Като излязат тестовете ще се зане със сигурност дали има напредък или претопляме стари технологии!



Публикацията е редактирана (16-10-16 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   16-10-16 21:48

Аз лично се съмнявам за съществено подобрение в качеството на изображението в RAW при новите 20MPix топ модели.
Технологията си е същата като на предходното 16MPix поколение, а именно Live MOS (CMOS). На новия сензор са добавили двойно повече крачета да се чете бързо и до там. Добавили са на новите машини отделен Front End LSI чип, да обработва по-бързо информацията и толкоз.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: gogo359   
Дата:   16-10-16 22:48

Аз лично не виждам какво и е лошо на картината на m4/3 формата. За мен лично при безогледалките е най - балансираната система. Има и евтини и скъпи обективи, голямо разнообразие откъм дължини, доста тела. Общо взето за всяка нужда и потребност се намира решение.

За видео не мога да говоря, но за снимки си е екстра. Качеството е на доста високо ниво.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   16-10-16 22:51

Твърдят че сензорчето е изцяло рзлично с по-добра динамика. Ако с новите процесори постигат по-добро шумоподтискане в JPG, то динамиката няма как да се подобри!. А и по-добрата динамика има смисъл само в RAW. Скоро всичко ще се изясни! Ако няма подобрение на картинката трудно ще си продават камерите!!![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: марвес   
Дата:   16-10-16 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: itilien   
Дата:   17-10-16 00:25

gogo359 - като цяло не е чак лоша. Но на високо ИСО или на дълги експозиции е шумна. И като цяло отстъпва откъм цветове и динамика на по-големите сензори. Което си е нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: rimohit   
Дата:   17-10-16 09:18

Да , проблема е не толкова шума , колкото цветовете и динамиката...
Снимам с 16мп на GX7 и 16мп АПС-Ц na NIKON-A . Просто който търси динамика , микродетайл и цветове да бяга от м4-3. Незнам новита матрици как са , ама на GX7 много трябва да внимавам да не прегарям небето. Ако съм недоекспонирал по може да се изкара нещо , но прегорили -край

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   17-10-16 09:35

При Е-М1 положението е малко по-добре(GH4 мисля има същия сензор при Пана). Oly недоекспонират по принцип с 1/3-1/2 FSTOP за да се предпазят от изгаряне. Освен това при по-голямо вадене от сенките цветовете са точни за разлика от тези при E-PL5 примерно. Като цяло има какво да се подобрява!!! Най ми се иска на базово ISO да е по-добра динамиката и шуменето в новото Е-М1 мк2!!!

rimohit, според мен липсата на микродетайл не се дулжи на формата! При Oly няма такъв проблем особено при камерите без AA филтър. Забележи DXO при тестоврте на оптиката с кои камери вади най-добра резолюция(при една и съща оптика). Панасоник или имат здрав АА филтър или филтрират сигнала!



Публикацията е редактирана (17-10-16 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   17-10-16 10:40

gx 80 проблеми с микродетайла няма... и АА филтър няма [smile]
Динамиката, обаче, за съжаление е зле, сравнено с А7 например и няма плосък профил за видеото, за да компенсира донякъде...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 11:06

Gorbi ти пък намери с кой да го сравниш! [smilie18]
То реално си е точно четвъртинка от същата матрица(ако се кропне до 3:2), но с малки пиксели

Rimohit при PENTAX K5, също ако не внимаваш небето, но и светлите тонове горят неспасяемо.
Това си налага снимане почти постоянно с отрицателна компенсация -1Ev, -2Ev. За сметка на това, после вдигане на сенки в RAW дава абсолютно чист резултат и като нисък шум и като плътни цветове.

При тебе не знам какъв е проблема с GX7 ама толкова притъпени откъм микродетайл картинки от m4/3 не съм виждал другаде. Помисли над начина по, който бъзикаш конвертора. Баланс между динамика и контраст ти липсва в кадрите според мен. Отделно, че Lightroom съвсем не е най-удачния конвертор, ако се търси прецизно изостряне на детайлите. DxO Optix Pro няма аналог, като оптични и микродетайлни корекции, според мен. Чудеса прави, от привидно почти кофти кадри.

Специално при OLY E-M1 има по-различна матрица и управлението и от процесора е различно. Недоекспонира по подразбиране с -2/3Ev, и коригира после само сенките. При останалите OM-D (E-M5/E-M10 II) недоекспонирането е с цял стоп -1Ev но сензора е по-калпав и по-лесно горят светлите тонове.



Публикацията е редактирана (17-10-16 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: rimohit   
Дата:   17-10-16 11:08

Може и да сте прави , но зависи от гледната точка.
Снимайки портрети , макро и близки обекти не виждам никакви драми и детайла , който получавам ми е предостатъчен. При снимане на по далечни обекти обаче нещо става.. Така беше и като снимах с Емовия ЕМ1 и оли про12-40. Разултата е доста близък с пана GX7 . Единствено ЕМ 5-2 във ХИРЕС режим бори това , но за сметка на други косури.
Ако си я развият тази технология ще е супер .
Но това са някакви разлики , които се виждат на монитора , като се зуумва и сравнява с АПС-Ц .Нека хората ги знаят за да са наясно какво ще изберат и дали ще им отговори на очакванията след , като от кроп ще скачат на м4-3.
Има доста по важни неща за добрата снимка , като цяло...

Да не бъде без снимки ето една ислно "динамична" сцена. Снимано е с фишче , което си е доста остро. Фокуса е някъде пред хората , че трудно се докарва. Излязо е небе , защото доста недоекспонирах останалото .От там излезе прилично , но НиконаА щеше да се справи доста по добре.

https://photo-forum.net/static/forum/2016-10/sunq6590.JPG


https://c2.staticflickr.com/6/5226/29322162553_cea6fb181d_o.jpg

P4650860 by Tihomir Dimitrov, on Flickr



Публикацията е редактирана (17-10-16 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: SoftImage   
Дата:   17-10-16 11:21

[smilie24]
Ако имаш възможност направи сравнение(43-apsc).



Публикацията е редактирана (17-10-16 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: georgioiv   
Дата:   17-10-16 11:28

Emoxide : прави разлика между фото и видео. Ако във снимките Панасоника изостава от А7 заради големината на матрицата, то във видеото съвсем не е така :) Ако имаше плосък профил, Панасоника щеше да е определено фаворит в сравнението, конкретно между А7-2 и gx80. Разбира се А7S-2 вече е "друга бира" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 11:32

Емовия М1 + 12-40 , ама се оказва, че точно този мой обектив греши и дава бекфокус. т.е.НЕ МОЖЕ да ти е референтен за сравнение. Но аз и не мисля, че е проектиран да снимаш с него пейзажи. Отделно с течение на времето все повече се убеждавам, че обективи проектирани и оптимизирани да снимат качествено близки обекти и от много малко предметно разстояние, нещо не ги бива в далечния план. 12-40/2.8 в това число. Отделно малките пиксели на м4/3 предоставят голямо изпитание за оптиката...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 11:33

Gorbi, забележката ти е коректна. Аз имах предвид снимките [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: Emoxide   
Дата:   17-10-16 11:37

Само се чудя авторът на темата ще се сети ли да я затвори, щото той реално не се интересува особено от систенен апарат, ако му намери приличен заместител компактен, с несменяема оптика и светъл зуум.[cool]

Говорихме си и му препоръчах да се поинтересува от Canon PowerShot G7X II и G5X, щом е толкова доволен от своя си любимец PowerShot G16

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX85 vs Olympus E-M10 II
Автор: rimohit   
Дата:   17-10-16 11:37

Вижте , допускам , че голяма час от проблема може да се окаже моята неграмотност да се справя с техниката . Въпроса е , че тази ми неграмотност е една и съща и в двата случая. Тоест отправната точка е еднаква[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: