Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   09-10-16 20:24

bg2014 написа:

> Колега мери си приказките. Чети
> повече, мисли повече и се обръщай
> към мен по-малко. Това което аз
> пиша може да се провери. Ако не
> можеш сам - кажи. Никон отдавна
> ползва сензори на Сони. Отдавна....
>

>
> Публикацията е редактирана (09-10-16
> 20:21)


Офффф...[smilie2] отказвам се

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   09-10-16 20:37

От какво?
Да спориш с фактите (може би си изненадан от незнанието си)
Да обиждаш ненужно и заядливо с думите "не се заяждам", което е лъжа.
Или от това да се изказваш преди да имаш знания.
Достойнството е нещо, което буди уважение. Аз го имам и ако те обидя ще ти се извиня. Ако не знам нещо ще го науча и ще си призная, че не съм го знаел. Аз съм просто човек. И греша. Но си го признавам.
Поздрави! Нищо лошо....

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: lamerko   
Дата:   09-10-16 20:38

:)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: e-mil   
Дата:   09-10-16 20:58

Автор: bg2014
Дата: 09-10-16 19:42
"Никон правят апарати съвместно със Сони..."


Автор: bg2014
Дата: 09-10-16 20:19
"Никон отдавна ползва сензори на Сони."


Те и Apple ползват чипове и памети на Samsung, но това не означава, че съвместно правят iPhone. [smile]
LG пък правят панели за почти всички фирми монитори - от най-евтините, до скъпи професионални модели на EIZO и Iiyama. Пак нищо не означава.


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Konstantinov   
Дата:   09-10-16 20:59

Има решения да се снима така ,че всичко да е на фокус. Отблизо със силно осветление бленда 8 и нагоре и обектив 16мм-24мм.Или също силно осветление снима се от достатъчно разстояние фронтално с телеолектив на бленда 8-11 и нагоре. Има такива кадри в киното човек тича и е все на фокус и видимо не се приближава ,сниман от достатъчно разстояние с телеобектив.Направете си опити с конкретния апарат на ръчен фокус и ръчен баланс на бялото.Не е проблем фокусирането а рязката промяна в осветлението ,тогава апратите губят фокус иначе и най-евтиния апарат следи добре докато някой изплеска със светкавицата отстрани.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   09-10-16 22:29

Konstantinov - да, има го този принцип, но не може да се използва постоянно

bg2014 ще се окаже поредния трол… остава ни да чакаме кога ще го блокират

П.П. рязането на VHS и BETAMAX лента е титанично - ще го запомня [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   09-10-16 22:30

bg2014 написа:

>От какво?
>Да спориш с фактите (може би си изненадан от незнанието си)
>Да обиждаш ненужно и заядливо с думите "не се заяждам", което е лъжа.
>Или от това да се изказваш преди да имаш знания.
>Достойнството е нещо, което буди уважение. Аз го имам и ако те обидя ще ти се извиня. Ако не знам нещо ще го науча и ще си призная, че не съм го знаел. Аз съм просто човек. И греша. Но си го признавам.
>Поздрави! Нищо лошо....



Понякога ме е яд, че Christnoch вече почти не пише във форума, че на такива като теб много бързо и безпардонно им показваше къде им е мястото.
Аз съм далеч по-деликатен в това отношение, но определено се дразня и не мога да търпя, когато някой като теб взима отношение по въпроси, които са далеч над нивото му.

Моя съвет е, понеже виждам имаш афинитет към видео темите, да четеш внимателно и да попиваш всичко, което пишат в такива теми хора, като Christnoch, e-mil, Simbon4o, stef7...
Има и други, но за съжаление те все по-рядко влизат тук и вече почти не пишат. Което до голяма степен е и заради хора като теб.

И за да не съм голословен, и да не си помислиш отново, че се заяждам с теб ще ти покажа, по какъв път съм минал, за да мога днес да твърдя, че любимият ти Никон НЕ СТАВА за видео (освен, може би, да си снимаш катеричката вкъщи и то ако те задоволява и нямаш особени изисквания към качеството на картинката).
Много отдавна имах това -

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=32107


И сега, за едно нещо трябва да си призная, че си прав ( от една друга тема ) - много е слаб за видео. Направо мога да кажа, че не става - не му е силата там.
Продадох го и взех нещо малко по-добро -

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=38674


Ми честно казано (тук отново трябва да се съглася с теб) ставаше, и нямаше нещо, което да не можеше да се снима с тоя комплект, но когато снимаш видео всеки ден (буквално), започваш много да се дразниш, на разните Никонски недомислици, а пък и качеството е едно - мани...
Отказах се. Продадох и тоя Никон и взех Канон -

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=66098


Великият марк3. И се почнА - то не бяха магически фенери, то не бяха ригове, стативи, стедикам (от ръка не можеш да снимаш почти нищо с тия обективи) и една камара други неща... Бях го накичил, като коледна елха. Цялата с-ма за снимане тежеше около 10 кг. След това, за да стигнеш до готовия продукт е една сага... RAW видеото е едно много интересно занимание, а пък без него качеството... пак го няма.
Иии, както виждаш от последния линк с цялата канонска техника - заминА и тя.
Яд ме е само за обективите - бяха разкошни, ама реших да бачкам с нейтив обективи на системата, която си бях харесал за бъдеща и те така.

Сега снимам със Сони, безогледалка - A7sII и A7rII - едни малки бижута - стават за всичко. Малки, леки, супер удобни за работа.
На практика за да работиш с тях не ти трябва нищо - можеш просто да хванеш голото тяло (как звучи само [smilie5] ) с "къф ти дУша сака" обектив и да снимаш.
В много ситуации дори външен микрофон не използвам.
Имат си стабилизация, флат профили, почти перфектен следящ фокус - нищо общо с горните кютуци.
Кеф ти 4к, кеф ти FHD - с 50 кадъра, със 100 кадъра...
Кеф ти прогресив, кеф ти интерлейснато видео...
Зебра, пийкинг и още толкова много шукаритетки за видео, че ако тръгна да ги изброявам трябва да напиша още толкова текст.
Абе с една дума КЕФ.

Та така, колега bg2014. Написах доста. Надали някога пак ще ти отделя, толкова време (не за друго, ама много мразя да пиша, пък и да чета такива фермани).
А между другото, това ми е телефона - 0885284389. Ако искаш звънни утре, да си полафим, за да разбереш че наистина съм добронамерен.
Единствено се дразня от това, че си "на всяко гЪрне мерудия" и то за неща от които определено не разбираш.



Публикацията е редактирана (09-10-16 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-10-16 03:54

hose,
Никон и видео са две несъвместими неща. Не се самоизмъчвай! Пробвай със Сони или Панасоник. После ще ми благодариш.

На практика проблемите с движението са пренебрежимо малки и се проявяват в строго специфични ситуации. Не ги мисли! Снимай и трупай опит. Съдържанието е много по-важно от техническото изпълнение.


bg2014,
Хайде у лево!
Недей да ръсиш мозък, че нямаш в излишък!
Недей да споделяш опит, че нямаш никакъв!
Аман от аматьори, които се изживяват като професионалисти!



Публикацията е редактирана (10-10-16 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   10-10-16 10:19

Колега radikyokushin, благодаря за отделеното време и внимание! Нямаше нужда. Все пак благодаря! Интересно беше.
За мен форумът е просто сцена. Тук всеки играе какъвто поиска.
Каквато и да е ролята едно е ясно - фактите са си факти. Нито подкрепата на съотборници, нито обидни обръщения могат да променят фактите.
Полъхът на огорчение или на недооценен професионализъм от определени колеги не влияе на фактите. Нито ще промени усещането на хората за реалната ситуация на фотопазара. Усещането е, че има няколко марки, които уж са във война, а всъщност си разделят пазара и нововъведенията така добре, че ние клиентите им да си спорим на воля в подобни форуми. Справяме се добре. Има слънце за всички. Жалко е, че някой си мисли, че може да закрие слънцето. НЕ МОЖЕ!
Относно честите спорове ....ваши добри колеги ми обясниха как стоят нещата и вие само го потвърждавате.
Аз не вярвах, но се оказа истина.
Ти се опитваш да излезеш от положението с добър финт, вместо да се извиниш като добър колега.
Жалко, но вниманието ти към мен го приемам като опит за извинение.
За да не се окаже, че си сгрешил си повика и подкрепление. Браво!
Точно както ми го обясни ваш колега така се развива действието.
И странно е, че подкрепата ти е ниска и жалка. С обиди, а не с факти.
Тя дойде точно, когато я повика, нали? [smilie5]
Нито съм отричал Сони, (и аз снимам с такава камера от години) нито Панасоник като "видео" лидери. Защо се засягате толкова за мен е необяснимо и не ме интересува де.
Бъдете живи и здрави!
П.С. Следващия път като решите да спорите, първо си сверете фактите и знанията. Благодаря за прекрасните мигове в спор за фотографията! За мен винаги е приятно да си поговорим за фотография.
И между другото- 0897/967-811. Това е моя телефон. Няма с какво да те впечатля. Аз съм в друг свят, но чистосърдечно се радвам за теб, за твоето ниво и техника, и дай Боже всеки му това ниво! Абсолютно съм убеден, че не си злонамерен към мен. Няма за какво.
Това все пак са просто думи. От 10 човека с които се запознавам 9 от тях реагират по един и същи начин. Не очаквам изненади и при теб, ако се запознаем.....Поздрави и на фокус!



Публикацията е редактирана (10-10-16 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   10-10-16 12:36

radikyokushin - какви обективи ползваш за Sony-тата?

chrisnoch - прав си за съдържанието, но не разбирам защо толкова се отрича видеото при никон…

някой има ли опит с AF-S Micro Nikkor 60mm как се държи за видео? гравитирам около микротата защото ще ми трябва едни много близки планове…

между другото Simbon4o моарето не би трябвало да зависи от обектива?!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-10-16 17:24

bg2014,
Ти си аматьор. Твоите критерии са аматьорски - демек доволно принизени. Нито имаш представа какво е качествено видео, нито имаш око да го оцениш. Какво повече да ти обяснявам?
И в този форум, и в интернет има достатъчно информация за несъстоятелността на никонското видео. Използвай търсачките, може и да ти просветне. Дотогава поне престани да смяташ, че твоята камбанария е най-висока. Уви, тя е по-ниска от детските пясъчни замъци. И е по-нестабилна дори от тях.


hose,
За никонското видео - виж по-горе.
Моарето се появява тогава, когато сензорът (барабар с последващата обработка вътре в камерата) не може да изобрази коректно дребните повтарящи се детайли в кадъра. Ще рече: колкото е по-остър обективът, поставен пред сензора, толкова по-голяма вероятност има да се появи моаре. Темата е доволно сложна, за да може да се обясни с няколко изречения. В интернет има много информация, потърси я!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   10-10-16 18:13

да именно - и аз знам че е проблем на сензора… новите обективи не са по-малко остри като цяло... така или иначе в новите тела ги оправиха тези проблеми… ще видим

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   10-10-16 18:26

chrisnoch, може да си спестяваш глупостите понякога.
Изхождайки се от позицията "АЗ СЪМ НАЙ ВЕЛИК" заблуждаваш и отвращаваш хората. Отвращаваш и с това, че си мислиш, че с критични и противни обиди си изградил уважение. Не е така. Само създаваш конфликти.
И да - аматьор съм и какво от това? Теб какво те засенчвам?
Може и да си велик, но престани да се мислиш за Господ във видеото.
Вече идват младите и ти започваш да изоставаш...
За един човек, който гради и поддържа самочувствие с хули срещу другите (които по никакъв начин не са го засегнали) за такъв човек или добро или нищо. Не те отразих в предния пост. Защо не можа да го преглътнеш?
От мен за теб НИЩО. Разбирам защо толкова много твои колеги се обидиха и вече не влизат тук, огорчени от подобно безпардонно отношение.
Ако си с такова високо образование, което твърдиш - жалко. Не личи.
Ако си толкова интелигентен, колкото си мислиш - пак жалко. Излагаш се.
Сега повикай подкрепление, защото някой се е осмелил да ти каже какво вижда и какво мисли за теб.
Помоли да ме БАННАТ от този форум, защото съм си позволил да говоря за фотографията по различен от твоите разбирания начин.
Вече твои колеги са ми обяснили туй-онуй за проваленото общуване в този иначе прекрасен форум.
Жалко, че така и не успях да наложа добрия тон.
Все се намира кой да се изходи като господ... ЯЗЪК....

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: inotbg   
Дата:   10-10-16 18:50

[cool]



Публикацията е редактирана (10-10-16 18:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: radikyokushin   
Дата:   10-10-16 18:53

hose написа:

> radikyokushin - какви обективи ползваш за
> Sony-тата?

За момента имам някои липси на важни за нуждите ми обективи, но работя по въпроса за запълването им [smile] .
Иначе засега са само нейтив обективи на Сони и Цайс - 16-35/4, 24-240, 70-200/4 и Batis 85/1.8.
За ежедневните ми нужди това покрива почти всичко. Най много ми липсва един широк светъл твърдак и още не мога да реша дали да е един от другите два Батиса - 25мм или 18 мм, или Сигма 20/1.4
Сигмата ми харесва най-много и най-добре отговаря на нуждите ми, но пусти преходници - хич ни ми се занимава с тях [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   11-10-16 05:17

bg2014,
Пак нещо си се объркал. Аз не съм те обиждал. Освен ако смяташ, че думата "аматьор" е обидна.
Я да видим с какво съм те охулил! Би ли цитирал тези части от моите постове, които квалифицираш като "хули"?
НЕ се мисля за велик. Просто знам и мога повече от теб. Това е факт. А пред фактите и боговете мълчат - само ти пишеш врели-некипели като обидено дете. Я се стегни! Спри да рониш сълзи, а се хващай да учиш и да трупаш опит - и то веднага. Че както си млад, така много скоро вече ще е късно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   11-10-16 10:12

Ех колега.....да съм млад да съм млад.. колко да съм млад... наборе? Сълзи роня само за хората, които вече ги няма!!! Другото е Прах на вятъра...
Благодаря ти, младежо chrisnoch!
Знам, че конфликтните хора са по-истински от прикритите "добряци".
Не ти се сърдя, нито съм обиден. Благодаря за съветите!
Много искам да уча. С кеф и хъс търся всякаква информация.
Техниката е елементарна и лесно се учи.
Трудното е това, което не го пише в книгите.....но ти го знаеш.
Поздрави!



Публикацията е редактирана (11-10-16 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   12-10-16 11:18

radikyokushin - мерси

за батис-а чух наскоро че има стабилизация вътре в обектива, интересно ще е да видя как се държи при движения… с АФ как е при видео?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-10-16 13:06

АФ на серията "Батис" е доста бърз, но все пак зависи и от възможностите на тялото - особено при видео.



Публикацията е редактирана (12-10-16 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   13-10-16 18:11

е няма такъв тест :))))


Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: bg2014   
Дата:   13-10-16 18:45

Някой забеляза ли около 9м 40сек. от клипа (при проверка на ергономичността на апаратите) какви изглеждаха ръцете на човека? Сякаш бяха изкуствени.



Публикацията е редактирана (16-10-16 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: G-star   
Дата:   13-10-16 18:56

На въпроса "Как се справят DSLR-ите при движение на видео?" може да си отговориш ако гледаш и разбереш това:
https://www.youtube.com/watch?v=DG4OjpD3Zow


Проблема може да се минимизира с по-бърз ролинг шатър, но явно не е толкова лесно, щом дори и новият Canon 5D Mark IV има този проблем:
https://www.youtube.com/watch?v=wXSqKX3OexQ


Никак не е случайно, че Canon обявиха наскоро новият CMOS сензор с глобал шатър:
Canon new CMOS sensor with global shutter

Не искам да кажа, че DSLR-ите не стават за снимане на качествено видео. Всички сме гледали супер добре изглеждащи неща снимани с такива камери, но ти попита за движение, а там е едно от най-слабите им места.

На този етап има значително по-добри варианти за камери за видео на не толкова по-високи цени:
https://www.blackmagicdesign.com/products/blackmagicursamini



Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   18-10-16 21:37

вече втори ден снимаме и държа да споделя, че техниката се държи АДСКИ добре за сега - Nikon 810 и 24-70/2.8
на бленда 8-11 и в диапазона 24-50 няма никакъв проблем с фокуса, при положение че и аз и танцьорите се движим, картинката е супер остра и стабилна, и апарата се държи супер стабилно и за мен лично е много удобен като работа... въпреки, че все пак е фотоапарат, няма удобствата на камерата
цветните профили се оказаха много удобни и за видео - говоря за допълнително добавените, честно казано не знаех че ще ми потрябват, иначе щях да заредя много повече, тази кодак портра се оказа случайно там.. но за сега изглежда доста удачна, ще видим на монтажа какви цветни корекции ще се доработват

но наистина съм приятно изненадан колко добре се държи техниката [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: Han_Solo   
Дата:   18-10-16 22:15

като стана дума за видео....
https://www.youtube.com/watch?v=It46QLLSrw0
части от това са снимани с Канон, части с Никон, части с DJI OSMO...
Е да снимал съм кино на лента но беше отдавна [smilie8] напоследък Урса, Ред, Алекса, което не пречи доста често да се сблъсквам с доста по нискобюджетни решения, ще се изненадате ако разберете някои неща които гледате и по национални медии с какво са снимани

Отговори на това съобщение
 Re: Как се справят DSLR-ите при движеине на видео?
Автор: hose   
Дата:   20-10-16 16:46

националните медии снимат с какво ли не...

вчера се опитах да направя едно изтегляне от ръка на 70мм и 2,8 бленда за да е размазан втория човек на заден план - това е мисията невъзможна... просто няма как да компенсираш фокуса - всяко мръдване си аут... на 50мм и 4 бленда що годе стана

възхитен съм обаче как компенсира режима на auto ISO като преминаваш вътре-вън [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: