Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: J0R0   
Дата:   16-08-16 10:44

Автор: Dora93
Това е фотография, която показва човешката същност, затова е истинска.


Нямаме противоречие. [cool]

Просто разширявам малко кръгозора :)

Човекът се появява през холоцена (Макс Фриш), милиони години преди това светът е свят на скали, ветрове, риби и кръжащи птици.
И след като човечеството изчезне, светът отново ще бъде владение на рибите и птиците.
(цитатът е по памет, разбира се)

Та за фотографа, художника, писателя... да предаде очарованието на този безчовешки свят - да, според мен и това може да е много истинско (стойностно) изкуство. Не ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: Kalimas   
Дата:   16-08-16 10:48

Реална и неподправена среда. Да, такава е. Защото и сега за подобни дупки, средата сигурно не се е променила кой знае колко.

Ето ви един откъс от тази статия (the Guardian) по темата.

"...Cafe Lehmitz, an intimate, sometimes brutally graphic, always humane, portrait of the denizens of a ramshackle bar in the Reeperbahn, Hamburg's once notorious red-light district. Now long gone, the bar provided a nocturnal home for a family of prostitutes, pimps, transsexuals and thieves, most of whom Anders befriended between 1967 and 1970"

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: Dora93   
Дата:   16-08-16 11:02

"Та за фотографа, художника, писателя... да предаде очарованието на този безчовешки свят - да, според мен и това може да е много истинско (стойностно) изкуство. Не ли?"

Ако питаш мен, имам особено мнение за снимки на природата като изкуство. Може, да, но е преекспонирано от употреба. Твърде лесно изкуство. Като чалгата. Ако няма в себе си някаква антитеза на заснетото, някакъв концепт, метафора, идея, която преобръща нещата, няма стойност като изкуство. Лично мнение, но и не само!

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: BXMarkov   
Дата:   16-08-16 11:13

Dora93, няма твърде лесно изкуство. Пейзажите също са изкуство. Харесват се от чисто естетическа гледна точка, хората имат нужда от красота в този простичък вид, освен концепциите. Сигурно А.Адамс, фотографите на NG, а и хиляди други биха се съгласили с това.



Публикацията е редактирана (16-08-16 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   16-08-16 11:16

Dora93 - страхотна фотография.скандално място за снимане но като фотография е много добра.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: Dora93   
Дата:   16-08-16 11:19

BXMarkov, изкуството се развива, фотографията също. Сега сме в друга епоха. Ако не си на гребена на вълната си нищо. Ако цениш това, което правиш и считаш, че има смисъл, не би снимал като А. Адамс. Не би снимал и като АКБ. Всъщност не би снимал като никого. Говоря за истински артисти!

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: J0R0   
Дата:   16-08-16 11:35

Автор: Dora93
... Говоря за истински артисти!


И тук нямаме противоречие.
Но и тук бих разширил малко хоризонта :)
Истинските артисти са изключителна рядкост.
Ако разчитаме да поемаме културата само от шепите на истинсикте артисти, сме обречени на безкултурие.
Просто са толкова малко, че не могат да бъдат навсякъде едновременно.
За щастие освен истинските артисти има и една доста по-голяма гвардия от добри занаятчии (професионалисти), които могат за запълнят културните потребности на по-голям кръг от хора.
Именно те пълнят изложбените и концертните зали, театрите, книжарниците, кината.
Мога да дам десетки адекватни примери, но ще стане прекалено дълго...
Та думата ми е, че техния труд не е по-малко ценен и че моето уважение към подобни хора е не по-малко.
В много случаи геният, съзнавайки че е гений, хвърля няколко недоправени неща връз публиката и цял живот лежи на тия лаври.
Занаятчията, съзнавайки че не е гений, цял живот копа упорито, влага цялото си старание и сърце за да прави днес нещата по-добре, отколкото ги е правил вчера.
Та викам да не ги разделяме на І и ІІ качество, артистите.
Макар че по тоя начин границата става доста размита. Ама тя си е и такава, размита. Крайно индивидуална за всекиго.

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: Dora93   
Дата:   16-08-16 12:04

Странно защо теми като тази, които са толкова редки в този форум и които действително образоват и култивират някакъв вкус, предизвикват такава остра реакция на отрицание сред масовката!

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: lamerko   
Дата:   16-08-16 12:10

"Култивират някакъв вкус" - може би точно тук ти е проблема. Теб те влече в тази насока, но все пак аз като представител на масовката имам малко по-различен вкус. И не гледам кой е автор преди да дам оценка, както може би някои НЕ масовки правят...

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: 5co   
Дата:   16-08-16 12:16

Кое е отрицанието и кои са масовката. Поименно, колега [smile]
Темата е хубава [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: lamerko   
Дата:   16-08-16 12:19

Аз съм масовката - не харесвам голи задници в кръчми и съм еретик - не харесвам "Слънчогледите" на Ван Гог (всеки път като отида да ги видя - чудя се как името прави творбата, а не обратното)... та така де... и отричащ съм [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: nyamago   
Дата:   16-08-16 12:57

Слава Богу - отдъхнах си, не съм от ужасната масовка. Бях се уплашил да не съм там, но нищо не съм отричал. Само зададох 3 (три) въпроса, на които още няма отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-08-16 12:58

Култивират някакъв вкус..
Иди в делничен ден в коя да е селска кръчма в България и можеш да направиш подобни снимки. Е верно, междувременно може да получиш малко кютек и малко е..ане, но ако успееш да спасиш техниката, ще имаш подобни натуралистични кадри, с които можеш да култивираш вкуса на разни гражданчета по интернет форумите после. [smile]

П.с. А в неделен или празничен ден по-добре не ходи.. [smilie18]



Публикацията е редактирана (16-08-16 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-08-16 13:30

Че е истинска ок,показва няква луда черта на част от човекоподобните, но до там! За мен нито е чак хубава, нито пък специална. Както казаха по горе вземи си апарата и отиди на село в някое кръчме по злез и подобни кдри са ти гарантирани :D Дора ако имаш желание ела на гости с 1-2 ботилка уиски, ще ти направим цялостно шоу за снимки :D [shtrak] [beer]
Като цяло е много интересно как различните хора възприемат какво за тях е изкуството.

BXMarkov
Dora93, няма твърде лесно изкуство. Пейзажите също са изкуство. Харесват се от чисто естетическа гледна точка, хората имат нужда от красота в този простичък вид, освен концепциите. Сигурно А.Адамс, фотографите на NG, а и хиляди други биха се съгласили с това.


[smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer]



Публикацията е редактирана (16-08-16 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: agop4o   
Дата:   16-08-16 13:48

fast_eyebrow [smilie18] [smilie18] [smilie18] точно казано

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   16-08-16 13:57

Всъщност въпросът е достатъчно е ли е нещо да бъде естетически издържано /безкрайно разтегливо понятие/ за да бъде то изкуство? В съвременния прочит на понятието изкуство - категорично не! Един красиво заснет красив пейзаж е само красиво заснет красив пейзаж. Не е изкуство.

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: lamerko   
Дата:   16-08-16 14:02

rostoshev: пейзажа е само пейзаж, портрета е само портрет, а задника - той си е само задник. Всъщност какво точно е изкуство? Само без клишета, заучени фрази от велики бездарници и без налагане на чуждо, незнайно какво мнение [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: roburt48   
Дата:   16-08-16 14:05

Е значи и тук красиво заснетите задници са си - красиво заснети задници !! За какво изкуство иде реч ?? Що за изказвания бре, хора ??

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: Komitoff   
Дата:   16-08-16 14:14

Ако пейзажите са "твърде лесно изкуство", снимането на гол задник в кръчма какво е?


Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   16-08-16 14:15

Ако можеше да се каже какво точно е изкуство всички щяхме да го правиме. Същността му е в неопреoeлимостта. По-лесно е да кажеш какво НЕ Е изкуство. А що се отнася до възприемането на каквото и да било произведение на което и да било изкуство, то всеки вижда само толкова за колкото е готов и възприема до там до където му се простират възможностите и познанията.



Публикацията е редактирана (16-08-16 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: lamerko   
Дата:   16-08-16 14:15

Има добавена стойност за вредни от облъчване [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: Komitoff   
Дата:   16-08-16 14:20

Хааа, ха….
Всъщност за да си харесван в днешно време, трябва да си гей, веган, платен еколог и член на БХК.

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: lamerko   
Дата:   16-08-16 14:23

Еее, недей така - тук таме все още се намират сносни пияници :)

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: rostoshev   
Дата:   16-08-16 14:29

Всъщност за да си харесван първо трябва да има за какво да те харесват... останалото са подробности...

Отговори на това съобщение
 Re: Café Lehmitz - истинската фотография
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-08-16 14:29

"Еее, недей така - тук таме все още се намират сносни пияници :)"


То явно затова, като ги снима някой и се превръщат в "култивиран някакъв вкус"



Публикацията е редактирана (16-08-16 14:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: