Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: Стоев   
Дата:   26-06-10 23:23

А нещо дето се стига с кола? Няма начин да се катерим с Юзър Сашо по пешоходни маршрути [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: tvk75   
Дата:   26-06-10 23:38

Крушуна

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: bgpower   
Дата:   28-06-10 19:38

Няколко въпросчета:

1. Има ли карти на пътеките за Гармин?
2. Намерихме възможност да ни качат от Калофер с джип до вр. Ботев по някакъв черен път и от там да слезнем направо надолу, като ще минем и покрай пръскалото или по-добре от Калофер /местността Паниците, където ще спим/ да си се качим нагоре пеша до пръскалото и после слизане. Всичко това от гледна точка на времето, понеже сме предвидили 1 ден - събота с тръгване рано сутрин.

Поздрави,

PS: Мерси много за съветите и снимките!
PPS: Филтрите са избрани вече.



Публикацията е редактирана (28-06-10 19:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: dau   
Дата:   28-06-10 20:13

Има пътеките в картите на Офроуд България

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: apollo   
Дата:   28-06-10 20:42

bgpower, ето как го направих това миналата година:

Пристигане на паниците следобяд около 17.00 часа и веднага изкачване до хижа Рай за около 2 часа и половина по-стегнато ходене и снимки тук таме - преспиване на хижата - на следващия ден изкачване на вр. Ботев през тарзановата пътека - слизане от върха през заслон маринка и по отсрещното било чак долу до паниците!

Вече там накрая може да преспите преди да се приберете [smile]

Отделете и втората половина на предния ден за да си качите върха и слезете както подобава за да може да кажете че сте изкачили Ботев а не слязохме от него... така си е редно [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: ecobo   
Дата:   28-06-10 20:52

Пристигане на паниците следобяд около 17.00 часа и веднага изкачване до хижа Рай за около 2 часа и половина по-стегнато ходене

Те това не го вярвам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: apollo   
Дата:   28-06-10 21:05

Екобо точно толкова, просто ходенето беше по-стегнато всъщност нормално темпо със снимки разбира се! Определено можех и по-бавно но също така и по-бързо[smilie3]

Все пак няколко дни преди това бях по главното било на Пирин а след това и на вр. Мусала и точно тогава както се казва бях влязъл във форма/уви де да беше и сега така/[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: sunnyshot   
Дата:   29-06-10 03:52

хайде, дайте снимки [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: marto   
Дата:   29-06-10 07:02

apollo - ти да не си бягал по баира бе[smilie10]

викаш и снимки си спирал да правиш [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: didesignbg   
Дата:   29-06-10 08:18

миналата година правим качване по схемата на apollo, само че за малко повече[smile]
Сутринта ги подкарвам рано, рано, щото си знам групата към Ботев. Докарахме я до върха и тъкмо обикаляме горе, гледам един млад мъж с бодра и широка крачка се качва, поздравяваме се и се заговаряме, кой от къде. Той ми обяснява че е част от група тръгнали сутринта от Паниците, но го изнервили щото много се бавили и го взел в ускорено темпо от х.Рай до Ботев. Целия маршрут от Паниците го беше направил за три часа и половина. Та има ходене и ходене. Просто в планината всеки си държи темпото и не трябва да се пресилва. На Ботев горе има змии, така че не е идеалното място за разходка. Допълнително е едно от местата с най-променливо време и шанса да видите нещо с първото си изкачване не е много голям.

Специално за юзър Сашко препоръчвам хижа Добрила над Сопот. Според желанията може със лифта, а ако не ви се занимава хижаря на Добрила ще ви вземе със един луксозен Мерцедес Г, на малко изкачване.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: kvasilev   
Дата:   29-06-10 10:00

Ако правилно съм разбрал от Паниците до Ботев за 3 и половина часа, според мене е Ъпсурт.Аз съм го правил с бързо темпо 6 часа с 5 почивки по 15 минути.А ходя много бързо с доста усилено темпо.
А за Добрила препоръчвам на всички с Г класата да се качите ,пича се казва Чавдар взима по 10 кинта на човек (колкото е лифта) като се съберат 5-6 и тръгва.Изкчването е уникално.
Тази година направих бърз преход Добрила-Ботев,уникални пеизажи,нищо общо с Паниците-Ботев.
Добрила-Ботев

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: Rebellious   
Дата:   29-06-10 10:18

Пристигане на паниците следобяд около 17.00 часа и веднага изкачване до хижа Рай за около 2 часа и половина по-стегнато ходене и снимки тук таме - преспиване на хижата - на следващия ден изкачване на вр. Ботев през тарзановата пътека - слизане от върха през заслон маринка и по отсрещното било чак долу до паниците!


E, ако не бе опасно заблуждаващо това просто бих се усмихнал, но... За да се качи група за два дни горе трябва и да си носи раници с багаж и това значи по 15 кг още на човек! До Джендема бива, но после наклоните и серпентините стават доста сериозни! Особено за недотам тренирания и недотам опитния планинар! В този случай само прехода през Джендема е поне два часа! Така че, реалистичния АБСОЛЮТЕН минимум е 3 1/2 - 4 часа и то без снимането! [smilie3]
За да не съм голословен - това разстояние съм го вземал за час и половина ( от х. Рай до Паниците), но на връщане, с празни раници, по маратонки и шорти и на бегом! И времето бе много късметски постоянно топло!
Ноооо, НА ВРЪЩАНЕ!

А иначе бая пъти съм упътвал подобни, пристигащи към 17 часа "планинари" като последния път ги качих до Джендема с джипа, щото иначе не знам какво би могло да се случи! А най-си е добре на хората от ПСС ( Планинската Спасителна Служба) да не се създава зорлем работа!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: djogata   
Дата:   29-06-10 10:24

Северният Джендем също не е за изхвърляне [smile]

Дай да бутна и една картинка, нали сме фотографски форум, пък и оттатък в клуба вече ни бият за спам [smilie5]


http://www.nikolaydimitrov.com/wp-content/gallery/balkan/stara_planina_025.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: djogata   
Дата:   29-06-10 10:25


http://www.nikolaydimitrov.com/wp-content/gallery/balkan/stara_planina_026.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: Rebellious   
Дата:   29-06-10 10:27

Просто приемете, че за едно нормално качване от Паниците до х. Рай ви са нужни 4 1/2 часа, вижте внимателно времето, планирайте си времето до стъмняване и едва тогава го правете! С риск да се повторя, но това не е нито Рила, нито Пирин! Централния Балкан е най-непредсказуемата и дива планина и винаги помнете това! Особено тези от вас, по-отворените дето се мислят за покорители или рекордьори! И не ми се сърдете, само за добро ви го пиша!!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: djogata   
Дата:   29-06-10 10:34

Ребелиус, до хижа Рай не вярвам времето да им създаде някакви особени проблеми - все пак надморската височина е малка, и през повечето време са скрити в гората. Само в средата на маршрута има един участък, който е на открито било, и при нормално ходене се взема за час.

От хижа Рай нагоре към Ботев обаче ситуацията е напълно различна!

Иначе съм съгласен, че ако не се правиш на рекордьор, 4 часа ходене до хижата от Паниците са напълно спокойно постижими. Аз съм го вземал и за 3, и за 6 часа - зависи от компанията [smilie5] Когато го взехме за 3 часа, бях само с един приятел. Когато го взехме за 6 часа, бяхме група от 6 човека, включително няколко неопитни и мързеливи туристи [smilie7]

Пътят от Калофер до Паниците е изпитание дори за луноходите и марсоходите. Ако не ви се трошат колите, от Калофер догоре пеша разстоянието се взема за час.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: kvasilev   
Дата:   29-06-10 10:39

и аз да пусна Добрила-Ботев, част от Ком-Емине

http://www.picvalley.net/u/1546/2158798402803699591277797019XPkF2OJ2YTA8t9rnFGcM.JPG




http://www.picvalley.net/u/1692/19675249686485882171277797040hwsdHixiUuFHGuotb359.JPG


Това е на слизане от Амбарица ,вижда се целия път по билото до Ботев

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: didesignbg   
Дата:   29-06-10 10:45

Rebellious, има хора има и хора. Далеч не насърчавам някои, който не се е качвал да го направи за това време. Аз самия не смятам че мога да го направя. Човекът който видях съм убеден че го е направил.
Човек ходил нормално в планинини ще се справи от Паниците до хижа Рай за около 3 1/2 часа в нормално темпо. Като съм чел на apollo пътеписите съвсем реално го виждам да го свали на 2 и половина.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: marto   
Дата:   29-06-10 10:46

Автор: djogata
Дата: 29-06-10 10:34

Ребелиус, до хижа Рай не вярвам времето да им създаде някакви особени проблеми - все пак надморската височина е малка, и през повечето време са скрити в гората. Само в средата на маршрута има един участък, който е на открито било, и при нормално ходене се взема за час.


За да стане още по-фотографска темата една илюстрация от този участък [smilie3]


http://ic2.pbase.com/o2/71/794271/1/113669689.e1tAXYnx.IMG16009_web.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: djogata   
Дата:   29-06-10 10:59

Мда, ето и още [smilie5]

(сега вече прекалих май) [smilie18]


http://www.nikolaydimitrov.com/wp-content/gallery/balkan/stara_planina_005.jpg




http://www.nikolaydimitrov.com/wp-content/gallery/balkan/stara_planina_006.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: kvasilev   
Дата:   29-06-10 11:14

и аз да пусна пак

http://www.picvalley.net/u/2430/8614822092681008551277799221BGui7lrgrKVF4B9FnBmx.JPG




http://www.picvalley.net/u/2094/127653302510436833451277799227qqaVVBlUK8DF2oKv6eZ1.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: Rebellious   
Дата:   29-06-10 11:21

Автор: didesignbg
Дата: 29-06-10 10:45

Rebellious, има хора има и хора. Далеч не насърчавам някои, който не се е качвал да го направи за това време. Аз самия не смятам че мога да го направя. Човекът който видях съм убеден че го е направил.
Човек ходил нормално в планинини ще се справи от Паниците до хижа Рай за около 3 1/2 часа в нормално темпо. Като съм чел на apollo пътеписите съвсем реално го виждам да го свали на 2 и половина.


Виждаш от пътеписите, значи...[smile] А аз - от личен опит и от самото място. Не десет или двадесет пъти.
В града е хубаво и най-вече безопасно да се мечтае за тези места, четейки, но когато си там наистина, нека главата да ти е на раменете и си слагай ВИНАГИ поне 30% резерв във всичко! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: Rebellious   
Дата:   29-06-10 11:25

Автор: djogata
Дата: 29-06-10 10:34

Ребелиус, до хижа Рай не вярвам времето да им създаде някакви особени проблеми - все пак надморската височина е малка, и през повечето време са скрити в гората.



Джога,

Написаното по-горе от мен няма нищо общо с надморската височина! Опитай се да го разбереш, важно е! А в гората, скритата... има и меченца! След 18 часа са особено "забавни". Така че... Помислете пак или както решите...


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: serjy   
Дата:   29-06-10 11:25

хубава тема! [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за интересни места за снимки в западна и централна Стара планина
Автор: apollo   
Дата:   29-06-10 11:31

Всъщност длъжен съм да се поправя. Взех, че сравних данните от трака на ГПС-а и времето към инфото на снимките... та не два и половина а три и половина часа [smile]

Дори и аз се зачудих как при условие че не съм бягал и съм снимал съм успял за два и половина [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: