Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: Пърпъла   
Дата:   14-12-08 16:58

Лично при мен около 20-30% от снимките (350D) са брак само заради забравено ИСО - неправилна стойност [smilie9]
Новото 5DMk2 доколкото си спомням се описваше да има Auto ISO и в креативните режими (Не помня при 50D как беше тази ситуация)
Та споделете моля...

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: ivodam   
Дата:   14-12-08 17:59

При 50Д има също авто ИСО и забелязах нещо много интересно - изглежда има някакъв алгоритъм да се ориентира спрямо обектива - при приоритет на блендата, като слагам 70-200 ми дава такова ИСО на открито, че скоростта все е някъде около 500-600. При обектив 600 мм ми дава 1000 - 1200. Не знам дали обаче е случайност, или има наистина вграден алгоритъм да вдига скоростта спрямо фокусното разстояние.

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: Пърпъла   
Дата:   14-12-08 18:29

Ами той 50D нали "чете" какъв е обектива заради онези корекции на автофокуса. Хубаво са го измисли както го разправяш - преопръчителна скорост според типа обектив и оттам колкото може по-ниско ИСО - по някаква вътрешна табличка в паметта му предполгам. Браво. [smilie24]
Еми това е идеята - да се намалят неволните грешки, като се запазят възможностите за креативност. Предологам че някаде из менюто има възможност да се изкючва автоИСО-то, Така ли е?



Публикацията е редактирана (14-12-08 18:37)

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: tantris   
Дата:   14-12-08 18:54

Ръководи се по същата логика дето я ползва П-режима. Тъпо е, защото не ти дава възможност да си параметрираш действието му. При никон можеш да задаедш точно под каква скорост исото да ти се качва. Примерно аз предпочитам да снимам за по-сигурно на 1/фх2.

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: pmartinov   
Дата:   14-12-08 19:13

[smilie2]


Абе Nikon ...


[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: ivodam   
Дата:   14-12-08 22:53

Пърпъла: Естествено, че можеш да го изключиш, няма проблем :)

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: ivodam   
Дата:   14-12-08 22:54

tantris: Е, контрол на скорости и тем подобни - в марковете от 1-ва серия, все пак трябва да има малко елитарност, бахмамаму :))

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: джъмбо   
Дата:   14-12-08 22:54

защо ползвате ауто исо???
а и в крайна сметка нали се вижда във визьора на какво исо си [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: ivodam   
Дата:   14-12-08 22:57

джъмбо: Има динамични ситуации, когато може да върши работа, когато държиш да си на определена диафрагма и в същото време да не падаш под определена скорост. Но общо взето използването му става все по-рядко, с колегите птичари гледам, че все повече си снимаме на ръчни настойки.

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-12-08 22:57

haha още д80 има такава опция....
Те никон отдавна са го измислили
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-12-08 23:01

Аз пък птичарите незнам как снимат на ръчно при тези диманични ситуации....

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: ivodam   
Дата:   14-12-08 23:08

pd: Не се мъчи...

Отговори на това съобщение
 Re: 5ДМк2. Auto ISO. Споделете, първите собственници, моля
Автор: Пърпъла   
Дата:   15-12-08 01:03

джъмбо
защо ползвате ауто исо???
а и в крайна сметка нали се вижда във визьора на какво исо си


Абе кой ти гледа у визиора, като все бързаме за някаде.
Вчера отивам на гости на едни авери. Искаха снимки на децата да пратят на бабите в БГ-то на Новата година. Разтоварвам такъмите на бегом от колата в 6 вечерта, - бебетата ще заспиват скоро. Инсталирах всчико набързо няма време за сиви карти и white balance. Апарата на триножника на 40 см от земята - децата седнали на една тонколона сложена на широката и старана. Снимам с дистанционното да избегна вибрациите. На 350D визьора - мъъъкаа, нищо не се вижда какво си снимал.
И им замазах всикчи снимки - на 2.8 на ISO 100 при едни мижави 500 вата лампи отразени в 2 чадъра. Усетих се за ISO-то като чух как бавно мазно пуца апарата - че съм на ниска скорост. После ми гръмна едната крушка и спрях да снимам. Умрях си от яд.
Единственната снимка (пак позамазана на едното бебе, и в последствие - прешарпена) която се получи накрая от 20-ната снимки които успах да направя в този галоп е тая:

http://212.36.3.59/site_pics/158/4_1229309958.jpg



Да не говоря как се дъня кат си ходя по улицата и снимам ту на сянка, ту на светло, или пък съм забравил от предната вечер на ISO 800. Колко хубави снимки съм развали за това пусо ISO , ей [smilie2]
Затова си викам - 'айде като дойде време да сменяме тялото, дано тия нови чалъми да помагат. [smilie24]



Публикацията е редактирана (15-12-08 05:06)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: