Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на фото чанта за туризъм (не раница)
Автор: danielangelov   
Дата:   23-04-17 18:28

Здравейте,

търся си чанта ,в която да нося един Pentax K-S2 с 18-50 и 50-200.
Основната, която нося е тази - http://www.deuter.com/DE/en/hiking/act-trail-36-el-3440915.html
Мисля си фотографската да е нещо по тялото, може би тип кобур (понеже се ходи много и не искам да се движи свободно и в същото време искам бърз достъп).
Разглеждах алтернативи като https://www.peakdesign.com/capture
https://www.youtube.com/watch?v=Q_mGSXDWcGM

Все още не знам какво е най-доброто решение, та мнения от колеги планинари са добре дошли :)

Поздрави [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото чанта за туризъм (не раница)
Автор: kvakioh   
Дата:   23-04-17 20:35

Това от линка в тубата е доста неудобно и с много каишки. Ползвам Lowepro Inverse 200 AW, която побира повече от тяло с китов обектив и още един. Има по-малка версия 100 AW, която може би ще стане. Има Lowepro Alpine mesa Hip, която е още по-малка. Проблем виждам в това, че вече не се продават в Бг и може би ще е трудно да се прецени.
Подобна на вече изброените е Kata HandsFree-493 DL, но вече не се произвежда, трудно ще се намери. Всичките са за кръста, и са просто по-големи варианти на т.нар в България "банан".

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото чанта за туризъм (не раница)
Автор: imitev   
Дата:   23-04-17 20:42

След известно ползване на раници с 2 презрамки, с 1 презрамка установих че Lowepro Inverse 200 AW [smilie24][smilie24][smilie24] е перфектна за туризъм и не ми натоварва излишно врата и раменете.

Има място за малка бутилка с вода, 60Д + 2 обектива и светкавица.

Ако не искам да е по-леко - нося само 60д + 1 обектив.

Размерът е идеален - 100AW ще дойде малка.

Ремъците са широки и удобни.



Публикацията е редактирана (23-04-17 20:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото чанта за туризъм (не раница)
Автор: danielangelov   
Дата:   24-04-17 14:41

Да, няма ги в България ... някакви алтернативи?
Имайте предвид, че раницата ми е с кръстен колан.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото чанта за туризъм (не раница)
Автор: Zdram   
Дата:   24-04-17 15:55

Аз използвам една малка чантичка на Ката, която нося през рамо отпред, когато ходя много с туристическа раница. Вътре стои М4/3 апарат с един зуум обектив, батерии, филтри, карти и др. дреболии. Всичко друго - в багажа. Когато нося и големия апарат, го слагам с два-три обектива в една Слингшот 100 Лоупро и я закачам отстрани на туристическата раница. Осигурява ми лесен достъп до техниката и бързо сваляне при лоши условия, транспортиране на багажа, престои и т.н. Но пак си нося малката чанта отпред. От доста време това ми е най-удобният вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото чанта за туризъм (не раница)
Автор: kvakioh   
Дата:   24-04-17 16:40

Kata DW-495, остава като вариант, само че пак от чужбина. 50-60лв е.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото чанта за туризъм (не раница)
Автор: kvakioh   
Дата:   24-04-17 16:50

Имаше и преди едни триъгълни Kata, но много скъпи и са с ремък за през рамо и се носят отпред, за да има достъп. Сега може да има някакви други варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото чанта за туризъм (не раница)
Автор: SEURET   
Дата:   26-04-17 17:17

Нещо от тези, може и да е интересно - promo


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото чанта за туризъм (не раница)
Автор: danielangelov   
Дата:   26-04-17 18:08

Да, и аз ги гледах :) Сега уикенда ще отида в магазина им да видя за какво става въпрос. Благодая!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на фото чанта за туризъм (не раница)
Автор: hose   
Дата:   30-04-17 17:56

точно щях да пиша за Manfrotto Advanced Active Sling 1
съвсем наскоро си я взех, още дори не съм я пробвал, но изглежда много добре… от година я дебнах да я намалят, че нещо 170лв….. но те изчезнаха, и на линка горе не дава наличност, не знам какво намаляват, но накрая я взех от ebay.uk, излезе ми точно 95лв. с доставката, аз исках нещо в което да влиза тяло с 80-200, и тук влиза точно

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: