Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: Stoi2   
Дата:   12-05-16 10:37

Питането ми е следното. Взех си един преходник M39 към 4/3 . Ползвам го на GH1 . Експерементирам с няколко обектива Юпитер. Всичко е наред с изключение на това че не може да се фокусират обекти под 3 метра. Т.е фокусното разстояние е малко не точно до матрицата.

Питането ми е следното: Предполагам съществуват някакви още адаптори-преходи които се навиват между обектива и прехода M39 to 4/3, и с които да си регулираш точно фокусното разстояние. Търсих в ebay, но нещо не намирам, а си мисля, че няма как да няма. Някакви насоки като наименование под което да ги търся ?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-05-16 11:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: hartt   
Дата:   12-05-16 11:21

Вероятно калпав преходник. Имам само Юпитер-8 от Зорки - с преходник-китайче от ибей фокусира безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: Stoi2   
Дата:   12-05-16 11:33

Юпитер 3 е обектива с който почвам първите проби, а преходника е този:

http://www.ebay.co.uk/itm/391420682467


Пробвах и други руски обективи и всички фокусните им идват на различни места. Явно си иска нещо за донагласяне за всеки вид обектив. Идеята е да пробвам няколко различни обективи, за да видя кой ще си харесам най-добре за видео... та "твърд" преход по поръчка за даден модел на M39 не ми е много подходящо решение.

Сега намерих едно готово решение, където си гласиш ръчно фокусното разстояние, но малко скъпо ми се вижда 49,90 ? британски лири [smilie9]

Води се Universal Mount Adapter Exakta PB M39 Lens to Micro Four Thirds Olympus camera в ebay. Линка е дълъг и форума не го пуска.

P.s Кой е Слав ? [beer]



Публикацията е редактирана (12-05-16 11:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: Nikolas666   
Дата:   12-05-16 11:37

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: Stoi2   
Дата:   12-05-16 11:46

Благодаря ! [beer]
понеже преди да поръчам четох че са пълно копие на лайка-та -та от там.

линк универсален преход



Публикацията е редактирана (12-05-16 11:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: s_dyakov   
Дата:   12-05-16 15:13

А какъв е проблема точно?
Че разстоянието по скатата не отговаря на изтиският фокус ли?

Според мен този 'универсален преходник' е загуба на пари и време.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: steeens   
Дата:   12-05-16 15:37

Да, ще става само за обективи за огледално рефлексни, но не и за далекомерни апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   12-05-16 18:53

Някой може ли да обясни каква е разликата между лайка м39 и така наречения руски м39 за телеметричен апарат, например Зоркий4?

До автора. По принцип китайците правят преходника да подминава леко безкрайност с цел да се застраховат. Може би от там идва твоя проблем. По принцип минималното фокусно разстояние на Юпитер 8 е 1м. Аз съм ползвал Юпитер 8 на лумикс Г1 с преходник за 5лв от алиекспрес и проблеми не съм имал. Сигурен ли си, че става въпрос за три метра, а не по - малко?



Публикацията е редактирана (12-05-16 18:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: hartt   
Дата:   12-05-16 21:54

Принципно няма разлика между Лайка М39 и руските М39. В довоенните години ФЕД е ползвал 39 резба с по-различна стъпка, подобно са правили и в ранния Канон. Някои китайски преходници наистина леко подминават безкрайността, но да не може да фокусират под 3м е кофти. Направи ми впечатление, че показаният първи преходник е снабден с шестогранно ключе, което предполага възможност за калиброване.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: radomarinov   
Дата:   12-05-16 22:12

Странна работа[smilie11]
Ползвал съм най-различни китайчета L39/m43 с русначета на 39 и не съм срещал такъв проблем. Вярно че скалата за фокуса не се пада отгоре, но си фокусират горе-долу колкото пише. Ако е 39 от огледален, няма да фокусира въобще- там трябва гривна 39/42 и преходник м42/м43. Ако е от Чайка, там трябва да се изпили преходника, защото отсечката е още по-малка[smilie11]
Да не е някоя 39ка за износ и разстоянието да във футове[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: radomarinov   
Дата:   12-05-16 22:17

Nikolas666 написа:

>
> ей на


Ей на какво, цените им са от 2-3 пъти по-високи от нормалното[smilie5]
И къде се губят 17 мм не разбрах [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за преходник от М39 към Micro Four 4/3
Автор: kufeiko   
Дата:   13-05-16 16:58

Аз си изпилих малко моя М39 преходник за да си наглася безкрайността :) Не можа да се компенсира с шестограмните ботчета отстрани.
Ползвам го също на Panasonic GH1.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: