Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: Cornelius   
Дата:   26-09-15 18:11

Здравейте! Събирам мнения относно покупка на апарат. Рано е все още, обмислям около Коледа да си направя един подарък, но имам колебания какъв точно да е. Да уточня, че досега не съм пипал цифрова техника в живота си, като изключим едно съвсем елемнтарно апаратче. Обичам филма и си го ползвам с удоволствие, но... нещата се менят, цифровизацията явно се превръща в необходимост. Казвам веднага между какво се колебая, Df или D750? Първия ми харесва много повече като визия, грабва ме от пръв поглед. Вторият пък има някои предимства така като чета. Фактът е, че не разбирам до колко са предимства, тъй като както казах цифровият свят е напълно нов за мен. Разполагам със следните обективи: AF Nikkor 24/2.8 D; AF Nikkor 35-105/3.5-4.5 D; MF Nikkor 50/1.4 AI-S. Вършат ми прекрасна работа с филмовите тела. Не възнамерявам да инвестирам в други обективи. Искам да си ползвам тези трите. Не снимам професионално, хоби ми е. Ще се снима основно пейзажи, архитектура, семейни събирания. Та така, кое от двете тела да избера?

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: serjy   
Дата:   26-09-15 18:26

вземи си Дф, че е по-шик, това също е от значение!

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   26-09-15 20:23

Разгледай на живо и избери този, който най-добре ти пасва в ръката;
реално 750 е доста по-фукнционална камера, но с една идея по-ниско максимално исо; Въпросът е при какви ситуации би ти потрябвало толкова високо исо;
За пейзажи, семейни снимки и архитектура - това не те грее до голяма степен;
А щом ти е хоби - по-евтината камера!

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: quazimodo   
Дата:   26-09-15 21:01

D610 щом е за хоби.

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: fotopepi   
Дата:   27-09-15 00:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: Cornelius   
Дата:   27-09-15 08:55

Благодаря на всички за коментарите!

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-09-15 14:46

d700 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: бонд   
Дата:   27-09-15 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: marrio31   
Дата:   27-09-15 15:41

D700 е правилния избор според мен щом няма да купуваш други обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: fotopepi   
Дата:   27-09-15 17:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: fotopepi   
Дата:   27-09-15 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: Cornelius   
Дата:   27-09-15 18:29

Държа да е нов, от магазина, с гаранция, което автоматично изключва Д700. Иначе кропка не ми се нрави като идея и на мен.

Дф-а определено радва окото на хора като мен, които си падат по ретро визията, но наистина е скъпичък, пък и липсват някои неща, които ги има при Д610 и Д750. Основното ми притеснение при Д610 е това, че съм чел че не се справял добре при ниска осветеност. Добре де, какво значи това? Вътре, вечер на приглушена светлина; звездна нощ или нещо по-тъмно?

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: Imaginarium   
Дата:   27-09-15 19:24

Cornelius, това дето си го чел, братко, е от някой, който не се е докосвал до Д610.Сензорът е прекрасен и се справя страхотно при ниска осветеност :)
Ето ти един автор , който снима с Д600, ти сам прецени как се справя с нощните снимки:)
Аз давам гласа си за Д610, при твойте изисквания и желания от Д750 просто няма смисъл.
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: fotopepi   
Дата:   27-09-15 19:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: Cornelius   
Дата:   27-09-15 19:47

Благодаря много за разясненията и за примера! Явно ще е Д610 в такъв случай. Бях готов да се изхвърля за по-скъп, та добре направих че попитах. Предполагам, че около Коледа ще има някакви промоционални цени, та може и за някой и друг филтър да останат средства.

Отговори на това съобщение
 Re: Преход от SLR към DSLR - Nikon
Автор: fotopepi   
Дата:   27-09-15 20:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: