Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus-стара или нова матрица?
Автор: daniil-k   
Дата:   15-08-14 01:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: Kirilius   
Дата:   15-08-14 02:17

Аз имам E-PL1, имал съм E-M5, а сега снимам с E-M1. Новите имат чудесни цветове. E-PL1 също има много хубав цвят, но като цяло не може да става и дума за сравнение между старите и новите матрици. Ако можеш да си го позволиш, спокойно минавай на нещо по-ново.
Олимпус като цяло имат топли настойки на JPEG-а. Това можеш и да го постигнеш при обраборката от RAW. Ако снимаш в JPEG, силно препоръчвам да минеш на RAW, има разлика, вервай ми.

А това, дето матриците имали бърз фокус, са глупости, ше знаеш [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: Kirilius   
Дата:   15-08-14 02:19

Ето ти тлъст сочен цвят от E-M1:


https://photo-forum.net/static/site_pics/197/1402634109_P3096202.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: serjy   
Дата:   15-08-14 08:18

имам E-P1, имал съм Е-Р3, а сега съм с Е-Р5 и според мен петицата има най-хубави цветове и най-добра картинка. гледам и сега има промоция E-PL5 с двата китака за 850лв. което ми се вижда много добра оферта.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: daniil-k   
Дата:   15-08-14 08:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: s_dyakov   
Дата:   15-08-14 09:56

Аз си правих преди време такова сравнение с моя Е-П2 и ЕМ-5 на колега, но не бях убеден много че си струва ъпгрейда.

На ниско исо няма чувствителна разлика в качеството. Настройките по подразбиране на jpeg на ЕМ-5 имат повече контраст, шарпен и сатурация, също баланса на бялото му бяга което на мен не ми хареса много.
Предпочитам повече как изглежда jpeg-а на е-п2-то и затова съм си го оставил.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: SoftImage   
Дата:   15-08-14 10:09

Новите матрици са доста по-добри!!! Сравнение със старите не може да се прави!!! Настройките по подразбиране се сменят за 30 сек. и това да не те притеснява!



Публикацията е редактирана (15-08-14 10:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: serjy   
Дата:   15-08-14 10:19

зависи колко пари си заделил, ако можеш да се напънеш за Olympus E-M10 мисля, че е най-добре. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: quazimodo   
Дата:   15-08-14 12:28

Те ви малко семки за чоплене и вЕрвайте ми, човека знае какво пише - родил се е с Олимпус под възглавницата[smilie5]:

http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=177976



Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: kirilius   
Дата:   15-08-14 17:20

Kirilius,снимката ти е със страхотни цветове но дали е директен JPEG от апарата ? Снимам с олимпус само заради директния JPEG и само там търся сравнение между матриците.

Матриците не прявят JPEG-зи. Матриците произвеждат купчина данни (която може да се запише някъде като RAW файл). Софтуерът (или процесорът) на апарата взима тези данни и прави от тях JPEG.

Т.е. ти искаш сравнение между процесорите (не между матриците) на различните поколения камери. Новите олимпуси имат чудесни процесори, няма да съжаляваш.

Снимката по-горе е от RAW. Обикновено снимам в RAW и после в LightRoom дооправям контраст, острота, кроп... Цветовете почти никога не пипам, а съм обработил хиляди кадри. Просто Олитата (3те които съм имал) вадят чудесен цвят и корекции много рядко се налагат. На тази снимка, например, не съм пипал цветовете.

Всеки конвертор ще ти интерпретира цветовете по леко по-различен начин. За LightRoom специално има профили (идват си със софтуера) за Олимпус, които би трябвало да вадят същия резултат, както от камерата: Natural, Vivid, Portrait, Muted, ...

Ако искаш резултат ТОЧНО като от камерата, можеш да ползваш собствения конвертор на Олимпус - Olympus Viewer. Там гаранцията, че цветовете ще излязат точно, както от камерата, е 100%.

Освен това по-горе хората писаха вече, че настройките на JPEGа в камерата се сменят лесно, така че ако нещо не ти харесва, винаги можеш го да промениш в менютата без да се занимаваш после с RAW.

Пак да повторя: ако можеш да си го позволиш, спокойно минавай на по-нов апарат. E-PL1 няма предимства пред новите поколения Оли-та, за които си струва да седиш с него.



Публикацията е редактирана (15-08-14 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: daniil-k   
Дата:   15-08-14 18:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus-стара или нова матрица?
Автор: mmjm   
Дата:   15-08-14 19:16

Прочети пак първите 2 абзаца на kirilius от горния пост :
"Матриците не прявят JPEG-зи. Матриците произвеждат купчина данни (която може да се запише някъде като RAW файл). Софтуерът (или процесорът) на апарата взима тези данни и прави от тях JPEG.
Т.е. ти искаш сравнение между процесорите (не между матриците) на различните поколения камери.Новите олимпуси имат чудесни процесори, няма да съжаляваш.



Публикацията е редактирана (15-08-14 19:20)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »