Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ползвали ли сте?
Автор: TakeYourTime   
Дата:   24-04-14 21:42

Здравейте на всички!

Въпросът ми е - имате ли впечатления от Sony alpha 230?
В случая е с обектив Pentacon 50mm f/1.8 MC (M42) - от него някой да има впечатления?


И ми е интересно по-скоро какво е мнението ви за тази комбинация между тяло и обектив ? Не намерих никъде някой да е писал за точно такава. Мнения за самото тяло изчетох много, но ако все пак някой има опит - нека драсне.



Все още не съм много навътре с материята, чета доста, научавам нови неща всеки ден, но ако може някой да ми каже все пак какво е мнението му за фотоапарата и обектива, ще бъда благодарна. Лаик съм още, но искам да се науча и напредвам лека-полека. :)

Чудя се дали да взема фотоапарата, ще го ползвам като любител, просто ми харесва да снимам за собствено удоволствие.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: MARLOV   
Дата:   24-04-14 21:52

Попитай тук!

http://www.alphaforum.net/forum/index.php



Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: TakeYourTime   
Дата:   24-04-14 21:56

Благодаря!

И там съм намислила да питам, но реших и тук да попитам, защото виждам, че мога да получа ценни съвети. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: quazimodo   
Дата:   24-04-14 22:00

Търси обектив с автофокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: TakeYourTime   
Дата:   24-04-14 22:07

Искам да е ръчнофокусен, точно това ме съблазни в този. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: quazimodo   
Дата:   24-04-14 22:19

А какъв опит имаш в снимането с такава комбинация?

Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: shtukov   
Дата:   24-04-14 22:31

Една от най калпавите 50-ки.


Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: sidthesloth   
Дата:   24-04-14 22:36

Автор: shtukov
Дата: 24-04-14 22:31

[smilie24]



Публикацията е редактирана (24-04-14 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: TakeYourTime   
Дата:   24-04-14 22:43

Никакъв. Но все пак за да се науча трябва да пробвам, иначе няма как.

Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: TakeYourTime   
Дата:   24-04-14 22:54

shtukov написа:

> Една от най калпавите 50-ки.
>

А защо е калпава, ако можеш да обясниш, защото наистина нямам впечатления от този обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: sidthesloth   
Дата:   24-04-14 23:02

Няма да е зле, ако опитате да:

1. Се регистрирате в www.mflenses.com и да разлистите с голямо усърдие темите във форума на въпросния сайт;
2. Потърсите и проверите във flickr.com представянето на различните обективи, вкл. и на посочения от вас;
3. Прочетете някои популярни книги за фотография, образователната секция към този форум и да разгледате албуми с фотографии на утвърдени майстори.

Не е нужно да е в посочения порядък.

П.П. Няма как някой да ви го сдъвче и изплюе в три изречения. Попитахте и получихте отговор. Аргументиране липсва, но то не е нещо, което се предава синтезирано, като аксиома или теорема. Та така...
Впрочем, ако на вас ви харесват най-добрите ви снимки с вашия обектив (а почти съм убеден, че е така), не е лошо. 95% от хората, които ще ги видят, също ще ахнат (можебиедвалине).



Публикацията е редактирана (24-04-14 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: TakeYourTime   
Дата:   24-04-14 23:22

sidthesloth,


Благодаря за полезната информация.

По точка 2 и 3 работя вече :).

Разгледах представянето и на обектива, за който питам тук, просто искам още мнения от хора, които са го ползвали, това е всичко.

А аргументацията е важна винаги, иначе просто не се казва нищо смислено.



Публикацията е редактирана (24-04-14 23:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Ползвали ли сте?
Автор: sidthesloth   
Дата:   25-04-14 00:05

Ето ви една тема за сравнение между два обектива (с приложени примери), която е задължителна във вашия случай. Как мислите, че са направени изводите, публикувани от отделните потребители? Въз основа на опита, прочетеното, заснетото. Ето защо ви написах краткия списък по-горе. Четете и сравнявате, снимате и четете, снимате и сравнявате. Ако не разбирате нещо конкретно - попитайте във форума. Но не е редно да искате някой да извади избрани текстове, да синтезира мненията, да добави примери (снимков материал). Това го вземате наготово в по-добрите курсове по фотография, след като си платите таксата. Алтруизмът си има граници, не ме разбирайте погрешно.

[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: