Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 
 от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 15:44

 Здравейте колеги, изчетох доста теми във форума и ми направи впечатление подробните ви коментари.Ще се радвам, ако може да помогнете и на мен с напътствия и съвети. Живея и работя в Лондон и искам да използвам възможностите,които този град дава,а именно да се реализирам в тази сфера.Опита ми досега се свежда до тяло на Никон Д5100 и 18-55 и 55-200.Та ако може да ми предложите апарат и обективи,а и някой гуру на фотографията в БГ готов да ми даде малко съвети и напътствия.Благодаря ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   14-04-14 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 15:55

Въпросът ми е с какво тяло и обектив да започна,защото с голо дупе знам,че риба не се лови ;)Благодаря за съветите!

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: jivkojj   
Дата:   14-04-14 15:59

А какво изобщо искаш да започнеш? Астрофотография ли? Или да учиш?

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Don_Diego   
Дата:   14-04-14 16:05

и защо според теб 5100 е голо дупе?

http://35photo.ru/items/Nikon+D5100_i4776/examples/


Съвет, който мога да ти дам е да изтриеш първата част от въпроса си - за техниката. Започни от уменията си и когато ги придобиеш и почнеш да изграждаш стила си, тогава сам ще разбереш от каква техника имаш нужда и въпросите ти ще са доста по-конкретни, а най-вероятно - изобщо няма да имаш такива.


allyx [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:09

В момента съм без тяло и обективи,та за това беше сравнението "с голо. ..." Та благодаря,за дружелюбните и не до там съвети ;)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: niki777   
Дата:   14-04-14 16:10

с голо дупе СЕ лови, ама без контакти НЕ се лови.
така че започни от контактите. ако гледаш на фотографята като бизнес, дори и да не си добър, можеш сравнително бързо да дръпнеш ако си контактен.

ако гледаш на фотографията като кауза, по-добре си я движи паралелно с някоя сигурна професия, иначе много драми те чакат. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: ctpahho   
Дата:   14-04-14 16:17

Mпокажи поне някоя снимка в профила си, за да знаем до къде си с "учението" и идеите.
Щот м/у аматьор и професионалист има цяла пропаст. Да не говорим, че може да си аматьор с професионални качества. (както и обратното, уви)
Иначе, отваряй замундата, арената, пиши в търсачката книги за фотография, на английски по-добре и сваляй. И чети, учи, снимай..е тез три неща.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:24

Мисля,че ясно съм написал какво и как?Търся си апарат и тяло с които да започна и които да ми дадът достатъчно умения и знания за да продължа.Ако не можете да помогнетв поне не пречете.Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: e-mil   
Дата:   14-04-14 16:36

Нито един в темата не се е отнесъл недобронамерено или заядливо. Напротив - много хубави съвети са ти дали и те питат важни неща, на които не щеш да отговориш.
Ако смяташ, че всички ти пречат и така вървиш с рогата напред, няма да се реализираш не само във фотографията, ами в която и да е сфера.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: deerstalker   
Дата:   14-04-14 16:40

[smilie5]



Публикацията е редактирана (14-04-14 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: eewf   
Дата:   14-04-14 16:40

За да придобиеш умения ти трябва най-малко никон д800 ( канон 5д марк3) ... Обектив - вземи си един китак и хич не се занимавай с глупости... [smilie25] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:42

Надявам се не съм бил много остър и неразбран и еатествено не съм искал да обидя никой но както казах тяло и обектив за начало,ако може на Никон.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: jivkojj   
Дата:   14-04-14 16:44

D4s/D800e + 14-24/2.8 + 24-70/2.8 + 70-200/2.8 + 85/1.4 [smilie24]

Това на почти всеки професионалист ще му свърши работа [smilie24]

Edit: забравих + 2 или 3x SB-910



Публикацията е редактирана (14-04-14 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:46

Благодаря eewf ей на това му се казва точно и по темата.Мисля за Никон Д 800Е с 50мм/1.8G.Thanks

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:48

Благодаря jivkojj!

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: ctpahho   
Дата:   14-04-14 16:53

Ама що му говорите глупости? [smilie10]
estanislaos каза "Търся си апарат и тяло с които да започна и които да ми дадът достатъчно умения и знания за да продължа."
Истината е, че на света няма ни апарат, ни тяло които да ти дадат знания и умения.
Просто между тези думички няма абсолютно никаква зависимост.
Т.е. въпроса ти е ташак. Сори за израза ама си е абсолютно недоразумение.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: prisonbreak   
Дата:   14-04-14 16:55

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:55

Хората ме разбраха ctpahho; )

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: dimidumi   
Дата:   14-04-14 17:05

Абе тия петъчни теми, още от понеделник ги почвате вече [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: vkk1   
Дата:   14-04-14 17:05

"Хората ме разбраха ctpahho; )"
По-скоро си направиха майтап с теб, ти го разбери както искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 17:10

Айде със здраве vkk1 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   14-04-14 17:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: BotsRevenge   
Дата:   14-04-14 17:31

Техниката, която ти препоръчаха, наистина ще ти позволи да я приложиш в голям брой жанрове.
Въпросът е в кой жанр искаш да се развиваш ти - потрети, пейзажи, интериори, продукти, сватби...?

Аз снимам сватби, интериорина и автомобилна рекламна фотография главно. 3 години ползвах Nikon D3 и добавих и D3s. Сега преминах изцяло на безогледална система Olympus OM-D E-M1 и Pen mini 2. Мога да кажа, че имам не по-малък успех с micro 4/3 спрямо fullframe системата ми.

Мисълта ми е, че не ти е от решаващо значение да вземеш фулфрейм, за да се научиш, или дори да се занимаваш активно.

От реакциите на хората съм се убедил, че не е от значение размерът на техниката ти, а колко умело работиш с нея и колко ентусиазъм влагаш в снимането. Това прави впечатление на хората. Нагледал съм се на разни любители с мега буцести апарати, които гледат важно наоколо, държейки апарата си гордо вирнат нагоре. Правил съм си експеримента в този момент да снимам с Pen mini 2-ката, което прилича на тотален сапунер и накрая разликата в снимките ни се оказва толкова голяма, че важният чичо с големия апарат става за смях.

Да, в началото, докато се учиш и не си уверен, големият апарат ще е в полза за излъчването ти. В последствие, обаче, ще усетиш, че повече ти тежи, от колкото ти е кеф. Аз също известно време се правех на важен с двете D3ки на рамената ми с 24-70 и 70-200, но това продължи до момента, в който усетих, че цялото това тегло ме смазва и умората се трупа по-бързо, от колкото успявам да си почина.

Та - със същия успех можеш да се научиш да снимаш и с безогледална система. Само реши в кой жанр искаш, каква визия желаеш да имаш, упражнявай се докато станеш уверен в способностите си и от там - нататък вече увереността ти ще вдъхва уважение към теб.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 18:13

Жив и здрав колега.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Don_Diego   
Дата:   14-04-14 18:25

кажете ми какви бои и четки ползвате, за да рисувам поне като Лео да Винчи... боите и четките дават знания и мога да стана реставратор в Лувъра... поне

човече, питането ти е наглед любезно, но е на границата м/у арогантно и глупаво... дори някой да има желание да даде свестен съвет, няма за какво да се хване... ти нищо не споделяш- "дайте ми идея за профи тяло, за да стана про в Лондон" - ей това си написал и после го играеш с наранени чувства...

и пак

Съвет, който мога да ти дам е да изтриеш първата част от въпроса си - за техниката. Започни от уменията си и когато ги придобиеш и почнеш да изграждаш стила си, тогава сам ще разбереш от каква техника имаш нужда и въпросите ти ще са доста по-конкретни, а най-вероятно - изобщо няма да имаш такива.



allyx [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: kioto   
Дата:   14-04-14 18:40

Виж сега-аз също не съм професионалист.От около 6-7 месеца съм си направил регистрация в сайта!И от толкова се опитвам да снимам.
Чета теми и експерементирам- щракам и гледам какво се получава на компютъра .И апаратът ми е с много по малки възможности от това което ти смяташ да имаш.Ето последната ми снимка.Има какво още да се желае от нея,но като за начало е добре!Ето тук има образователна част .

Ако искаш да придобиеш някакви първоначални знания-запиши се на курс.Поснимай и виж кое не ти е ясно.Тук в този форум много точно отговарят на всякакви въпроси!

Успех в снимането![shtrak]



Публикацията е редактирана (14-04-14 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Sentel   
Дата:   14-04-14 20:15

Оффф човече, не можа ли да прочетеш една от десетките теми, в които най-възвишената част от населението - някои от участниците в този форум, обясняват за хиляден път как можеш да снимаш и с кибритена кутийка, но ако си велик като тях ще правиш шедьоври?
Иначе те що снимат с техника за десетки хиляди остава загадка.
Аз лично сега прохождам във фотографията и все още чета и по-малко снимам, но надменността на някои потребители тук всеки път ми прави силно впечатление. Добре, че има и хора, които дават полезни съвети.
Кое не му е ясно - човекът иска сериозно да се занимава с фотография и освен четене, трябва и снимане. Та каква техника бихте му препоръчали?
Кое е сложното? Пречи ли да имаш техника и да експериментираш паралелно с четенето на книжки? Уменията не се придобиват само с четене.



Публикацията е редактирана (14-04-14 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 20:35

Евалата Sentel, за малко да си пимисля,че наистина не съм на правилното място.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Gravolez   
Дата:   14-04-14 20:48

Наистина няма голямо значение с какво точно ще снимаш ако целта ти е просто да станеш по-добър.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL7ECB90D96DF59DE5

Но от друга страна пък ако имаш излишни кинти е яко да можеш да снимаш с каквото ти е кеф. Колкото по-ти е кеф да снимаш, толкова повече ще снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: sherbit   
Дата:   14-04-14 20:53

"кажете ми какви бои и четки ползвате, за да рисувам поне като Лео да Винчи... боите и четките дават знания и мога да стана реставратор в Лувъра... поне " [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

най-важното е да създаде контакти да го въведат да си гласуват за снимките във UK ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: vkk1   
Дата:   14-04-14 22:10

Sentel: Защо не се вземете двамцата с estanislaos и не се обучавате заедно, след като сте наясно с материята и мненията на хората тук са надменни?
Как точно да се отговори какво да си купи, като дори не е ясно какво ще се снима?
Ако имаш турбосапунер с варио - проблеми нямаш.
Но човека иска да става про, нали така?
Най лесно е да се каже - купи си някой фулфрейм с твърди обективи - 35, 50, 85 и т.н. Устройва ли те този отговор?

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Sentel   
Дата:   14-04-14 22:26

Аааа, да съм казал, че съм наясно с материята??? Мисля, че казах точно обратното.
Чудя се какъв кеф им прави на някои хора да пишат ей така, да се заяждат, без да имат идея да помогнат? Както и да е.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   14-04-14 22:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: tuizzl   
Дата:   14-04-14 22:42

estanislaos не търси съвет в този форум. По-добре в някой английски форум. Тук всички са с носовете нагоре.
Съвет от мен ако можеш да ви вземеш например: Nikon D800e с един 24-70/2.8 да го ползваш като универсален и един 85/1.4 за портрети. Ако D800 ти е скъп можеш да вземеш за начало и по-евтино тяло.
Успех!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Chipsy   
Дата:   14-04-14 22:44

Автора така и не каза в коя сфера на фотографията ще се развива.
Пейзажи ли ще снима из китен Лондон, портрети ли, деца ли, голи мацки, корпорът ивентс, сватби?
Най лесно е да ти каже някой Д800 + 35/50/85, ама ако искаш да снимаш буби в ранни зори?
Иначе перфектният кит - 12-24, 35, 50, 85, 70-200 и 3 светкавици и си готов/а. Две бекъп тела и си в джаза.
Как ще си търсиши клиенти и т.н. не се знае обаче, нали, щото човека е профи вече с тая техника ;)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   14-04-14 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: e-mil   
Дата:   14-04-14 22:51

"...някои от участниците в този форум, обясняват за хиляден път как можеш да снимаш и с кибритена кутийка, но ако си велик като тях ще правиш шедьоври?
Иначе те що снимат с техника за десетки хиляди остава загадка..."


Ми задай си въпроса: как са стигнали дотам да си позволят техника за десетки хиляди? Дали са я купили на следващия ден след като са решили да станат фотографи? И дали тази техника включва само фотоапарати и обективи?

Всеки, който работи с техника, независимо в коя сфера ще ти каже, че уменията най-добре се развиват с по-слаба техника. Именно защото ограниченията мотивират ученето на основите и развиват мисленето.
И не само с техниката - със всяко нещо е така. Някои от най-добрите образци за дизайн, фотография и кино са създадени в пределно къси срокове или с много трудности и проблеми в продукцията. Ако не си познаваш материята, ресурсите и възможностите късият срок те смазва. Почваш да се луташ и да правиш грешки. Ако обаче си добил умения да се справяш с трудностите, то средството остава на второ място. Вече знаеш с коя техника какво можеш и какво не можеш. Тогава верните решения сякаш се раждат от само себе си.

Ето сега авторът на темата ще даде един куп пари за D800. Утре обаче ще разбере, че му трябва, примерно бърза светкавица... или добър статив... или хубави филтри... и подходящо осветление...
И ще започне да пуска теми като:
- Препоръчайте качествен статив ама да е най-много за 50 лири!
- А тази суперевтина виетнамска светкавица дали ще ми върши работа?
- Абе, уж винаги държа UV филтър HAMA на обектива, а снимките ми не стават хубави.
- Ау-у, как да си възстановя файловете, щото снимах една сватба и не си направих бекъп. Не го направих, щото мислех да мина евтино и нямам архивен диск. А го нямам щото дадох всичките си пари за скъп фотоапарат.

Е, такъв род проблеми най-често идват, когато някой реши да прескочи етапа с кибритената кутийка.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: pmartinov   
Дата:   14-04-14 23:00

Опита и знанията,а не техниката са това което правят професионалиста майстор.

Техниката си идва сама след като имаш опита и знанията .

На този етап нямаш нужда от техника.

Знанията могат да се натрупат с много постоянство и усърдие.





p.s.



И не забравяй,че най-много сълзи на този свят са изляти за сбъднати мечти...


Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Sentel   
Дата:   15-04-14 09:21

Как точно се добива опитът без техника, че не разбрах?
Т.е. примерно две години само четеш и ходиш по курсове без да имаш апарат? Едва ли...
Авторът на темата да се беше насочил към някоя по-лека професия - мозъчен хирург, астронафт, ядрен физик.
Фотографията е за отбрани люде...

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   15-04-14 09:22

Благодаря за съветите и напътсвията e-mil

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: fraction   
Дата:   15-04-14 09:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: lion4e   
Дата:   15-04-14 09:47

Към Автора на темата, след писанията ти от рода:

"Мисля,че ясно съм написал какво и как?Търся си апарат и тяло с които да започна и които да ми дадът достатъчно умения и знания за да продължа"

От тук става ясно, че ти дори не знаеш ккаво е Тяло и апарат...да не говорим за обективи!
Вземи прочети нещо по въпроса, тогава купувай техника и ставай след това професионалист[cool] undefined


По лесно е и се ориентирай да си купиш машина за коктейли..., ще станеш професионален Барман и ще почнеш да печелиш по-бързо и повече пари от фотограф. Ако покупката на апарат правеше човека фотограф......



Публикацията е редактирана (15-04-14 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   15-04-14 10:05

lion4e написа:

> Към Автора на темата, след
> писанията ти от рода:
>
> "Мисля,че ясно съм написал какво
> и как?Търся си апарат и тяло с
> които да започна и които да ми
> дадът достатъчно умения и знания
> за да продължа"

>
> От тук става ясно, че ти дори не
> знаеш ккаво е Тяло и апарат...да не
> говорим за обективи!
> Вземи прочети нещо по въпроса,
> тогава купувай техника и ставай
> след това професионалист[cool] undefined
>
>
> По лесно е и се ориентирай да си
> купиш машина за коктейли..., ще
> станеш професионален Барман и ще
> почнеш да печелиш по-бързо и
> повече пари от фотограф. Ако
> покупката на апарат правеше
> човека фотограф......
>

>
> Публикацията е редактирана (15-04-14
> 09:49)



Колега,радвам се че сте се събудили в настроение за шегички :D но по принцип въпросите ми са към сериозните фотографи,а не към държавни чиновници чудейки се как да си уплътняват времето на работното място и вкючвайки се във всяка една тема.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Tuborg   
Дата:   15-04-14 10:23

Не мога да се сдържа и ще цитирам нещо любимо:

"15 Истини за Фотографията
(според Питър Зак)

1. Всички компании правят страхотни апарати.
2. Всички компании правят скапани апарати.
3. Добрия фотограф ще прави добри снимки и със скапан апарат. Лошият фотограф няма да направи хубави снимки с какъвто и да е апарат.
4. Филма е също толкова добър, колкото и дигиталното. Също и толкова кофти.
5. Скъпите обективи не правят по-хубави снимки от евтините, те просто ти позволяват да правиш снимки при обстоятелства, в които с евтините не би могъл.
6. Повечето евтини обективи са по-добри, отколкото вие сте фотограф.
7. Не купувайте нов апарат докато не достигнете лимита на сегашния и не сте ограничен от това поне в продължение на 3 месеца. Спазвайте това правило и може би няма да има нужда да си купувате нов апарат въобще повече.
8. Тревата винаги е по-остра и и зелена от другата страна на оградата. (Означава: Снимките на другите винаги ще ви изглеждат по-добри от вашите и апаратите на другите винаги ще са по-добри от вашия)
9. Няма такова нещо, като необработена снимка.
10. Можете да прецените колко е добър един фотограф по големината на кошчето му(където си изхвърля снимките).
11. Повечето ви снимки не струват. Както и на всички други.
12. Ако някой ви каже, че апарата му е по-добър от вашия и всички снимки излизат чудесно - лъже. (виж Истина #11)
13. Когато "ъпгрейднете" вашия апарат и обективи с 500%, художествените качества на снимките ви се увеличава с 0%.
14. Колкото повече се оплаквате от апарата си, толкова по-лоши стават снимките ви.
15. Художествените и технически качества на вашите снимки са правопропорционални на броя на щракванията на затвора. "



Публикацията е редактирана (15-04-14 10:31)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   15-04-14 13:20

Благодаря на отзовалите се колеги!

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: quazimodo   
Дата:   15-04-14 13:31

Tuborg, с две ръце и два крака подкрепям цитата[smilie5]https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/smiley_161016.gif



Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   15-04-14 15:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Chipsy   
Дата:   15-04-14 23:21

estanislaos, в неделя летя за Лондон. Ако искаш съвет на по бира - пиши.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   16-04-14 01:05

Chipsy ще ми е изключително приятно.Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: stown   
Дата:   16-04-14 02:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: E.Yonkov   
Дата:   16-04-14 11:36

Ни става само с D800E [smilie2]


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1396288772_DSC_0212_res.jpg






Упс, те са го казали това вече, сега прочетох...

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: uri64   
Дата:   16-04-14 14:50

Абе каквото и да се говори, техниката и по-специално нейното качество има значение. Хеле пък за обективите това е 3 пъти по-вярно.
От тази гледна точка има и значение с какво се почва. Естествено трябва да се има предвид и каква е крайната цел. Тела от сорта на Никон 3Х00 и 5Х00 просто не са правени за сериозни занимания...на тях целевата група им е друга. Нищо, че добър фотограф може да прави чудеса с тях.
Същото е като тепърва да почваш да снимаш на филм като използваш, филми и химия, дето срокът на годност им е изтекъл преди 30-40 години.
Естествено, да се започва с Д800Е и светата троица светли никонски зумове също е залитане. Въпреки, че ако някой може да си надвие на масрафа защо не...
Може би най добре е да се почне с тяло от клас pro-summer и обектив/и поне от този или по-висок клас. Това, при положение, че крайната цел е наистина много сериозно занимание.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   16-04-14 15:57

Точно и аз това се опитах да попитам колега "uri64" но до тук повечето колеги освен порицание и чесане на езици друго не направиха.Та би ли ми предложил конкретен апарат и обективи.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   16-04-14 16:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   16-04-14 16:10

Allyh какво да му има на Д5100 освен,че го няма вече: D

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: uri64   
Дата:   16-04-14 17:01

> Та би ли ми предложил конкретен апарат и обективи.Благодаря.

ако е за Никон-ски ДСЛР - Д610 тяло, обективи евентуално 28/1.8 Г, 50/1.8 Г, 85/1.8 Г...зависи от нуждите обектив за макро, теле зум...и специално за Никон е хубаво да се четат препоръките на Том Хоган

Ако е за безогледалки - Olympus OM-D E-M1 или Фуджи ХТ1 и вече съответни обективи

Всичко това - само лично мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   16-04-14 17:34

Благодаря ти uri64.Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: designwerk   
Дата:   16-04-14 21:06

В Лондов има доста видове фотография - какво точно "те влече"?
Влизането (мислех си за "пробиване" но това е лош избор) на пазара тук е доста дългосрочен процес. Много фактори трябва да се отчетат.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: kefalcho   
Дата:   17-04-14 15:22

Ами DivPetel ако все още пише в този форум, след като стана номер едно във Франция, мисля че може да помогне. ..

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: goldstar   
Дата:   24-04-14 00:23

BotsRevenge Евала ти правя приятел :) [cool] Втория най-изчерпателен коментар който виждам в рамките на един ден[beer] Понеже и аз съм изпаднал в дилема подобна на колегата но ще си пусна темичка ЗА ДА НЕ ОСПАМЯ [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: BotsRevenge   
Дата:   25-04-14 03:38

Радвам се, че съм помогнал [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   01-05-14 15:13

Та да кажа до къде я докарах,че "фотографите" в този форум само това чакат -"хляб и зрелища".Nikon D300 и 35/1.8G Попадна ми страхотно ново тяло на хубави пари и след консултация с приятели го взех.Благодаря на всички,които ми помогнаха!
Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Meduncio   
Дата:   01-05-14 15:42

Mnogo se izviniavam 4e ne pi6a na kiriliza, no niamam na tozi kompiutar v momenta
Viz..az sam edna stapka po napred ot tebe...ve4e si kupih Nikon D 3100. ( predi tri godini gore dolu) Kupuva6 si kakvoto si re6il i zapo4va6 da si snima6...v na4aloto az si snimah kakvoto mi popadne6e; a postepenno re6ava6 v posledstvie koi janr te vle4e pove4e.
Vav foruma se vartia ot okolo dve godini - nabliudavam kadri, 4eta, opitvam se da proumeia savetite i komentarite ne profesionalistite i se u4a. Ima mnogo fotofgrafi tuk, koito davat pou4itelni komentari. Ina4e kato se zakart i za4epkat...stra6no stava [smilie3] no ti tova ne go misli. Mnogo mi haresa otgovora na BostRevenge, eto tova sa ti neobhodimi saveti.


Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: vkk1   
Дата:   01-05-14 16:52

estanislaos: Еее, браво, значи вече си про.
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: georgivelev   
Дата:   03-05-14 20:12

6. Повечето евтини обективи са по-добри, отколкото вие сте фотограф.
Кое е по-добре - 1 кило ябълки или 1 кило круши?

7. Не купувайте нов апарат докато не достигнете лимита на сегашния и не сте ограничен от това поне в продължение на 3 месеца. Спазвайте това правило и може би няма да има нужда да си купувате нов апарат въобще повече
Как точно прецени, че 3 месеца е срока. Технически погледнато, никон Д40 прави снимки на ISO 3200, и D700 прави снимки на 3200. По-нагоре от това не ми се налага да правя снимки, поне не и такива, които да си струват. Но е прав. Едва ли някога ще достигна лимита на Д700, за да се наложи да си купувам нов фотоапарат. По-скоро нуждата ще се появи, ако възникне нов клас фотоапарати, които да дават предимство пред сегашните (примерно, компактен безогледален фулфрейм на Никон, снимащ fullHD видео и пр.)

8. Тревата винаги е по-остра и и зелена от другата страна на оградата. (Означава: Снимките на другите винаги ще ви изглеждат по-добри от вашите и апаратите на другите винаги ще са по-добри от вашия)
Винаги е така. И до ден днешен се чудя, какво толкова харесват хората на моите снимки.

13. Когато "ъпгрейднете" вашия апарат и обективи с 500%, художествените качества на снимките ви се увеличава с 0%.
По-добрият апарат и по-скъпите обективи отварят възможности. За това, че повечето фотографи имат повече пари, отколкото акъл, не отговарям. До този извод мога да стигна и без да съм Питър Зак. Снимам си със старата 35/2D и стария 50/1.8D. Преценил съм, че не си струва да давам пари, за да се ъпгрейдна до новите версии. Ако имах безкраен бюджет, нямаше да се поколебая, нищо, че художествените качества на снимките ми щеше да се увеличи с 0%

14. Колкото повече се оплаквате от апарата си, толкова по-лоши стават снимките ви.
Точно затова си купуваме нови фотоапарати. Не съм имал повод да се оплача от D700, желязна машина.

15. Художествените и технически качества на вашите снимки са правопропорционални на броя на щракванията на затвора.
Не е ли гений този Питър Зак? Казват, че и в секса е така. Колкото повече си го правил, толкова по-голям майстор ставаш.


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: