Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 15:44

 Здравейте колеги, изчетох доста теми във форума и ми направи впечатление подробните ви коментари.Ще се радвам, ако може да помогнете и на мен с напътствия и съвети. Живея и работя в Лондон и искам да използвам възможностите,които този град дава,а именно да се реализирам в тази сфера.Опита ми досега се свежда до тяло на Никон Д5100 и 18-55 и 55-200.Та ако може да ми предложите апарат и обективи,а и някой гуру на фотографията в БГ готов да ми даде малко съвети и напътствия.Благодаря ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   14-04-14 15:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 15:55

Въпросът ми е с какво тяло и обектив да започна,защото с голо дупе знам,че риба не се лови ;)Благодаря за съветите!

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: jivkojj   
Дата:   14-04-14 15:59

А какво изобщо искаш да започнеш? Астрофотография ли? Или да учиш?

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: Don_Diego   
Дата:   14-04-14 16:05

и защо според теб 5100 е голо дупе?

http://35photo.ru/items/Nikon+D5100_i4776/examples/


Съвет, който мога да ти дам е да изтриеш първата част от въпроса си - за техниката. Започни от уменията си и когато ги придобиеш и почнеш да изграждаш стила си, тогава сам ще разбереш от каква техника имаш нужда и въпросите ти ще са доста по-конкретни, а най-вероятно - изобщо няма да имаш такива.


allyx [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:09

В момента съм без тяло и обективи,та за това беше сравнението "с голо. ..." Та благодаря,за дружелюбните и не до там съвети ;)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: niki777   
Дата:   14-04-14 16:10

с голо дупе СЕ лови, ама без контакти НЕ се лови.
така че започни от контактите. ако гледаш на фотографята като бизнес, дори и да не си добър, можеш сравнително бързо да дръпнеш ако си контактен.

ако гледаш на фотографията като кауза, по-добре си я движи паралелно с някоя сигурна професия, иначе много драми те чакат. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: ctpahho   
Дата:   14-04-14 16:17

Mпокажи поне някоя снимка в профила си, за да знаем до къде си с "учението" и идеите.
Щот м/у аматьор и професионалист има цяла пропаст. Да не говорим, че може да си аматьор с професионални качества. (както и обратното, уви)
Иначе, отваряй замундата, арената, пиши в търсачката книги за фотография, на английски по-добре и сваляй. И чети, учи, снимай..е тез три неща.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:24

Мисля,че ясно съм написал какво и как?Търся си апарат и тяло с които да започна и които да ми дадът достатъчно умения и знания за да продължа.Ако не можете да помогнетв поне не пречете.Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: e-mil   
Дата:   14-04-14 16:36

Нито един в темата не се е отнесъл недобронамерено или заядливо. Напротив - много хубави съвети са ти дали и те питат важни неща, на които не щеш да отговориш.
Ако смяташ, че всички ти пречат и така вървиш с рогата напред, няма да се реализираш не само във фотографията, ами в която и да е сфера.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: deerstalker   
Дата:   14-04-14 16:40

[smilie5]



Публикацията е редактирана (14-04-14 21:02)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: eewf   
Дата:   14-04-14 16:40

За да придобиеш умения ти трябва най-малко никон д800 ( канон 5д марк3) ... Обектив - вземи си един китак и хич не се занимавай с глупости... [smilie25] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:42

Надявам се не съм бил много остър и неразбран и еатествено не съм искал да обидя никой но както казах тяло и обектив за начало,ако може на Никон.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: jivkojj   
Дата:   14-04-14 16:44

D4s/D800e + 14-24/2.8 + 24-70/2.8 + 70-200/2.8 + 85/1.4 [smilie24]

Това на почти всеки професионалист ще му свърши работа [smilie24]

Edit: забравих + 2 или 3x SB-910



Публикацията е редактирана (14-04-14 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:46

Благодаря eewf ей на това му се казва точно и по темата.Мисля за Никон Д 800Е с 50мм/1.8G.Thanks

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:48

Благодаря jivkojj!

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: ctpahho   
Дата:   14-04-14 16:53

Ама що му говорите глупости? [smilie10]
estanislaos каза "Търся си апарат и тяло с които да започна и които да ми дадът достатъчно умения и знания за да продължа."
Истината е, че на света няма ни апарат, ни тяло които да ти дадат знания и умения.
Просто между тези думички няма абсолютно никаква зависимост.
Т.е. въпроса ти е ташак. Сори за израза ама си е абсолютно недоразумение.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: prisonbreak   
Дата:   14-04-14 16:55

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 16:55

Хората ме разбраха ctpahho; )

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: dimidumi   
Дата:   14-04-14 17:05

Абе тия петъчни теми, още от понеделник ги почвате вече [smilie5]
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: vkk1   
Дата:   14-04-14 17:05

"Хората ме разбраха ctpahho; )"
По-скоро си направиха майтап с теб, ти го разбери както искаш.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 17:10

Айде със здраве vkk1 ;)

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: allyx   
Дата:   14-04-14 17:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: BotsRevenge   
Дата:   14-04-14 17:31

Техниката, която ти препоръчаха, наистина ще ти позволи да я приложиш в голям брой жанрове.
Въпросът е в кой жанр искаш да се развиваш ти - потрети, пейзажи, интериори, продукти, сватби...?

Аз снимам сватби, интериорина и автомобилна рекламна фотография главно. 3 години ползвах Nikon D3 и добавих и D3s. Сега преминах изцяло на безогледална система Olympus OM-D E-M1 и Pen mini 2. Мога да кажа, че имам не по-малък успех с micro 4/3 спрямо fullframe системата ми.

Мисълта ми е, че не ти е от решаващо значение да вземеш фулфрейм, за да се научиш, или дори да се занимаваш активно.

От реакциите на хората съм се убедил, че не е от значение размерът на техниката ти, а колко умело работиш с нея и колко ентусиазъм влагаш в снимането. Това прави впечатление на хората. Нагледал съм се на разни любители с мега буцести апарати, които гледат важно наоколо, държейки апарата си гордо вирнат нагоре. Правил съм си експеримента в този момент да снимам с Pen mini 2-ката, което прилича на тотален сапунер и накрая разликата в снимките ни се оказва толкова голяма, че важният чичо с големия апарат става за смях.

Да, в началото, докато се учиш и не си уверен, големият апарат ще е в полза за излъчването ти. В последствие, обаче, ще усетиш, че повече ти тежи, от колкото ти е кеф. Аз също известно време се правех на важен с двете D3ки на рамената ми с 24-70 и 70-200, но това продължи до момента, в който усетих, че цялото това тегло ме смазва и умората се трупа по-бързо, от колкото успявам да си почина.

Та - със същия успех можеш да се научиш да снимаш и с безогледална система. Само реши в кой жанр искаш, каква визия желаеш да имаш, упражнявай се докато станеш уверен в способностите си и от там - нататък вече увереността ти ще вдъхва уважение към теб.

Отговори на това съобщение
 Re: от аматьор към професионалист
Автор: estanislaos   
Дата:   14-04-14 18:13

Жив и здрав колега.Благодаря.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »