Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 
 Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: eewf   
Дата:   23-01-11 00:33

Къде е предимството (ако изобщо има такова) да имаш и да носиш прес-карта ?

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: stardriver   
Дата:   23-01-11 01:01

Пускат те на разни места където други не ги пускат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 01:03

Много, затворени до него момент врати, ти се отварят. Това е най-вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: джъмбо   
Дата:   23-01-11 09:22

изяждаш си боя по-лесно

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-01-11 10:20

според съжденията на джъмбо, това е "табела" със значение- "Готов съм да бъда пребит" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: джъмбо   
Дата:   23-01-11 11:51

куцо и сакато вече си прави прес карти... затова и не им обръщат много внимание... за повечето места си има допълнителна акредитация издавана след кандидатстване и дори заплащане

в ерата на компютрите всеки може да си "издаде" прес карта...

преди 5 години в турция и гърция на много места се влизаше с прес карта без да се плаща билет (археологични музеи) ама след като нашенци нахитряха тази привилегия отпадна...

веднъж пътувах в огромен автобус из турция... мисля, че към 70 човека.... 60 от тях имаха "прес" карти... а бяха толкова прес хора колкото аз съм строен красив и чаровен....

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: gecata   
Дата:   23-01-11 12:29

Всеки джъмбо с D3-ka на корема изглежда строен, красив и чаровен дори без прес карта [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: ka7   
Дата:   23-01-11 18:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: gecata   
Дата:   23-01-11 18:42

Констатации, констатции, не любов....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: kalinas   
Дата:   23-01-11 19:22

а всъщност как се вади прес карта в момента? от самото издание или има централизирана система?

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: jokevcv   
Дата:   23-01-11 19:25

И на мен ми е било интересно винаги. Как се издава, кой може да си издаде, защото се издава? Когато съм снимал (спортни събития), винаги на място можеш да си вземеш бадж (поне на тези на които съм ходил) без проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: dpurple   
Дата:   23-01-11 19:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: niki777   
Дата:   23-01-11 19:53

За да отразиш събитие в президентството ти трябва прескарта например. На някои места изискват и предварителна акредитация.

пп: Картата един вид удостоверява, че си достатъчно надежден за да носиш и предаваш определена информация - било то под формата на снимки, текст или видео (това, че всеки може да си я принтне е друг въпрос)



Публикацията е редактирана (23-01-11 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: VasSilK   
Дата:   23-01-11 20:30

Понякога върши работа.Интересно е ,ако идеш с ТВ прескарта и снимаш с фотоапарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: mandela   
Дата:   23-01-11 20:47

Почни никога не пиша коментари, но сега немоа се запра;
Защо прес-карта? Преса, медия...работа, работа, не висене по форума по цял ден [smilie19]
Ето и малко за тези, които питаха по-горе, въпреки че е логично да се досетиш- прескартите се издават от съответната медия където РАБОТИШ, прескарти имат пишещите журналисти, шофьорите и тн. Всички карти са различни, в президентството ти трябва карта, освен това НСО-тата те познават и ако си нов (или от форума) ще те усетят, в МС ти трябва специален пропуск, пак на името на медията, в парламента по същият начин, за концертите зависи от организаторите, но почти винаги трябва да си акредитиран преди това, това че ти дават бадж е следствие, за спортните събития не ти искат, освен за мачовете- там ти трябва освен прес-картата и жилетка, бадж за съответният клуб, и ако срещата е международна още един такъв...[smilie5]
Като цяло никъде не те бият ако си с прес карта...


Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 20:47

За съжаление, джъмбо е прав. [smilie2]


Кой може да ти издаде прес карта?
Вестникът, телевизията или агенцията, за която работиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: dpurple   
Дата:   23-01-11 21:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-11 22:01

Аз само не разбрах защо едни хора могат да снимат в МС а други не? Каква е разликата ....в хората разбира се ?


Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: asahi   
Дата:   23-01-11 22:03

Прескартата дава предимства ако знаеш къде и как да я полаваш. В туристическа група, например, не а добра идея да се вади.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: dpurple   
Дата:   23-01-11 22:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 22:27

pumabg написа:

> Аз само не разбрах защо едни хора могат да снимат в МС а други
> не? Каква е разликата ....в хората разбира се ?
>

Защото едните ще снимат и ще изпратят снимките на редактора си, на следващия ден ще се отпечатат във вестника, а другите ще си ги свалят на компютъра, ще ги архивират на външния си хард, на 2-3 DVD-та, ще им изчистят шума, ще замажат тук-там във Фотошоп, ще решат, че им трябва нов фотоапарат и обективи и най-накрая ще ги качат във Фото Форум и нервно ще презареждат страницата, за да видят дали им се качва рейтингът.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 22:27

Пропуснах най-важното: идеята е вторите да не пречат на първите да си вършат работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pumabg   
Дата:   23-01-11 22:35

Стойчев ти май го прие много лично … А в крайна сметка май разликата е само в парите. .. Проблема е че не разбра въпроса ми, но това е за твоя сметка!


Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 23:07

Възможно е да не съм го разбрал правилно. [smilie24]

Иначе се сещам за хорото в Калофер на Йордановден. Година след година виждам каква блъсканица е между фотографите, а на изключителни шедьоври и до днес не съм попаднал. Това е негативната страна на превръщането на фотографията в масово хоби.
Други примери има колкото щеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-01-11 23:19

Влиза се във всички галерии и музеи в БГ безплатно. Разбира се говоря за истинска. Върши работа и пред разни други инстанции за респект(да ти обърнат внимание). Пред полицията също (инструктирани са и почти не бият при масови безредици). Имам опит от 14 януари 2009г. пред Парламента. Два пъти ме бутаха със щитовете на земята , но не ме биха с палките. Може би заради размаханата прескарта или заради бялата ми коса...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pefoto01   
Дата:   23-01-11 23:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   23-01-11 23:59

Да де, казах кое ме притеснява. Някои хора не могат да си вършат нормално работата заради пречкащите се зорлен фотографи. Иначе не ми пука особено. Дилетантството го има отдавна и не само във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-11 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: hotsnail   
Дата:   24-01-11 00:14

Какво значи истинска прес карта?

Ако си направя една ламинирана карта че съм глвен писач във собствения си блог, сложа нещо като печат, нещо като подпис, някакво лого и т.н. графично оформена - това истинско ли е или не?

Как се различава от Прес Карта на в-к "Труп" или "24 чана" или някоя кабеларка като "ВТВ" или "Канала"?

Дори ако бях блогър може би щях да имам повече читатели от горе упоменатите медии



Публикацията е редактирана (24-01-11 00:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-11 00:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Fixt00l   
Дата:   24-01-11 00:19

Аз имам такава карта от кино - фотоклуб Варна.Обикновено хората не гледат какво пише на нея.На гонките на картинг-пистата във Виница отидох и попитах дали ще ме пуснат на самата писта да снимам (бях си само с 18-50mm) и веднага ме пуснаха.Излязох, обиколих публиката, снимах и оттам, и пак слязох долу.Като цяло има плюсовете, веднъж ми се наложи да подавам сигнал в полицията и отношението на униформените видимо се промени, даже единият дойде да ме разпитва дали снимам със скъп апарат.Казах му - изобщо не е скъп, към 2000 лв е с обектива...човекът хлъцна и си излезе, как да му обясня, че има куп хора с тела и обективи на стойност петцифрена сума, и че моят апарат е наистина евтин и скромен [smilie10] (Бях с K-X + Sigma 18-50 2.8 Ex Dc Macro, сега продадох тялото и се озъртам за К-5, да уточня.)

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-11 00:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-01-11 00:38

hotsnail, елементарно и по БГ са ти разсъжденията. Направи си тогава и фалшива лична карта и шофьорска книжка , нали нямаш проблем с Фотошопа?

Прес картата е уважение към институцията наречена "четвърта власт" и дава възможност приносителите и да си вършат работата без допълнителни формалности. Няма значение дали медията е със 300 000 или с 5000 тираж ,дали е БТВ или кабеларка.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: eewf   
Дата:   24-01-11 00:45

Е да де, ама как ?!
Личните карти и шофьорските книжки са еднакви за всички... при прес-картите не е така.
Как ще разбере някой, че съм я правил аз, на домашния ми компютър и отпечатъна в близкото фото или е "оригинална" - издадена от медия ?
Това се пита в задачата...

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   24-01-11 00:51

Повечето няма да те разберат.
Но ще имаш сериозни проблеми с компетентните. Нали знаеш, че това е фалшив документ?


Сериозните медии имат баркодове и холограмни изображения на прес картите си.



Публикацията е редактирана (24-01-11 00:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-01-11 01:03

Даже да няма холограма е достатъчно да се обади длъжностното лице за проверка в медията и си изгорял. Втори въпрос е , че това почти не се прави.
За сериозни събития, като пресцентър на избори или посещение на Путин например, се правят допълнителни акредитации, но това е практика във всички държави.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-11 07:44

Автор: hotsnail
Дата: 24-01-11 00:14

Какво значи истинска прес карта?

Ако си направя една ламинирана карта че съм глвен писач във собствения си блог, сложа нещо като печат, нещо като подпис, някакво лого и т.н. графично оформена - това истинско ли е или не?


анджък де... затова казах, че куцо и сакато вади "прес" карти.....

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: kalinas   
Дата:   24-01-11 09:30

Аз имах миналата година прес карта от един малък вестник в обл. Ловеч. За съжаление не ми свърши работата, за която мислех да я ползвам - аз именно да ми позволят да снимам в обекти, където по принцип е забранено.
Тогава някой ми каза, че имало "специални червени със златни линийки", което именно не ми е ясно как става.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: asahi   
Дата:   24-01-11 10:28

kalinas, някой яко те е хързулнал, да не кажа пошегувал.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: kalinas   
Дата:   24-01-11 13:47

може, здраве да е.
Затова питам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-11 14:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: джъмбо   
Дата:   24-01-11 14:08

как къде с такива карти "червено със златно" само в чалготеки пускат [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: kalinas   
Дата:   24-01-11 17:05

pefoto01: В няколко църкви във Венеция и Рим, различни замъци и музеи. Във Венеция е тотално забранено, а в Рим - само от ръка и както можеш да се сетиш ефектът е поразителен.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: dpurple   
Дата:   24-01-11 17:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: kalinas   
Дата:   24-01-11 17:25

dpurple: не винаги снимките са за публикуване :)

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: yavorberov   
Дата:   24-01-11 17:28

Смисъл от прес-картата има най-вече ако е международна, но е скъпа и се подновява на определен период от време, башка членския внос към СБЖ. Но пък в чужбина можеш да влезнеш без пари или с минимална такса и в най-скъпите музеи и галерии. Но трябва да си член на СБЖ, респективно да работиш за някое издателство или агенция.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pefoto01   
Дата:   24-01-11 17:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: dpurple   
Дата:   24-01-11 17:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: GOSPODIN   
Дата:   24-01-11 19:36

yavorberov, не си прав. Влизаш с карта от съответната медия, без да е необходима някаква специална карта от СБЖ.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Hotsnail   
Дата:   24-01-11 23:34

Това със сбж ми звучи смислено. Асоциация на журналистите, могат да гарантират някакъв професионален стандарт т.е. Няма да извадиш спрей и да пръскаш из музея, плащаш си членски внос т.е. Имаш икономически интерес добре да представиш събитие дадено, хубави сснимки да направиш и т.н. Не си турист.

Ама другите глупости със звънкането на шефа или подобни са простотия - веднага ще си намеря помошник редактор на блога и двамата ще потвърждаваме автентичността на документите.

По принцип ми е интересно как различаваме журналист от блогър. Защо битува заблудата че некадърник на 100 лева надник и затискан от различни тъмни интереси ще прави по добра услуга на обществото от човек надмогнал битовизмите, посветил част от времето си да агрегира и обработи информация от много източници с алтуристични подбуди.

Някак не ми се вързва да вярвам на платен клакьор, шут. Пък дори да плаща членски внос.

Отнесох се на тема дето сигурно не е интересна тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: pefoto01   
Дата:   25-01-11 00:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: neuromancer   
Дата:   25-01-11 00:18

"... некадърник на 100 лева надник ..." предполага се че медията за която работиш поддържа някакви стандарти. Едно е да работиш за "Таймс", друго е за "Каспичански фермер" примерно. Тоест не е задължително журналистът да е "платен клакьор, шут".

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: kalinas   
Дата:   25-01-11 00:48

pefoto01: Мерси, че ме светна на тази техника
dpurple: За последната 1 година след 3 от моите пътувания е публикувана по 1 страница в местен вестник със снимки и пътепис. Естествено не всяка снимка се публикува, но идеята да има повече годни кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: dpurple   
Дата:   25-01-11 01:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   25-01-11 22:22

Блогърите наистина ли се вземате толкова насериозно? Не, че нещо, ама... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: J0R0   
Дата:   26-01-11 00:14

Картата е само средство, инструмент, както фотоапарата, а не и гаранция за снимки с по-добро качество.
На мен лично ми е помагала понякога да бъда в по-добра позиция за снимки.
Не ми се е случвало да ми попречи :)

Дали е блогърска или от СБЖ, не мисля че има особено значение.
В СБЖ членувах преди доста години, някъде още ми се търкаля картата. Не мисля че е по-авторитетна от някаква друга. Това че си на свободна практика (примерно) и си платил ХХ лева членски внос, за да получиш карта от някакъв съюз, не виждам с какво те прави по-голям авторитет?

Картата също така няма отношение и към нещата които правиш. Виждал съм хора с карти от авторитетни медии, дето да те е срам какви ги вършат, както и хора със самоделни карти, дето правят абсолютно стойностни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: dpurple   
Дата:   26-01-11 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Stoychev   
Дата:   26-01-11 00:56

Добре, говорим за публицистични блогове, нали?
Има ли един единствен блогър в България, който да си изкарва прехраната от това?
Има ли някой, който реално да има нужда от прес карта?

Защото темата беше за прес картите.


Иначе и извън столицата има медии, които не са "пълна убитащина". ;)



Публикацията е редактирана (26-01-11 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: J0R0   
Дата:   30-01-11 14:34

В Перник срещу прескартата даваха ваучер за кебапчета (кюфтета) и червено вино (или греяна ракия, по избор).
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: mravunko   
Дата:   30-01-11 14:51

И даваха жълт бадж, с който можеш да влизаш в оградения район.

Но пък аз си влизах без да питам. Е, изгониха ме няколко пъти, но какво да се прави. От утре почвам да търся такава карта...

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: bpavlov   
Дата:   30-01-11 14:57




E, това с ваЛчеро предефинира нацяло смисъла от притежаването на прескарта

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Amigo   
Дата:   30-01-11 17:18

айде, давам 100 лв. за оригинална прес-карта за цялата година [smilie5] [smilie5] [ezik] [ezik] [thankyou] [thankyou] щото ми е кеф да си снимам [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: gecata   
Дата:   30-01-11 17:37

За 100лв мога само да ти дам да се снимаш с моята [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Amigo   
Дата:   30-01-11 17:54

[smilie18] [smilie18] мерси все пак [thankyou] [thankyou] колко още трябват за траен спомен, да си остане у мене де [smilie18] [smilie18] [smilie6] [smilie6] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: gecata   
Дата:   30-01-11 18:01

мисля, че две бири и няколко кебапчета ще стигнат...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Amigo   
Дата:   30-01-11 18:02

[smilie5] [smilie5] няма проблеми [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: victorcito1978   
Дата:   30-01-11 18:18

Издаването на фалбшива прес карта е престъпление точно толкова, колкото кражбата на снимки :)

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: gecata   
Дата:   30-01-11 18:37

E, eeeee, човекът просто иска сувенир за спомен, а не някаква си фалшива прескарта, попадаща под ударите на закона я [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-11 18:44

Истинска PRESS карта с ваша снимка - 27 лева/бр.

Amigo ще приема останалите 73 лева под форма на бира и кебапчета.



Публикацията е редактирана (30-01-11 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: джъмбо   
Дата:   30-01-11 18:47

както казах по-горе прес карта всеки може да си извади за 30 мин работа на някоя графична програма...

проблемите които може да си създаде са си за негова сметка...

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   30-01-11 19:00

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: Amigo   
Дата:   30-01-11 19:17

[smilie10] [smilie10] [smilie5] [smilie5] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: papi   
Дата:   30-01-11 19:26

аз си имам 2
ама съм си ги заслужил

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   30-01-11 21:02

Предлагам вече в магазините фотоапаратите да ги продават с прескарта. То и без това вече всеки с апарат се мисли за фотограф, защо пък да не е и фоторепортер.

Отговори на това съобщение
 Re: Прес-карта ?! Предимството ... ?
Автор: svetalcho   
Дата:   30-01-11 22:04

Искрено казано имам, имал съм и преди и никога не са ми трябвали. Питали са ме за кого снимам...казвам и толкоз. Но човек никога не знае де.[smile]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: