Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re:
Автор: riddick   
Дата:   24-09-09 17:57

Има си тъч-пад, има си дигитайзер, а това червеното копче в средата за какво служи[smilie11]

https://photo-forum.net/static/forum/2009-09/wgpy1678.JPG
http://www.lenovo.com/shop/americas/content/img_lib/products/splitter/notebooks/ThinkPad/W-Series/ga

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pch   
Дата:   24-09-09 18:53

Няколко HP-та

nw8440
8510w
8530w
8730w
nw9440


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: piskunin   
Дата:   24-09-09 22:53

Червеното по-средата като го натиснеш и лаптопа се трансформира в кола, подводница или цепелин по избор [smilie19]
Това е изобретение на IBM ако не се лъжа, доста удобна мишка... Нещо като touch pad, но се движи мишката с това червеното бутонче, като го използваш ще се убедиш колко е удобно.



Публикацията е редактирана (24-09-09 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   24-09-09 22:55

Баш да е удобно...

Добре че на делла се забранява от биос-а...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 798099   
Дата:   25-09-09 09:28

Svetul4o, би ли ми дал инфо за сервиз на IBM/Lenovo? Може и на ЛС, за да не разводняваме темата. Защото аз твърдо съм се ориентирал към W-серията. Само ще изчакам още малко наистина да я пуснат с Windows 7.
Иначе, за информация на danbi, отдавна съм с външен диск, при това 1 TB. Всеки ден в определен час ми прави тотален backup. Защото преди три години "изгорях" с едно друго НР, та сега..."парен каша духа". Но, ползването на външен диск прави от лаптопа псевдостационарен компютър. В такъв случай, наистина по-добре е едно малко, но мощно нетбукче (има ги вече доста на пазара) и хубава стационарна машина.
За съжаление, аз просто нямам друг избор. Иначе, не бих мъкнал 15 кила на рамо...[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: william   
Дата:   25-09-09 10:00

"това червеното по средата", или клиторчето, само при IBM/Lenovo е направено качествено и удобно за ползване. Като му свикнеш е по-удобно от тъчпад. На Dell-овете и HP-тата е доста по-дървено - слагат го колкото да го има (понеже е стандарт при корпоративните лаптопи), затова и са предвидили забраняване в БИОС-а [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Lap-top "workstation" ?
Автор: mrtn   
Дата:   25-09-09 10:20

Беше важно, може би, да кажеш за какво ще го ползваш, за да са по-точни отговорите.
От две години имам HP 8710w в момента батерията ми държи почти три часа в High performance режим. Но пак зависи за какво се ползва.
Важно за батерията е от време на време лаптопа да се ползва изключен от ел. мрежата.

На страницата на Стемо www.stemo.bg има доста добри HP 8710w, HP 8730w

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: william   
Дата:   25-09-09 10:57

mrtn написа:
> Важно за батерията е от време на време
> лаптопа да се ползва изключен от ел. мрежата.


Точно обратното. Туй правило важи за NiCd и отчасти за NiMH акумулатори, на които трябва да им се прави "тренинг" за да не губят капацитет... Лаптопите са с литиеви и като работиш на батерия без нужда, просто изразходваш ограничения брой цикли на литиевата батерия - скъсяваш й живота.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: maldito   
Дата:   25-09-09 11:09

THINK PAD w700[smilie24]



Публикацията е редактирана (25-09-09 11:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Lap-top "workstation" ?
Автор: mrtn   
Дата:   25-09-09 11:13

OК, всеки постъпва както намери за добре. От опит знам, че това запазва батерията много по-добре, без значение от какво е направена. Виждал съм много лаптопи, които никога не са изключвани от ел. мрежата и когато това се наложи не могат и 10 минути да изкарат.

http://labnol.blogspot.com/2006/03/10-tips-to-make-your-laptop-battery.html

6. For laptops that work as Desktop Replacement, the battery should be re-installed every 3-4 weeks and allowed to fully discharge.

7. Leaving a battery in a laptop while using an electrical outlet for long periods of time will keep the battery in a constant state of charging up and that will reduce the life cycle of the battery.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   25-09-09 11:15


Дет се вика - който не вярва - да пробва.

Важно е от време на време да разреждаш и зареждаш батерията до край.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mrtn   
Дата:   25-09-09 11:19

аха [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: william   
Дата:   25-09-09 11:37

С градски легенди няма да споря, щом вярвате, хабете си батериите - се ми е тая.
В съветите по линка се споменяват и NiMN батерии за лаптопи - такива не се срещат от балканската война насам [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mrtn   
Дата:   25-09-09 11:51

"градски легенди" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svetul4o   
Дата:   25-09-09 15:24

Батериите имат към 250 цикъла заряд разряд и каквото и да правите след година две ще си купите нова. Относно външните дискове се ориентирайте към 2,5 инчови такива. Вече има 500 ГБ за към 250 лева и са големи колкото табакера.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   25-09-09 20:47

Вилиам няма лошо за твоят лаптоп, но не карай хората да ти вярват.

Всички батерии имат ефект на паметта, просто при лийон той е минимизиран. И батерията полека се разрежда, като я включиш на зарядното се дозарежда, въпреки че не ти го показва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   25-09-09 21:31

Проблема на LIION не е саморазряда или 'паметта', а по-скоро това, че този вид батерии имат ограничено време на живот. Дори да не ползваш/разреждаш/зареждаш батерията, тя бавно но неумолимо се разрушава. Затова е особено важно да не складираш подобни батерии и да гледаш резервните които купуваш да са току що произведени.

Друг проблем е, че не трябва да се държат напълно заредени при високи температури. ТОВА е причината да има проблеми с батеиите на лаптопи, които постоянно са на мрежово захранване. Просто батериите са винаги на 100% заредени и винаги нагрети от лаптопа.

Но тези неща сами по себе си нямат нищо общо с лаптопите от класа 'workstation'.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   25-09-09 22:02


Хе - никога не е късно човек да научи нещо ново![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: william   
Дата:   25-09-09 22:13

Вилиам няма лошо за твоят лаптоп, но не карай хората да ти вярват.
OK бе Митев, споко, обещавам да не ги карам [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Всички батерии имат ефект на паметта, просто при лийон той е минимизиран.

Толкова е минимизиран, че направо го няма.


И батерията полека се разрежда, като я включиш на зарядното се дозарежда, въпреки че не ти го показва.

Напълно съгласен, само не разбрах каква е смисловата връзка на това изречение с предното?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   26-09-09 16:29

От последния спам, който получих...

https://photo-forum.net/static/forum/2009-09/myai4232.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Lap-top
Автор: djfroggy   
Дата:   26-09-09 20:02

Dell Precision M6400 Workstation
Intel Core2Quad Extreme QX9300 2,8Ghz 12mb cache.,16Mb DDR3 1066,2h320gb HDD 7200Rpm
Video: Nvidia Quadro Fx3700 1Gb DDR3

Е с тоя съм и много добра работа върши.Най-после не ми насича слайдшоуто при ефекта зумиране.И не е много скъп.На втора употреба/на 2 месеца/ дойде към 2800лв.Ама си тежи към 3,5 кила.



Публикацията е редактирана (26-09-09 20:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Lap-top "workstation" ?
Автор: asahi   
Дата:   26-09-09 20:56

На прегрятия лаптоп е въпрос на късмет кое ще се скапе първо - батерията, дъното или видеокартата. Затова охлаждайте добре. Минимумът е едно моливче под екрана да надига дънцето, та да циркулира въздуха. Има и евтини вентилаторни подложки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   26-09-09 21:51

Май никой не е работил на истинска система за която става дума в темата...
Оптималната схема е следната:

Такива модели се предлагат от ИБМ, ХП, ДЕЛЛ...

Взима се мощен лаптоп с 12" екран, задължително с разширителен слот в долната страна (отдолу на машината). Взима се док станция, която има допълнителни портове и изходи за звук...

По този начин се постига лека машина когато си на път, пълноразмерна клавиатура и огромен монитор до док станцията...

Много от подобните нови модели имат отделен бутон за пълен бекъп на цялата система или бекъп на данните...

Всичко останало е само говорене..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   27-09-09 10:34

d256h добра теория [smilie5]

asahi, за съжаление повечето такива са сериозни ментета. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   27-09-09 10:41

Мда, особено турбо-лъскавите.
Ако два широки вентилатора веят бавно отдолу и има реално движение на въздуха ефектът се получава.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.