Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Относно разликата между България и Америка
Автор: mladenov   
Дата:   26-07-08 03:58

Искам да споделя какво ми се случи тези дни.Аз живея в САЩ от 1999 година. Снимам основно с Canon Digitаl Rebel XTi(400D).Или по-точно ,трябва да кажа"снимах"защото онзи ден се появи един шум ,всеки път когато го включвам или изключвам.Тъй като знам ,че от тук нататък ще става само по-зле,реших да видя какво мога да направя по въпроса.Апаратът ми беше подарен от съпругата ми и синът ми за Коледа 2006-та.Купен е от магазин,който се казва"Costco" и е нещо като"Метро" в България.Отидох в магазина и ги попитах дали мога да го поправя ,защото има сантиментално значение за мен,а и тъй като бяха минали вече 19 месеца от покупката,въобще и не съм си правил устата за връщане.Казаха ми да се обадя на един телефон,във един специален отдел ,който се занимава с такива проблеми.Обадих се и от там ми казаха,че мога или да се свържа с производителя и да изпратя апарата там на ремонт ако искам,или да го дам в сервиз,но гаранцията му вече е изтекла и това щяло да ми струва много пари(Производителят е в Япония[smile] ).Най-добре би било да отида в магазина и да говоря с менъджера да ми го върнат.Така и направих.Отидох директно на щанда за връщане,казах какъв е проблема ,и отговорът беше:"Да,добре,няма проблеми,ще Ви го върнем"...След 19 месеца употреба!!!Аз живея вече 10-та година в САЩ,но дори и аз се изненадах от лекотата с която всичко стана.2 минути по-късно напуснах магазина с $870 в джоба,върнах се в офиса и влязох в сайта на този магазин,откъдето срещу малко доплащане си купих нов Canon 40D,които ще получа във Вторник.[smile]
Макар и далеч,аз обичам България и винаги с удоволствие ще се връщам-било за две седмици или за два месеца! Но знам ,че такова нещо никога няма да се случи в тази красива ,но като че ли обладана от някакви зли демони страна.Или греша...може би...някой ден!!![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: Essenov   
Дата:   26-07-08 05:28

Не се надявай.
"България никога няма да се оправи" ми сподели Николай Хайтов. Аз му вярвам, но това не пречи да се борим.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: doca   
Дата:   26-07-08 06:32

Процесите които се развиват тук в BG от ден на ден вървят към по- зле. И не виждам светлинка в тунела, щото май и тунела изчезна.
Това което ти се е случило с апарата е показно как се върти търговия, а не както правят повече от търговците у нас/пишман дилъри/.
Не ми се дават примери, защото са толкова много, че ще стане досадно на четящите.
Хората оттатък си имат сключени договори, имат си закони и правила които се спазват, както много добре знаеш, защото си почти 10 години в САЩ.
И там казаната дума е като подпис. Иначе на следващия ден си аут от бизнеса.
Много пъти се е коментирал този въпрос във форума- защо цените на апаратите в САЩ са с 40 % по- ниски от тези в BG и всеки път някой който е свързан с даден фотомагазин, започва да обяснява, че имало много транспортни разходи, заплати, ток, вода и такса въздух.
Цялата ни държава е една голяма презентация на това "как не трябва да се прави нещо".
Честито за новия фотоапарат и поздрави на другия свят Америка!

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: rlk   
Дата:   26-07-08 07:07

Еееееееееее ти ще ме накараш само в Коско да пазарувам вече....Бяха ми подменяли извън гаранционен Епсън със същия нов, но ти..... направо си готов за рекламно лице на магазина! То да взема да намина да ги питам няма ли някакъв дефект на моя 20Д да намерят и да вземат да ми върнат парите на които съм го купил едно време [smilie3]. Честито и със здраве да си го ползваш!


Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: stoyan_5   
Дата:   26-07-08 07:37

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: Motherless_Child   
Дата:   26-07-08 07:39

Има само една "метла" за тия "демони" за които говориш и тя се нарича пазарна икономика и КОНКУРЕНЦИЯ. За съжаление България е малък пазар и не представлява голям интерес за големите търговци и производители, но и това рано или къно ще се случи. Ориентацията на Запад е необратима, колкото и да не им се иска на някои... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: vladi3   
Дата:   26-07-08 07:55

Да...., такова нещо няма да се случи. А и много други хубави неща няма да се случат в нашата България. Но докато ти ще трябва да го понасяш 1 месец в годината и да се завръщаш в хубавата уредена държава, аз ще трябва да го понасям 12 месеца. С една дума не се отчайвай за 1 месец е поносимо [beer]
А аз... дано да издържа [cool]



Публикацията е редактирана (26-07-08 07:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: mladenov   
Дата:   26-07-08 08:20

rlk
Ако си го купил от там,само кажи ,че ти се е появил някакв шум и искаш да го ремонтираш...Работи[smilie18]
Сега сериозно...Знам че тук нещата се движат от това нещо наречено "Конкуренция",знам сащо така ,че и пазарът е голям и ,че цените тук са като никъде по света...Но си мисля,че основната разлика е в мисленето на хората.Да смениха ми апарат на година и половина,върнаха ми $870 и какво...след 20 минути аз похарчих$1400 в същият магазин.Ето ти $600 печалба за един ден,само от мен.Ами 10 хиляди като мен за един ден...Ами тези хиляди като се върнат пак в този магазин...Докато това което имам като впечатления от търговците в България е:"Абе ние да му отрежем главата,пък той ако иска да се върне".Затова смятам ,че промени ли се начина на мислене,нещата ще си дойдат на мястото.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: lz1rar   
Дата:   26-07-08 08:46

Няма оправяне в Б-я. Няма нормални търговци и конкуренция.Вече няма и път към европа.Няма нормален начин на живот. Нищо свястно вече няма тук. Живей си в америка и ни гледай сеира. Тя рибата се вмирисвала от към главата, и не питай поради що се срамя да се нарека българин

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: danielstamatov   
Дата:   26-07-08 09:03

Добре де, как така са ти върнали парите, при положение, че вече е изтекла гаранцията? Или е изтекла само тази към Канон, а не към магазина ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: jekopj   
Дата:   26-07-08 09:30

По отношение на търговията,американците в прав текст казват,че са опитвали всякак да я въртят-и с мошеничество,и с нашенските номера,но в крайна сметка са се убедили,че от почтените търговски взаимоотношения по-добро няма.Само тъпанарите у нас,наричащи себе си "търговци",не се научиха как да търгуват при все,че имат готови примери,но явно само с примери не става...[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: stoyan_5   
Дата:   26-07-08 09:39





Публикацията е редактирана (26-07-08 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: mladenov   
Дата:   26-07-08 09:54

danielstamatov
Всякаква гарнация ми беше изтекла!!!Но хората искат да ме задържат като клиент.Това е магазин в който се пазарува с членска карта,и аз съм член от 1999.Това тук значи нещо.Ако не купувам от тях,ще отида при конкурентите-"Sam's Club",и там ще си давам парите[smile] Това казвам-мисленето е различно.[shtrak] А и моят случай...те ми върнаха парите,аз им ги дадох,двойно обратно.Абе малко е като във онзи виц:..."важно е парите да се въртят"[smilie18] Мащабите са други тук--на магазини,на пазари...на мислене![smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: navy   
Дата:   26-07-08 10:20

И сега какво трябва ние да направим тук [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: snooper   
Дата:   26-07-08 11:23

Разликата в тези отношения там и тук е огромна, да. Живях и на двете места, можех спокойно да остана в щатско - е, не си и помислих да го правя, "ретърните" в магазините не ги намирам за основателна причина да понясям другата гнус от живеенето в Буш-ландия, вкусове разни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: volokin   
Дата:   26-07-08 11:40

На живеещите в България такива лоши неща не им се случват. Те са доволни и усмихнати, не им се разваля техниката и не е нужно да я връщат.

Хората са толкова доволни, че даже им липсва диктатура, която малко да развесели живота - мирен и тих и малко скучен.

На политическия театър са свикнали, даже знаят предварително какво ще е следващото представление с кои артисти и декори, знаят реплики наизуст и цели пасажи на съответните герои.

Шекспир трева пасе пред нашите таланти, а публиката няма друга като нея, една и съща пиеса може да я гледа цели 500 години. [smilie24]

България [smilie24] Америка [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: navy   
Дата:   26-07-08 11:42

Живота не е само материален гъдел [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: volokin   
Дата:   26-07-08 11:49

"
Живота не е само материален гъдел
"

Абсолютно си прав. И там идват най-големите разлики, ма огромни. Иначе едно малоумно "приятелче" обича да казва - ми то и в България има вече Била! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: ОхоБохо   
Дата:   26-07-08 11:50

Еми една държава я правят такава,хубава или лоша хората-тези,които я управляват и тези които ги избират,тези които работят в магазина и приемат присърце проблема ви,тези които ви се усмихват или не когато се разминавате,тези които ви подават ръка в труден момент иули ви се присмиват и злорадстват.Хората определят правилата.Проблема на хората в България е,че просто такива,каквито са-балкански типаж- всеки е прекалено голям индивидуалисти и винаги иска да е по-различен от другите и да е против всичко.

Конкретно за цените-ами колеги не купувайте от България-за какво да давате повече пари[smilie11].Винаги това ме е учудвало-много хора се оплакват там било по-евтино,тума е по скъпо...Който му е скъпо да не купуева или да емигрира за да му е по евтино.Планината н яма да я преместите,хората няма да ги промените,но може да я заобиколите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: navy   
Дата:   26-07-08 12:29

Я да кажа още една сентенция [smilie7]

Няма значение къде живееш... има значение как живееш. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: MUadib   
Дата:   26-07-08 12:55

navi, тази "сентенция" си я запази за собствено успокоение. Имах възможността да утида до САЩ за един месец. Освен стандарта, които е очевадно по-висок, другото което на мен ми направи огромно впечатление е културата на общуване, на поведение! Простащината, която за съжаление в Б-я е на всяка крачка, там не я видях! Срещу тях да бягаме, няма да ги стигнем. Жалко! Дори не ги сравнявам- безмислено е[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: navy   
Дата:   26-07-08 13:01

Ми какво правиш тука [smilie7]
Стягай куфарите и заминавай [smilie7]

Добра култура на общуване и висок стандарт на живот мога да намеря и в Европа, места, които много повече си струват спрямо Америка [smilie7]

П.П.
Не съм от хората, които се 'успокояват' със сентенции [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: MUadib   
Дата:   26-07-08 13:09

С удоволстие бих заминал, но това не променя темата. Сравнението беше между Б-я и САЩ! Може и да си прав за Европа, но ние тук сме далеч от нея!

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: navy   
Дата:   26-07-08 13:10

Близко- далече, това е положението [smilie7]

Човек не може да избяга от себе си [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Относно разликата между България и Америка
Автор: likeduh   
Дата:   26-07-08 13:20

високата култура и човешкото отношение се видя по-миналата година кога 2-3 щата се удавиха във вода....полицията и армията бяха безсилни пред кражбите , изнасилванията и мародерствата......

усмихвай се ...защото те снимат .....
не прави .......
..

ааааааа мерси....
ко им изтриеш надписите в обществените тоалетни ....незнам ка ша я свършат....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.