Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Третата Световна Война!
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 10:04

Дойде ми идея каква може да е - ще се казва "Екологичната" война [smilie8]

След средата на 21 век развитите индустриални демокрации (САЩ, ЕС, Канада, Австралия, Япония и подобните) са намерили достатъчно подходящи за прилагане много по-екологични, но все още относително скъпи алтернативни енергийни източници и искат да наложат на новите най-големи замърсители - силно развиващите се индустриално Китай и Русия да започнат да се отказват от нефта.
Но не само на последните две, но и на най-големите производители на нефт това не се харесва изобщо и след купища саботажи на модерните екологични инсталации, безкрайни търкания и противопоставяне, най-накрая се намира и повод, който прелива чашата... останалото е история [smilie7]

Сега остава и да напиша книжката, после небрежно да се съглася на Холивудското предложение за филмиране и да си поживея с милиончетата ми, докато измислената от мен идея не вземе, че се окаже реалност [smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: tnt   
Дата:   22-07-08 10:07

хапчета? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: heavyrockin   
Дата:   22-07-08 10:09

Гъби? [smilie8] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: tnt   
Дата:   22-07-08 10:14

явно не помагат [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 10:14

Не бе, примерно биогориво, слънчева и вятърна енергия - ей таквиз нещица [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: _alice_   
Дата:   22-07-08 10:25

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: stoychev   
Дата:   22-07-08 10:25

САЩ и екология? Хахахахахахахаха... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-07-08 10:30

Побързай младежо, до 2012-та не остана много време! А цикъла за филмиране на една идея понякога отнема години. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 10:31

Ааа, ще изчакам да мине джангъра около 2012, че да има с какво ново да се зарибяват вярващите в края на света [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: _alice_   
Дата:   22-07-08 10:36

в същност няма нужда да се чака да 2012, голямата криза с цените и недостига на горива ще ни настигне след няколко месеца само ... четох аз по разни статистики [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: name   
Дата:   22-07-08 10:40

coinci [smilie24]

като опреш до сценарий за филма, свиркай, ша помагаме с квото можем [smilie5]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: cler   
Дата:   22-07-08 10:40

и накрая дошъл джедая(от предишната ти тема) дето хълцал и въдворил световен мир [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: overflow   
Дата:   22-07-08 10:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 10:51

Алис, тя кризата си личи отдавна, ама възможните решения още ги няма.
Има вече по пазара някакви хибридни двигатели, ама то не са само колите, ами производството... ако знаете в момента какво е в Пекин - не се вижда на 100 метра от смог, започнаха за олимпиадата и там да прилагат онзи номер с четните и нечетните номера на колите, ама...

Пате, сценарият за да е добър трябва да ги пообмислим нещицата, най-вече в посока кои ще са алтернативните енергийни методи...
Да де, след някоя и друга годинка току-виж лобито на Ал Гор набрало скорост и като се хепнат всички да измислят (те отдавна са се хепнали, ама още нещицата са само на ниво начални разработки) всякакви екологични чудесии и ще искат и другите да ги следват.
Богатите страни от Европа, Япония и т.н. ще го направят, ама Китай и Русия - едва ли. А за руснаците и арабите заплахата да не им купуват нефта ще си е достатъчно страшна, че да не искат току-така да си сдават фронта...

Клер, финалът, разбира се, ще бъде в някакъв ала джедайски вид, ама все пак подходящо джедайски, малко и от Джон Маклейн трябва да има, малко Die Hard един вид [cool]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 10:56

Да де, кога... хм. Как звучи 2069, секси, нали [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: urbangrey   
Дата:   22-07-08 11:00

nqma da ima treta [smilie5] vojna - shte prikliuchi za edin den ako se nahvyrlqt bombi [smilie23] , a pyk da e ekologichna vojna tova e glupost [smilie5] s bombi ne stava, s tankove syshto s samoleti syshto - che te ne sa ekologichni hich [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: name   
Дата:   22-07-08 11:02

coinci, това предполагам ще ти бъде интересно [smilie3] За съжаление цялата статия може да се прочете само в хартиеното издание - очертават доста... хм... интересни перспективи за петролната индустрия в света...


Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: _alice_   
Дата:   22-07-08 11:05

време е да избираме страни и да започваме строева подготвка, а [smilie8] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-07-08 11:08

то е ясно, че петрола ще свърши по-скоро от предвиденото :)

хибридните двигатели са всичко друго, но не и "екологични". приината е много елементарна: за производството на акумулаторите и т.н. допълнения се замърсява много повече природата.
но пък са не лош начин да се тестват нови технологии...

преди година-две имаше правено проучване по поръчка, и то показваше, кои са най-замърсяващите (там се наблягаше на въглеродния двуокис) и най-екологично чистите производства.

оказва се, че най-екологично чисто е производството на енергия от лигнитни въглища или дървен материал. да, ония първобитни методи, дето много пушат :)

а най-големия замърсител в света, на килограм продукция са... тропическите плодове! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 11:10

Е, разбира се, войната ще е съвсем различна - много хай-тек, много компютри, много нещо, но несъмнено ще стои надвесила се опасността да не вземе да гръмне нещо страшно, иначе няма да е достатъчно съспенсът [cool]

Пате, мерси ти за статийката, аз бая време отделям и на статийки, и на Дискъвъри и Нешънъл Джиографик, та горе-долу имам представа какво се твърди...
Само машините са ми малко слаба страна, не ги разбирам много, повече ме влекат концепциите, така че все пак ще се наложи да се допитваме до по-тесни специалисти в посока алтернативни горива... и трябва много внимателно да следим новостите, че да не се излагаме с разни йонни двигатели примерно, макар че ще е "по-така" да измислим някакъв напълно нов и непробван източник на енергия, че да е още по-засукано [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 11:14

Данби, това трябва внимателно да се проучи, аз няколко пъти попадах на някакви твърдения за газовете, изпускани от селскостопанските животни [smilie18]

Алис, стига бре, че ти имаш ли някакво съмнение на коя страна ще си [smilie10]
От едната страна - чисто екологично демократично проспериращо бъдеще, а от другата - тоталитарни мръсни мафиоти [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Третата Световна Война!
Автор: _alice_   
Дата:   22-07-08 11:17

хммм, много идеалистично нещо ми звучи ...
аз ще съм наблюдател - peacekeeper [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Coincidentia   
Дата:   22-07-08 11:19

Еее, ами то е за идеалисти - хем и аз съм такъв, хем и бъдещето винаги е принадлежало на идеалистите [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-07-08 11:20

Няма лъжа, няма измама... тропическите плодове са най-големия замърсител с въглероден двуокис!

За да дойдат на трапезата ти, трябва да ги наберат някъде из тропиците, след което на няколко пъти летят със самолет ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: itilien   
Дата:   22-07-08 11:22

Абе нефта няма да свърши скоро. От колко години все разправят, че нефта ще свърши ?

Иначе да наречеш китай и русия бедни държави, пък европейските богати [smilie11] [smilie8] '

Китай е богата държава, но управлението е такова, че държи народа беден. При русия е нещо подобно, там имат огромни ресурси.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.