Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 SB-600 в Stand by режим, въпрос.
Автор: jivkojj   
Дата:   12-07-08 17:50

Здравейте,

интересува ме някой ако е наясно, дали мога да оставям светкавицата както си е на фотоапарата в Stand by режим и по-точно драстично ли се разреждат батериите? Имам навика фотоапарата да го държа на on позиция за да е готов постоянно и знам, че не го бърка изобщо. Ще е супер ако и със светкавицата стоят така нещата.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SB-600 в Stand by режим, въпрос.
Автор: jivkojj   
Дата:   12-07-08 17:52

Без да искам съм пуснал темата в грешния раздел, ако може да бъде преместена! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SB-600 в Stand by режим, въпрос.
Автор: explorer   
Дата:   12-07-08 17:53

Често ми се случва да ми седи на "stand by" за по два-три часа, не съм забелязал да намалява батериите драстично. Със Sanyo Eneloop напълно заредени батерии съм изкарвал по 4-5 часа и около 300 светвания.

Отговори на това съобщение
 Re: SB-600 в Stand by режим, въпрос.
Автор: jivkojj   
Дата:   12-07-08 20:22

explorer мерси. Току ще намерих следното:

-----------------
Power management is great. I just leave the flash set in the default STANDBY mode and never turn it off. It turns itself on magically whenever you need it, and goes to sleep when not needed. I only turn it OFF when it's mounted on the camera and I don't want it to fire. I put it away in my bag left ON so it's ready to go the instant I mount it back on the camera. If you put it away for a week or more you may want to turn it off. it certainly runs for at least a few days left in STBY.

In STBY mode it does not regularly top off the capacitor charge, so after being left sleeping for a day it might take a second or two to get the ready light back on when you tap the camera shutter to wake it back up. Because of this it doesn't use any battery power when put away in the STBY mode. Some other Nikon flashes even while sleeping will top off the capacitor every few minutes to keep the flash fully charged and ready for instant action, however this also drains the battery if put away for a few weeks this way.
--------------

Което ме устройва идеално.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.