Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Овърклок при лаптоп
Автор: Pavel   
Дата:   07-06-08 21:01

Знаете ли някой модел или марка лаптопи които да имат в биоса настройки за овърклок. Въпреки че мен лично ме съмнява тази работа, но аз да си попитам все пак [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: neddrag   
Дата:   07-06-08 22:15

Ми май имаше някои на MSI и BENQ. Но обикновено няма. И причината е една - охлаждане. Това, което би могъл да направиш за по-добро охлаждане при конженционалното РС, тук просто няма как.

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: bobihot   
Дата:   08-06-08 02:05

Заливаш с вода (вино)...[smilie11] [smilie25] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: ddimo   
Дата:   08-06-08 07:00

Има си софт за овърклокинг на лапнитопи. Това с греенето не е съвсем вярно, стига процесора ти да не е П4.
Доколкото си спомням прочетеното, трябва да си качиш две програмки - с едната бъзикаш честотите, докато другата товари машинката на мах и следи за крашове - ама питай гугулето как се клоква целерон М, примерно.
Аз така и не го направих - първо, видя ми се сложничко и второ, като си натъпках старичката машинката с толкова рам колкото може да поеме, поведението и стана повече от прилично.

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: neddrag   
Дата:   08-06-08 12:02

ddimo написа:

> Има си софт за овърклокинг на лапнитопи. Това с греенето не е
> съвсем вярно, стига процесора ти да не е П4.
> Доколкото си спомням прочетеното, трябва да си качиш две
> програмки - с едната бъзикаш честотите, докато другата товари
> машинката на мах и следи за крашове - ама питай гугулето как се
> клоква целерон М, примерно.
> Аз така и не го направих - първо, видя ми се сложничко и второ,
> като си натъпках старичката машинката с толкова рам колкото
> може да поеме, поведението и стана повече от прилично.

Явно не си наясно с овърколкинга. Първо, за да вдигнеш честотата и да запазош стабилна работа, трябва да вдигнеш и напрежението на ядрото, а понякога и на рама. И тук вече идва сложното. Термичният режим на процесора и RAM паметта вече са съвсем други. Разсеяната като температура мощност е много повече, от колкото при нормална работа. За пример: Pentium D 820 клокнат на 3000 MHz без вдигане на напрежението работи с 4-5 градуса по-висока температурам при условие на почти оптимално охлаждане. Кутия Thermaltake Xaser V Damier V5000A с 5 вентилатора и боксовия на процесора. При лаптова почти всичко е запълнено, там и 1-2 градуса оказват доста влияние.



Публикацията е редактирана (08-06-08 12:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: PiToMeN   
Дата:   08-06-08 13:02

Толкова глупости.. ужас. На тая кутийка ако искаш й сложи 20 вентилатора и ще ти светне, че постигаш обратния ефект. Напрежението на процесора също не винаги е нужно да се вдига - само, ако е наложително. И да даваш пример с PD 820 е като да ти обяснявам за съвременни автомобили и да демонстрирам на Лада.

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: neddrag   
Дата:   08-06-08 13:19

PiToMeN написа:

> Толкова глупости.. ужас. На тая кутийка ако искаш й сложи 20
> вентилатора и ще ти светне, че постигаш обратния ефект.
> Напрежението на процесора също не винаги е нужно да се вдига -
> само, ако е наложително. И да даваш пример с PD 820 е като да
> ти обяснявам за съвременни автомобили и да демонстрирам на
> Лада.

Явно тази "кутика" не си я виждал въобще. Щото венилторите са си съвсем ня място. След като преместих всичко в нея температурата на съното спадна с над 10 градуса, а на процесора с около 5-7. А колкото до процесора, да той по принцип си е топъл. За напрежението да, не е нужно, ама зависи с колко клокваш. Но май не си виждал разглобен лаптоп, та май глупостите ги плещиш ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   08-06-08 13:22

Овъртоп при лапклок

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: Pavel   
Дата:   08-06-08 19:15

Харесал съм си един модел на MSI 17" Core2Duo 2.0 GHz 2x1 GB Ram. За съжаление съм чел че някои модели н MSI имат проблеми с охлаждането, но след еднократно ходене в сервиза всичко си идвало на мястото.

Специално за този проц знаете ли как е с температурата без клок, тоест дали така си грее камо ли да го пържа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: d256h   
Дата:   08-06-08 19:25

Най-хубавото на овърклока на лаптоп е, че при неуспех изпичаш всичко както си трябва и машината не става за нищо - има Лаптоп, няма Лаптоп!

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: Стоев   
Дата:   08-06-08 19:36

Не се ибавай с лаптопа - ако ти е слаб си купи нов, ако имаш скъпа конфигурация - хептен не го закачай...


Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   08-06-08 19:37

Добриутро, товариш Стоев!

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: Pavel   
Дата:   08-06-08 19:58

Уффф, d256h ме наплаши нещо, по принцип обичам да клоквам [smile] , все още D300 не съм го клоквал, по простата причина че не знам как де[smilie18] . Бе ако става примерно от 2 Ghz на 2.4 да го кача (не D300) ще съм предоволен.



Публикацията е редактирана (08-06-08 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Овърклок при лаптоп
Автор: A400   
Дата:   08-06-08 20:14

аз имам MSI и не съм имал проблеми с прегряване...хем синът ми го пържи яко с неговите си игри...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.